Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

NEO DVD-PDX77 divx player

[es] :: Multimedijalni uređaji :: NEO DVD-PDX77 divx player
(HARDTOP topic, by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 541050 | Odgovora: 1268 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

corry

Član broj: 16297
Poruke: 6
*.europronet.ba



Profil

icon Re: NEO DVD-PDX77 divx player12.04.2004. u 21:43 - pre 242 meseci
What's up people ;)

Pokusavajuci mnogobrojne kobinacije za povecavanje Subtitle(a) naisao sam na opciju za citanje osobine [PROPERTIES] selektovane fajle . Selektujete fajl iz menija i pritisnete na daljinskom tipku OSD pri cemu se pojavi novi prozor sa detaljima o fajlu .
 
Odgovor na temu

SasaCG
IT Manager, Investicioni fond
Podgorica

Član broj: 24238
Poruke: 48
*.crnagora.net



Profil

icon Re: NEO DVD-PDX77 divx player13.04.2004. u 01:49 - pre 242 meseci
Ma nije mi jasno sto se svi toliko odusevljavate sa NEOm osim sto moze da cita divX filmove kvaliteta je i izdrzljivosti kao i vecina ostalih niskobudzetnih DVD plajera.

Npr. Quadro kosta 75eura ne cita divx ali cita mpeg fajlove, slike, DVD, itd.
Radi kao zmaj i bez zamjerke zadnjih 5 mjeseci. Takodje kao NEO cita sve moguce diskove. Ali mu je kvalitet slike i zvuka kao i NEU primjetno slabiji od recimo PHILIPS playera koji sam koristio do prije par dana(kada samn kupio NEO) a koji je takodje citao sve zivo osim divX-a sa naravno nezamislivo biljim kvalitetom slike i zvuka.

NEO bi bio odlican player kako ga prestavljate kad bi se neko usudio da stane pored njega i stavio nam na raspolaganje neki krsteni firmware sa rijesenim problem subtitova, nesinhronizovanim zvukom i zamrzavanja divX-a.
Takodje mi se cini da mehanizam za ubacivanje diska NEO playera nece trajat dugo jer su vratanca od lezista za disk na prilicno jakim federima tako da svako otvaranje i zatvraranje i sudaranje sa vratancima nateze mehanizam lezista za disk.
Mozda ja samo tripujem ali sam primjetio da su ovakva vratanca na svim ostalim playerima mnogo labavija.
 
Odgovor na temu

BlackSnake
Zenica, BA

Član broj: 11245
Poruke: 219
*.telecom.ba.



Profil

icon Re: NEO DVD-PDX77 divx player13.04.2004. u 07:41 - pre 242 meseci
Citat:
SasaCG:
Npr. Quadro kosta 75eura ne cita divx ali cita mpeg fajlove, slike, DVD, itd.
Radi kao zmaj i bez zamjerke zadnjih 5 mjeseci. Takodje kao NEO cita sve moguce diskove. Ali mu je kvalitet slike i zvuka kao i NEU primjetno slabiji od recimo PHILIPS playera.


Evo, ima i zamjerki na NEA. Obzirom da sam ja već odlučio da ga kupim može li mi neko zaista prokomentarisati ovo oko kvalitete slike i zvuka. Pogotovo malo informacija ovdje ima o kvaliteti zvuka. Je li neko testirao zvuk ?
Takođe neko je već pominjao i nekakve KLIK, KLIK zvukove dok se vrti CD.
Može li se pričati o nekakvoj zabrinjavajućoj kvaliteti mehaničkog dijela.

Što se tiče kupovine NEA, u BiH nema tih problema. Zaista ga ima kupiti na više prodajnih lokacija. Vjerovatno još nije toliko provaljen.

When you think everithing happens to you is so bad ....
remember that always could be even worse.
 
Odgovor na temu

SasaCG
IT Manager, Investicioni fond
Podgorica

Član broj: 24238
Poruke: 48
*.crnagora.net



Profil

icon Re: NEO DVD-PDX77 divx player13.04.2004. u 15:04 - pre 242 meseci
Nemoj me pogresno shvatiti. Nisu ovo neke strasne zamjerke na racun NEO dvd playera.
Kao sto sam i rekao u svom rangu nudi kolko i mnogi drugi playeri i plus sto cita DIVX a to je po mom misljenju jedini razlog prevelikog odusevljenja vlasnika ovog uredjaja.

Ja sam kupio NEO samo zato sto cita DIVX, nema neke razlike u kvalitetu zvuka i slike DIVXa u odnosu na isti gledan na kompjuteru.

Razlika je u kvalitetu zvuka i slike DVDa izmedju NEO uredjaja i recimo philps playera koji takodje posjedujem.

Moj komentar nije bio strucan jer se ne studiram elektrotehniku vec informatiku.
Dakle moj komenatr je bio cisto sa stanovista zahtjevnijeg consumera. Dakle neki bi rekli da sam picajzla :) ali ja preferiram da kazem da volim da detaljisem u svemu i stinice mi najvise metaju.

Zakljucak: "Odokativnom" metodom sam primjetio da je slika(kod reprodukcije DVDa) na mom philips playeru ljepsih boja i cistoce slike pogotovo kod DVDR diskova nego na NEU.
Sto se tice zvuka reprodukcija MP3 fajlova je kvalitetnija na phipsu nego na NEU.

Neo je za pare koje se daje svakako povoljan i ako nisi perfekcionista kao ja ove detalje neces primecivati i bices zadovoljan uredjajem na kojem mozes da reprodukujes mpeg4 materijal.
 
Odgovor na temu

florentiu
Janes Florentiu
straza

Član broj: 6213
Poruke: 10
*.hemo.net

Sajt: ww.florentiu.com


Profil

icon Re: NEO DVD-PDX77 divx player13.04.2004. u 16:08 - pre 242 meseci
Citaj najnoviji Mikro i tu su uporedili nea sa trostruko skupljem philipsom koji ostaje iza nea sa kvalitetom slike na dvd-u.
Pa mislim da se oni ipak bolje razumeju od tebe u ovim stvarima.
 
Odgovor na temu

SasaCG
IT Manager, Investicioni fond
Podgorica

Član broj: 24238
Poruke: 48
*.crnagora.net



Profil

icon Re: NEO DVD-PDX77 divx player13.04.2004. u 22:20 - pre 242 meseci
Da li ti vjerujes u sve sto procitas?
Pa nedavno si u novinama mogao da procitas da je mlijeko kancerogeno a samo budala moze da povjeruje u tako nesto. Da je kancerogeno vjerovatno bi ti i ja sisali koka-kolu po rodjenju.
<=> Ovoj budalastini je ekvivalentno poredjenje strucnjaka iz Mikra.

Naravno podrzumjevam da "strucnjaci" iz Mikra nisu test bazirali na jednom uzorku od obe marke jer se u svakoj marki podkrade mucak pa je mozda i njih zadesio jedan u sta cisto sumnjam.

Promjenio sam mnogo marki plajera, medju njima su: Sony, Panasonic, Pioneer, Samsung, Philps, Quadro i Neo.

Od svih gore navedenih jos uvjek koristim Philips, model: DVD625 (koji sam platio 150€) i od skoro NEO-PDX77(koji sam platio 105€).
Philips DVD625 je model koji mi je za razliku od duplo skupljeg mrznog SONYa i naduvanih Pioneer i Panasonic modela citao sve moguce DVD diskove koje sam mu ubacio (i jos uvjek cita).
Kvalitet slike i zvuka je toliko dobar da sam Philips player zadrzao i prikacio na veliki 16:9 Sony-jev televizor (jedino sto valja a pravi mrzni mi SONY).
Tako ti ja evo govorim iz licnog iskustva da su philips playeri (ili je mene zadesio vrhunski player) visoko kvalitetni i vrijedni svakog ulozenog centa.

A domace kompjuterske casopise ne citam jer u njima nailazim na tekstove koje sam dva do tri mjeseca ranije citao u nekom hrvatskom BUG ili VIDI casopisu.
Mikro priznajem nikad nisam citao ali citajuci: Svet Kompjutera, i PC Press utvrdio sam da sam ja za klasu strucniji od te momcadi koja pisu i sa Googla prepisuju tekstove tamo.

Pozdrav,
SasHA
 
Odgovor na temu

chatnick
Milutin Pavicevic
Podgorica

Član broj: 22685
Poruke: 30
*.crnagora.net

ICQ: 31159420
Sajt: www.techread.com


Profil

icon Re: NEO DVD-PDX77 divx player13.04.2004. u 23:18 - pre 242 meseci
jos bi fino bilo da kazes koji sonijev 16:9 televizor imas... Po onome sto sam ja probao, a igrom slucaja kroz ruke mi svakih nedelju dana prodje po nekoliko plejera, NEO je u samom vrhu. Quadro daje los zvuk, definitivno. Modele uglavnom probam na najmanjem toshibinom plazma televizoru (ne znam dijagonalu, visinom je koliko i 27-centimetarski 4:3 modeli), na i Samsung televizorima, kao i na Sanyo 37 flat katodnom televizoru koji uopste daje najbolju sliku.

Moguce da je do tvog televizora ili da se tebi potkrao mucak NEO. Kao prvo, zvuk je na mojim (pioneer drveni 5.1) zvucnicima kad pustam Audio CD-ove najbolji sa thomsonom, nakon njega sa philipsom pa sa NEO modelima. Mp3 svuda, sto je i logicno, priblizno isto zvuci. Slika je, ipak, na NEO-u primetno bolja nego na bilo philipsu, mada sve to nije ni blizu onoga sto mogu Thomsoni, koji su i uopste jedini izbor za nekoga ko je veliki sitnicar. DIVX, naravno, ne podrzavaju, jer je kvalitet slike i najbolje dekodiranih DIVX filmova neprihvatljiv za nekoga ko i razmislja o kupovini tomsona.
 
Odgovor na temu

chatnick
Milutin Pavicevic
Podgorica

Član broj: 22685
Poruke: 30
*.crnagora.net

ICQ: 31159420
Sajt: www.techread.com


Profil

icon Re: NEO DVD-PDX77 divx player13.04.2004. u 23:25 - pre 242 meseci
Zaboravio sam da kazem da slicno misljenje deli i ortak koji je vlasnik 28WF401G televizora, po meni jednog od najboljih koji se mogu kupiti danas, ali bi njegova recenica izgledala kao "od svih za koje pitas ovaj tvoj plejer proizvodi sliku koja je najmanje s*****". Inace je (srecni) vlasnik mog nekadasnjeg najboljeg prijatelja, Thomson DTH8000E DVD plejera.

Btw, Sasha, sam priznajes da Mikro nikada nisi citao. Po meni, radi se o najprofesionalnijem casopisu na ovim prostorima, samim tim da se ustvari radi o licencnom izdanju jednog od najprestiznijih svetskih magazina, PC worlda. Na drugom mestu se, bar po meni, a radim u medijima pa mi je izmedju ostalog i duznost da pratim stampu, nalazi Hrvatski PC chip. Slovenci takodje imaju super trip sa nekoliko nedeljnih racunarskih casopisa...
 
Odgovor na temu

corry

Član broj: 16297
Poruke: 6
*.europronet.ba



Profil

icon Re: NEO DVD-PDX77 divx player13.04.2004. u 23:39 - pre 242 meseci
Ako se ubrzo ne pojavi novi firmware za NEO on ide fino u p.... materinu .
Sto se tice samog uredjaja reprodukcija slike , zvuka(5.1) , citanja od mpeg1...mpeg4...jpeg je super sve sam probao ali ostaje samo jos jedan problem SUBTITLE za DivX ... isto tako sam probao danas DVD film koji je snimljen na PRINCO DVD-RW x2 i film je poceo da stopa nakon nekih 37 min . Moja prekoruka ako imate graficku kartu sa TV-Out onda fino napravite ili kupite daljinac za comp zavalite se u vama najdrazu fotelju/lezaj i uzvajte ...

Sretno .
 
Odgovor na temu

SasaCG
IT Manager, Investicioni fond
Podgorica

Član broj: 24238
Poruke: 48
*.crnagora.net



Profil

icon Re: NEO DVD-PDX77 divx player14.04.2004. u 12:11 - pre 242 meseci
Imam Sonyjev Trinitron model KV-32FQ70E,

Na istom televizoru sam probao i philips dvd625 i neo pdx77 i naravno govorim o, kako sam u prethodnom postu naglasio, kvalitetu slike DVD filmova.
Primjetio sam da je slika ostrija, cistija i ljepsih boja kod philpis playera nego kod NEO.
Ne kazem da je slika na NEO playeru losa (gotovo je identicna slici na Quadro playeru).
vec da je na philipsovom playeru primjetno bolja. Mozda sam ja to i umislio, ipak nisam strucan u ovoj oblasti te necu da filozofiram, jer svoje tvrdnje nemogu da potkrepim tehnickim pojmovima. Ipak ono sto mi oce govore je da je philipsov player koji imam kvalitetniji.
Sto se tice kvaliteta zvuka ipak sam ga uporedjivao na zvucnicima od televizora (iako su kvalitetni i dovoljno jaki ne bih se usudio da kazem da su i dovoljni za kvalitetno poredjenje) pa vrlo lako moze biti da sam se ogrijesio o NEO.
Sto se tice mp3 muzike tu vec mogu da tvrdim da ne zvuci isto na svakom uredjaju (kompjuteru, playeru, mp3 playaru, itd)

Mozda je unijelo zabunu to sto nisam naglasio da zvuk sa NEO i Philips dvd playera uzimam preko analognog izlaza a kod neovog je zvuk nekako tisi te vjerovatno dodatnim pojacavanjem tona pojacavam i sum.
Isto tako ni ti nemozes pouzdano uporedjivati kvalitet zvuka na tim 5.1 zvucnicima, za to ti ipak trebaju neke malo vece, recimo Tanoy, drvene kutije.
5.1 zvucnici su zamisljeni za: "bum, drm , bum" filmova a ne neki fini zvuk.

Philips player nema 5.1 izlaze vec samo digitalni, coaxialni i analogni(L,R) izlaz.
On je predvidjen da salje visoko kvalitetan zvuk kvalitetnom 5.1 dekoderu dok mi nemozes reci da su u NEO nabudzili kvalitetan dekoder i sve to za samo 100€.
Pa ako je tako onda bi audiofili koristili NEO a ne neke tamo "Techics" ili "Denon" od 1000eura.
 
Odgovor na temu

SasaCG
IT Manager, Investicioni fond
Podgorica

Član broj: 24238
Poruke: 48
*.crnagora.net



Profil

icon Re: NEO DVD-PDX77 divx player14.04.2004. u 12:50 - pre 242 meseci
Evo jos jednostavnijeg programica za izbacivanje yu karaktera iz subtitlova koji prave zbrkan prikaz na NEO playeru.
Program funkcionise tako sto samo treba da prevucete i pustite subtitle fajl na prozor od programa i u fajlu ce se automatski napraviti potrebne izmene.
Pozdrav, SasHA.

Download zipovanog EXE fajla:
http://www.izdosade.users.cg.yu/neosub.zip


Download source koda (u VB6 formatu): http://www.izdosade.users.cg.yu/neosub_source.zip

Pozdrav,
SasHA
 
Odgovor na temu

BlackSnake
Zenica, BA

Član broj: 11245
Poruke: 219
*.telecom.ba.



Profil

icon Re: NEO DVD-PDX77 divx player15.04.2004. u 08:56 - pre 242 meseci
Evo kupih i ja NEA.

Probao sam DivX i mp3 i za sada mogu reci da je OK.

DivX stvarno teče glatko , bilo koji.
Međutim imam 2 diska sa DivX-ima koji neće (kao i ostali) da reaguju na premotavanje filma kao i na skok na neku vremensku poziciju. Mislim na kombinaciju na pr. TIME pa 01.10.00.
Da li se radi o nekom nepotpuno podržanom formatu ili možda ima caka kako da dođem na željenu poziciju filma.




When you think everithing happens to you is so bad ....
remember that always could be even worse.
 
Odgovor na temu

corry

Član broj: 16297
Poruke: 6
*.europronet.ba



Profil

icon Re: NEO DVD-PDX77 divx player15.04.2004. u 22:31 - pre 242 meseci
Ako je neko zainteresovan (na podruciju Sarajeva) za kupovinu NEO DVD-a + G-Sound 5.1 zvucnika neka me kontaktira na email : [email protected] .
Zvunici i NEO su godinu dana pod garancijom (kupljeno prije 7 dana) .
 
Odgovor na temu

nani
Sarajevo

Član broj: 20489
Poruke: 15
*.as54.sa-ma.bih.net.ba.



Profil

icon Re: NEO DVD-PDX77 divx player15.04.2004. u 22:44 - pre 242 meseci
Hajde da se opet i ja malo javim jer sam otvorio ovaj forum pa me nema nigdje.
Prvo vidim da je ovo zaista jedan od najposjecenijih foruma sto me i ne cudi jer u ovim "novcano" teskim vremenima pojavila se stvar koja zaista vrijedi ulozenih para. Za informaciju ja sam danas primjetio da ne cita filmove koji su kodirani sa OGG Vorbis audio kodekom sto mu i nije bas neka mana jer samo komplikovani ljudi kodiraju sa tim kodekom :)))). (domaci film "Mala nocna muzika").
Kao sto je neko ranije naveo zaista guta sve i svasta.
Jos mu je mozda jedna mana sto na DIVX-u nema mogucnost promjene screen-a (16:9, 4:3) nego kako je snimljen tako ga mozes i gledati.
Za vasu informaciju ima jos jedan NEO (koji na zalost ne cita DIVX) ali je sa ugradjenim tjunerom i sa 5 zvucnika i kosta 150 Eura sto je takodje veoma povoljno.
Takodje moj kolega koji se bavi sa tom vrstom tehnike imao je priliku da otvara NEO televizore i kaze da razlike izmedju Samsunga i NEA jednostavno nema.
Za sad toliko idemo dalje sa trazenjem firmwarea i pronalazenjem dobrih i losih osobina ovog uredjaja.
Srdacan pozdrav svima
 
Odgovor na temu

petrarka
Dobrich

Član broj: 24734
Poruke: 1
*.bergon.net



Profil

icon Re: NEO DVD-PDX77 divx player16.04.2004. u 10:50 - pre 242 meseci
10x Mara28

I reach the file bank30.zip, but I can't download it.
I try to download it with DAP but it wants me username and password.
I give my username and password for Yahoo, but I still can't download the file.

I have several e-mails
[email protected]
[email protected]
armeec@bergon. net

I will be very grateful if send me this firmware to some of these addresses.

10x in advance !!!

P.S. Are you shure that this firmware is for NEO DVD PDX77 ??
Because I tried several firmwares which I was told that are for this model ?
 
Odgovor na temu

HuMiSoft
BA

Član broj: 23125
Poruke: 22
217.75.194.*



Profil

icon Re: NEO DVD-PDX77 divx player16.04.2004. u 13:13 - pre 242 meseci
@mara28

Jel' to sta proslo na polju Neo firmware ?

Imas i moj mail ;-)

Pozdrav,
Miki.
 
Odgovor na temu

ayrton
Danko Vasiljevic
Lajkovac-Lazarevac

Član broj: 14054
Poruke: 167
*.bitsyu.net

ICQ: 54220145


Profil

icon Re: NEO DVD-PDX77 divx player17.04.2004. u 13:03 - pre 242 meseci
da li negde ima da se kupi ovaj "famozni" uredjaj.
Koliko sam ja shvatio u Srbiji ga nema nigde.
Da li je moguce da taj koji ga je uvezao ne vidi kojika je potraznja na trzistu?

Dok cekamo, mozda mozemo i da sami nesto organizujemo. Da li neko ima pouzdane informacije gde se moze nabaviti u Bugarskoj ili u Bosni, pa da lepo sednem u kola, odem i kupim.... mozda i nekoliko komada.

Ako neko iz Bosne ili iz Bugarske hoce da ga donese ili posalje do Beograda, rado cu platiti troskove puta...

Da li neko nudi polovan uredjaj?
** rec DEMOKRATIJA je nastala od grcke imenice "demos" sto znaci NAROD i srpskog
glagola KRATITI **
 
Odgovor na temu

yu_pilip
Beograd

Član broj: 5857
Poruke: 43
*.90.eunet.yu



Profil

icon Re: NEO DVD-PDX77 divx player17.04.2004. u 13:22 - pre 242 meseci
Pazi, ta velika potraznja i nije realno toliko velika. Jer se vodis potraznjom ljudi sa ovog foruma, od kojih nece ni pola onih koji kazu da ce da ga kupi zaista to i da uradi. A i da kupe svi ne verujem da je neka zarada jer je MPC 100e, a zarada po komadu nek je 40e, ovde na forumu nek proda 10, to je 400e. Iste te pare ce neki uvoznik da zaradi tako sto ce da proda 3 jaka modela, uz manje cimanja.
Mislite o tome :)

[Ovu poruku je menjao BeastMaster dana 17.04.2004. u 16:26 GMT]
 
Odgovor na temu

priest77
vrsac

Član broj: 17220
Poruke: 530
*.mobtel.co.yu



+5 Profil

icon Re: NEO DVD-PDX77 divx player17.04.2004. u 13:33 - pre 242 meseci
Vidim da ga ima u Halo oglasima ali ne znam po kojoj ceni i hvale se da cita srpski subtitl. Ako ga kupis kod njih ponesi jedan divx film pa ga probaj na licu mesta i javi nam da li je istina da cita srpski subtitl. Ako ga cita i ne lazu to znaci da je izasao novi firware.

Evo ti citat odavde:
http://www.elitesecurity.org/tema/49428/0#326538


"Pa, dobro je li ovo moguce.

Oglasi iz poslednjih Halo Oglasa:

DVD-DIVX RoadStar 2501, čita Divx, srpski, MPEG4, DVD, SVCD, CD/R/RV, WMA, VP3, PAL, dolby, OSD 4:16:9, scart, izlaz 5.1, garancija, dostava.

DVD i Divx, srpski, titl 5+1 scart, optika ultra, čitači, novo, najpovoljnije, dostava za centar.

NEO DVD PDX77, nov, garancija 1 god, jedini koji otvara srpski, titl, Divx, DVD, MP3, SVCD, CD, CD-R, 5+1 ulaz, karaoke, JPEG, DDS, dolby, 160 EUR.

Ovaj poslednji je maksimalno bezobrazan - 160 EUR za NEO PDX77 !?! A do juce je bio 100 EUR cak i manje!!! Jel moguce da postoji firmware na ovoj masini koji otvara YU slova? Onda i svi drugi PDX77 mogu da se isflesuju.

Jel neko probao masinu koja cita srpski???

Jel moguce da nikog nema na formu ko je probao pa da nam prenese - jel se vide YU slova ili ne? "
 
Odgovor na temu

chatnick
Milutin Pavicevic
Podgorica

Član broj: 22685
Poruke: 30
*.crnagora.net

ICQ: 31159420
Sajt: www.techread.com


Profil

icon Re: NEO DVD-PDX77 divx player17.04.2004. u 16:28 - pre 242 meseci
DataProject u Podgorici ga prodaje za 99 eura, mogu ti dati njihov telefon ako zelis da proveris imaju li jos
 
Odgovor na temu

[es] :: Multimedijalni uređaji :: NEO DVD-PDX77 divx player
(HARDTOP topic, by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 541050 | Odgovora: 1268 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.