Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Mreza mi radi u igrama ali nemogu da share-ujem. Pomagajte

[es] :: Windows mreže :: Mreza mi radi u igrama ali nemogu da share-ujem. Pomagajte

[ Pregleda: 3243 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Anark

Član broj: 35966
Poruke: 6
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Mreza mi radi u igrama ali nemogu da share-ujem. Pomagajte 01.10.2004. u 08:58 - pre 238 meseci
Dakle...

Lan sa dve mashine. Win XPpro SP 2 (sve sto cu navesti se desavalo i dok su bile SP 1). Mreza radi, pingujemo se bez ikakvog problema, igramo se bez problema, vidimo se u MSnetworking-u, u istoj smo workgrupi, ali ne mozemo da pristupimo jedan drugom pa naravno ni da sharujemo fileove. Svaki put dobijemo poruku:

"xxx is not accessible. You might not have permission to use this network resource. Contact the administrator of this server to find out if you have access permissions.
Logon Failure: the user has not been granted the requested logon type at this computer."

Naravno, svako vidi sve svoje particije na mrezi.

Eto. Nikakav zone alarm ili slican firewall nije instaliran, sem integrisanog i disablevanog iz SP2 , ponavljam i bez njega je problem postojao. Nismo nikada stavljali passworde ili slicno. Cak su sve particije sherovane u root-u.
Inace, mreza se jako lepo ponasa u igrama i po dizanju windowsa je odmah tu, nema onog perioda trazenja.

1comp: AMD 3,2 + ABIT NF7 + integrisani Nvidia Nforce lan kontroler. (Dual sistem - win 98+win XP) IP 192.168.168.1
2comp: AMD XP 2100 +ASUS A7V8X-X + itegrisani VIA lan kontroler. IP 192.168.168.2

Ako neko ima ideju sta bi moglo biti posredi, bio bih jako zahvalan.


Anark
 
Odgovor na temu

balky

Član broj: 36123
Poruke: 3
*.net.vip.hr



Profil

icon Re: Mreza mi radi u igrama ali nemogu da share-ujem. Pomagajte 01.10.2004. u 12:23 - pre 238 meseci
Isti problem i kod mene, doduse ne igram se nego mi jedan komp sluzi kao server, a sve radim sa drugog.

Mogu na net sa oba dva, mogu sa drugog preko VNCa da se spojim na prvi, svaki pojedinacno je sheran i vidi se da je sheran, prikazuju se oba na mrezi i kao clanovi istog workgrupa, sa servera mogu da pristupim diskovima drugog kompa, a kontra ne ide ???

Da stvar bude bolja, sve je radilo, ugasio sam drugi komp, lego da spavam i ujutro vise nisam mogo da se spojim na server preko MSNetworkinga ?

nista nisam mijenjao, instalirao, dodavao ? O cemu se tu radi ?
 
Odgovor na temu

vujkev
Beograd

Član broj: 8072
Poruke: 1347
*.telekom.yu



+104 Profil

icon Re: Mreza mi radi u igrama ali nemogu da share-ujem. Pomagajte 01.10.2004. u 13:30 - pre 238 meseci
Evo resenja koje je kod mene proradilo:
1. Ides u control pannel - administrative tools - Local securety policy
--> Nadji stavku "Deny access to this computer from the network" i
odatke izbaci Guest korisnika
2. Ides u control pannel - administrative tools - Computer management
--> Nadji "Local users and Groups" - "Users" i medju korisnicima nadji
Guest account. Ukoliko postoji crveni kruzic preko tog korisnika onda samo
skini "Account is disabled"
3. Ovo bi trebalo da je dovoljno da sve proradi.
Naučio sam...
Da je važnije biti ljubazan nego biti u pravu
 
Odgovor na temu

balky

Član broj: 36123
Poruke: 3
*.net.vip.hr



Profil

icon Re: Mreza mi radi u igrama ali nemogu da share-ujem. Pomagajte 01.10.2004. u 14:00 - pre 238 meseci
Pod 1. nije ni bilo, bio je guest user denied localy pa sam ga tamo izbacio.
Pod 2. sve u redu
Pod 3. I dalje ne radi :)

Imas li jos koju ideju.. kopam po ovom gpedit.msc u, gledam sve te denajle, ali nikako da proradi..

Jel moguce da je greska na drugom kompu ? da on ne zeli da izadje van iz mreze iz sigurnosnih razloga ? malo glupavo zvuci, ali na serveru stvarno ne vidim nista neispravno :(
 
Odgovor na temu

filo
VETS
Beograd

Član broj: 8038
Poruke: 1240
195.252.117.*



Profil

icon Re: Mreza mi radi u igrama ali nemogu da share-ujem. Pomagajte 01.10.2004. u 14:09 - pre 238 meseci
napravite iste korisnike sa istim passwordima na svim kompovima
 
Odgovor na temu

balky

Član broj: 36123
Poruke: 3
*.net.vip.hr



Profil

icon Re: Mreza mi radi u igrama ali nemogu da share-ujem. Pomagajte 01.10.2004. u 15:06 - pre 238 meseci
I dalje isto :(
 
Odgovor na temu

Anark

Član broj: 35966
Poruke: 6
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Re: Mreza mi radi u igrama ali nemogu da share-ujem. Pomagajte 02.10.2004. u 01:11 - pre 238 meseci
Hvala na odgovorima, mada nista nije uspelo...

Sada me zanima kako da u "log on localy" dodam usera ili jos bolje workgrupu? Uopste mi nije jasno kako to da izvedem jer kad god pokusam da ga navedem na ime grupe ili username drugog kompa, on mi odgovara da to ime ne postoji.

Mozda ja negde gresim...ako nekome nije tesko da opise pravilan postupak dodavanja workgrupe?

Thanks
 
Odgovor na temu

niksonpop
RPopovic
KV

Član broj: 36167
Poruke: 14
*.ptt.yu



Profil

icon Re: Mreza mi radi u igrama ali nemogu da share-ujem. Pomagajte 06.10.2004. u 21:15 - pre 238 meseci
Proveri da li su ti aktivni protokoli ...FILE AND PRINTER SHARING ...i
CLIENT FOR MICROSOFT NETWORKS
R.P.
I want to help if I can...//
 
Odgovor na temu

Anark

Član broj: 35966
Poruke: 6
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Re: Mreza mi radi u igrama ali nemogu da share-ujem. Pomagajte 08.10.2004. u 01:32 - pre 238 meseci
Ako chekirano znaci aktivno, onda jesu. Stvarno ne znam sta jos da probam.
 
Odgovor na temu

niksonpop
RPopovic
KV

Član broj: 36167
Poruke: 14
*.ptt.yu



Profil

icon Re: Mreza mi radi u igrama ali nemogu da share-ujem. Pomagajte 08.10.2004. u 17:43 - pre 238 meseci
Sto se tice nove radne grupe to mozes/ ..Computer Management/Local Users and Groups/Groups/Action/New group....posle toga dodelis user-e i to je to ..na oba compa odredis tu radnu grupu.Trebalo bi da radi ...
Probaj i ovo Local Security Settings/Local Policies/User Rights Assignment/Log on Locally/Action/propertis/ Add User or Group...pod uslovom da te grupe postoje i user-i.sveto uradi kao administrator ..
R.P.
I want to help if I can...//
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows mreže :: Mreza mi radi u igrama ali nemogu da share-ujem. Pomagajte

[ Pregleda: 3243 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.