Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Asus dvd-E616P problem - ne cita DVD-ove !!!

[es] :: Storage :: Asus dvd-E616P problem - ne cita DVD-ove !!!
(Zaključana tema (lock), by JOJO847)

[ Pregleda: 9497 | Odgovora: 18 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Nikola Maravic
Beograd

Član broj: 9228
Poruke: 153
*.beotel.net



Profil

icon Asus dvd-E616P problem - ne cita DVD-ove !!!22.07.2004. u 11:27 - pre 239 meseci
Dakle kao sto pise u subjectu, pomenuti DVD nece da cita DVD-ove a CD-ove cita najnormalnije. U Device manageru sam namestio zonu na zonu 2 (i ostalo mi je da menjam jos 4 puta posto dvd nije otkljucan)
Operativni sistem je win XP (SP1) a pored ovog DVD uredjaja na kompu ima jos jedan cd odnosno asusov cd rezac.
Kad u DVD ubacim obican CD sve krene najnormalnije tj aktivira autoplay i sl a kada ubacim bilo koji DVD nesto kao krene, lampica zasvetli par puta u to je to! Nekada ne pise nista, nekada pise *** "Disk not formatted" Windows cannot read from this disk.The disk might me corrupted, or it could be using a format that is not compatibile with Windows ***

Sa asusovog sajta sam skinuo najnoviji firmware, ali avaj

Zaista nemam pojma sta bi mogao biti problem, a sa DVD uredjajima nemam nesto iskustva pa bi svaka pomoc bila dobrodosla.

Hvala unapred.
 
0

mico2000
Ilic Miroslav
Subotica

Član broj: 30225
Poruke: 11
*.hipomedia.co.yu



Profil

icon Re: Asus dvd-E616P problem - ne cita DVD-ove !!!22.07.2004. u 12:30 - pre 239 meseci
Jesi li instalirao Asusov software preko kojeg se gledaju Dvd filmovi?
 
0

Nikola Maravic
Beograd

Član broj: 9228
Poruke: 153
*.beotel.net



Profil

icon Re: Asus dvd-E616P problem - ne cita DVD-ove !!!22.07.2004. u 15:36 - pre 239 meseci
Pravo da ti kazem , kompjuter nije moj vec moje koleginice, ali koliko vidim taj softver nije instaliran. Pogledacu da pronadjem cd koji je dobila uz DVD (ako ga je uopste dobila poznajuci nase prodavce hardvera ) pa da instaliram i taj softver... Ali mislis da bi to moglo da pomogne? Ovaj nece da cita nijedan DVD, a naravno ni filmove... Ijaooooooo....
 
0

BeastMaster
Dragan Mitic
Krusevac

Član broj: 4666
Poruke: 1561
*.air.tehnicom.net

ICQ: 22756094


Profil

icon Re: Asus dvd-E616P problem - ne cita DVD-ove !!!22.07.2004. u 17:00 - pre 239 meseci
Bez obzira što nema ni jedan softber za gledanje filmova, on bi morao da vidi fajlove koji se nalaze na ubačenom DVD-u, ukoliko je ovaj uredno narezan.
 
0

Nikola Maravic
Beograd

Član broj: 9228
Poruke: 153
195.252.86.*



Profil

icon Re: Asus dvd-E616P problem - ne cita DVD-ove !!!23.07.2004. u 01:04 - pre 239 meseci
Pa naravno da bi morao da ih vidi, ali nista! Evo instalirao sam danas i taj Asusov software za gledanje filmova koji je dosao uz njega, ali nista. Mislim cudno mi je sve to - cd najnormalnije cita a DVD nista.
A koliko ja vidim u Device manageru on za oba drajva koristi isti driver tj verzija 5.1.2535.0 od 7/1/2001. Da nije u tome problem? Na netu sam pokusavao da nadjem novi drajver ali na asusovom sajtu nema a bogami ni na drugim sajtovima na kojima sam bio. Nasao sam samo noviji firmware i insatalirao ga, ali ni to ne pomaza.
E kakav smor...
 
0

Nikola Maravic
Beograd

Član broj: 9228
Poruke: 153
*.beotel.net



Profil

icon Re: Asus dvd-E616P problem - ne cita DVD-ove !!!27.07.2004. u 00:13 - pre 239 meseci
Zar niko nema bilo kakvu ideju sta bi moglo biti u pitanju?
 
0

k2k2
Šumadija

Član broj: 15063
Poruke: 109
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Asus dvd-E616P problem - ne cita DVD-ove !!!09.09.2004. u 08:32 - pre 238 meseci
E prijatelju, pazi sledece,
ja sam isti dvd kupio pre mesec dana i onda je poceo da me posteno zajebava.
nesto slicno, pali lampicu, pokazuje cd pored kursora kada ga ukljucim i zaglupljuje racunar.
i spremio sam se da ga nosim na reklamaciju.
kad ono ajd da probam oko ide kablova.
posto su mi na sekudarnom bili cdrw kao master i ovaj dvd kao slave, rekoh da probam da skinem cdrw da vidim kako se ponasa.
kad ono radi !!! i to bez problema.
sada mi je na primarnom kanalu kao master HDD, a slave CDRW. na sekundarnom je DVD master i radi sve kako treba.
mada kazu na forumima da na primarnom treba da bude kao slave DVD, a na sekundarnom kao master CDRW, sto cu i probati, mada mi je i ovako OK.

posto malo kasnim, mozda si problem i do sada vec resio.
Ne trudim se ja da promenim Srbiju, već sebe !
 
0

Nikola Maravic
Beograd

Član broj: 9228
Poruke: 153
*.beotel.net



Profil

icon Re: Asus dvd-E616P problem - ne cita DVD-ove !!!09.09.2004. u 17:12 - pre 237 meseci
E pa k2k2 hvala ti puno na odgovoru. Posto kompjuter nije moj, nisam ni pokusavao da resim problem tj da ga otvaram i sl. E sad, drugarica me bas zamolila pre neki dan da odnesem komp na servis da vide sta je sa dvd-om, ali pokusacu ovo sto si naveo pa cemo da vidimo da li ce upaliti. Cini mi se da postoji velika mogucnost da bi upravo to sto si naveo mogao biti problem. E cudne su sprave ti kompjuteri
Hvala ti jos jedanput,
pozdrav
Nikola
 
0

k2k2
Šumadija

Član broj: 15063
Poruke: 109
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Asus dvd-E616P problem - ne cita DVD-ove !!!10.09.2004. u 13:23 - pre 237 meseci
Javi sta je bilo, bas me interesuje
Ne trudim se ja da promenim Srbiju, već sebe !
 
0

avisic123

Član broj: 45026
Poruke: 1
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Asus dvd-E616P problem - ne cita DVD-ove !!!14.01.2005. u 14:56 - pre 233 meseci
I ja imam problema, otkad sam taj drive gurnuo u komp, komp stalno steka, jednostvno se usred niceg ugasi i nece vishe da upali dok god ne izvucem kabel od struje i prikljucim ga ponovo. Kako s tim na kraj?
 
0

Galle PIM
Dragisa Savic
Nis, Srbija

Član broj: 28686
Poruke: 149
*.medianis.net.

Jabber: gallepim@elitesecurity.org
ICQ: 130341636


Profil

icon Re: Asus dvd-E616P problem - ne cita DVD-ove !!!12.07.2005. u 16:24 - pre 227 meseci
Jeste da je tema bajata ali sta sad
To sto ti se gasi kompjuter je verovatno do napajanje bar je to mene jebalo , a to sto asusov e616p ne cita dvd diskove to bi i ja voleo da znam skoro sam ga uzeo i nevidjeno me namucio i jos me zeza. Na primarnom mi je master hard ,a slave dvd dok je na sekundarnom master CDRW. Kad je dvd bio master na sekundarnom nije hteo ni da se prepozna ni u biosu ni u OSu.
Cita cd diskove a dvd diskove otvara ali nece ni jednu aplikaciju da startuje.
Sta da radim da ga bacam u djubre il nosim u servis najradje bi ga zapalio!
Ne pada sneg da pokrije breg,
-vec da zveri ostave svoj trag..
 
0

Gangstarr
Sombor,VOJVODINA

Član broj: 64110
Poruke: 4
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Asus dvd-E616P problem - ne cita DVD-ove !!!21.07.2005. u 21:03 - pre 227 meseci
Ako si kupio taj asusov dvd rom,onda mora da si dobio i driver uz njega...Tako da stvarno nema potrebe da skidas drivere s neta,vec instaliraj kupovni.Ja sam isto imao u pocetku problema s tim asusuom,ali je posle par restartovanja kompa odjednom proradio i sada radi skorz ok.Ipak je to niza klasa dvd citaca pa treba imati razumevanja sto se u pocetku zaglupljuje...
 
0

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Asus dvd-E616P problem - ne cita DVD-ove !!!21.07.2005. u 22:21 - pre 227 meseci
Drajveri se ne dobijaju uz njega jer ni ne trebaju~windows bi trebalo sam da ga prepozna i instalira drajvere (možda si mislio na firmware?) U svakom slučaju, ja imam E616P2, uzeo sam ga prošlog novembra i radi kao sat od onda.

@avisic123
Jesi li siguran da je sve instalirano/priključeno kako treba? Ako i neće da čita diskove, mislim da kompjuter ni u kom slučaju ne bi smeo da se gasi ili resetuje na takav način. Probaj eventualno sa zadnjom verzijom firmware-a ili probaj taj drajv na nekom drugom kompjuteru ako si u mogućnosti. Sve mi se čini da tu nešto drugo pravi problem.
 
0

Billy_boy

Član broj: 13944
Poruke: 354
*.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Asus dvd-E616P problem - ne cita DVD-ove !!!31.07.2005. u 19:42 - pre 227 meseci
Imam isti problem sa Creative DVD1242E.
Spajao sam ga kao single na sec. i na 3.5 HDD ladicu (USB 2.0). Probao sam ga otvorenog i gledao što se događa. Zavrti DVD i ispali par puta laser pa to ponovi nekoliko puta i odustane. Jednom mi je uspio očitati koncert, ali se nakon par sec. komp. zaledio ( jedino sam mogao napraviti hw reset). CD čita bez problema i u kompu i spojen na ladicu i otvoren pri jačem osvjetljenju prostorije i pri vibracijama (testirao sam ga bi li mogao raditi kao cd player u autu i jedini prekid u divX filmu je napravio kad je glava zaorala po cd-u. Player radi, ali CD ne :-). Problem s DVD-ovima je nastao prije toga.)
Inače taj je DVD-ROM bio u kompu kojeg je spržio grom (na matičnoj se odlemili čipovi za kontrolu napona procesora i pukli napola), ali je upitno je li i prije postojao taj problem jer je korišten samo za CD-e.
 
0

Sasa A
Sasa Adzic
C:\Montenegro\Podgorica

Član broj: 18654
Poruke: 150
*.crnagora.net.



Profil

icon Re: Asus dvd-E616P problem - ne cita DVD-ove !!!14.10.2005. u 10:53 - pre 224 meseci
Imam isti problem samo sto DVD-rom neke DVD-jeve ne cita a neke cita.
Dakle kad ubacim DVD Poajavi mi se poruka
"Disk not formatted" Windows cannot read from this disk.The disk might me corrupted, or it could be using a format that is not compatibile with Windows.
Na primarnom kanalu mi je kao Master HDD, a Slave je DVD. Na sekundarnom kanalu mi je kao Master CDRW.
Jeli nasao neko problem.
 
0

vecicrnogorac
privatno
Podgorica, MNE

Član broj: 73
Poruke: 108
*.crnagora.net.

Sajt: www.nolimitbikers.com


Profil

icon Re: Asus dvd-E616P problem - ne cita DVD-ove !!!18.04.2006. u 20:13 - pre 218 meseci
vidim ja ova se tema godinama vrti, samo problemi a niko da ih rijesi. evo da se prijavim i ja u listu "problematicara" jer se i meni isto dogadja kao s prethodnicima... znaci CD obicne cita a DVD nece. da napomenem da je u pocetku citao, sad evo vec 2-3 mjeseca nece ni da cuje. nesto kao pocne da grebucka li nista.... otvoricu ga da vidim da se slucajno glava laserska nije zaprljala, al valjda nebi citao onda nista a ne samo DVD da nece...
ako se neko sjetio rjesenja neka javi, a ako ja sam ovim rijesim javicu
Xtreme all the way

www.pktitograd.com
 
0

mijatovic_86
Linux System Administrator
TeleSign
Beograd

Član broj: 35044
Poruke: 361
*.maksnet.net.



Profil

icon Re: Asus dvd-E616P problem - ne cita DVD-ove !!!19.04.2006. u 12:20 - pre 218 meseci
Isti problem kao u postu gore, imam Asus 0804p
Ali nigde nema resenja, izgleda da se mehenika sjebe kod ovih uredjaja, pa laser ne moze da fokusira pocetak diska, tako da tesko mozemo resiti nase probleme :(
😀
 
0

milo dete
milo dete

Član broj: 8434
Poruke: 119
*.globalnet.hr.

Sajt: petit.philou.free.fr


Profil

icon Re: Asus dvd-E616P problem - ne cita DVD-ove !!!14.01.2007. u 20:16 - pre 209 meseci
Koristite li 2 optička pogona?
Npr. DVD-Rom + CD-Writer/Rom

Ali nemožete natjerati svoj CD-RW da radi normalno,a vaš DVD-Rom radi samo kao standardni CD-Rom i jednostavno ne čita DVD-medije?

Evo kako riješiti problem
Uđite i Device Manager(FAQ) kliknite na "ATA/ATAPI controlers" i otvorite "Secondary
IDE channel"kliknite na "Advanced Settings": Ako je vaš DVD-ROM "master",a CD-RW je "slave"promjenite "device u 0": Transfer Mode to "PIO Mode"u padajućem meniu... ili ako je vaš CD-RW master,a DVD je slave (što je najčešće) promjenite "device" u 1: transfer Mode to "PIO Mode"... i restartajte računalo!


http://free-bj.htnet.hr/colicweb/dvd.htm
 
0

JOJO847

Član broj: 14162
Poruke: 6623
*.adsl.net.t-com.hr.



+10 Profil

icon Re: Asus dvd-E616P problem - ne cita DVD-ove !!!14.01.2007. u 22:34 - pre 209 meseci
Ako potom želite snimiti DVD, odite do mora i nazad pješke hodajući unatrag, stižete kući na 99% snimljenog medija u najboljem slučaju
Ovo je javni forum, imajte na umu da ono što iznosite pod svojim imenom u jednoj velikoj mjeri predstavlja vašu stručnost i kompetenciju.
Pošto je tema već odavno neaktivna ide lock.

 
0

[es] :: Storage :: Asus dvd-E616P problem - ne cita DVD-ove !!!
(Zaključana tema (lock), by JOJO847)

[ Pregleda: 9497 | Odgovora: 18 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.