Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Zar i ti sine Linus?

[es] :: Advocacy :: Zar i ti sine Linus?

Strane: 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 14564 | Odgovora: 93 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

brcha
Filip Brčić
Beograd, Serbia

Član broj: 440
Poruke: 436

Jabber: brcha@kdetalk.net
ICQ: 40994923
Sajt: brcha.com


+2 Profil

icon Re: Zar i ti sine Linus?19.01.2004. u 13:16 - pre 246 meseci
Citat:
axez:
Nikada vi to necete razumeti....:)
Kod mene je vec Linux odavno iskljucivo desktop resenje, takodje u mojoj firmi, u mom okruzenju gde se krecem ljudi prelaze na Linux....etc
Meni je apsolutno nebitno sto neka polupismena sekretarica ne ume da ga koristi. Linux na desktopu je kod mene sadasnjost a i takodje kod mnogih drugih ljudi na ovom forumu i na celom svetu.
I to mnogo bolje, brze, isplativije i sigurnije desktop resenje. Nemamo mi tu vise sta da pricamo....:)


Što se rešenja tiče, neki moji profesori (sa ETFa) su kompletno prešli na OpenOffice.org i ne razmišljaju o korišćenju MSOffice-a. I dalje su na vindozama, ali je i ovo dobar korak u OSS okruženje.

A što se tiče upotrebljivosti Linux-a kao desktop rešenja, jedino ograničenje po tom pitanju koje mogu da primetim su razni stručni programi (OrCAD, SAP, Rational Rose, Microsoft Visio, Visual Studio 2003 .NET i slično) za koje ne postoje dobri ekvivalenti na Linux-u. Postoje neka rešenja, ali i dalje nisu dovoljno dobra. Ali ti programi i onako ne služe za proveru e-pošte, pisanje dokumenata, surfovanje po netu, rezanje CDova,... što je većini ljudi glavna i jedina svrha računara, a to mogu bez bitnih razlika u interfejsu da rade i na Linux-u i na Windows-u.
... and the aliens sent an android down to earth, to slow down mankind's development
... and they named it Bill Gates.
 
Odgovor na temu

Dejan Lozanovic
Dejan Lozanovic
Beograd

Član broj: 691
Poruke: 2325
*.beograd-3.tehnicom.net

Jabber: null@elitesecurity.org
Sajt: speedy-order.com


+75 Profil

icon Re: Zar i ti sine Linus?19.01.2004. u 14:18 - pre 246 meseci
Citat:
dinke:
Ne treba mi Matlab da bih to proverio, ja to jednostavno znam kao sto znam da je 2+2=4 bez dokazivanja.


Jesi li siguran u to sto pricas, ja bih samo rekao da sam siguran da rezultat postoji. E sada ja mogu da ti kazem da ja znam da rezultat moze da bude 0,1,4. Za one vrednosti 0 i 1 posmatraj to 2+2 u grupama (Z3,+,0) i (Z4,+,0)
 
Odgovor na temu

random
Vladimir Vrzić
Beograd

Član broj: 85
Poruke: 3866
*.f.bg.ac.yu

Sajt: www.last.fm/user/vrza


+4 Profil

icon Re: Zar i ti sine Linus?19.01.2004. u 14:36 - pre 246 meseci
Citat:
brcha:
Što se rešenja tiče, neki moji profesori (sa ETFa) su kompletno prešli na OpenOffice.org i ne razmišljaju o korišćenju MSOffice-a. I dalje su na vindozama, ali je i ovo dobar korak u OSS okruženje.


Ja sam mislio da profesori sa ETF-a koriste isključivo LaTeX :o).
int rand(void);

Those who do not understand Unix are condemned to reinvent it, poorly.

Upali lampicu — koristi Jabber!
 
Odgovor na temu

dinke
Dragan Dinić
General Manager / Lampix.net
Beograd

Član broj: 933
Poruke: 1008
*.boox.co.yu

Sajt: www.dinke.net


+2 Profil

icon Re: Zar i ti sine Linus?19.01.2004. u 14:52 - pre 246 meseci
Citat:
Dejan Lozanovic:
Jesi li siguran u to sto pricas, ja bih samo rekao da sam siguran da rezultat postoji. E sada ja mogu da ti kazem da ja znam da rezultat moze da bude 0,1,4. Za one vrednosti 0 i 1 posmatraj to 2+2 u grupama (Z3,+,0) i (Z4,+,0)

Odlicno, jos jedan Linuxas koji poznaje teoriju grupa :) Razmisljao sam da se malo podsetim Algebre samo radi tog dokaza (ipak, proslo je skoro 10 godina od kad sam polozio Algebru na PMF-u) ali eto srecom za tim nema potrebe :) No, ovo je ionako offtopic.

Dinke

 
Odgovor na temu

caboom
Igor Bogicevic
bgd

Član broj: 255
Poruke: 1503
195.252.81.*

ICQ: 60630914


+1 Profil

icon Re: Zar i ti sine Linus?19.01.2004. u 15:32 - pre 246 meseci
Citat:
random:
Ja sam mislio da profesori sa ETF-a koriste isključivo LaTeX :o).


a jel' mora LaTeX?
 
Odgovor na temu

dinke
Dragan Dinić
General Manager / Lampix.net
Beograd

Član broj: 933
Poruke: 1008
*.verat.net

Sajt: www.dinke.net


+2 Profil

icon Re: Zar i ti sine Linus?19.01.2004. u 16:41 - pre 246 meseci
Citat:
caboom:
a jel' mora LaTeX?

(La)TeX je znatno pogodniji za pisanje matematickih formula. Na matematici su ga svi asistenti koristili (pretezno za stampanje zadataka) kao i par profesora (ostatak se pretezno gadio kompjutera).

Koliko znam kasnije je cak i uvedeno da jedan deo ispita iz Racunarstva bude TeX.

Pozdrav
Dinke

 
Odgovor na temu

impaque
Ivan Savčić
YUnet International
Beograd, Zvezdara

Član broj: 717
Poruke: 939
*.dsl.siol.net

ICQ: 27215173
Sajt: www.imped.net


Profil

icon Re: Zar i ti sine Linus?19.01.2004. u 16:42 - pre 246 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:
Stagod - Linus nije rekao nista revolucionarano - vec je samo prokomentarisao situaciju, i to prilicno tacno - onima kojima Linux predstavlja jeftino i efikasno desktop resenje ne treba niko ni da objasnjava kako je dobar..


Upravo tako, mada mislim da je sa tom predikcijom od 5-10 godina dao u principu worst case scenario, no dobro... Bolje to, nego "mi smo najbolji", "ovo je secure/stable"... (rings a bell, MS people?)
 
Odgovor na temu

brcha
Filip Brčić
Beograd, Serbia

Član broj: 440
Poruke: 436

Jabber: brcha@kdetalk.net
ICQ: 40994923
Sajt: brcha.com


+2 Profil

icon Re: Zar i ti sine Linus?19.01.2004. u 17:37 - pre 246 meseci
Citat:
random:
Ja sam mislio da profesori sa ETF-a koriste isključivo LaTeX :o).


Sto se LaTeX-a tiče, mislim da ga više koriste asistenti nego profesori. Ili možda radije neki SciTeX, LyX ili nešto slično.

Citat:
caboom:
a jel' mora LaTeX?


Pa, može i čist TeX ili ConTeXt. Znam da je jedan ex-asistent sa ETFa koristio (i koristi) TeX, ali to je to.

Offtopic: Kad smo već kod svega toga, da li je neko naterao DocBook (SGML ili XML, sve jedno) da lepo procesira ćirilicu?
... and the aliens sent an android down to earth, to slow down mankind's development
... and they named it Bill Gates.
 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
..g-c5300-4.dialup.nethere.net



+6 Profil

icon Re: Zar i ti sine Linus?19.01.2004. u 18:08 - pre 246 meseci
Citat:
brcha:
Offtopic: Kad smo već kod svega toga, da li je neko naterao DocBook (SGML ili XML, sve jedno) da lepo procesira ćirilicu?


Hej, polako. Ovo je Advocacy forum, čija je osnovna funkcija pljuvanje Linuxa i ovakva pitanja su tu nepoželjna. Imaš XML forum, pa tamo raspravljaj o DocBook-u.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net



+7177 Profil

icon Re: Zar i ti sine Linus?19.01.2004. u 18:13 - pre 246 meseci
Xexe... kad se setim kad sam pisao FAQ: http://www.elitesecurity.org/tema/13317 ni sam nisam verovao da ce to ikad biti implementirano :)

Mada... mozda bi mogli da pocnemo da se pridrzavamo toga... ali bi onda forum izgubio svoju draz :)

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

dinke
Dragan Dinić
General Manager / Lampix.net
Beograd

Član broj: 933
Poruke: 1008
*.verat.net

Sajt: www.dinke.net


+2 Profil

icon Re: Zar i ti sine Linus?19.01.2004. u 18:21 - pre 246 meseci
Citat:
Dragi Tata:
Hej, polako. Ovo je Advocacy forum, čija je osnovna funkcija pljuvanje Linuxa i ovakva pitanja su tu nepoželjna. Imaš XML forum, pa tamo raspravljaj o DocBook-u.


Forum: Advocacy
Opis: Open Source vs. Closed Source, GPL vs. Proprietary Licensing, Windows vs. Unix clones... Prednosti i mane nekog IT proizvoda/usluge i upoređivanje sa konkurentima na tržištu.



A ima i ovo: http://www.elitesecurity.org/tema/13317

Obzirom da si super moderator mogao bi malo za promenu da postujes neka pravila svojih kolega moderatora i tako das lep primer nama "ostalima" ?

Dinke

 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
..g-c5300-3.dialup.nethere.net



+6 Profil

icon Re: Zar i ti sine Linus?19.01.2004. u 19:34 - pre 246 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:
Xexe... kad se setim kad sam pisao FAQ: http://www.elitesecurity.org/tema/13317 ni sam nisam verovao da ce to ikad biti implementirano :)

Mada... mozda bi mogli da pocnemo da se pridrzavamo toga... ali bi onda forum izgubio svoju draz :)


Ako stvarno veruješ da je moguće napraviti Advocacy forum na tom nivou, lepo pobriši sve teme do sad objavljene (u stvari, mislim da ima par tema koje su koliko-toliko ozbiljne; one bi mogle da ostanu), pa kreni da ozbiljno moderišeš.

Mada, ja mislim da je to jalov posao. Ovako bar možemo da "peckamo" jedni druge :)
 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
..g-c5300-3.dialup.nethere.net



+6 Profil

icon Re: Zar i ti sine Linus?19.01.2004. u 19:38 - pre 246 meseci
Citat:
dinke:

Obzirom da si super moderator mogao bi malo za promenu da postujes neka pravila svojih kolega moderatora i tako das lep primer nama "ostalima" ?


Dobro, zemljak, nemoj da si toliko ozbiljan. Glavno je da ne krenemo sa ličnim uvredama tipa majka, sestra i ostala familija, a pingvinima i prozorima ništa neće da fali i ako malo pljucnemo po njima. Znaš onu poslovicu: možeš da mi pljuneš pod Windows :)
 
Odgovor na temu

alex
Aleksandar Radulovic
Senior Software Engineer, Spotify
Stockholm, Sweden

Član broj: 71
Poruke: 2194
*.du.heimsnet.is

Jabber: alex@a13x.info
ICQ: -1
Sajt: www.a13x.info


+1 Profil

icon Re: Zar i ti sine Linus?19.01.2004. u 19:52 - pre 246 meseci
Citat:
Dragi Tata:
Znaš onu poslovicu: možeš da mi pljuneš pod Windows :)


Gresis, ovaj, gresis silno, sinak.. ;)

Pravilno je: Mozes da mi pljunes pod (X) Window.

;)
Alex: My favorite site is http://localhost/
R.J. Oppenheimer: "I am become death, destroyer of worlds" (1945 AD)
tweet.13x ||
linkedin.13x
 
Odgovor na temu

drbogi

Član broj: 5045
Poruke: 601
*.vdial.verat.net

ICQ: 454238854


+3 Profil

icon Re: Zar i ti sine Linus?19.01.2004. u 19:52 - pre 246 meseci
Citat:
dinke:
Citat:
Dragi Tata:
Hej, polako. Ovo je Advocacy forum, čija je osnovna funkcija pljuvanje Linuxa i ovakva pitanja su tu nepoželjna. Imaš XML forum, pa tamo raspravljaj o DocBook-u.


Forum: Advocacy
Opis: Open Source vs. Closed Source, GPL vs. Proprietary Licensing, Windows vs. Unix clones... Prednosti i mane nekog IT proizvoda/usluge i upoređivanje sa konkurentima na tržištu.



A ima i ovo: http://www.elitesecurity.org/tema/13317

Obzirom da si super moderator mogao bi malo za promenu da postujes neka pravila svojih kolega moderatora i tako das lep primer nama "ostalima" ?

Dinke


Nećemo se držati "zakona" k'o pijan plota, što reče pokojni Tita...
Posebno zbog toga što je Ćale izvrsno raspoložen poslednjih nedelja.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Zar i ti sine Linus?19.01.2004. u 20:03 - pre 246 meseci
Citat:
dinke:
Obzirom da si super moderator mogao bi malo za promenu da postujes neka pravila svojih kolega moderatora i tako das lep primer nama "ostalima" ?


???

Hm, ja sam kolega dotičnog (DT) i nemam zamerki na njegov rad ovde.

Čak bih pohvalio još neke ljude, Linusa npr. iako nije ni moderator - iskrenost se ceni.

Citat:
alex
Pravilno je: Mozes da mi pljunes pod (X) Window.


Jok. Ide ovako: možeš da mi pljuneš pod Windows (XP) i to 2014* puta.


* ako je ovo mnogo, možete i 2009 puta. Za objašnjenje se obratite gospodinu Torvaldsu.

[Ovu poruku je menjao degojs dana 19.01.2004. u 16:08 GMT]
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

-zombie-
Tomica Jovanovic
freelance programmer
ni.ac.yu

Član broj: 4128
Poruke: 3448
*.vdial.verat.net

Sajt: localhost


+5 Profil

icon Re: Zar i ti sine Linus?19.01.2004. u 20:05 - pre 246 meseci
Citat:
drbogi:
Posebno zbog toga što je Ćale izvrsno raspoložen poslednjih nedelja.


što, da nije postao tata?

opet? ;)

 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net



+7177 Profil

icon Re: Zar i ti sine Linus?19.01.2004. u 20:12 - pre 246 meseci
Evo i ja dajem svoj doprinos OpenSource zajednici jer upravo skidam OpenOffice 1.1 za ovu kantu (internet masina na gajbi sa koje najvise surfujem i sa koje se mailiram) ... posto je instalacioni disk za MS office ostao u centrali firme :)

Uskoro cu da se javim da vidim da li ova "all new" verzija moze da odradi najgluplji moguci task koji neki radnik moze da trazi, zbog koga mi se ceo OpenOffice 1.0.1 smucio pre koju nedelju - o detaljima na posebnom topicu :)




DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

dinke
Dragan Dinić
General Manager / Lampix.net
Beograd

Član broj: 933
Poruke: 1008
*.verat.net

Sajt: www.dinke.net


+2 Profil

icon Re: Zar i ti sine Linus?19.01.2004. u 20:14 - pre 246 meseci
Citat:
degojs:
Čak bih pohvalio još neke ljude, Linusa npr. iako nije ni moderator - iskrenost se ceni.

U pravu si. Za 5 -10 godina svi cete morati u Linux. A ko zna mozda i Bili dobije u medjuvremenu napad iskrenosti pa to bude jos krace ;)

Do tada - uzivajte u vasem najboljem, najstabilnijem i (sve sve naj) desktop okruzenju. :)

Pozdrav
Dinke




 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Zar i ti sine Linus?19.01.2004. u 20:23 - pre 246 meseci
Citat:
Dinke
U pravu si. Za 5 -10 godina svi cete morati u Linux. A ko zna mozda i Bili dobije u medjuvremenu napad iskrenosti pa to bude jos krace ;)

Do tada - uzivajte u vasem najboljem, najstabilnijem i (sve sve naj) desktop okruzenju. :)


Ako za 5-10 godina Linux bude u par sa ostalim (a oni će da sede gde jesu idućih 10 godina? ), nema problema, meni neće smetati, kao što mi ne bi smetalo ni da imam Mac sada.

Nego pričamo o sada, pa i ja tebi želim da do tada uživaš u Linuxu, koji će biti u par sa ostalima za 10 godina. Mašala :)


Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Zar i ti sine Linus?

Strane: 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 14564 | Odgovora: 93 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.