Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Palma vs. Linux - utisci jednog M$ Windblowsera

[es] :: Advocacy :: Palma vs. Linux - utisci jednog M$ Windblowsera

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8

[ Pregleda: 20805 | Odgovora: 150 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

impaque
Ivan Savčić
YUnet International
Beograd, Zvezdara

Član broj: 717
Poruke: 939
*.nat-pool.bgd.sbb.co.yu

ICQ: 27215173
Sajt: www.imped.net


Profil

icon Re: Palma vs. Linux - utisci jednog M$ Windblowsera13.07.2004. u 17:09 - pre 240 meseci
Ma uzmi lepo pod drugim OSom neki disk editor i idi bajt po bajt i traži backdoor password...
 
Odgovor na temu

popeye
Branko Ivanović
Beograd

Član broj: 3846
Poruke: 960
*.pristop.co.yu

Jabber: popeye@elitesecurity.org
ICQ: 18038966
Sajt: popeye.linuxo.org


Profil

icon Re: Palma vs. Linux - utisci jednog M$ Windblowsera13.07.2004. u 17:20 - pre 240 meseci
Ma i koji će ti đavo računar...
 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
66.228.70.*



+6 Profil

icon Re: Palma vs. Linux - utisci jednog M$ Windblowsera13.07.2004. u 17:22 - pre 240 meseci
Citat:
popeye: Ma i koji će ti đavo računar...


...bez Windowsa
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net



+7177 Profil

icon Re: Palma vs. Linux - utisci jednog M$ Windblowsera13.07.2004. u 17:36 - pre 240 meseci
Citat:

Ma uzmi lepo pod drugim OSom neki disk editor i idi bajt po bajt i traži backdoor password...


Masite poentu - radi se o pitanju poverenja a ne o konkretnom slucaju koga treba bukvalno shvatiti. Kako ces verovati drugom OS-u? ;-)

Dakle, clanovi komune a priori ne veruju M$-u, je li tako? Ali zato veruju nekim skroz levim developerima sa sve 4 strane sveta zato sto obicno ne sumnjaju u taj mit o community code reviewu koji bi otkrio razno-razne anomalije... vrlo vrlo zanimljiv sistem istina :-)

Onda im se logicki pokaze da fakticki ne mozes verovati nicemu sto nisi ti licno napravio od nule - sto otprilike znaci da je Windows kod backdoor-prone koliko i Linux kod, al opet nista... :)


DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651



+165 Profil

icon Re: Palma vs. Linux - utisci jednog M$ Windblowsera13.07.2004. u 18:31 - pre 240 meseci
To ti nisi dokazao, samo si rekao da je tesko proci kroz stotinak megabajta koda linuxa.
Jos teze je kroz ona 2gigabajta od windowsa, sve i da ga imas.
 
Odgovor na temu

srki
Srdjan Mitrovic
Auckland, N.Z.

Član broj: 2237
Poruke: 3654
*.dialup.xtra.co.nz



+3 Profil

icon Re: Palma vs. Linux - utisci jednog M$ Windblowsera13.07.2004. u 18:36 - pre 240 meseci
Gojko, nisi u toku. Ma i pola mega da zauzima kod opet ne mozes da nadjes backdoor ako je on u binarnoj verziji kompajlera koji automatski kod kompajliranja ubacuje backdoor. Cak ti ne vredi ni da vidis kod od kompajlera jer tu nema backdoor-a ali kada kompajliras kod od kompajlera onda se ubaci backdoor koji radi na taj nacin da kada nesto kompajliras onda ti ubaci backdoor u izvsni fajl.

http://web.mit.edu/6.033/2002/...andouts/h25-review2slides2.pdf

[Ovu poruku je menjao srki dana 14.07.2004. u 08:39 GMT]
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net



+7177 Profil

icon Re: Palma vs. Linux - utisci jednog M$ Windblowsera13.07.2004. u 18:39 - pre 240 meseci
Citat:

To ti nisi dokazao, samo si rekao da je tesko proci kroz stotinak megabajta koda linuxa.


Dokazano je da code review ne moze da garantuje da je kod bez backdoora - bez obzira koliki je kod ;-) Tako da ja nemam sta da dokazujem ovde :)

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Palma vs. Linux - utisci jednog M$ Windblowsera13.07.2004. u 18:51 - pre 240 meseci
Citat:
Dragi Tata:
Citat:
popeye:
Ma i koji će ti đavo računar...

...bez Windowsa
[/quote]

:)) hehehehe

Kolege "Linuxovci" (ovo baš treba pod navodnim znacima da se piše) se uvek sami nameste na penal :)
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

popeye
Branko Ivanović
Beograd

Član broj: 3846
Poruke: 960
*.pristop.co.yu

Jabber: popeye@elitesecurity.org
ICQ: 18038966
Sajt: popeye.linuxo.org


Profil

icon Re: Palma vs. Linux - utisci jednog M$ Windblowsera13.07.2004. u 19:33 - pre 240 meseci
Citat:
degojs:
Kolege "Linuxovci" (ovo baš treba pod navodnim znacima da se piše)


Budi ljubazan pa objasni zašto.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Palma vs. Linux - utisci jednog M$ Windblowsera13.07.2004. u 19:46 - pre 240 meseci
Znaš ti znaš.. koji OS, kako si sam rekao, koristiš kod kuće - takvo ponašanje je jednostavno mizerno za naš Advocacy forum :) Dovodite ga na niske grane :)

Već sam jednom stavljao tekst na Advocacy, da ponovimo, vidim da je potrebno :)

...
Irvin Velš je odličan pisac. Toliko dobar da je izmaštao i opisao neverovatan događaj. Elem, Irvin Velš je sjajan pisac, Ekstazi je poprilično dobra knjiga, ali nikad, ni u mašti, ni u bajci, ni u lošem filmu, ama baš nikad, osim u gore pomenutoj knjizi, ne desi se da jedan muškarac promeni fudbalski klub za koji navija: "Muškarac koji menja žene – to je oprostivo, ali muškarac koji menja fudbalski klub za koji navija... to je čist nedostatak karaktera. To je muškarac koji je potpuno izgubio osećaj za vrednosti u životu." Dodatni kuriozitet je da ove reči izgovara ženski lik u knjizi.

Jedan drugi engleski pisac, pasionirani navijač Arsenala, tvrdi da u navijanju za neki fudbalski klub ima mnogo jada i čemera, mnogo više nego srećnih trenutaka. Da se navijanje svodi na bolno i neizvesno čekanje tih momenata. Tako je valjda u svim odnosima, ali vas neki đavo tera da izdržite i ne odustanete. Pa ipak, od raznih relacija u svom životu odustanete, zaboravite ih, prebolite, oprostite... samo je za fudbal rezervisana vernost do groba. Ili kako kaže ovaj poznavalac te vrste opsednutosti: "... lojalnost, bar u fudbalu, nije moralni izbor poput hrabrosti ili ljubaznosti; ona je više nalik izraslini ili grbi, nečemu što ste stekli."

Poznajem muškarce koji su do ludila voleli neke žene, a onda ih prošlo, pa ih ostavili bez osvrtnja. Ima muškaraca koji mnogo vole svoju ženu, ali vole i druge žene. Ima muškaraca koji pođu po novine do trafike na uglu, a onda se zanesu i nastave da hodaju, a ostave ženu i par komada baš slatke dece. Ima ljudi koji promene veru, državljanstvo, seksualnu orijentaciju. Ima muškaraca sklonih promenama, pa menjaju automobile, zanimanje, mesto stanovanja, političku stranku... čak znam dvojicu koji su promenili prezime, ali da zvezdaš odustane od Zvezde i počne da navija za Partizan ili obrnuto, ili što bi rekao Nik Hornbi da navijač Arsenala malo vanbračno pljeska i navija Totenhemu, to se jednostavno ne dešava. Nema vernosti kao što je navijačka vernost i nema tako bezuslovne ljubavi.
...
(Olga Hadžić)

Šta je tek reći o onima koji svaki čas podižu drugi OS? I javljaju se ovde na Advocacy :) Bruka, pa nema tu ni A od Advocacy Ratnika :))
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

popeye
Branko Ivanović
Beograd

Član broj: 3846
Poruke: 960
*.pristop.co.yu

Jabber: popeye@elitesecurity.org
ICQ: 18038966
Sajt: popeye.linuxo.org


Profil

icon Re: Palma vs. Linux - utisci jednog M$ Windblowsera13.07.2004. u 19:55 - pre 240 meseci
Eto, potpuno si me razotkrio. Da priznam u potpunosti, Linux je samo poslednji u nizu. Izdaje su krenule još sredinom osamdesetih, Speki je bio prva žrtva. Ostavio sam ga zbog Debeljka, koga je kasnije izgurala (nikad prežaljena) Prijateljica.

Prelazak na PC računare i DOS je bio više iznuđen potez, iskreno.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Palma vs. Linux - utisci jednog M$ Windblowsera13.07.2004. u 20:05 - pre 240 meseci
Citat:
Linux je samo poslednji u nizu


Da je tako - pa OK. Ali nije tako, u tome i jeste fazon :) Nego, malo ovo, pa malo ono.. :)
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

popeye
Branko Ivanović
Beograd

Član broj: 3846
Poruke: 960
*.pristop.co.yu

Jabber: popeye@elitesecurity.org
ICQ: 18038966
Sajt: popeye.linuxo.org


Profil

icon Re: Palma vs. Linux - utisci jednog M$ Windblowsera13.07.2004. u 20:09 - pre 240 meseci
Pričaš o svojim avanturama sa Mandrake i Knoppix distribucijama?

Koliko mi je poznato, svako malo - ti probaš neku distribuciju. Zašto jednostavno ne izađeš iz ormara i priznaš svetu šta ti se sviđa? :)
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Palma vs. Linux - utisci jednog M$ Windblowsera13.07.2004. u 20:11 - pre 240 meseci
Ne, ja pričam o tome da kod kuće držim onaj OS za koji mislim da je bolji. Za razliku od tebe.
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

popeye
Branko Ivanović
Beograd

Član broj: 3846
Poruke: 960
*.pristop.co.yu

Jabber: popeye@elitesecurity.org
ICQ: 18038966
Sajt: popeye.linuxo.org


Profil

icon Re: Palma vs. Linux - utisci jednog M$ Windblowsera13.07.2004. u 20:25 - pre 240 meseci
Zar si za sekundu pomislio da kući ne držim Linux? Ili si blesav, ili se dobro foliraš.

Uostalom, pitam li ja tebe (ili bilo ko drugi na ovom forumu) šta koristiš, koji hardver i softver imaš na računaru? To je moja lična stvar i ne vidim razloga da bilo ko zabada nos, pa ni ti. Ipak, za edukativne potrebe ću ti otkriti tajnu:

Windows je tu zbog igara i TV karte.
 
Odgovor na temu

u_m
Urukalo Milan
PH

Član broj: 18631
Poruke: 889
*.wireless.org.yu

ICQ: 32554731
Sajt: https://milan.urukalo.com


Profil

icon Re: Palma vs. Linux - utisci jednog M$ Windblowsera13.07.2004. u 21:54 - pre 240 meseci
Sve u svemu, ovdje situaciju odrazava izreka:

Citat:
Sipas i ne mislis


Znaci kad si kod kuce, oces malo da se odmoris i da ne mislis.
#include <music.h>
#include <beer.h>
#include <girls.h>
main(){ run(partytime);}
---------
Moj licni sajt
Moj wap sajt--offline
 
Odgovor na temu

dinke
Dragan Dinić
General Manager / Lampix.net
Beograd

Član broj: 933
Poruke: 1008
*.boox.co.yu

Sajt: www.dinke.net


+2 Profil

icon Re: Palma vs. Linux - utisci jednog M$ Windblowsera14.07.2004. u 11:41 - pre 240 meseci
Citat:
Irvin Velš je odličan pisac.

Evo i degojs i ja u nečemu da se složimo, mada sam ja čitao samo njegov "Trainspotting".
 
Odgovor na temu

Palma
Srđan Stević
sysadmin
Beograd

Član broj: 2773
Poruke: 741

ICQ: 244467577


+2 Profil

icon Re: Palma vs. Linux - utisci jednog M$ Windblowsera14.07.2004. u 14:42 - pre 240 meseci
Narode, evo i mene iz Linux-a. Malo sam se pomučio, ali vredelo je.
This time next year we will be millionaires
- Dell Boy -
 
Odgovor na temu

caiser

Član broj: 4677
Poruke: 2462
*.verat.net

ICQ: 162962030


Profil

icon Re: Palma vs. Linux - utisci jednog M$ Windblowsera14.07.2004. u 16:09 - pre 240 meseci
Pazite samo taj blazeni osmeh na licu. :) Gospodin Palma je prosvetljen. :)))
 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
66.228.70.*



+6 Profil

icon Re: Palma vs. Linux - utisci jednog M$ Windblowsera14.07.2004. u 16:11 - pre 240 meseci
Citat:
Palma: Narode, evo i mene iz Linux-a. Malo sam se pomučio, ali vredelo je.


Zašto je vredelo? Sad te niko ne špijunira i nemaš BSOD-ove na svakih par sekundi?
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Palma vs. Linux - utisci jednog M$ Windblowsera

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8

[ Pregleda: 20805 | Odgovora: 150 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.