Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Arhitektonska vizualizacija - Max, Maya, LW ili...

[es] :: 3D modelovanje :: Arhitektonska vizualizacija - Max, Maya, LW ili...

Strane: 1 2

[ Pregleda: 12637 | Odgovora: 26 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Faxy
Milos Milojevic
Nis

Član broj: 19539
Poruke: 84
*.dial.InfoSky.Net

ICQ: 195368343


Profil

icon Arhitektonska vizualizacija - Max, Maya, LW ili...23.01.2004. u 03:17 - pre 245 meseci
Pitam se koji je 3D software najbolji za arhitektonsku vizualizaciju u koju bi spadalo modelovanje (poligonalno pre svega), renderovanje, efekti tipa PainEfects iz Maje itd...?

Poceo sam da ucim Maju pre nekoliko meseci bukvalno od nule. Veliki problem mi je literatura koja za ovaj program jos uvek ne prodaje kod nas (bar ne u Nisu i okoline), pa se koristim raznim tutorijalima i majinim helpom. Sve moje kolege (studenti arhitekture u Nisu) koje rade u 3D programima koriste MAX!? - Zasto? Zar je stvarno bolji? Osecam se kao "crna ovca" (ovo nema veze sa predizbornom kampanjom Duska Mihajlovica). Maju stvarno nisam poceo da koristim iz pomodarstva. Instalirao sam je kad i Maxa. Krenuo sam da ih ucim istovremeno i uvideo da mi logika kojom radi Maja mnogo vise odgovara, pa sam prestao da ucim Maxa.

Da li sam pogresio?

Svestan sam da svi 3D programi imaju i mane i vrline, ali ja nemam vremena da ih sve naucim vec moram da odaberem jedan. Koji? Maya, Light Wave, 3D Studio MAX?
 
Odgovor na temu

pz4
Bgd

Član broj: 19358
Poruke: 31
*.yubc.net



Profil

icon Re: Arhitektonska vizualizacija - Max, Maya, LW ili...23.01.2004. u 08:51 - pre 245 meseci
Prijateljski ti savetujem da prvo dobro razmislis dali se uopste sve to isplati.
A kada doneses odluku onda ce biti svejedno koji program ucis. Svaki ce ti odraditi posao, razlike izmedju njih su sustinski male. Trebace ti puno vremena da dodjes do nivo gde ces primecivati razlike izmedju pojedinih programa. A tada ce oni biti vec zastareli.Tako da cete za izvesno vreme cekati novo ucenje a tada ces sam najbolje znati sta da odaberes. Ipak savetujem ti da krenes od maxa (samo zbog raspolozive literature ) a da se istovremeno upoznas i sa ostalim programima. Niposto nedozvoli da naucis samo jedan program a da o ostalima nemas pojma.
Lepo ucis i forsiras max a sa ostalima raduckas pomalo cisto da se upoznajes.
Sve najbojle i puno srece u ucenju.
 
Odgovor na temu

henrik
Nebojša Kuzmanović
Ogilvy&Mather
Beograd

Član broj: 13843
Poruke: 772
*.ptt.yu

ICQ: 341761597


Profil

icon Re: Arhitektonska vizualizacija - Max, Maya, LW ili...23.01.2004. u 13:08 - pre 245 meseci
Max spada u srednju klasu 3D programa, tako da ti je bolje mozda da pocnes od njega. Maya i LW su prilicno high-end programi sa mnogo vise zajebanih opcija, a i sto kazes literatura je tanka kod nas.
%%pinball fantasies

DizajnZona
 
Odgovor na temu

formeye
Ivan Čukić
KDE developer, Free Software Network
Serbia
BGD

Član broj: 5188
Poruke: 388
216.236.216.*

Sajt: ivan.fomentgroup.org


Profil

icon Re: Arhitektonska vizualizacija - Max, Maya, LW ili...23.01.2004. u 15:40 - pre 245 meseci
Sto se modelovanja tice, meni je uvek izbor bio LW, a animiranje... bilo u njemu, bilo u Mayi.
LW je spartanskiji, ali kad se naviknes (navuces)... ;)

Ne osecaj se kao crna ovca. Kad sam pocinjao da se bavim 3D-om probao sam sledece programe:
3DS R4, TrueSpace, Extreme 3D, 3DS MAX, RayDream Studio, Lightwave i jos nekoliko i LW mi je postao (i ostao) favorit.

Iako su svi oko mene koristili MAX, ja sam gurao LW i nisam se presao. Sa Majom se druzim tek od pre nekoliko (6) meseci.

Ako znas engleski, potrazi na netu Maya Bible ili neku slicnu knjigu i downloaduj je. Bolje to nego da ucis nesto sto je drugorazredno. (Moje skromno misljenje)
While you were hanging yourself on someone else's words
Dying to believe in what you heard
I was staring straight into the shining sun
 
Odgovor na temu

videoking
Mladen Stojanovic
TV Postrodukcija /
Rezija,Montaza,Grafika
Pozarevac

Član broj: 8850
Poruke: 12
*.afrimonde.cd.

Sajt: www.altographics.com


Profil

icon Re: Arhitektonska vizualizacija - Max, Maya, LW ili...23.01.2004. u 16:35 - pre 245 meseci
Ja vec 5 godina koristim Maya, pre nje sam radio u LW, MAX i TrueSpace, naravno najduze sam se zadrzao na LW-u jer mi je bio najlogicniji u to vreme, pokusavao sam sa Soft image-om kada ka je MS portovao na NT ali mi je bio veoma lose organizovan mada njegova snaga je ucinila svoje :) kad je izasla MAYA nisam imao puno problema da sa LW-a predjem, ja sam bio primoran zbog SGI stanice da predjem, ali veruj mi isplatilo se, mada je ja koristim za TV postprodukciju, imam i literaturu konkretno vezanu za digitalne efekte kao "Digital effects Animation using Maya" od Kian N Bg-a, znam da nije ono sto tebi treba, ali ako zafali ... :)
 
Odgovor na temu

reject
Ivan Pesic
Bgd

Član broj: 7659
Poruke: 2209
*.38.EUnet.yu

Sajt: misc.comli.com


Profil

icon Re: Arhitektonska vizualizacija - Max, Maya, LW ili...24.01.2004. u 11:44 - pre 245 meseci
Za modelovanje savetujem LightWave-ov modelar.
Na netu postoji mnogo dobrih tutoriala, kao i knjiga.
Kod nas postoji prevedena knjiga o Lightwaveu 7.5 i odlicna
je za pocetnike - o ovome je bilo reci na forumu ranije,
ali moj savet je da se najvise sluzis uputstvom koje dolazi
uz Lightwave jer ono ima sve sto ti treba, ne samo za pocetak.
Mass murder ain’t just painless,
Now we’ve made it cute.


The Church Of The Holy Transistor
 
Odgovor na temu

Faxy
Milos Milojevic
Nis

Član broj: 19539
Poruke: 84
*.dial.InfoSky.Net

ICQ: 195368343


Profil

icon Re: Arhitektonska vizualizacija - Max, Maya, LW ili...26.01.2004. u 02:43 - pre 245 meseci
Momci hvala na savetima!!!

Moram da probm taj LW modeling koji svi toliko hvale.
Sto se tice MAX-a, stvarno mi se NE svidja

Evo jos nekih pitanja:
-Jer je moguce izmodelovati u LW i objekat prebaciti u MAYA-u bez gubitaka (i naravno kako i pomocu kojih export-import formata)?
-Dali je LW samo poligonalni modeling program ili podrzava i NURBS odnosno SubD?
-Da li se za LW postoji MentalRay ili slicni visoko kvalitetni RayTracer renderi?
-MAYA-in modeling i rendering poznajem solidno, pa me zanima da li je bolje da to usavrsavam, ako je dovoljno za moje potrebe (arhitektonska vizualizacija) ili da se bacim na ucenje nekog drugog programa (LW npr)
-Kako najlakse da savladam MAYA-u? Jel' zna neko neku literaturu? CHIRON - dobro ili samo skupo resenje - jel bio neko u ovoj skoli i kakva je?

Uuuu, pa ovo je mnogo pitanja. kog' ne mrzi neka mi odgovori bar na neka.

Unapred ZAHVALAN!!!
 
Odgovor na temu

SpelingMistakes
Balkanska Kazablanka

Član broj: 14395
Poruke: 1084
*.beograd-1.tehnicom.net



Profil

icon Re: Arhitektonska vizualizacija - Max, Maya, LW ili...31.01.2004. u 01:41 - pre 245 meseci
Pazi ovako Lw je odlican program nema sta - S obzirom da se devt godina profi bavim modelingom i animacijom (industrijski dizaj i slicno) kazem da je LW sjajan, ali - Ovo ali nije lose. Meni je filozofija rada u tom programu malo cudna - mislim da je to jedini razlog sto o njemu osim toga da je odlican, jer sam video mnogo mnogo cega sto su ljudi oko mene radili u njemu, nisam vise nista naucio - ocu reci nisam se trudio da ga malo ukrotim. E sad

Po meni ni jedan softver od tih koje si naveo nije sjajno resenje za modeling u sferi tacnih dimenzija, kao sto je na primer projektovanje - ili mozda modeliranje zgrade. Tebi bi po meni trebalo neko bolje resenje za modelimng.

Pazi sada.
Ja koristim jedan softver za modelovanje, a drugi softver za animiranje ili tacnije za prezentaciju, jer ako imas dobar model mozes lako napraviti dobre slicke. Ako nemas dobar model, dzaba ti trud. Moj predlog ti je da se odlucis da za svaku oblast koristis softver koji je u toj oblasti najbolji. Na primer
za modeling mozes da biras izmedju ProE-a kao odlicno i SW-a kao srednje resenje - zasto - Pa ProE kad naucis daje ti mnogo vise od svih (izuzimajuci katiju i mozda unigraphic) sto se tice modelinga - projektovanja. Solid je , lako se sa njnim radi, a model vidis odmah i lako mozes da iskontrolises svaku gresku. Ako te zanima ozbiljnije bavljenje ovim poslom, razmislis sta znaci provesti kablove u istom programu - takozvani kabling - i to u 3d, a da ne pricamo o pajpingu - znaci "ocevljavanje" zgrade- vodovod, kanalizacija i slicno. Klasicno precizan modeling podrazumeva da mozes napraviti celu zgradu, a onda na kraju znati koliko si tacno srafova, betona, armature i slicnoga potrosio. Nemoj da te malo uplasi ili zbuni ovo sto sve pricam, jer je to samo dobar deo svega. Ako se odlucis da se bavis time sto bi inace ako hoces da radis, trebalo i da volis - po meni, shvatices da su sitnice jako vazne, pogotovu dok radis. Konretno sam vec koristio ProE za projektovanjei - znaci modeling, dizajn i sve sto uz to ide jedne zgrade, da bih dokazao da je bolji od bilo kog drugog softvera, racunajuci tu potpuno deklasirane softvere kao sto su autocad, microstation, neke derivate autocad-a za 3d i slicno, a ukljucujuci u to grupu i softvere za profi projektovanje zgrada, kao sto su na primer nemetchek. Ja ne volim da mi program nesto sam radi (a takav je nemetchek) - volim da iskontorlisem svaku dimenziju, i da tacno znam sta sam radio.
Ok ajdemo dalje
Da li znas sta je parametarsko modeliranje - opet nemoj da se bilo ko iznervira ili da misli da se pravim pametan jer to je savrseno standardan izraz - Parametarsko modeliranje podrazumeva upotrebu parametara - na primer sirina, duzina i slicno - d1, d2 itd. Zamisli da napravis celu kucu (da smanjimo stvar) i onda ukapiras da si nesto zeznuo na samom pocetku - U ProEngineer-u se vratis na pocetak i kliknes na dimenziju i izmenis je - sve ostalo sto si radi, prilagodjava se toj izmeni - znaci zidove si vezao za temelj, cevi su vezane za zidove, a da ne pricamo o ventilaciji i slicnim stvarima - sve dolazi na svoje mesto , postujuci dimenzije koje si ukucao. Ja smatram i 100% sam siguran da je to jedan jako vazan cinilac rada - sto sve ostale softvere stavlja u neku nizu kategoriju. Zapamti - koristi ono sto je najbolje u toj sveri. ProE je vec nekoliko firmi u nemackoj koristilo za poptuni razvoj zgrada, od kojih je jedan bila bolnica. Jako su zadovoljni, a i ko ne bi bio, kad im omogucava sve sto bi jedan dobar softver za modelovanje trebao da omoguci.
Parametrasko - solid modelovanje, opengl - sejdovano prikazivanje modela u 3d, sklopove sa beskrajnim mogucnostima (jer sve sto se nalazi u na primer toj kuci je sklop) itd itd. Ja se rasprica o Pro-u ali ajdemo dalje . Objasnio sam uasto i kako - ProE, Ajdemo sad na Mayu. S obzirom da sam u kompjuterskoj animaciji od 1995-e a i ranije, poceo sam koristeci softver zvani 3DS4 - ili 3D Studio Ver4. To je bio program koji je radio u Dos-u i bio je sjajan. Onda su poceli da dolaze kojekakvi prozori u svet (windows) a sa njima i kojekakvi programi. Sa njima se pojavio i 3DS Max. Od pocetka mi se nije svideo, tako da necu da pricam o njemu. Maya. Pojavljuje se krajem 98 - pocetkom 99 godine u Beogradu, a s obzirom da ona sestara velokog brata Studio Tools-a koji postoji mnogo godina (na uniksu) onda ne moze da bude losa stvar. Necemo da pricamo da je ALIAS Wavefrons koji inace pravi i maju i studio tools, firma iza koje stiji SILOKON GRAPHIC - Ako se neko iole razume u kompjutere zna sta to znaci. Maya - sjajana po interfejsu, kao sto vec znas, laka za koriscenje (ako vec nju koristis, ProE ti nece predsatvljati problem za masinu) itd itd. Sto se tice tutoriala. Ima ih dosta, bas dosta. Mogu ti ja a i dosta ljudi okolo pomoci da je koristis. Pokusaj da se izdignes iznad svakodnevnice, gde ljudi koriste maks - to je ono sto jedino znaju - Maja je mocnija, snaznija - na kraju navedi mi koji su to filmovi u skorije vreme radjeni u maks-u. Nemoj da ti ljudi iz nase zemlje (nazalost alo ovo moram da kazem) budu uzor, jer neces nista postici sa time. Imam mnogo razloga zasto je maja bolja, od maksa, ali vec sam se dosta raspisao. Ostani na maji, ali ipak malo porazmisli o softveru koji ces izabrati za modeling - maju koristi za animaciju i specjalne efekte - inace prosle godine maja je dobila OSKARA za specjalne efekte. Sto se tice konverzije formata - Pa dwg, dxf su zastareli formati . Iges je ok izbor, ali u Novim ProInzinjeru (ProEngineer) imas native fajl za Aliasove softvere - Mayu i Studio Tools. zove se *.obj. Kul je a povrsi koje izvozis mozes kontrolisati - kvalitetno - znaci ako hoces da bude glatko bice glatko . Opet se vracamo na izbor programa. Ka dnaucis da napravis animaciji u maji, ide montaza - mozda postprodukcija - Za montazu se koristi Premijer, a za postprodukciju ide AfterEfekts. Normalno za obradu slika iz Maje koristices Photoshop. Shvatas li da vec sada koristis razlicite programe za razlicite stvari - Samo to treba da primenis na sve.

Speling (sori na ovom biblijskom pismu)


Da dodam jos nesto - Nemoj se zavaravati laksim radom - jer ako zelis nesto kvalietno da uradis, to nije uvek laksi put. Mozda ce na pocetku rad u ProE-u biti tazak, ali ces kasnije shvatiti da je to jedini nacin da nesto dobro naucis, i da shvatis taj posao. Pustirazvlacenja i kojekava kreiranje u svim programima - Ako zelis da se bavis tim cime si rekao , tu je stvar u dimanzijama. Maks je program za animaciju , a ne za projektovanje - kapisco!
 
Odgovor na temu

zoso
beograd

Član broj: 20639
Poruke: 30
*.kru.sezampro.yu

Sajt: www.x-place.org/roleplayi..


Profil

icon Re: Arhitektonska vizualizacija - Max, Maya, LW ili...14.02.2004. u 12:05 - pre 244 meseci
od nedavno sam se prikljucio na ovaj forum i stvarno sam zadovoljan sadrzajem , student sam arhitekture iz Beograda do sad sam radio u archicadu dok nisam svatio da je pun ogranicenja uprkos parametarskom modelovanju koji grafisoft zagovara pa sam presao na architectural desktop koji je toliko los da nemam reci , paralelno sam radio max i vizu koji su mi bili dobri ali sam odnedavno presao na LW i SW koji su me odusevili i za sada radim u njima ali ne mogu da nabavim tutorijale za solid works na netu i ne znam da li ima knjiga kod nas za njega. Ranije sam cuo za pro reflex i pro engineer ali ne znam gde da ih nabavim niti da li za njih ima literature kod nas , i ako su to pravi programi za arh.projektovanje presao bi na njih .
neka neko ostavi linkove na netu za download pro e i pro reflexa .
 
Odgovor na temu

bokini

Član broj: 7372
Poruke: 101
*.beotel.net



Profil

icon Re: Arhitektonska vizualizacija - Max, Maya, LW ili...14.02.2004. u 18:05 - pre 244 meseci
Pozdrav

Evo da se javi neko iz MAX tabora :).

Koristim ga vec dosta dugo (od verzije 4.0 za dos pa do ove 6.0) i mogu da kazem da je to jedan od najboljih programa danas po koncepciji i po mogucnostima. Neverovatno je kako taj program uvek "izbaci" neku dobru opciju kada se najmanje nadas. Mislim da je dosta sire orijentisan nego Maya i LW.

Probao sam Mayu (vise puta) ali mi je uvek falilo nesto iz 3d studia. Nekako je 3d studio pregledniji, laksi za rad i ima bolju koncepciju. Mozda Maya poseduje alatke koje neku stvar urade lakse i za nijansu bolje, ali mislim da 3d studio ima bolji koncept koji ce u buducnosti da zavlada. Sve mi se cini da je maya vise za postprodukciju a ne za rad od nule.

Lightwave: Mnogo mi smeta sto je modeler izdvojen od animatora, mnogo mi smeta to za teze scene. I koliko znam ovde ne postoje stekovi modifajera vec samo undo? Ili se varam?

Inace 3d studio se mnogo vise koristi u produkciji video igara, a video igre su cini mi se od 2002 godine jace trziste od filmskog.

Radio sam u jednoj firmi bas na vizuelizaciji enterijera koristeci MAX i sve je lepo islo. Verujem da bi mi bilo teze u LW ili Mayi.
 
Odgovor na temu

reject
Ivan Pesic
Bgd

Član broj: 7659
Poruke: 2209
*.50.EUnet.yu

Sajt: misc.comli.com


Profil

icon Re: Arhitektonska vizualizacija - Max, Maya, LW ili...15.02.2004. u 09:50 - pre 244 meseci
Citat:
bokini:
Pozdrav

Evo da se javi neko iz MAX tabora :).

Koristim ga vec dosta dugo (od verzije 4.0 za dos pa do ove 6.0) i mogu da kazem da je to jedan od najboljih programa danas po koncepciji i po mogucnostima. Neverovatno je kako taj program uvek "izbaci" neku dobru opciju kada se najmanje nadas. Mislim da je dosta sire orijentisan nego Maya i LW.

Kako to mislis ''sire''? Na sta konkretno mislis?
Citat:

Probao sam Mayu (vise puta) ali mi je uvek falilo nesto iz 3d studia. Nekako je 3d studio pregledniji, laksi za rad i ima bolju koncepciju. Mozda Maya poseduje alatke koje neku stvar urade lakse i za nijansu bolje, ali mislim da 3d studio ima bolji koncept koji ce u buducnosti da zavlada. Sve mi se cini da je maya vise za postprodukciju a ne za rad od nule.

Diskutabilno. Sad moze da se pojavi lik koji sve radi u Mayi i da ti kaze
kako to ne stoji nego kako u Mayi moze sve. :) Sve je stvar navike.
Citat:

Lightwave: Mnogo mi smeta sto je modeler izdvojen od animatora, mnogo mi smeta to za teze scene. I koliko znam ovde ne postoje stekovi modifajera vec samo undo? Ili se varam?

Meni se mnogo svidja sto je modelar odvojen.
Ovo omogucava da preko hub-a vrsis real-time izmene u scenama - jer sve
sto radis u modelaru ide preko huba i menja stvari u sceni. Jeste,
nemas istoriju onoga sta si radio (kao u Photoshopu) nego imas brdo undoa
(kao u Auri2), ali to uopste ne smeta, jer modeliranje i ne trazi neke super
komplikovane zahvate. Zapravo, sve se svodi na nekoliko bazicnih stvari
koje mogu da se urade, tako da je to malo nepotrebno.
Citat:

Inace 3d studio se mnogo vise koristi u produkciji video igara, a video igre su cini mi se od 2002 godine jace trziste od filmskog.

Diskutabilno, ali ovo nije ''MAX vs. ostatk softarea'' thread niti treba da bude.
Citat:

Radio sam u jednoj firmi bas na vizuelizaciji enterijera koristeci MAX i sve je lepo islo. Verujem da bi mi bilo teze u LW ili Mayi.

Zato sto nisi dovoljno radio u LW-u ili Mayi. Da sam ja radio to isto sa
Maxom meni bi bilo teze, jel?
Svi ovi programi imaju sve potrebne stvari, samo se te stvari drugacije
zovu, nalaze se na drugom mestu ili traze malo drugaciji ''pristup''.
Mass murder ain’t just painless,
Now we’ve made it cute.


The Church Of The Holy Transistor
 
Odgovor na temu

SpelingMistakes
Balkanska Kazablanka

Član broj: 14395
Poruke: 1084
*.beograd-2.tehnicom.net



Profil

icon Re: Arhitektonska vizualizacija - Max, Maya, LW ili...15.02.2004. u 12:32 - pre 244 meseci
Citat:

Po meni ni jedan softver od tih koje si naveo nije sjajno resenje za modeling u sferi tacnih dimenzija, kao sto je na primer projektovanje - ili mozda modeliranje zgrade. Tebi bi po meni trebalo neko bolje resenje za modelimng.

Citat:

Ako te zanima ozbiljnije bavljenje ovim poslom, razmislis sta znaci provesti kablove u istom programu - takozvani kabling - i to u 3d, a da ne pricamo o pajpingu - znaci "ocevljavanje" zgrade- vodovod, kanalizacija i slicno. Klasicno precizan modeling podrazumeva da mozes napraviti celu zgradu, a onda na kraju znati koliko si tacno srafova, betona, armature i slicnoga potrosio. Nemoj da te malo uplasi ili zbuni ovo sto sve pricam, jer je to samo dobar deo svega. Ako se odlucis da se bavis time sto bi inace ako hoces da radis, trebalo i da volis - po meni, shvatices da su sitnice jako vazne, pogotovu dok radis.

Citat:

Da li znas sta je parametarsko modeliranje
Zamisli da napravis celu kucu (da smanjimo stvar) i onda ukapiras da si nesto zeznuo na samom pocetku - U ProEngineer-u se vratis na pocetak i kliknes na dimenziju i izmenis je - sve ostalo sto si radi, prilagodjava se toj izmeni - znaci zidove si vezao za temelj, cevi su vezane za zidove, a da ne pricamo o ventilaciji i slicnim stvarima - sve dolazi na svoje mesto , postujuci dimenzije koje si ukucao. Ja smatram i 100% sam siguran da je to jedan jako vazan cinilac rada - sto sve ostale softvere stavlja u neku nizu kategoriju.

Citat:

Nemoj se zavaravati laksim radom - jer ako zelis nesto kvalietno da uradis, to nije uvek laksi put.


Ako neko zeli ozbiljno da se bavi necim - mislim da mu gore nevedene stvari mogu u mnogome pomoci - makar da bolje razmisli kad donosi ovako vazne odluke - jer ne treba programe tek tako menjati - izaberi najbolje i najteze na pocetku, onda ces posle nekoliko meseci ulozenog rada shvatiti da nisi pogresno ulozio vreme, jer moc koju poseduje neki 1st class paket stvarno daje osecaj zadovoljstva - a da ne pricamo o tome da mozes da napravis sve sto pozelis -




Namoj praviti gresku da program za projektovanje mesas sa programom za vizuelizaciju


Speling
 
Odgovor na temu

zoso
beograd

Član broj: 20639
Poruke: 30
*.ppp-bg.sezampro.yu

Sajt: www.x-place.org/roleplayi..


Profil

icon Re: Arhitektonska vizualizacija - Max, Maya, LW ili...15.02.2004. u 14:05 - pre 244 meseci
pozdrav svima , znam da je najtezi program na duze staze bolji i da se treba odma u startu opredeliti za najbolji ali na nasem fakultetu niko i nije cuo za proe a max je zakon tamo, interesujeme da li je RSDesigner 5.0 deo proe ili je to samostalni program za cabling i pipeing i da li neko drzi casove za proe u Beogradu i ako ih ima vise koga mi preporucujete. Bio sam na sajtu :
http://www.design-engine.com/competition/ i pitanje za SpelingaMistakes-a da li tamo ima njegovih radova i ako ima neka ostavi detaljan link ka njima .
[email protected]
 
Odgovor na temu

reject
Ivan Pesic
Bgd

Član broj: 7659
Poruke: 2209
*.56.EUnet.yu

Sajt: misc.comli.com


Profil

icon Re: Arhitektonska vizualizacija - Max, Maya, LW ili...15.02.2004. u 14:27 - pre 244 meseci
Citat:

Namoj praviti gresku da program za projektovanje mesas sa programom za vizuelizaciju

Kljucna stvar!
Ako neko zeli da projektuje kucu, neka to radi u programu za projektovanje,
ne u LW-u, MAX-u ili slicnom.
Ako neko zeli da se tasterima i misom krece po kuci, neka importuje kucu u
neki 3d engine.
Ako neko zeli da izrenda fotorealisticnu kucu, neka je renda u LW-u, Mayi,
Maxu i slicnima.
Mislim da je sve jasno.
Mass murder ain’t just painless,
Now we’ve made it cute.


The Church Of The Holy Transistor
 
Odgovor na temu

el_crni
Aleksandar Pocuc
novi sad

Član broj: 39369
Poruke: 1
*.ftn.ns.ac.yu.



Profil

icon Re: Arhitektonska vizualizacija - Max, Maya, LW ili...13.11.2004. u 06:45 - pre 235 meseci
PAZI OVAKO: MAX JE MAMA ZA ARHITEKTONSKU VIZUALIZACIJU.....
JA SE VEC DUGO VREMENA BAVIM VIZUALIZACIJOM ENTERIJERA I EXTERIJERA....
MAX JE ZAKON....

ako hocete da se uvjerite u moje kvalitete:

http://www.threedy.com/site/fo...read.php?s=&threadid=23472

http://www.threedy.com/site/fo...read.php?s=&threadid=21298

http://www.threedy.com/site/fo...read.php?s=&threadid=24502
 
Odgovor na temu

cs_coyote
Stuttgart

Član broj: 17072
Poruke: 229
*.dip.t-dialin.net.

Sajt: www.google.com


+4 Profil

icon Re: Arhitektonska vizualizacija - Max, Maya, LW ili...13.11.2004. u 14:54 - pre 235 meseci
Citat:
reject:
Diskutabilno. Sad moze da se pojavi lik koji sve radi u Mayi i da ti kaze
kako to ne stoji nego kako u Mayi moze sve. :) Sve je stvar navike.


Hajde da mi razjasnite nesto - kada pricate o modeliranju a kazete Maya, da li mislite na Maya ili mozda na Alias? Pitam, jer iako direktno nikad nisam radio u ova dva paketa, prilicno pouzdano znam da je Maya-u kupila firma Alias bas zbog postprodukcije, koji valjaju uz svoj modelarski alat koji se zove kao i firma - Alias. A pogotovo me ovo zbunjuje, jer ovo nije jedini thread u kome se Maya pominje kao modelarski alat???
 
Odgovor na temu

pailhead
Dusan Bosnjak
freelance
Oakland baby, CA

Član broj: 16715
Poruke: 862
*.beograd-2.tehnicom.net.

ICQ: 55993773


+9 Profil

icon Re: Arhitektonska vizualizacija - Max, Maya, LW ili...13.11.2004. u 17:16 - pre 235 meseci
Zar "Maya" nije program, a "Alias" kompanija ?

Ti coyote mozda mislis na (alias) Studio tools?
what we want, we must create
 
Odgovor na temu

reject
Ivan Pesic
Bgd

Član broj: 7659
Poruke: 2209
*.83.beocity.net.

Sajt: misc.comli.com


Profil

icon Re: Arhitektonska vizualizacija - Max, Maya, LW ili...14.11.2004. u 08:17 - pre 235 meseci
Citat:
cs_coyote:A pogotovo me ovo zbunjuje, jer ovo nije jedini thread u kome se Maya pominje kao modelarski alat???


Da, u Mayi se moze modelovati i to veoma lako i lepo - cak mi se cini da je po
pristupu stvari bliza LW-u nego MAX-u, bar sto se modelinga tice.
Mass murder ain’t just painless,
Now we’ve made it cute.


The Church Of The Holy Transistor
 
Odgovor na temu

SpelingMistakes
Balkanska Kazablanka

Član broj: 14395
Poruke: 1084
*.beograd-1.tehnicom.net.



Profil

icon Re: Arhitektonska vizualizacija - Max, Maya, LW ili...16.11.2004. u 10:20 - pre 235 meseci
http://www.elitesecurity.org/tema/29363/2#275577

U prevodu ovo sto je napisano znaci:

Alias Studioo Tools - ili nekad npr davne 95-96 poznat pod imenom samo Alias, je paket koji je ne samo odlican za industrijske dizajnere vec i za animaciju (malo komplikovaniji ali i dalje vrlo vrlo upotrebljiv, sa svim novim feature-ima koje mu redovno dodaju). Danas poznatiji kao Studio Tools jer firma AW - Alias Wavefront ima ne samo njega vec i Maju a i jos nekoliko popularnih paketa kao proizvode.

Alias Wavefront je "divizija" Silikon Graphica, mada je koliko sam upoznat sa stvarima osnovana "grupacija" koja ima za cilj izvlacenje Alias-a kao brand name-a iz Silikon Graphica.

AW Maya je nastala na iskustvima AW Studio Tools-a ali sa malo drugacijom namenom - Namena joj je "klasican 3d modeling" (koji po mnogo cemu zaostaje za modelingom i Studioo Tools-a a i mog omiljenog ProE-a - samim tim i Catije i Ideas-a i Unigraphica) i 3d Animaciju koja podrazumeva "napredne stvari" poput vec nekoliko godina sasvim odomacenog sistema montaze 3d scena sa video materijalom. Od prvog trenutka kad je nastala Maya je u sebi imala utkano VISEGODISNJE iskustvo tima koji je pravio Alias, i koji je sferom "produkcije" harao ranih i srednjih "devedesetih" kad su se koristili "silikoni" i ostala tada "vrlo napredna sredstava" iz produkcije Silikon Graphica. Silikon Graphic je tada a i "delimicno" dan danas sinonim za kvalitet, i moc - mada je danas moc moguce dovesti u pitanje, sa ovakvim tempom usavrsavanja tehnologije microprocesora ali svako ko je cuo za "risk" procesore znace o cemu pricam i kakva je razilka i sta je od to dvoje naprednije. Maya je u sebi sadrzala ne samo iskustva vec i mogucnosti "njenog starijeg" brata za ciji se renome ne moze reci ni jenda losa rec.

Firma Alias Wavefront je pre godinu ili malcice vise "dobila oskara" (JEDINA IKADA) za dostignuca u produkciji i specjalnim efektima postignutim u MAYA-a softveru, koji je od samog pocetka bio koriscen u najvecim i najboljim studijima sirom sveta. Ne samo da je donosila lakocu rada i brzinu u odnosu na "suparnicke" pakete, vec je i ljudima koji su do tada koristili Alias (drugim recima danas poznatiji Studioo Tools) bilo savrseno logicno i lako i ........ da se prebace na nesto sto ne samo da lici vec i radi vrlo slicno Alias-u. Jos lakse im je bilo da se prilagode novim i vrlo naprednim stvarima implementiranim u Mayu, jer je u jednom trenutku AW Studiio Tools dobio zamenu u svetu produkcije necim sto je mnogo bolje i specijalizovanije za taj posao od njega samog, pa su svi ti napredni dodaci umesto u Studio ubaceni u Mayu. Ona ako se dobro secam svojom prvom verzijom donosi fur, koji su ostali programi mogli samo da sanjaju (i cekaju da iskorpiraju), zatim dinamiku koja je verujte mi odlicna jer sam skoro sasvim lako isprobavao stvari kao sto je proces opaljivanja pistolja, zatim tu dolazi modul koji se zove Maya Live - koji mislim od 1999 ili 2000 donosi mogucnost montaze Video materijala i Animacije (realtime ako to nekome nesto znaci) Kad je to implementirano dodata je i mogucnost rada - montaze zvuka i slike - tacnije 3d animacije pa su jos tada radjeni "sihronizovani" crtaci ili reklame (animacije) sto nekome ko je ikada gurnuo nos u produkciju (a kamoli se bavio njome) odlicno predstavlja o koliko mocnom softveru se radi.

Nadam se da sam dobro objasnio razliku izmedju Studio Tools-a i Maye

Poz svima
 
Odgovor na temu

pailhead
Dusan Bosnjak
freelance
Oakland baby, CA

Član broj: 16715
Poruke: 862
*.beograd-2.tehnicom.net.

ICQ: 55993773


+9 Profil

icon Re: Arhitektonska vizualizacija - Max, Maya, LW ili...16.11.2004. u 14:38 - pre 235 meseci
jel si mogao da napises da su to dva razlicita programa?
what we want, we must create
 
Odgovor na temu

[es] :: 3D modelovanje :: Arhitektonska vizualizacija - Max, Maya, LW ili...

Strane: 1 2

[ Pregleda: 12637 | Odgovora: 26 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.