Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

WD HDD problem. Molim pomozite hitno!

[es] :: Storage :: WD HDD problem. Molim pomozite hitno!

[ Pregleda: 3463 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Milos Stojanovic
Belgrade

Član broj: 10343
Poruke: 1864
*.rcub.bg.ac.yu

ICQ: 282954730
Sajt: www.sietf.org


+7 Profil

icon WD HDD problem. Molim pomozite hitno!05.02.2004. u 21:44 - pre 245 meseci
Izvinite za ovoliko dugu poruku. Trudio sam se da samo važne stvari napišem. Zaista mi je važno da što pre dobijem odgovor. Hvala unapred na odgovoru!

Pre 3 dana sam kupio Western Digital Hard disk, 120GB, (P)ATA133, 7200 RPM, 8MB Cache, serija Caviar, model WD1200JB-00CRA1. Postavio sam ga privremeno kao slave na magistralu sa mojim 40GB Maxtor (5400 RPM). Isključio sam oba CD-ROMa (plašeći se da ne opteretim ubogo napajanje od 200W) i uključio kompujter. ZVUK novog WD HDDa je bio nemoguć. Najsličniji zvuk koji sam ja čuo je kao kada se cirkular uključi, ili kao kad avion poleće, ne znam ni sam. Uglavnom ja ugasim komp. Nakon gašenja se još nekih 1-2 sec. čuje HDD kako "sleće". Zovem odmah servisera, on kaže "ne sekiraj se ti ništa, WD je po defaultu bučniji, slobodno radi". Ja sa olakšanjem postavim novi HDD da bude master uključim komp. i krenem da instaliram sistem. Bez problema podelim HDD na particije, instaliram WinXP, još par programa ali kad krenem da kopiram podatke sa starog na novi u određenom trenutnku prijavi grešku tipa "cannot create folder...". Pustim NDD i on nađe gomilu loših sektora, tačnije sa porukom: "Windows replaced bad clusters in file <ime_fajla> of name (null)". Onda na savet servisera formatiram sve particije iz DOSa. Format ne prijavi loše sektore. To mi bude sumnjivo i ja onda pokrenem Windows-ov Scandisk za DOS (sa WinMe startup diskete, to mi bilo pri ruci). Pustim da skenira 3. particiju jer sam tamo prvi put naleteo na greške, i tu scandisk nađe bad sectore. Tada sam izgubio živce i prekinuo scan, jer je mnogo sporo išlo.
Epilog: Danas kupim novo napajanje (400W), zamenim HDD za isti takav, pomolim se i startujem komp. i ovaj novi se čuje još više od starog! Nisam ni hteo da radim bilo šta više, komp. je bio uključen samo na 5 sec. koliko je trebalo da se HDD "zahuhta" i ja čujem njegov pun zvuk. Sada sam ga izvadio, i neću da baksuziram ali ostatak sistema radi besprekorno.
Da li je iko imao sličnih iskustva? Da li je možda u pitanju moja konfiguracija (AOpen AK73 pro ploča, AMD Athlon 1GHz @ 133MHz magistrala, 256MB SDRAM, Sony 52x rezač, LG 52x čitač, navedeni HDDovi, modem 56k)? Ili možda napajanje, mada napominjem da je i kod servisera HDD isto zvučao (mada možda malčice tiše). Sutra mi je poslednja šansa da ga zamenim. Ako uopšte pristanu da mi zamene, da li da uzmem Maxtor 120GB? Da li je moguće da je CELA serija WD diskova ovakva?
Hvala još jednom na svim odgovorima.
ex. trooper
Oh goody... it's my Illudium PU-36 Explosive Space Modulator!
Softversko Inženjerstvo
♪♫♪
 
Odgovor na temu

BeastMaster
Dragan Mitic
Krusevac

Član broj: 4666
Poruke: 1561
*.air.tehnicom.net

ICQ: 22756094


Profil

icon Re: WD HDD problem. Molim pomozite hitno!05.02.2004. u 22:36 - pre 245 meseci
U principu se ta greška (Can not write to the disk....) dešava ukoliko ploča ne prepozna pravilno HDD, pod uslovom da je HDD ispravan. Naime, dešava se da ploča ne prepozna kako treba HDD, recimo da ga ploča prepozna da je HDD od 32Gb bez obzira što je HDD npr 80Gb, iako se kasnije u windowsu svih 80Gb na prvi pogled lepo vide. Ali onog trenutka kad se lepo prepoznati prostor (onih 32Gb) popuni i treba da počne pisanje po ostatku diska često se javlja dotična greška kao i detektovanje da je ostatak diska pod bed sektorima.

Dakle, za početak proveri kako se HDD vidi u BIOS-u (mada mislim da bi tvoja ploča trebalo da ga pravilno prepoza), ukoliko se vidi uredno proveri i ispravnost IDE kablova i na kraju za svaki slučaj probaj da pronađeš na internetu noviji bios za ploču i flešuj je.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

Milos Stojanovic
Belgrade

Član broj: 10343
Poruke: 1864
*.rcub.bg.ac.yu

ICQ: 282954730
Sajt: www.sietf.org


+7 Profil

icon Re: WD HDD problem. Molim pomozite hitno!06.02.2004. u 00:06 - pre 245 meseci
BIOS pravilno prepoznaje HDD od 120 GB.
Sto se tice HDD kabla, ne mogu nikako da proverim osim da zamenim mesta na kablu starom i novom HDDu (što sam bio radio, i isto je bilo, dakle stari radi OK, a novi nenormalno zuji)
Hvala na savetu, probaću da nađem novi BIOS, mada kažem ponovo, ne verujem da je to, jer sam ja uspeo da pristupim svakoj od tri particije na koliko sam podeli HDD i uspevao sam da upisujem podatke na njih
ex. trooper
Oh goody... it's my Illudium PU-36 Explosive Space Modulator!
Softversko Inženjerstvo
♪♫♪
 
Odgovor na temu

dmc
system administrator
DeathCity

Član broj: 1373
Poruke: 115
195.252.113.*



Profil

icon Re: WD HDD problem. Molim pomozite hitno!06.02.2004. u 01:39 - pre 245 meseci
ma neispravan hard bre.... to su ti klasicni simptomi!>!>1 ne znam za probleme sa kablovima.. ali imao sam par takvih iskustava!!>!. a naravno da ce serviser sve da proba samo da mu ne vratish.... cim prijavljuje bad blokove.. kako god ih prijavljivao.. to ne valja!>1. nemam pojma video sam preko 200 hard diskova.. i nijedankoji je radio nije pojavljivao nikakve bad blokove ......
>>-!dmc/dtc!-<< >> http://linux.blog.co.yu <<
 
Odgovor na temu

Hasimbegovic

Član broj: 20360
Poruke: 265
*.teleportgroup.net



+3 Profil

icon Re: WD HDD problem. Molim pomozite hitno!06.02.2004. u 16:46 - pre 245 meseci
Slusaj sad ovo. U Avgustu 2003 kupim Western Digital 120 Gb BB i on crkne nakon 3 meseca. Hajde ok, mislim se, desava se to. Za neko bozije cudo kroz garanciju dobijem drugi novi disk isto 120 Gb koji vec pokazuje simptome kao i onaj stari samo sto ovaj jos uvek iydrzava.Ali kako to ja znam. Performanse su mu na nivou diska od 20 Gb a on je ATA 133. Jednostavno je prespor narocito kad se komp prvi put upali, obicno ujutro. Kakve sad to ima veze, neka mi neko kaze ako slucajno zna. Trebalo bi pitati koga to WD magarci i pravi budalom kad iybacuju na trziste stvarno nove diskove koji nemaju veye s vezom. Da, za jednokratnu upotrebu. Bas tako. Savetujem tebi, kao i sebi i nama slicnima, da kupis Maxtro-a i za svagda zaboravis WD. Dva diska, potpuno razlicita da prave i tebi i meni iste probleme pa to nema sanse da ...
 
Odgovor na temu

Milos Stojanovic
Belgrade

Član broj: 10343
Poruke: 1864
*.rcub.bg.ac.yu

ICQ: 282954730
Sajt: www.sietf.org


+7 Profil

icon Re: WD HDD problem. Molim pomozite hitno!06.02.2004. u 16:54 - pre 245 meseci
pokučaću danas da zamenim disk. Pogledao sam po stranim review sajtovima, mnogima se ovo dešavalo. Izgleda da je cela WD serija takva. Nekima je prosto bučan, drugima crkne vrlo brzo... retko ko kaže da je sve ok.
Voleo bih da čujem i druge šta misle. Ne želim da uzmem Maxtor danas i da i on počne isto ovako da se ponaša :(
ex. trooper
Oh goody... it's my Illudium PU-36 Explosive Space Modulator!
Softversko Inženjerstvo
♪♫♪
 
Odgovor na temu

ßellerophon
Hrvatska

Član broj: 7405
Poruke: 23
*.adsl.net.hinet.hr



Profil

icon Re: WD HDD problem. Molim pomozite hitno!06.02.2004. u 18:56 - pre 245 meseci
skuzaj tek sam sad vidio post - ja iman isti taj HDD radi besprijekorno i do sada nisam cuo da se netko buni na njega - ali jedno je sigurno ako disk zvuci kako si ti opisao TO NIKAKO nije ispravan disk - ja svoga ne cujem... -nalazi se u otvorenom kucistu 30cm oh glave... - rekao si da ima bad sectore to novi disk nikako ne smije imat = opet znaci da je 100% ne ispravan -ako zelis provjerit da li ih ima http://support.wdc.com/download/index.asp - i skines specifican program Data Lifeguard Tools V. 11.0 za njega -ja sam ga koristio kad asm naletio na jedan problme sa particioniranjem
na kraju ti si kupac i on ti je duzan izvrsit zamjenu dokle god traje garancija za disk a nikako 5 dana otkad si ga kupio
YES - BUT / your evaluation is superb - behold the underlying truth
 
Odgovor na temu

Carnivore
Puno ime
Da

Član broj: 20232
Poruke: 556
*.80-202-51.nextgentel.com



Profil

icon Re: WD HDD problem. Molim pomozite hitno!06.02.2004. u 23:07 - pre 245 meseci
Uzmi disk nekog drugog proizvodjaca ako si bio baksuz s oba WD.
DM7000S, SG-2100A, Invacom 0,3dB
 
Odgovor na temu

Milos Stojanovic
Belgrade

Član broj: 10343
Poruke: 1864
*.rcub.bg.ac.yu

ICQ: 282954730
Sajt: www.sietf.org


+7 Profil

icon Re: WD HDD problem. Molim pomozite hitno!07.02.2004. u 00:31 - pre 245 meseci
Uzeo sam danas Maxtor 120GB 7200RPM 8MB cache. Nadam se da ću biti bolje sreće sa njim. Držite mi palčeve ;)
ex. trooper
Oh goody... it's my Illudium PU-36 Explosive Space Modulator!
Softversko Inženjerstvo
♪♫♪
 
Odgovor na temu

Carnivore
Puno ime
Da

Član broj: 20232
Poruke: 556
*.80-202-51.nextgentel.com



Profil

icon Re: WD HDD problem. Molim pomozite hitno!07.02.2004. u 01:12 - pre 245 meseci
Treca sreca....
DM7000S, SG-2100A, Invacom 0,3dB
 
Odgovor na temu

Vertygo
Freelance.
Bg

Član broj: 2232
Poruke: 578
62.193.129.*

ICQ: 140494649


Profil

icon Re: WD HDD problem. Molim pomozite hitno!07.02.2004. u 02:41 - pre 245 meseci
Ja imam tog maxtora, evo već...2 meseca skoro...i da kucnem u drvo nije omanuo do sada i prilično sam zadovoljan, jedino što sam se otelio da ga nađem...ali tako je to sa domaćim firmama :).
 
Odgovor na temu

Hasimbegovic

Član broj: 20360
Poruke: 265
*.teleportgroup.net



+3 Profil

icon Re: WD HDD problem. Molim pomozite hitno!07.02.2004. u 13:30 - pre 245 meseci
Ma samo Maxtor veruj mi nema od WD-a vise nista. Ja mislim da cu ovaj moj disk ovo koji dan dobro prodati uy uslov da ga popunim softwerom i muzikom pa isto kao i ti kupiti. Pa da, ne ces valjda Samsung ili Fujitcu disk uzeti. Mislim nisu ni oni losi ali Maxtor je Maxtor. Ti si vec peta osoba pored mene na koji sam naletio do sad na domacim forimima a da je pritom preziveo otkaz taze kupljenog WD diska. Ma mora da je citava serija u pitanju ili opet se nasi dileri sluze podvalama pa kupuju diskove trece klase. Ili one vec reparirane ili fabricki etiketirane kao lose. Ako je to u pitanju onda ni Maxtor nece mnogo pomoci. Hehe. Sretno u svakom slucaju.
 
Odgovor na temu

Carnivore
Puno ime
Da

Član broj: 20232
Poruke: 556
*.80-202-51.nextgentel.com



Profil

icon Re: WD HDD problem. Molim pomozite hitno!07.02.2004. u 14:40 - pre 245 meseci

Dobro kazes....
To je onda problem do dilera sto kupuju neispravne diskove, a ne do WD-a.
Isto moze da se desi i s Maxtor-om ako dileri negdje "ispod ruke" nabave sumnjive diskove pa ih preprodaju.
Nego, ne znam da li si cuo za WD Raptor seriju diskova..... eee, to je nesto..... tu ni Maxtor ne moze da "prismrdi".
DM7000S, SG-2100A, Invacom 0,3dB
 
Odgovor na temu

[es] :: Storage :: WD HDD problem. Molim pomozite hitno!

[ Pregleda: 3463 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.