Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

ES igra - potrebni graficari

[es] :: 3D modelovanje :: ES igra - potrebni graficari

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 17735 | Odgovora: 94 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

4txx
Milan Lalic
Beograd

Član broj: 34204
Poruke: 135
*.dial.b92.net



Profil

icon Re: ES igra - potrebni graficari16.09.2004. u 21:13 - pre 238 meseci
e ako neko moze da napise linkove za tutorile c++, koji su vezani za 3d i directX..
Beginer level.

Hteo bih i ja nesto da nucim
hvala
 
Odgovor na temu

Srki_82
Srdjan Tot
Me @ My Home
Ljubljana

Član broj: 28226
Poruke: 1403
212.62.47.*

ICQ: 246436949


+10 Profil

icon Re: ES igra - potrebni graficari16.09.2004. u 22:09 - pre 238 meseci
Odlicno, svaka cast :)
Bilo bi lepo kad bi flash igra mogla da ucita podatke iz fajla o terenu, pozadini, mestima na kojima treba da su rakete, bunkeri, gorivo... mozda se to i moze?
Jedino sto mi je malo cudno je sto sto se nekad zakucam u vazduh kada se spustim nisko, a nekad prolazim kroz zemlju... izgleda kao da je podeseno da brod eksplodira kad se spusti ispod neke odredjene linije, a ne kada dodirne zemlju?

P.S.
Za C++ tutorijale pogledaj ovde: http://www.elitesecurity.org/tema/13542
 
Odgovor na temu

shima

Član broj: 27002
Poruke: 164
*.yu
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: ES igra - potrebni graficari16.09.2004. u 23:50 - pre 238 meseci
> *shima*: Igra u Flashu moze biti odlicna test varijanta za brzu igru radjenu u C++-su.

> *4txx*: Ok!

Nisam se dobro izrazio. Tvoja Flash igra je u stvari puna posebna profesionalna verzija namenjena
recimo za web ali i desktop. Dakle nikakva test zamena vec Full Power original ali u Flashu. Mislim
da tako treba pristupiti...

Ovaj Flash je odlican i u razvojnoj fazi jer se izgleda lako moze testirati dizajn, nivoi i scenario
za igru.

Meni se nivo koji si napravio svidja. Igra ima poseban sarm. Ti si do sada ovde napravio vec dve
koncepcijski razlicite igre. Video sam na sajtovima koji hostuju web igrice da se tamo slabije igre
nego ove tvoje koriste da privuku posetioce i vlasnicima zarade pare (od) reklama i ko zna jos
kako...

E ovde sada dolazi do izrazaja pristup u izradi scenarija i dizajna. Postoji citav niz finesa o
kojima treba povesti racuna.

Npr. Scramble je svemirska igra ... pa sam ja one belo plave tankove dizajnirao sa idejom da budu u
hladnom i tamnom bezvazdusnom svemirskom prostoru. Zato su onako beli, obli i plavi. Kao sto se moze
videti jako odudaraju od toplog zemaljskog nivoa i atmosfere koju si napravio. Uopste nije problem
da recimo svemirski brod ili avion leti u toku jednog nivoa ili cak cele igre kroz zemljinu
atmosferu medjutim sve to treba da udje u neki scenario pre nego sto se dizajnira. Nije svejedno da
li neko pravi svemirski brod ili avion. Scramble je ostvario veliki trzisni uspeh i zbog toga sto
ima specificnu i precizno dizajniranu atmosferu. Cak je i nacin pucanja i bacanja bombi u toj igri
posebno odabran i uskladjen sa kretanjem broda.
Meni je sada izgleda malo jasnije zasto su pisci scenarija i dizajneri "konceptualnog art-a" posebna
radna mesta u odnosu na ostale developere igre.

Imam sledece predloge:

1. Da se pravi igra slicna Scrambleu ali ipak drugacija dakle originalnija.
2. Da se iskoriste sve prednosti flasha kao razvojne platforme pa tako ono sto moze lako u flashu a
tesko je ili dugotrajno u C++-u neka se radi samo u Flashu a Srki neka iskoristi sve sto moze za C++
igru a ovde se napravi.
3. Da napravimo nekakav scenario kako globalno za celu igru tako i za pojedine nivoe ako treba
posebno za Flash a posebmo za C++.

Ali mozemo i ovako:
1. Svako radi ono sto stigne ili ume pa onda kombinujemo ili uskladjujemo u hodu.

Kako bre pravis terene? Da li ih crtas i kako u cemu?

Imam par ideja (dakle to su SAMO IDEJE):

1. Mislim da bi bilo doro dodati na npr. na kraju svakog nivoa da prestane skrolovanje pa da igrac
tj. svemirski brod treba da resi kao neku zagonetku ili da se izbori sa neprijateljem s tim sto kod
ovog prvog nije neophodno da se zagonetka resava samo i iskljucivo pucanjem vec i recimo dobrim
manevrisanjem brodom itd...
2. palo mi je na pamet da bi mozda bilo dobro da pored kretanja npr. samo u desno imamo neki nivo
gde brod moze da se krece kroz nivo i prema gore ili dole kao kroz neki svemirki planinski lavirint,
tacnije klanac. Da malo razbijemo monotoniju i unesemo duh istrazivanja. Ali mozda je ovo
prekomplikovano.
3. Zatim mozda bi na nekim nivoima brod mogao da sleti kao u nekakvu bazu ili grad pa da igrac kupi
oruzje ili dodatke koji mu trebaju.
4. Imao sam i ideju da se do goriva ne dolazi unistavanjem kontejnera vec recimo aktiviranjem nekog
energetskog zraka koji napaja brod iz kontejnera recimo kada brod zastane nisko iznad kontejnera pa
sto duze tu lebdi vise se puni a ako ne lebti tacno iznad onda se energetski zrak prekida. Ako se
unisti kontejner onda nista od goriva :) A mozda da ubacimo i letece nosace sa gorivom pa da se
napajanje moze vrsiti i u vazduhu...
5. Nacin pucanja mogao bi da se menja skupljanjem raznih bonusa po ekranu...
6. Mislim da bar deo neprijateljskih raketa ili bunkera treba da bude na povrsini zemlje tako da
igrac moze lako da ih upuca najjednostavnijim pucanjem.
7. Linija povrsine zemlje odnosno boja terena trebali bi biti jasno razdvojeni od pozadine kako bi
igrac intuitivno i bez mnogo gledanja mogao da oceni da li mu preti opasnost od slupavanja o zamlju.
8. Mislim da bi igra trebala da bude "laka za igranje" bez preteranog stresa (ali to je samo moj
ukus). Npr iako se u Scrambleu mnogo puca ipak se ne puca nasumice vec vest igrac zna kako da
preciznim letenjem iznad zemlje sa relativno malo pucanja unisti sve rakete i tankove. Dakle
inteligencija i preciznost cime se zahteva paznja i koncentracija igraca a ne nasumicna i haoticna
sila pucanja pa sta pogodimo pogodimo. Eventualni stresni delovi sa puno letelica gde se zahteva
disperzija paljbe i haoticna paljba trebalo bi da budu redji i tacno definisani gde se nalaze u
okviru nivoa a ne konstantni. Postoji velika razlika imedju igara sa ova dva tipa pucanja. U
Scrambleu su npr. cak i kretanja neprijateljskih letelica definisana u obliku sinusoide pa kada
igrac vestim manevrisanjem potrefi poziciju npr. donjeg minimuma sinusoide u stanju je da usmerenom
paljbom sigurno neutralise celu neprijateljsku eskadrilu. A ako puca nasumice mala je sansa da ce
preziveti i povecace mu se frustracija, "glupost" i stres.
Bitna poenta igre Scramble je da je igrac u jednom trenutku koncentrisan na jednu stvar! Dakle u
Scrambleu se i precizno pucanje i precizne bombe koriste za unistenje raketa i tankova dok kod
najjednostavnijeg oruzja koje si stavio nije moguce srediti rakete ili bukere pucanjem vec samo
bombama. To deli paznju igraca ako mora i da puca na letilice u isto vreme. Sve u svemu tu bi se
mozda mogao osmisliti neki princip. Ja sam za jednostavnost u borbenoj strategiji ali ukusi su
razliciti...
9. Bilo bi po meni dobro da igrac tj. svemirsjki brod ima neki energetski stit. Pa kada recimo zaore
po zemlji da se recimo odbije (uz glasan zvuk paranja) ili da mu se smanji energija. A ako se bas
zakuca u zemlju ili neprijatelja onda bi mogao i da pogine. Ovde nije bitno da igrac npr. stalno
gine vec je bitno kako na takve dogadjaje igrac reaguje emotivno i duhovno pa bi prema tome trebalo
"krojiti" igru. I stit bi mogao da se puni slicno kao i gorivo.

Inace mislim da si bombe odlicno odradio.
 
Odgovor na temu

shima

Član broj: 27002
Poruke: 164
*.yu
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: ES igra - potrebni graficari17.09.2004. u 03:03 - pre 238 meseci
> *Srki_82*: Jedino sto bi bilo lepo ... da model staje u kocku velicine 1, 1, 1 i da je centar te
kocke u koordinatnom pocetku, a stranice paralelne sa osama.

Uzmimo na primer raketu ili tank za gorivo. Da li to znaci da donji kraj rakete i donji kraj (baza)
tanka za gorivo treba da leze na donjoj strani (unutar) kocke?
A sta je sa brodom, bombom i laserom? Kako su oni pozicionirani unutar kocke? Centar modela = centar
kocke?
 
Odgovor na temu

4txx
Milan Lalic
Beograd

Član broj: 34204
Poruke: 135
*.dial.b92.net



Profil

icon Re: ES igra - potrebni graficari17.09.2004. u 10:29 - pre 238 meseci
Citat:
Bilo bi lepo kad bi flash igra mogla da ucita podatke iz fajla o terenu, pozadini, mestima na kojima treba da su rakete, bunkeri, gorivo... mozda se to i moze?

Da naravno da moze... Za sada ja to ne koristim vec sve ide na random (npr. u svake 2.3 sekunde prosecno trebalo bi da izadje jedan objekat, itd). Sto se tice raketa, bunkera, goriva, za to nema problema. Ali postoji problem sa terenom. Pa i da ga loadujem meni je najveci problem da detektujem pad letelice tj kada ona udara o podlogu. Mozda vi mozete u to c++ ali u fleshu je jedino to moguce ako za svaki povrsinski pixel texture pamtim koordinate, a posto ima 550 pixela, a teren se skroluje i svaki put dugacije izgleda, to postaje nemoguc zadatak. Ima memorija da prsne... Sada posto nisam sve lepo stigao da ulepsam, povrsina mi je nacrtana slika sirine 550 koja se stalno skroluje, kao da je brod usao u vremenski vrtlog... A sudar sa zemljom detektujem kada brod prodje ispod nevidljive granice koja se nalazi otprilike na povrsini, ali negde zaseca povrsinu a negde ide iznad, zato sto je teren ne pravilan. Upravo zbog ovoga desava se bug:
Citat:
Jedino sto mi je malo cudno je sto sto se nekad zakucam u vazduh kada se spustim nisko, a nekad prolazim kroz zemlju... izgleda kao da je podeseno da brod eksplodira kad se spusti ispod neke odredjene linije, a ne kada dodirne zemlju?

Ako vi uspete da resite ovaj problem u c++ pokusajte da mi objasnite kako.

Kasnije kada zavrsite sve dizajnerske i programerske probleme i kad sastavmimo igru, mozete se baciti na scenario. I tada za svaki objekat odredite vreme kada izlazi, poziciju, brzinu... Ideje za levele uzmite iz StarTrek-a epizoda; Voyager, Enterprise, DeepSpace9; toliko seriija... Tu imate tone razlicitih brodova. Kad bi ste kogli da napravite modele nekih (Klingon).

Citat:
Zatim mozda bi na nekim nivoima brod mogao da sleti kao u nekakvu bazu ili grad pa da igrac kupi
oruzje ili dodatke koji mu trebaju.

Pa naravno!... Da npr poveca svoj demage ili napuni stit. Kupi neke item kao u warcraft-u: za brzinu, neunistivost; koji su naravno kratkotrajni..

Citat:
Imao sam i ideju da se do goriva ne dolazi unistavanjem kontejnera vec recimo aktiviranjem nekog
energetskog zraka koji napaja brod iz kontejnera recimo kada brod zastane nisko iznad kontejnera pa
sto duze tu lebdi vise se puni a ako ne lebti tacno iznad onda se energetski zrak prekida. Ako se
unisti kontejner onda nista od goriva :)

Ova ideja je logicna. To cu prvo da promenim!

Citat:
Npr iako se u Scrambleu mnogo puca ipak se ne puca nasumice vec vest igrac zna kako da
preciznim letenjem iznad zemlje sa relativno malo pucanja unisti sve rakete i tankove.

Ja mislim da bi trebalo da ostavimo na igracu da bira mod za pucanje(1,2,3,6) raketa odjednom, ali naravno da im ogranicimo broj raketa, tako da ce morati uglavnom da budu stedljivi. I ponekad da umesto tanka za gorivo bude 'korpa' sa oruzijem.

I na kraju da vas pitam:
DA LI NEKO ZNA GDE DA SE NABAVI SWIFT3D ZA FLASH?
inace saznao sam za njega juce. sluzi da se 3d modeli loaduju u flash, tako bi igra izgledala mnogo bolje, i ne bi trebali da pravite 2d modele!

pogledajte i sami:
http://www.erain.com/products/swift3d/Upgrade/

ps. shima el ti spavas nocu (postovi su: u 00:50;u 04:03)
 
Odgovor na temu

4txx
Milan Lalic
Beograd

Član broj: 34204
Poruke: 135
*.dial.InfoSky.Net



Profil

icon Re: ES igra - potrebni graficari17.09.2004. u 13:22 - pre 238 meseci
promenio sam par stari... pre svega pozadinu da ne bude igra za retardiranu decu.(zeleno + cvetici).
Sada se nalazimo na 'mesecu'!... Dodao sam i punjenje goriva kad je brod iznad tankera( mozda ne izgleda lepo ali radi).
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

shima

Član broj: 27002
Poruke: 164
*.yu
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: ES igra - potrebni graficari17.09.2004. u 16:13 - pre 238 meseci
Igrica je genijalna!

Pliz! ako mozes da stavis da se kontejneri ne unistavaju nakon sto snabdeju brod gorivom! Mislim da
igrac ne treba da unistava sve za sobom vec da bi bi trebalo da ima i osecaj saveznistva (pa cak i
stvaralastva) u igri.

Smatram da bi indikator kolicine goriva za brod (koji je u Scrambleu i zvucnog karaktera - uzbuna
kada je goriva malo) trebalo da bude pored tekstualne i u vizuelnoj formi.
Znaci ispod ili iznad procenta nekava jako uocljiva traka koja se smanjuje slicno kao sto si stavio
u prvoj test verziji.
Neverovatno! ali nedostatak goriva tera igraca da izvodi opasne i precizne manevre iznad tankera
ilazuci se dejstvu raketa i paljbi iz bunkera.

Najbolje bi bilo ako je moguce izvesti da brod i tankeri imaju dva trakasta indikatora jedan za
kolicinu energije (zivota) (zelena - gornja traka) a drugi za kolicinu goriva (i za tankere i za
brod u istoj boji - npr plava traka za pocetak i to sa donje strane broda). Pa kada se npr tanker
isprazni traka sa kolicinom goriva mu padne na nulu!
Nema veze ako bi na ekranu mozda bila dva vizuelna indikatora za gorivo.

Smislio sam i nacin odakle tankerima gorivo!!!
Naime to bi mogle biti neke mini energetske centrale koje se u stvari pune na suncevu energiju!

Evo novih ideja!!!
Ako nestankom tj. trosenjem goriva odn. "trosenjem energije kretanjem" brod pada onda bi bilo
logicno da se i "trosenjem energije pucanjem" smanjuje (zeleni) energetski indikator za stit odn
zivotnu energiju!!! Pa bi smo onda pored tankera za gorivo mogli imati tankere odn. "elektrane" koje
snabdevaju brod energijom (npr. zeleni zrak) za pucanje i stit. Sad se setih bombi. Bombe bi mogle u
stvari da budu "energetske bombe" istog energetskog izvora kao i laseri i stit. Pa da i kolicina
bombi takodje bude vezana za kolicinu (zelene) zivotne energije. Tako bi igrac morao veoma da pazi
kada zasto, koliko i kako puca i baca bombe. "Zeznuli" bi smo tako cak i tvorce Scramblea!

Razmisljao sam da li bi citav ovaj koncept trebalo pojednostaviti pa strpati sve energetske izvore u
jedan.
Ili ici obrnuto pa zakomlikovati do kraja i razvojiti razlicite energije (i elektrane). Npr. posebne
elekrane za oruzje ali i za stit odn. zivotnu energiju!
Ili naci neki srednji put kao ovo sto sam predlozio?!

PS: ponovo citajuci ovaj post ucinilo mi se da je ideja o pravljenju svih razlicitih elektrana tj.
tankera za sve razlicite enrgije (stit, gorivo, laser+bombe) mozda dobra ideja koja resava onaj
problem sa skupljanjem bonusa po ekranu?!

Npr. palo mi je na pamet da bi igrac mogao da puni elektrane (tankere) tako sto im gadja kolektorske
antene laserima (cime se npr elektrana sa gorivom puni) pa onda igrac ako nema goriva a ima viska
zivotne energije izvede ovaj slozeni manevar (kao i "lebdenje") i zatim se napuni gorivom (preko
elektraninih emisionih antena).
Elektrane bi mogle da budu unistene ako se prijemne antene prepune energijom - usled previse
laserskih pogodaka (energetski indikator im ode u crveni plus- tj. poveca se traka u desno) ali bi
bombe recimo mogle elektranu da uniste odmah! Pa bi igrac morao precizno da ih baca kada gadja
rakete. Laser bi na elektrnu imao dvojako dejstvo. Pogodak u tank smanjuje energiju elektrani ali
pogodak u prijemnu antenu je povecava kao sto sam vec naveo.

E sada svatih da nista ne sprecava i brod da se delom puni na suncevu energiju...Sve u svemu ovaj
predhodni pasus je samo jedno razmisljanje pa vidi sta mislis o svemu.

Neke ideje ponekad deluju ne mnogo bitne ali posle ispadnu dobre kao ono sa punjenjem goriva zrakom
iz tankera.

> ps. shima el ti spavas nocu

Uh bolje ne pitaj :)
 
Odgovor na temu

Srki_82
Srdjan Tot
Me @ My Home
Ljubljana

Član broj: 28226
Poruke: 1403
212.62.47.*

ICQ: 246436949


+10 Profil

icon Re: ES igra - potrebni graficari17.09.2004. u 16:43 - pre 238 meseci
Nema potrebe da modeli vise budu u kockici :) U programu sam resio da mogu da se povecavaju i smanjuju po potrebi.

P.S.
Nemoj da pravis modele sa 10000000000 poligona :)
 
Odgovor na temu

shima

Član broj: 27002
Poruke: 164
*.yu
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: ES igra - potrebni graficari17.09.2004. u 17:01 - pre 238 meseci
citati:
"
> > Bilo bi lepo kad bi flash igra mogla da ucita podatke iz fajla o terenu, pozadini, mestima na
kojima treba da su rakete, bunkeri, gorivo... mozda se to i moze?
> >
> Da naravno da moze... Za sada ja to ne koristim vec sve ide na random (npr. u svake 2.3 sekunde
prosecno trebalo bi da izadje jedan objekat, itd). Sto se tice raketa, bunkera, goriva, za to nema
problema. Ali postoji problem sa terenom. Pa i da ga loadujem meni je najveci problem da detektujem
pad letelice tj kada ona udara o podlogu. Mozda vi mozete u to c++ ali u fleshu je jedino to moguce
ako za svaki povrsinski pixel texture pamtim koordinate, a posto ima 550 pixela, a teren se skroluje
i svaki put dugacije izgleda, to postaje nemoguc zadatak. Ima memorija da prsne... Sada posto nisam
sve lepo stigao da ulepsam, povrsina mi je nacrtana slika sirine 550 koja se stalno skroluje, kao da
je brod usao u vremenski vrtlog... A sudar sa zemljom detektujem kada brod prodje ispod nevidljive
granice koja se nalazi otprilike na povrsini, ali negde zaseca povrsinu a negde ide iznad, zato sto
je teren ne pravilan. Upravo zbog ovoga desava se bug:
> > Jedino sto mi je malo cudno je sto sto se nekad zakucam u vazduh kada se spustim nisko, a nekad
prolazim kroz zemlju... izgleda kao da je podeseno da brod eksplodira kad se spusti ispod neke
odredjene linije, a ne kada dodirne zemlju?
> >
> Ako vi uspete da resite ovaj problem u c++ pokusajte da mi objasnite kako.
"

Trebalo bi SVA programerska pitanja postavljati u programerskom tredu o ES igri (na forumu za 3D
programiranje jer se tamo ljudi bave i programiranjem igara).
Ja sada zbog toga ne mogu odmah da Vam odgovorim jer ne odgovaram preko weba a odgovor bi morao da
ide u programerski tred.
Bacicu Vam informacije koje imam u programerski tred cim stignem...
 
Odgovor na temu

shima

Član broj: 27002
Poruke: 164
*.yu
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: ES igra - potrebni graficari17.09.2004. u 19:35 - pre 238 meseci
Predlog za pucanje:

Bez obzira koji mod pucanja igrac izbere (1,2, 3, 4 itd) predlazem da ako brzo pritiska i otpusta
taster isto tako i puca (dakle kao i do sada sto je bilo), medjutim ako igrac drzi stalno ili duze
pritisnut taster za pucanje (laser, mitrajlez) tada da zrak(zraci) ili rafal(i) bude konstantan
(onoliko dugo koliko je taster pritisnut) stim sto to igracu brze treba da trosi energiju oruzja a
sto je visi mod oruzja ukljucio energija pada jos brze. Naravno ako uhvati tako da lozi protivnika
konstantnom (odn. rafalnom) paljbom i protivnickom brodu tada brzo opada energija. Ili eventualno
npr. brze puni kontejner za gorivo.
 
Odgovor na temu

shima

Član broj: 27002
Poruke: 164
*.yu
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: ES igra - potrebni graficari17.09.2004. u 20:34 - pre 238 meseci
Pitanja i odgovori o detekciji sudara svemirskog broda i terena i pripremi terena nalaze se ovde:
http://www.elitesecurity.org/poruka/441851
 
Odgovor na temu

shima

Član broj: 27002
Poruke: 164
*.www.dial-up.TeamNET.ws



Profil

icon Re: ES igra - potrebni graficari18.09.2004. u 02:19 - pre 238 meseci
NUKLEARKA!!! (Nuklearna elektrana) - slike za 2D igru (bice eventualno doradjene)

Nuklearka moze da posluzi za napajanje broda "zivotnom energijom" dakle ne gorivom (ili mozda za napajanje oruzja) putem energetskog zraka.
Ne sluzi za unistavanje. Teoretski gledano energetski nivo prilikom napajanja broda ne bi trebao da joj pada. Ali onda bi valda trebalo da ima jako obezbedjenje tj da je tesko igracu dugo da se vrzma oko nje zbog napada neprijatelja... uostalom videcemo.
PS: Ako igrac rafalnom paljbom ili bombama recimo unisti "Nuklearku" onda bi mogla da se desi recimo velika eksplozija koja npr. oduva pola ekrana ukljucujuci i igracev brod! A ako igrac kojim cudom prezivi ovaj prvi udar jer je npr. pucao iz velike daljine tada bi trebalo da se srusi polako (jer je ozracen) uz npr. smesan zvuk "padanja od iznemoglosti" kao u crtanim filmovima. U svakom slucaju unistavanje nuklearki bi moralo biti "kaznjivo" GAME OVEROM i rezervisano za verziju igre za decu stariju od 12 godina.
Ostecivanje nuklearke (i smanjenje njene "zivotne energije") usled npr nepreciznog pucanja ili bacanja bombi moglo bi da proizvodi alarm za uzbunu slicno kao kod nedostaka goriva cime bi se igracu skrenula paznja da nesto nije u redu odn. da nesto ne radi kako treba...


[Ovu poruku je menjao shima dana 18.09.2004. u 18:35 GMT]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

shima

Član broj: 27002
Poruke: 164
*.www.dial-up.TeamNET.ws



Profil

icon Re: ES igra - potrebni graficari18.09.2004. u 02:26 - pre 238 meseci
3D model nuklearne elektrane sa pedhodnih slika (u atachmentu). Nema teksture.

Vezano za predhodni model "Nuklearke" (sa hemisferom):
Ako neko zna kako da pri modelovanju eliminisem crtu na spoju imedju (hemi)sfere ("kape") i loft objekta ("tela") molim javite. Takodje bi me zanimalo da li je moguce nekako povecati broj poligona tj. delova loft objektu i (hemi)sferi i kako?Loft je dobijen od kruznice koja klizi po liniji zatim je malo deformisan skaliranjem i na kraju je dodata hemisfera sa onoliko delova na obimu koliko je bilo i na loft kruznici tj. na obimu cilindra - a ja bih taj broj segmenata na krugu za loft da imam pod kontrolom tj. da povecam.

[Ovu poruku je menjao shima dana 18.09.2004. u 07:05 GMT]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

cgraph
Beograd

Član broj: 32483
Poruke: 54
*.bg.wifi.vline.verat.net

Sajt: www.animacija.org


Profil

icon Re: ES igra - potrebni graficari18.09.2004. u 03:24 - pre 238 meseci
crtu mozesh eliminisati chitanjem helpa a zatim weldovanjem vertexa.
 
Odgovor na temu

shima

Član broj: 27002
Poruke: 164
*.yu
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: ES igra - potrebni graficari18.09.2004. u 12:40 - pre 238 meseci
Iznecu jos par predloga i ideja bez obzira na mogucnost ili nemogucnost implementacije.
Ja furam sa svojim predlozima i idejama a predlazem da i ostali koji su ovde furaju sa svojim bez
obzira da li se i sta od navedenog primeni.

Sateliti!!!
Mogli bi da napravimo satelite koji lete pri vrhu ekrana a sluze za napajanje broda energijom za
recimo stitove.
Tako bi smo mogli imati: tankere za gorivo, nuklearke za lasere (i za sada bombe) i satelite za
stitove.
 
Odgovor na temu

pailhead
Dusan Bosnjak
freelance
Oakland baby, CA

Član broj: 16715
Poruke: 862
*.beograd-3.tehnicom.net

ICQ: 55993773


+9 Profil

icon Re: ES igra - potrebni graficari18.09.2004. u 13:15 - pre 238 meseci
shima - preporucujem ti da malo izgooglas po netu termin "low poly models", ili da odes na cg-talk pa pogledas malo game development (tako nekako se zove) forum. Ovo sve sto si do sad napravio, moze da napravi bilo ko ko je za 15 minuta presao dva uvodna tutoriala za max, a lopta od 4k poligona za igricu...
Imas i na 3d totalu par tutoriala za low poly modelovanje, konkretno mislim da je jedan lik u pitanju.

Ja na nuklearci nevidim hemispheru uopste, ako bi mogao malo blize da objasnis o cemu je zapravo rec?
what we want, we must create
 
Odgovor na temu

shima

Član broj: 27002
Poruke: 164
*.yu
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: ES igra - potrebni graficari18.09.2004. u 16:19 - pre 238 meseci
Hvala.
Tu je bio izlozen predhodni model "Nuklearke" sa hemisferom ali sam ga u medjuvremenu odbacio kao
konceptualno manje vredan. A covek mi je vec odgovorio tako da nisam pobrisao sve sto sam pisao jer
bi njegov odgovor onda visio u vazduhu.
Ta hemisfera nije mi bitna jer se broj poligona tj segmenata na njoj moze parametarski menjati
medjutim koliko shvatam kada spojim loft i hemisferu broj poligona tj segmenata na spoju (obimu)
mora biti jednak da bi prelaz bio gladak... pa se mali broj segmenata na cilindru loft objekta jako
reflektuje na hemisferi koja se kao neka kapa naslanja na njega. A to mi smeta za bolji render.
Sada vise nije toliki problem...jer nema hemisfere...
Jeste da sam totalni pocetnik...
ali pravim ove jednostavne objekte da bi mogli da se ubacuju u 2D (renderi) i 3D igru (modeli)...
Eto kad bi vise ljudi imalo vremena da ovo sve pravi verovatno bi smo mogli da napravimo dobru
igru...
Inace cak ni taj loft (nuklearku) nisam odradio kako treba (kriv je) pa sada spremam novi.

BTW, jeste li videli onaj Screenshot Scramblea u Javi sto sam ga postovao u programerskom tredu ove
ES igre na forumu 3D programiranje.
Koliko li je vremena trebalo dizajnerima da naprave (nacrtaju) one modele? ;)
 
Odgovor na temu

4txx
Milan Lalic
Beograd

Član broj: 34204
Poruke: 135
*.dial.InfoSky.Net



Profil

icon Re: ES igra - potrebni graficari19.09.2004. u 13:29 - pre 238 meseci
Citat:
Koliko li je vremena trebalo dizajnerima da naprave (nacrtaju) one modele? ;)

Cuti to mi baba crtala...

E previse je nuklearka i satelit i tanker... Ja mislim da bi trebala biti samo 2, jedan za energiju(gorivo) i jedan za snagu(stit). Treba izbaciti jedno resenje.
Ustvari aj mozemo satelit iskoristiti kao snabdevac oruzijem?!?!?!?!?

Ja flash igru pravim iz pocetka, posto hocu da pojednostavim kod, na koji sam stalno nesto nabacivo, tako da ce mi trebati par dana... Bice jednostavnije, brze i nadam se lepse. Dodao sam efekte kad se brod loaduje kod tankera (...kao munje sevaju na sve strane jer se energija prebacuje :p). Isto tako tanker je veoma osetljiv, tako kad ga pogodis 1 raketom on pukne unistavajuci sve oko sebe; to je dobar nacin da se unisti gomila bunkera i raketa.

A sta je sa modelom broda??? Za sada tu je slika F16, pa igra izgleda kao da ameri napadju irak(f16 bombarduje ,a dole pustinja, rakete, bunkeri...).
 
Odgovor na temu

shima

Član broj: 27002
Poruke: 164
*.yu
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: ES igra - potrebni graficari19.09.2004. u 21:29 - pre 238 meseci
> Dodao sam efekte kad se brod loaduje kod tankera (...kao munje sevaju na sve strane jer se
energija prebacuje :p).
Odlicna ideja... zanimalo bi me da vidim kako je to realizovano. Npr. kao one munje koje sevaju
okolo kao u filmu terminator? :)
> A sta je sa modelom broda???
Vrzmaju mi se po glavi neke ideje... ES svemirski brod!
Evo crtam sada ortogonalne projekcije na papiru. Nije 100% sigurno da cu napraviti ali... videcemo.
 
Odgovor na temu

4txx
Milan Lalic
Beograd

Član broj: 34204
Poruke: 135
*.dial.b92.net



Profil

icon Re: ES igra - potrebni graficari20.09.2004. u 16:28 - pre 238 meseci
Citat:
Npr. kao one munje koje sevaju
okolo kao u filmu terminator? :)

Ex, kad bi to bilo tako, gde bi nam bio kraj... Ali podsecaju na male munje videces!

Nego evo ja zavrsio pisati kod. Oslobodio sam ga nekih 'gluposti' tako da ide brze i ne baguje(...do sada...). Promenio sam dosta malih stvari, ali pre svega da kazem da sam uspeo sad lepo detektujem dodir letelice sa terenom, tako da teren moze sada da bude pri dnu, pri vrhu ili sredini kao neke prepreke... Fiziku kretanja letelice sam promenio tako da sada ima ubrzavanje i usporavanje; Dodao sam i nuklearku: kada se brod nadje iznad ona mu puni snagu (Ima trik: kada se elektrana ili tanter unisti koji su veoma osetljivi, dogodi se eksplozija koja unistava sve oko sebe, ali to se dogadja isto tako kada se sva energija izvuce, a posto vi izvlacite energiju, znaci prsli ste...tj morate da ostavljate malo snage, jer ce vam ona puknuti dok ste veoma blizu! Demage se smanjuje kako ste udaljeniji...)); Promenio sam izgled terena, letelica(f16 trenutno) i bunkera(sada kamion sa raketama - zamena za neki svemirski raketni sistem :D), raketa... pri vrhu sam dodao neku vrstu status bara, gde pise kolicina energije i snage. Dodao sam i neku vrstu alarma koji te uzbuni kad udaris o teren, pogodi te projektil ili imas malo energije ili snage!

-Snaga se regenerise stalno ali se trosi kad vas neko pogodi, ili kad vi bacate rakete ili pucate(tj ako stalno pucas srusices sam sebe. :S);(punjenje kod elektrane)
-Energija se stalno trosi na kretanje(punjenje kod tankera)

tako da igra postaje mnogo dinamicnija (stalno si na minimumu ili energije ili snage; moras da odlucis da li ces dragocene elektrane sacuvati za sebe ili ces ih iskoristiti za unistenje neprijatelja... ; i to sve dok unaokolo pljusti paljba). Nazalost objekte generise sam komjuter (random, dok ih neko neuredi u pravi level(scenario)) tako da igra gubi na zanimljivosti, npr posto je random ponekad nikad da ubode energiju tako da...

Poslacu 2 fajla iste igre. razlikuju se po brzini igre (za one koji imaju shit komp(real_30fps) i za one koji imaju 2000+(real_20fps)), da ne bude 'igra prebrza' :p
Ali posto su po 60kb poslacu ih u 2 posta/
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

[es] :: 3D modelovanje :: ES igra - potrebni graficari

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 17735 | Odgovora: 94 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.