Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

XP i Siemens c60

[es] :: GSM - upotreba :: XP i Siemens c60

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 27700 | Odgovora: 61 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Ivan Vasić

Član broj: 14756
Poruke: 631
*.30.EUnet.yu

Jabber: ivasic@elitesecurity.org


Profil

icon XP i Siemens c6001.12.2003. u 16:02 - pre 248 meseci
Skinuo sam program za povezivanje c60 sa PCjem, imam serijski kabl ali XP ne prepoznaje ništa !
Program me pita na kom COM portu je mob ali ja ga još nisam instalirao tako da neće. Windows uopšte ne prepoznaje nikakve "hardware changes" niti uopšte niti posebno da instaliram kao modem (uputstvo na Siemens sajtu).
Kako da ga nateram, ili u čemu je uopšte stvar ????
 
Odgovor na temu

peca89

Član broj: 14209
Poruke: 70



+6 Profil

icon Re: XP i Siemens c6001.12.2003. u 18:51 - pre 248 meseci
Mislim da xp uopste ne bi trebao nista sam da prepozna. Moras prvo povezati mob na komp preko serijskog kabla i tek onda instalirati program koji si skinuo.
 
Odgovor na temu

Ivan Vasić

Član broj: 14756
Poruke: 631
*.verat.net

Jabber: ivasic@elitesecurity.org


Profil

icon Re: XP i Siemens c6001.12.2003. u 20:01 - pre 248 meseci
Pa uradio sam to ! Povezan mi je bio mob i instalacija programa me pita na koji COM port je povezan mob a on nije - to treba instalacija drajvera da odradi !!!
 
Odgovor na temu

sejn
Bgd

Član broj: 15029
Poruke: 42
*.ppp-bg.sezampro.yu



Profil

icon Re: XP i Siemens c6002.12.2003. u 00:31 - pre 248 meseci
Mislim da ne treba. Serijski port nije bash tako "pametan". U ostalom probaj imash dve varijante, COM1 i COM2, ne bi trebalo da su ti serijski portovi drugachijih vrednosti. Probaj i jednu i drugu, i to prvo jednu, ako nije obrishesh, pa onda drugu pa onda i ako ona nije :) zovi 064/789 oni sad valjaju te telefone, mozhda neshto znaju.
 
Odgovor na temu

S a l e
BGD

Član broj: 7457
Poruke: 1422



+8 Profil

icon Re: XP i Siemens c6002.12.2003. u 08:24 - pre 248 meseci
Nije PNP (plug and play)... samo povezi racunar i telefon i idi na add hardware wizzard... have disc... ostalo znas

Drivere mozes da nadjes na www.my-siemens.com/c60
 
Odgovor na temu

Ivan Vasić

Član broj: 14756
Poruke: 631
*.14.EUnet.yu

Jabber: ivasic@elitesecurity.org


Profil

icon Re: XP i Siemens c6002.12.2003. u 10:13 - pre 248 meseci
E, pretpostavio sam da nije PNP, nego drajvera NEMA na siemensovom sajtu !
A COM1 i COM2 su mi već zauzeti (tako piše bar u control panel)
probao sam COM1 i program se buni kaže da ne nalazi telefon.
Inače prilikom instalacije dotičnog programa nudi mi samo COM portove koji su već zauzeti ! Tj. imam netMod na COM3 i on mi nudi 1 2 i 3. Kad sam skinuo netMod sa trojke, i opet pustio instalaciju ponudio mi je samo COM1 i COM2. Onda sam probao da "veštački" instaliram COM3 i nije upalilo i onda sam digo ruke .....

Dajte molim vas još neku ideju da probam.....
 
Odgovor na temu

sejn
Bgd

Član broj: 15029
Poruke: 42
195.252.80.*



Profil

icon Re: XP i Siemens c6002.12.2003. u 11:54 - pre 248 meseci
Citat:
ivan@elfak:
E, pretpostavio sam da nije PNP, nego drajvera NEMA na siemensovom sajtu !
A COM1 i COM2 su mi već zauzeti (tako piše bar u control panel)
probao sam COM1 i program se buni kaže da ne nalazi telefon.
Inače prilikom instalacije dotičnog programa nudi mi samo COM portove koji su već zauzeti ! Tj. imam netMod na COM3 i on mi nudi 1 2 i 3. Kad sam skinuo netMod sa trojke, i opet pustio instalaciju ponudio mi je samo COM1 i COM2. Onda sam probao da "veštački" instaliram COM3 i nije upalilo i onda sam digo ruke .....

Dajte molim vas još neku ideju da probam.....


mora da ima siemens gprs asistent, samo malo bolje pogledaj. Nemash nishta ukljucheno na COM1 i COM2 (ja se nadam, jedino ako imash ext. modem i ir za tv karticu ili serijski mish) izaberi jednu od te dve opcije, moralo bi da proradi.
 
Odgovor na temu

Ivan Vasić

Član broj: 14756
Poruke: 631
*.3.EUnet.yu

Jabber: ivasic@elitesecurity.org


Profil

icon Re: XP i Siemens c6002.12.2003. u 15:06 - pre 248 meseci
E sad postaje sve ozbiljnije....

Probao sam i COM1 i COM2 nema sanse... Probao sam SVE alate sa Siemensovog sajta i nece,
jedino modem assistent mi je malo pomogao da se jos vise nadjem u cudilu, jer prilikom instalacije ponudi da sam detektuje telefon i modem - kaze da ukljucim mob. i povezem kablom sa PC jem pokusa da detektuje i kaze MODEM NOT FOUND !

Sto je samo potvrdilo moju pretpostavku da nesto nije kako treba.... Probacu i na drugom kompu ali
nek mi neko pomogne vise cu poludim...
 
Odgovor na temu

pixxel
Saša Popović
System administrator / Network
Administrator
Beograd

Član broj: 2226
Poruke: 36
*.yubc.net

Jabber: pixxel@elitesecurity.org
ICQ: 32653255


+2 Profil

icon Re: XP i Siemens c6002.12.2003. u 15:16 - pre 248 meseci
e pravo da ti kazem, ne radi ni meni, a koliko sam ja cuo, nece ni proraditi, izgleda da pederi iz siemensa nisu ugradili mogucnost za tako nesto. ako je neko uspeo da se sa c60 preko kompa skaci na net nek nam javi, obavezno...
Pozdrav od Saleta
 
Odgovor na temu

Mauzer
Beograd

Član broj: 17183
Poruke: 23
*.ptt.yu



Profil

icon Re: XP i Siemens c6002.12.2003. u 15:58 - pre 248 meseci
Nema sanse da proradi.Zezam se tri dana sa ovim i sve mi se cini da nesto nije u redu u samom telefonu.Prob'o sam sve moguce drajvere i programcice ali nista.Ako neko skonta u cemu je fora nek se obavezno javi.

[Ovu poruku je menjao Mauzer dana 26.01.2004. u 23:49 GMT]
 
Odgovor na temu

Trajkovic
Igor Trajkovic
Leskovac

Član broj: 15340
Poruke: 325
*.mobtel.co.yu

ICQ: 227892579


Profil

icon Re: XP i Siemens c6003.12.2003. u 02:57 - pre 248 meseci

Da nije problem u data kablu. Ja sam imao isti problem sa Siemensom ME45, i nikako nisam mogao da pokrenem modem, stalno javlja neku gresku. A GPRS modem asistent kaze da ne moze da detektuje modem, sve sam moguce sajtove obisao i nista. Sada koristim IrDA port i radi PERFEKTNO, ali preko kabl i dalje nece. Neki ljudi su mi rekli na forumu da data kabl nije uredu tj. da nema neko napajanje za modem ili tako nesto.

Pa vi sada vidite, mozda sam vam i pomogao nesto, a mozda i nisam.

Ipak mislim da je veza preko IrDA porta mnogo bolja (ukoliko tel ima IrDA).

Javite se ako nesto uradite, POZDRAV!
Be insired - SIEMENS
 
Odgovor na temu

Ivan Vasić

Član broj: 14756
Poruke: 631
*.verat.net

Jabber: ivasic@elitesecurity.org


Profil

icon Re: XP i Siemens c6003.12.2003. u 15:04 - pre 248 meseci
Pitao sam na 789 kazu mi da treba da se podesi GPRS na telefonu (mada ja mislim da pricaju nebuloze), koji takodje kod mene ne funkcionise.
Jel probao neko GPRS ? Kako ste podesili, meni stalno javlja INVALID CSD iako sam mu podesio da koristi GPRS a ne CSD !!!
Tip na 789 kaze kad mi podese u Telekomu GPRS onda ce moci i da se poveze na komp.
 
Odgovor na temu

pixxel
Saša Popović
System administrator / Network
Administrator
Beograd

Član broj: 2226
Poruke: 36
*.yubc.net

Jabber: pixxel@elitesecurity.org
ICQ: 32653255


+2 Profil

icon Re: XP i Siemens c6003.12.2003. u 16:55 - pre 248 meseci
idi u meni, setup, connectiviti i odstikliraj authentication. ako si sve dobro podesio, resio si problem... malo je zaguljeno, ali imao sam slicno iskustvo sa s55
Pozdrav od Saleta
 
Odgovor na temu

Ivan Vasić

Član broj: 14756
Poruke: 631
*.verat.net

Jabber: ivasic@elitesecurity.org


Profil

icon Re: XP i Siemens c6003.12.2003. u 17:56 - pre 248 meseci
Sredio sam GPRS šljaka fino, ali problem sa povezivanjem na PC je ostao .....
 
Odgovor na temu

Trajkovic
Igor Trajkovic
Leskovac

Član broj: 15340
Poruke: 325
*.mobtel.co.yu

ICQ: 227892579


Profil

icon Re: XP i Siemens c6004.12.2003. u 05:10 - pre 248 meseci
OVO JE SKINUTO SA DRUGOG FORUMA:

Zovem da ih pitam zasto mi ne radi GPRS na novoj kartici sto smo uzeli u BEL paketu. I ispricah se ja sa nekim momkom, sve on mene razume i u jednom momentu dodjosmo do toga da mu ja kazem da je prava steta sto ovaj c60 nema integrisan modem i da ne moze da se surfuje pomocu racunara. E onda on mene pocne da ubedjuje da je to moguce. Ja ga onda pitam da li su probali to tamo, a on kaze da ne zna i da ce mi dati nekog coveka iz tehnicke sluzbe. Stavi me on na hold i opet slusam ono javice vam se operater za dva min... Posle par minuta javi se neka devojka koja pojma nema o ovome sto sam raspravljao sa kolegom. Ja joj onda objasnim ko sam i da mi da nekog kompetentnog da resimo dilemu oko famoznog GPRS modema. Nakon 5 minuta cekanja dobio sam nekog sefa tamo koji mi je napokon rekao da sam u pravu i to je to. Ja ga pitam kako je moguce da ovi na tehnickoj podrsci imaju pogresnu informaciju, a on mi na to kaze: ne znam. Sreca pa je bilo besplatno inace bih platio to zadovoljstvo oko 250 dinara posto je ceo razgovor trajao oko 20 minuta.

Dakle, telefon nema integrisani modem da bi PC mogao da se konektuje na internet.

Kada neko nesto hoce da uradi, on nadje nacina, a kada nece, on nadje izgovor!
Be insired - SIEMENS
 
Odgovor na temu

indy
Nikola Knežević
EPFL
Lausanne

Član broj: 3152
Poruke: 144
*.yubc.net

Jabber: indy@elitesecurity.org


Profil

icon Re: XP i Siemens c6004.12.2003. u 07:32 - pre 248 meseci
Citat:
Mauzer:
Nema sanse da proradi.Zezam se tri dana sa ovim i sve mi se cini da nesto nije u redu u samom telefonu.Prob'o sam sve moguce drajvere i programcice ali nista.Ako neko skonta u cemu je fora nek se obavezno javi.


čisto da unesem malo zabune. Imam kabl i Sl45. Kod mene na mom telefonu, ponekad mogu da pristupim sadržaju kartice. Drug kod cimera može uvek, ali na svom računaru nikad. E sad, sva tri računara imaju WinXP, kabl je isti.

Kod druga sam probao sva moguća podešavanja i neće nikako da pristupi. Uvek kaže "Check our COM port if phone is connected..."
:*a programmer types in code, compiles it, runs it, and waits for
it to crash. Programs that don't crash are presumed to be running
correctly." - UNIX Haters Handbook
 
Odgovor na temu

pixxel
Saša Popović
System administrator / Network
Administrator
Beograd

Član broj: 2226
Poruke: 36
*.yubc.net

Jabber: pixxel@elitesecurity.org
ICQ: 32653255


+2 Profil

icon Re: XP i Siemens c6004.12.2003. u 12:05 - pre 248 meseci
Citat:
indy:
Citat:
Mauzer:
Nema sanse da proradi.Zezam se tri dana sa ovim i sve mi se cini da nesto nije u redu u samom telefonu.Prob'o sam sve moguce drajvere i programcice ali nista.Ako neko skonta u cemu je fora nek se obavezno javi.


čisto da unesem malo zabune. Imam kabl i Sl45. Kod mene na mom telefonu, ponekad mogu da pristupim sadržaju kartice. Drug kod cimera može uvek, ali na svom računaru nikad. E sad, sva tri računara imaju WinXP, kabl je isti.

Kod druga sam probao sva moguća podešavanja i neće nikako da pristupi. Uvek kaže "Check our COM port if phone is connected..."


Pazi, ja MOGU da pročitam sadryaj telefona sa softverom od 33mb koji se skine sa siemensovog sajta, ali problem ostaje, ja ne mogu tim telefonom na net (mogu sa telefona, ali ne mogu da ga skačim sa kompom). kao što sam rekao negde gore u temi, izgleda da ovaj telefon nema mogućnost za tako nešto. patka ljudi, uvalili su nam ga do balčaka i sad nam ne preostaje ništa drugo nego da se udobno namestimo i da ih pustimo da dovrše ono što su počeli da nam rade...
Pozdrav od Saleta
 
Odgovor na temu

Ivan Vasić

Član broj: 14756
Poruke: 631
*.verat.net

Jabber: ivasic@elitesecurity.org


Profil

icon Re: XP i Siemens c6004.12.2003. u 12:27 - pre 248 meseci
Opa, pa što ne kažeš...
Daj kaži kako se zove taj softver od 33MB ili još bolje daj link.
Jel može pomoću njega da se ubacuju sličke i sl. u telefon ???
 
Odgovor na temu

Maped

Član broj: 17249
Poruke: 4
*.telekom.yu



Profil

icon Re: XP i Siemens c6004.12.2003. u 13:15 - pre 248 meseci
Pitao sam ljude u Siemensu da li je uopste moguce nakaciti telefon na komp i da pri tom radi i evo odgovora:


C60 can be connected to a pc with a serial data cable as well as with a USB cable and supports an internet connection via GPRS. In the case you are using a USB data cable, make sure that you have installed the driver of the cable. Another cause could be wrong GPRS settings. We need more details about this problem, for example your operating system and how you installed the modem: it has first to be installed, a connection is not immediately possible. The installation can be made either automatically (recommended) by the program "GPRS Modem Assistant" integrated in the software package Siemens Data Suite or manually.



Thank you very much for your interest in our company and our products

Best regards

Your Siemens Service Team
0848 212 000

Siemens Swiss
Customer Care

www.my-siemens.com


edit: Tek kad mi je pustena kartica, komp je prepoznao novi hardver kao modem. Problem je u tome sto kad krenem da se konektujem javlja da je modem "off" te da ga ja "on" i da probam ponovo. Klasicna MS zahebancija. Onda sam napisao mail Siemensu i to je to. U principu nista specijalno osim da bez obzira sto nema integrated data/fax modem ipak moze da se surfa netom, jos samo kad bih znao kako...
 
Odgovor na temu

guru
beograd

Član broj: 9367
Poruke: 647
*.verat.net



Profil

icon Re: XP i Siemens c6005.12.2003. u 02:27 - pre 248 meseci
Shto se tiche onih koji imaju problema sa vezom preko datakabla sa kompom, fora je da treba brzinu porta spustiti na 4800 i fifo na minimum...kod nekog to radi bez problema...kod mene provali telefon, uspem da prekopiram jednu melodiju, i kod sledece se 'otkachi', pa gasim telefon, vadi/vracaj kabl i sve ponovo....uz to je mnogo sporo, tako da mi je za 10ak melodija trebalo sat vremena :D

[honda]
 
Odgovor na temu

[es] :: GSM - upotreba :: XP i Siemens c60

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 27700 | Odgovora: 61 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.