Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Užas zvani GNOME 2.2

[es] :: Linux :: Užas zvani GNOME 2.2

[ Pregleda: 1673 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

filmil
Filip Miletić
Oce Technologies B.V., inženjer
hardvera
Arcen, NL

Član broj: 243
Poruke: 2114
*.et.tudelft.nl

Jabber: filmil@jabber.org
ICQ: 36601391


+3 Profil

icon Užas zvani GNOME 2.211.08.2003. u 13:55 - pre 252 meseci
Poštovani svi,

Koristio sam GNOME 1.4 na Sleku 8.1 i u napadu bunila odlučih da napravim upgrade na GNOME 2.2. Instalacija je čak i na Slekveru uz pomoć Dropline GNOME-a prošla bez problema (ako izuzmemo to da mi je automatska instalacija pregazila predprocesor za GCC 3.2 koji je doinstaliran iz sorsa i što sam morao da ručno dižem ikse posle instalacije ali nema veze jer sam to brzo sredio).

Pokrenuo se GNOME 2.2 a mojim glavoboljama je označen početak. Naime, u GNOME 2.2 sawfish valjda više ne postoji, pa samim tim ni mogućnost da se proizvoljne prečice sa tastature dodele određenim programima. Imao sam promenu tastature, startovanje emacsa, latexa, dc-a, xchata, matlaba itd, sve na dugme, i ta podešavanja ne samo što su otišla u vetar, već i koliko vidim nema načina da se tako nešto ponovo zada. Ovaj maksimalno koristan feature je prosto odleteo u dim! (za mene je bio čak i korisniji pošto radim na laptopu sa j-mišem pa mi je mnooogo lakše da kucnem kombinaciju tastera tipa meta-ctrl-e i pokrenem emacs nego da onom tačkicom nabadam sliku na ekranu)

Dalje izgleda da nema načina da se isključe kretenske animacije startovanja programa, bar u kontrolnom centru nema ni pomena o tome koliko sam video.

Zatim, izgleda da nema načina da se isključi užasni opaque move/resize prozora koji na ttf ekranima proizvodi gadno bljeskanje.

Zatim, izgleda da je na menadžeru tastature moguće jedino izabrati prečicu za rotiranje tastature, a ne za direktan izbor, što je čist zgubidan kada koristite recimo tri ili više tastature (standardno-- srpsku ćirilicu, srpsku latinicu i us latinicu) a ako ga malo više čačkate, on lepo ispljune SIGSEGV i ode u nebesa. A da ni ne pominjem da promenu tastature neke aplikacije uopšte ni ne konstatuju! Čak ni programi koji su nekada imali pojma o ćirilici (kao recimo XTerm) odjednom su oboleli od amnezije.

Zatim, izgleda da nije moguće koristiti fixed familiju slova u terminalu, što za posledicu ima gadna antialiasovana slova u gnome-terminal koja su užasna za gledanje.

Pitanje posle svega ovoga glasi: da li GNOME 2.2 zaista ima ove „fičrse“ ili ja to prosto nisam dovoljno tražio?

f
 
Odgovor na temu

random
Vladimir Vrzić
Beograd

Član broj: 85
Poruke: 3866
*.f.bg.ac.yu

Sajt: www.last.fm/user/vrza


+4 Profil

icon Re: Užas zvani GNOME 2.211.08.2003. u 15:01 - pre 252 meseci
Pa ako ti se ne sviđa Metacity, koristi lepo Sawfish. Instaliraj verziju 1.3, i u terminalu kucaj 'killall metacity && sawfish &'.

Gnome terminal kompajliraj sa zvt terminal widgetom.

Ovo za Xterm ne razumem zaista, meni radi lepo ćirilica i sve...

[Ovu poruku je menjao random dana 11.08.2003. u 17:03 GMT]
int rand(void);

Those who do not understand Unix are condemned to reinvent it, poorly.

Upali lampicu — koristi Jabber!
 
Odgovor na temu

filmil
Filip Miletić
Oce Technologies B.V., inženjer
hardvera
Arcen, NL

Član broj: 243
Poruke: 2114
*.et.tudelft.nl

Jabber: filmil@jabber.org
ICQ: 36601391


+3 Profil

icon Re: Užas zvani GNOME 2.211.08.2003. u 15:02 - pre 252 meseci

Kakvo olakšanje.

Doslednom upotrebom sajta www.google.com :) saznao sam da je većina fičrza gore pomenutih vezana za novi GNOME-ov WM pod imenom Metacity, koji tek treba da naraste i ojača kako bi izašao i u susret korisnicima koji ne obožavaju kotrljanje miša. Ali srećom, jedno
Code:

export WINDOW_MANAGER=/usr/bin/sawfish

vratilo je kontrolu omiljenoj ribici i sva podešavanja su ostala sačuvana.

f
 
Odgovor na temu

alex
Aleksandar Radulovic
Senior Software Engineer, Spotify
Stockholm, Sweden

Član broj: 71
Poruke: 2194
*.du.heimsnet.is

Jabber: alex@a13x.info
ICQ: -1
Sajt: www.a13x.info


+1 Profil

icon Re: Užas zvani GNOME 2.211.08.2003. u 15:10 - pre 252 meseci
Znaci, Filipe, ceo ovaj tvoj rant je bio apsolutno bespotreban i uopste nije vezan za Gnome 2.2 (koga btw koristim i veoma sam zadovoljan i nemam tih tvojih problema) vec je vezan za tvoju neupucenost u isti (da ne kazem neznanje).

Svet bi bio mnogo lepsi za zivot kada bi svi malo procitali ponesto pa tek onda pisali ovakve rant poruke kao sto si ti uradio.
Alex: My favorite site is http://localhost/
R.J. Oppenheimer: "I am become death, destroyer of worlds" (1945 AD)
tweet.13x ||
linkedin.13x
 
Odgovor na temu

filmil
Filip Miletić
Oce Technologies B.V., inženjer
hardvera
Arcen, NL

Član broj: 243
Poruke: 2114
*.et.tudelft.nl

Jabber: filmil@jabber.org
ICQ: 36601391


+3 Profil

icon Re: Užas zvani GNOME 2.211.08.2003. u 15:24 - pre 252 meseci
Pa eto, prebrojao sam ovčice i ustanovio da si u pravu alexe. :( Vidiš šta učini ustanak na levu nogu. XTerm i se i dalje glupira sa ćirilicom kao i neki programi čije su starije verzije radile kako treba, pa ću ipak morati detaljnije da pogledam što je odjednom postao es-orijentisan. ;)

Ali glavnina stvari koju je upravo prouzrokovala moja neupućenost (da ne kažeš: neznanje) je otišla.

f
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux :: Užas zvani GNOME 2.2

[ Pregleda: 1673 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.