Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Najbolji DVD/DivX plejer na domacem trzistu

[es] :: Multimedijalni uređaji :: Najbolji DVD/DivX plejer na domacem trzistu

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 51210 | Odgovora: 59 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bgd
Beograd

Član broj: 7306
Poruke: 65
*.f.bg.ac.yu



Profil

icon Najbolji DVD/DivX plejer na domacem trzistu07.04.2004. u 20:14 - pre 243 meseci
Ne bi bilo lose da razmenimo licna iskustva sa razlicitim modelima DVD/DivX plejera - home testovi, izvori inf. na Netu, novi firmaware-s itd. Razmenom informacija mozda bismo mogli da dodjemo do najkompletnije masine na nasem trzistu.

Malo teorije:

Danska firma Kiss je medju prvima pocela sa proizvodnjom ovakvih masina sa Sigma chipsetom. Na forumima se vodi zestoka polemika i borba izmedju 3 chipseta: Sigma (ima ih najvise), ESS vibratto i MediTek (navodno najbolji: Elta 8883,Amstrad 3016dx,Irradio Dvx 103,Ascomtec DVD-3004, Rimax - podrzavaju DivX Pro, QPel i sl). Na zalost uredjaji sa MediTek chipsetom jos uvek ne podrzavaju titlove. Ima mnogo modela koji imaju Sigma i ESS chipsets.

Dobri linkovi:

http://www.dvdrhelp.com/ odlican link, azurno, puno korisnih inf., nezaobilazna lektira za ovu oblast

http://sigma-players.nd.e-wro.pl plejeri sa Sigma chipsetom

http://www.kiss-technology.com Kiss - legendarne masine koje su postavile standarde za ostale proizvodjace

http://www.gooddvdstuff.com/kissdvd/ dobar forum - Kiss i druge masine

http://forum.surdvd.com/viewto...18ee03b0d78db899721b4db8143405 odlican uporedni test vecine modela na svetskom trzistu

http://www.kkelectronics.com/declaration/neo/NEO%20DVD-PDX77.PDF deklaracija za NEO masinu

Korisne alatke:

http://www.techread.cg.yu/store/prevod.zip exe konverter nasih slova: Program konvertuje naša slova č, ć, š, đ, ž  u redom c, c, s, dj, z očuvavajući velika i mala slova.

Domace trziste:

koliko pamtim sledece masine su se da sada prodavale periodicno ili kontinuirano na dom. trzistu:

- XWave 9100 *Sigma i ESS
- LiteOn LVD-2001/2002 (http://www.liteonit.com.tw/DC/english/lvd_2002.htm)
- NEUSTON MAESTRO (http://www.nordichardware.com/reviews/Multimedia/2003/Neuston/)
- Philips DVD 737 *ESS procesor
- Loomax DivX-DVD X-50 ESS procesor
- Hiteker HE 940 (http://www.hiteker.nl/model/pr_he-940.php)
- NEO PDX-77 ESS procesor

U poslednje vreme u oglasima se pojavljuju modeli za koje se tvrdi da citaju SRPSKI titl znaci propozanaju YU fontove:

- NEO PDX-77 i NEO PDX-99 sa podrskom za srpski jezik
- DVD Sky Vision 888
- DVD-DIVX Road Star 2501

Dali neko ima iskustva sa uredjajima koji navodno citaju srpski titl???

Moja iskustva:

Ja imam Loomax DivX-DVD X-50 (www.loomax.com). Podrska na intenetu je dobra i nedavno su izbacili novi firmware pa sam flesovao masinu. Cita sve formate titlova ukljucujuci .sub i .srt (.txt ne prepoznaje). Ima ESS chipset kao i Philips 737 (na mnogim ino forumima mnogo bolje ocenjen chipset nego Sigma koji ima vecina plejera). Procitao je SVE diskove koje sam stavio - stare, nove, Divx u razlicitim bitrate-ovima, MP3, JPG (fantasticno izgleda na TV-u), DVD... Slika je FANTASTICNA - skoro da ne mogu da prepoznam da li ide sa DVD-ja ili je DivX u pitanju. Fw/Rew (do 16x) kao i ZOOM odlicno rade.

Nedostatak: titl je mali, tesko uocljiv i slabo se vidi na svetloj pozadini. Nema podrsku za YU slova. Nema 5.1.

Toliko od mene.



 
Odgovor na temu

fangio

Član broj: 5557
Poruke: 295
*.eltosan.co.yu

Jabber: fangio@elitesecurity.org


Profil

icon Re: Najbolji DVD/DivX plejer na domacem trzistu09.04.2004. u 11:39 - pre 243 meseci
kupio Loomax-a .. 79e .. u austriji minus stojer(porez) :) 16%

- slika je stvarno odlicna ... divx sa dva cd-a je perfektan .. Xvid mi se pokazao kao najbolji .. na 3.11 ponekad se pojave kockice .. ali skoro neprimetno
- slazem se .. sa tobom .. procitao je sve od cd-a do DVD-RW, +RW ...
- najlepse je sto 6 divX-a stane na DVD pa biras sta ces da gledas :)
titl je ocajan .. ukoliko se ne preradi .. iza svakog latinicnog (nemerno ne kazem nassa latinica) slova sa kukicama i kvrzicama pojede jos po neko slovo pa je titl skoro ne upotrebljiv ..
- fleshovao sam ga sa ver 2.0 sto se skoro pojavio na www.loomax.com nisam primetio nista novo .. i dalje ima podrsku samo za englesku abecedu
- ideja je da se proba neki drugi flesh sa ESS chipom koji podrzava kukice i kvrzice :)
- preturao po netu ali nisam uspeo nista pametno da nadjem
ajde bree!
 
Odgovor na temu

bgd
Beograd

Član broj: 7306
Poruke: 65
*.f.bg.ac.yu



Profil

icon Re: Najbolji DVD/DivX plejer na domacem trzistu10.04.2004. u 10:37 - pre 243 meseci
Jel kupio neko DVD-DIVX Road Star 2501?

Prodavac tvrdi da čita Divx, srpski, MPEG4, DVD, SVCD, CD/R/RV, WMA, VP3, PAL, dolby, OSD 4:16:9, scart, izlaz 5.1, garancija, dostava.

Vrlo lepo zvuci u teoriji ali da li je neko probao u praksi?
 
Odgovor na temu

jagger
Miloš Aćimovac
Senior Web Developer
Xhibit d.o.o Banjaluka
Beograd - Banjaluka

Član broj: 172
Poruke: 422
195.178.35.*



+4 Profil

icon Re: Najbolji DVD/DivX plejer na domacem trzistu10.04.2004. u 16:18 - pre 243 meseci
Citat:
bgd:
Jel kupio neko DVD-DIVX Road Star 2501?



Gde si ga našao?

U poslednjem broju PC Press-a sam pročitao da NT Soft prodaje neki Technosonics a Tower prodaje SkyVision Divx/DVD Plejer (ni u članku nepiše koje su im oznake nego samo "Technosonics" i "SkyVision" :? ) . Jel čuo neko za njih?

Već mesec dana planiram da kupim neki Divx/DVD plejer i nije mi problem dati i 200 evra ako je dobar, ali kad mi uvozimo samo Kineska s**nja. Eh da mi se dokopati onog Philipsovog lučeta ili onaj Kissov.. mmmmmm

Hedonista na kvadrat!
 
Odgovor na temu

fangio

Član broj: 5557
Poruke: 295
*.eltosan.co.yu

Jabber: fangio@elitesecurity.org


Profil

icon Re: Najbolji DVD/DivX plejer na domacem trzistu11.04.2004. u 10:43 - pre 243 meseci
cekaj koliko sam shvatio ni kiss ni philips nemaju podrsku za hrvatsku latinicu .. ako je to istina onda i ova kinesko/albanska sr....a vrse posao ... mislim kolko para tolko muzike

ajde bree!
 
Odgovor na temu

beg0503
out of mind

Član broj: 1696
Poruke: 102
*.Mostar.max.net.ba



Profil

icon Re: Najbolji DVD/DivX plejer na domacem trzistu11.04.2004. u 13:52 - pre 243 meseci
neki poljak je modifikovao firmware od Kiss playera i dodao podrsku za razne kodne stranice i bold slova
vise o ovome ako nekome treba ima ovde
http://www.jacek.it.pl/kiss/index_en.html
i ovde
http://www.gooddvdstuff.com/kissdvd/index.php
pozdrav
 
Odgovor na temu

jagger
Miloš Aćimovac
Senior Web Developer
Xhibit d.o.o Banjaluka
Beograd - Banjaluka

Član broj: 172
Poruke: 422
195.178.35.*



+4 Profil

icon Re: Najbolji DVD/DivX plejer na domacem trzistu13.04.2004. u 19:37 - pre 242 meseci
Philips DVD 737 ima u prodavnici ELTIM na Trgu Nikole Pašića i košta 12 000,00 dinara (košta oko 14 300,00 - 10% popusta na keš i - 10% popusta na uskršnje praznike) = 170 Eura ja ga danas kupio A u Philipsovoj prodavnici na Slaviji kazu da ga je nestalo u subotu i da će za 2-3 dana dobiti ...
Hedonista na kvadrat!
 
Odgovor na temu

bgd
Beograd

Član broj: 7306
Poruke: 65
*.state.gov



Profil

icon Re: Najbolji DVD/DivX plejer na domacem trzistu15.04.2004. u 14:20 - pre 242 meseci
Pa, dobro je li ovo moguce.

Oglasi iz poslednjih Halo Oglasa:

DVD-DIVX RoadStar 2501, čita Divx, srpski, MPEG4, DVD, SVCD, CD/R/RV, WMA, VP3, PAL, dolby, OSD 4:16:9, scart, izlaz 5.1, garancija, dostava.

DVD i Divx, srpski, titl 5+1 scart, optika ultra, čitači, novo, najpovoljnije, dostava za centar.

NEO DVD PDX77, nov, garancija 1 god, jedini koji otvara srpski, titl, Divx, DVD, MP3, SVCD, CD, CD-R, 5+1 ulaz, karaoke, JPEG, DDS, dolby, 160 EUR.

Ovaj poslednji je maksimalno bezobrazan - 160 EUR za NEO PDX77 !?! A do juce je bio 100 EUR cak i manje!!! Jel moguce da postoji firmware na ovoj masini koji otvara YU slova? Onda i svi drugi PDX77 mogu da se isflesuju.

Jel neko probao masinu koja cita srpski???

Jel moguce da nikog nema na formu ko je probao pa da nam prenese - jel se vide YU slova ili ne?
 
Odgovor na temu

zlatko4u
požega

Član broj: 21852
Poruke: 25
*.cmu.carnet.hr



Profil

icon Re: Najbolji DVD/DivX plejer na domacem trzistu15.04.2004. u 22:16 - pre 242 meseci
da li netko zna za amstrad 3015 divx player i koji firmware da stavim tj. čiji je to klon.imam puno filmova ali ne čita mi titlove pa gdje i koji firmware da skinem za amstrad dx 3015.
thanx
 
Odgovor na temu

zarkoja
Kursumlija

Član broj: 13876
Poruke: 11
*.ptt.yu



Profil

icon Re: Najbolji DVD/DivX plejer na domacem trzistu18.04.2004. u 22:17 - pre 242 meseci
Za par dana mi stize Yamada DVX6600,za mene je kupio prijatelj iz Austrije.On je probao vecinu formata i DivX naravno i kaze da sve sljaka odlicno.U svakoj prici ima ALI a ovde je da nema subtitla na DivX-u.Ja sam ulazio na par sajta UMAX/Yamada ali iako je trebalo da se firmware pojavi do kraja marta,nije se pojavio.
Zato sve one koji nesto znaju o ovom DVD/DivX playeru neka napisu na forumu.
Ja cu naravno moja iskutva da prenesem cim ga testiram.
ZarkoJa
 
Odgovor na temu

dario17
Osijek

Član broj: 26090
Poruke: 3
217.68.80.*



Profil

icon Re: Najbolji DVD/DivX plejer na domacem trzistu07.05.2004. u 10:00 - pre 242 meseci
Ja imam DVD Player Amstrad DX 3016(100EU) koji s najnovijim firmwarom čita sve "Divx-Xvid i sl." formate i podržava samo srt(SubRip) titl u bijeloj boji ali na mjestima ŠĐĆČčćšđžŽ stoje rupe.
Subtitle se aktivira tako da se nakon što krene film stisne tipka subtitle na daljinskom.

Inače prije ovog DVD kupio sam onaj Amstradov DVD po 400KN(50EU) u Mercatoneu i on je smeće

Ovaj je odličan jer ima ugrađen Mediatek MT1389 DivX čip treće generacije. Slika je stvarno odlična i neusporedivo bolja nego kad se divx gleda sa PC-a.

U Amstradu (mediatek) ubrzano rade na poboljšanju subtitlova za ovaj player, a u europi se ovaj player prodaje pod 20-tak različitih imena.

Podržava sve medije CD,CD-RW,DVD, DVD-RW, i sve formate. Doslovce nema onoga što pokrenete na PC-u a da ovaj player ne reproducira.

Meni je posebno zgodan kad na DVD-RW nabacam 6 ili 7 DivX-a pogledam ih, obrišem medij i snimam ponovo.

MP3 na DVD mediju radi odlično što također nije loše
 
Odgovor na temu

fangio

Član broj: 5557
Poruke: 295
*.adsl.highway.telekom.at

Jabber: fangio@elitesecurity.org


Profil

icon Re: Najbolji DVD/DivX plejer na domacem trzistu07.05.2004. u 11:54 - pre 242 meseci
kupio jos jedan ... bellagio a2020 .. proizvodi gericom .. cita sve sto lici na medijum .. ali nema titl ... 69e .. austrija
ajde bree!
 
Odgovor na temu

fangio

Član broj: 5557
Poruke: 295
*.adsl.highway.telekom.at

Jabber: fangio@elitesecurity.org


Profil

icon Re: Najbolji DVD/DivX plejer na domacem trzistu07.05.2004. u 12:08 - pre 242 meseci
zaboravih .. pre nego sto snimim film na dvd+rw ... prevedem titl da nema hrvatske kukice .. i onda je sasvim ok ... na loomax-u ... programce se zove prevod.exe ... potrazite na netu .. napravio ga covek .. super . za ove plejere bez podrske
ajde bree!
 
Odgovor na temu

jagger
Miloš Aćimovac
Senior Web Developer
Xhibit d.o.o Banjaluka
Beograd - Banjaluka

Član broj: 172
Poruke: 422
195.178.35.*



+4 Profil

icon Re: Najbolji DVD/DivX plejer na domacem trzistu08.05.2004. u 12:56 - pre 242 meseci
Novi Firmware Upgrade za Philips DVD 737/02 verzija 4.1.35 na:

http://www.p4c.philips.com/cgi...p;screen=&tmplt=&s=ccc

Software upgrade version 4.1.35 Release Notes

• New features
> Support for Cyrillic Characters
> Press SUBTITLE more than once to select and choose the type of font support (Latin1, Latin2 or Cyrillic) for your language
• Enhanced property display of MPEG-4/DivX video files
• Enhancement made for display of DivX subtitles.
• Support latest DivX codecs, including DivX 5.1.
• General improvement


Hedonista na kvadrat!
 
Odgovor na temu

sal
smederevska palanka

Član broj: 21765
Poruke: 42
*.mobtel.co.yu



+1 Profil

icon Re: Najbolji DVD/DivX plejer na domacem trzistu10.05.2004. u 11:07 - pre 242 meseci
DVD NEO-PDX77 je najbolji, bez konkurencije (u cenovnom opsegu 100+-10€)
 
Odgovor na temu

anon19279

Član broj: 19279
Poruke: 134
195.252.85.*



Profil

icon Re: Najbolji DVD/DivX plejer na domacem trzistu19.06.2004. u 22:34 - pre 240 meseci
NAPOKON stigao je NAJBOLJI SKY VISION DVD - DivX koji podrava DOMACI Prevod

upravo sam ga testirao, sta da Vam kazem nego da odlicno rad !!!!

đ š č ć ž i ostala slova su u potpunosti podrzana, dobro se snalazi sa raznim rezanim medijima,

titl nemora da bude u istom direktorijumu gde je i video fajl, sto je odlicno !!!

titl je dovoljn velik i lako ČITLJIV !!!

ima 5.1 izlaze , SCART, RGB, opticki ......

100% NAJBOLJI DVD DIVIX PLAYER toplo ga preporucijem



 
Odgovor na temu

atena
Beograd

Član broj: 28519
Poruke: 13
*.smin.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Najbolji DVD/DivX plejer na domacem trzistu21.06.2004. u 10:07 - pre 240 meseci
Citat:
autostoper:NAPOKON stigao je NAJBOLJI SKY VISION DVD -


Taj SKY VISION DVD: molim te reci - od koga si ga kupio i posto? Da li podrzava i SRT i SUB?

Ja upravo trazim sta da kupim...
Artificial intelligence is no match for natural stupidity.
 
Odgovor na temu

grgic77
Marjan Grgic
Beograd

Član broj: 26427
Poruke: 33
*.teleportgroup.net.



Profil

icon Re: Najbolji DVD/DivX plejer na domacem trzistu21.06.2004. u 10:28 - pre 240 meseci
SkyVision ubedljivo najbolji sve je na srpskom od titla,uputstva do Menija.
Cita cve zivo sto postoji !
 
Odgovor na temu

techno

Član broj: 26170
Poruke: 30
*.sbb.co.yu



Profil

icon Re: Najbolji DVD/DivX plejer na domacem trzistu21.06.2004. u 14:11 - pre 240 meseci
Pozdrav svima
Konacno danas u rukama imam Skyvision LG888 i mogu vam reci osim par sitnica Plejer radi odlicno a i za cenu od 120 eura dobijate uredjaj koji podrzava srpska slova i ona su sada nesto uvecana u odnosu na PDX-77 .

Sve u svemu najbolji uredjaj koji se do sada pojavio i koji je prilagodjen srpskim slovima .

Techno
 
Odgovor na temu

prodigy
Beograd

Član broj: 11800
Poruke: 55
*.sbb.co.yu



Profil

icon Re: Najbolji DVD/DivX plejer na domacem trzistu22.06.2004. u 09:35 - pre 240 meseci
SKYVISION LG888-MP4 savrsen uredjaj.
 
Odgovor na temu

[es] :: Multimedijalni uređaji :: Najbolji DVD/DivX plejer na domacem trzistu

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 51210 | Odgovora: 59 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.