Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

PRIKAZI: Shockwave S1 DVD recorder

[es] :: Multimedijalni uređaji :: PRIKAZI: Shockwave S1 DVD recorder

Strane: 1 2

[ Pregleda: 23069 | Odgovora: 33 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
..njuel-bg.customer.sbb.co.yu.

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon PRIKAZI: Shockwave S1 DVD recorder25.12.2005. u 01:29 - pre 223 meseci
Pozdrav,

obzirom da je sticajem okolnosti prikaz ovog uredjaja razasut po drugim temama, probacu da ovde objedinim utiske u jedinstven prikaz kopiravsi ono sto sam dosad iznosio kao svoja zapazanja o istom. Dakle, radi se o ideji da se napravi jedan uredjaj po funkcionalnosti identican nekadasnjem VHS rekorderu, znaci TV tuner sa mogucnostima snimanja na obe vrste medija, i DVD-R i DVD-RW i to sa oba predznaka. Nadalje, moji su zakljucci bili ovakvi:




Rekorder deluje uverljiviji od playera koje smo dosad najcesce sretali, obiluje nekim superiornim resenjima ali ima i nekoliko mana. Mane nisu ozbiljne ali vredne su pomena jer moguce da umeju pokvariti utisak a novac nije bas mali.

Sta ne valja?

Prvenstveno se namece utisak da bi odmah trebalo pristupiti preradi/doradi FW-a i to u delu reprodukcije Divx-a. Kako smo u ovom trendu zadnjih godinu dana, moguce je da su sada nasa ocekivanja veca u ovom pravcu nego sto ih je kreator FW-a zamisljao. Tako imamo neobicno malen i nesto nekomforniji prevod kod Divx-a, svega tri brzine premotavanja za isti ali i uzitak ucitavanja prevoda iz drugog foldera koji krasi dosad samo nekoliko playera te ih pomalo neopravdano svrstava u sam vrh ponude upravo zbog toga.

Sledece sto je interesantno je da je nekadasnji VHS/VCR bio po funkcionalnosti upravo model kojim se rukovodio kreator ovog uredjaja tako da se sasvim komotno moze snimati u cetiri fiksna gradacijska rezima sa odlicnog TV tunera ugradjenog u S1 (hvata sva podrucja kablovske, nema gubljenja signala itd.) i to tako da na DVD RW moze stati materijal od 1, 2, 4 i 6 sati, zavisno od neophodnog kvaliteta. Najslabiji, tj. najduzi rezim snimanja omogucava da se pregleda propusteno ali za nekakvo arhiviranje nije. Za arhiviranje sasvim je solidan rezim snimanja od 4 sata na 4,7GB iako njegov kvalitet ne dozvoljava bas naknadnu Divx obradu jer u startu nije dovoljno kvalitetan te je kompromisno resenje ostaviti tkav snimak za neku vlastitu arhivu. Kada su u pitanju filmovi, mislim da je najbolje odluciti se za rezim 2 sata na jedan DVD te kasnije izvrsiti standardnu kompresiju i dobiti Divx a za zahtevnije tu je i rezim od svega jednog casa na citav DVD. Za snimanje emisija i kracih sekvenci preporucujem direktno snimanje u rezin 4 sata i arhiviranje bez dodatne kompresije.

Uredjaj snima sasvim uspesno sa svih ostalih izvora, sa scarta (ima scart in te scart out), preko cinceva kao i iee1394 standarda (mini DV), a jedino sto jos ima a ne moze sa toga snimati jest USB prikljucak. Sa njega se moze gledati materijal ali sa sticka, nisam uspeo da dobijem isto to sa USB rack-a kada je Hdd unutra. Velika prednost je sto svi ovi ulazi mogu bitri jednovremeno ukljuceni te sa izborom adekvatnog dugmeta na daljincu dobijamo onu sliku koju zelimo. Ja recimo koristim scart in za satelitski prijemnik te prostim odabirom scarta na daljinskom odmah prebacujem gledanje na isti, kada zelim ulaz na cinceve (VHS u mom slucaju), prebacim ga na taj source, vratim na TV tuner kada to z\azelim itd. Pravi mini switch sa svim neophodnim u sebi. Ista je situacija sa USB i iee1394 portovima sa strane uredjaja.

Snima sa svega sem sa USB-a, tu jos moram da se igram, reprodukuje sve sa sticka ali Hdd u USB racku ne prepoznaje da postoji uopste. Moram da vidim jos sutra, veceras sam umoran, kako stoji stvar sa FAT sistemom, tj. Hdd je NTFS a stick je u FAT-u formatiran pa ne znam da li je prepoznavanje mozda vezano za to. Inace, svako snimanje radi skoro identicno ulaznom signalu, na SLP rezimu je snimak losiji od danasnjih Divx kompresija ripovanih DVD-a, ali ostali rezimi, vec naredni EP (240 minuta na 4,7GB) je sasvim zadovoljavajuci a prva dva HQ i SP su sjajni mada za sada samo u reprodukciji, nisam jos probao kompresiju u DIvx.

Bitno je i sto rekorder ima i vlastiti 5.1 dekoder te neophodne audio izlaze za isti, meni je vezan na standardni sistem 5.1 sa pojacalom te ja ne koristim ovu pogodnost ali uvek je tu za one koji to zele. Takodje sam uzeo i jedan sistem zvucnika iste firme pod oznakom SW390 ali zbog njihove estetike te zaista predivnog utiska koji ostavljaju i estetikom i funkcionalnoscu, supruga je zahtevala da budu vezani na sistem u drugoj prostoriji :)

Sto se tice RW diskova, uz ovaj uredjaj oni polako postaju standard jer apsolutno sva funkcionalnost najsavrsenijih nekadasnjih VCR uredjaja je implementirana u ovom uredjaju, pocev od timera za programirano snimanje danima/nedeljama unapred, pa sve do step by step skvencijalnog pregleda materijala sliku po sliku koju su nekad samo najskuplji i uglavnom SVHS videorekorderi mogli realizovati komforno. Noviteti su pored digitalnog zapisa i prosireni opseg kvaliteta snimanja (pomenuta 4 rezima u odnosu na nekadasnja 2/3 VHS rezima), te nezahtevnost u smislu uredjaja za reprodukciju istog, prevedeno na laicki, ne trebamo vise VHS koji ima SP/LP opciju da pusti materijal koji je uradjen u LP/EP rezimu vec ga reprodukuje svaki DVD koji cita diskove na kojima je narezano zavisno od polariteta medija. Sledeci noviteti se odnose na multiizbornik ulaza tako da sa ovim uredjajem mozemo citati sa skoro svih komercijalnih medija danas prisutnih u upotrebi i prostim switchovanjem na daljinskom izabrati sta koristimo. Ovo je bila takodje retkost na VCR uredjajima dok pojedini standardi nisu ni bili podrzani (USB, iee1394).

Novitet je svakako i mogucnost dodatne obrade snimljenog materijala u smislu preimenovanja naknadno izvrsenog itd. sto omogucava digitalna tehnologija nesto poput nelinearne montaze, dakle, mozemo se vratiti unazad. Ono sto nije podrzano jest sekvencijalno brisanje materijala ili ja jos nisam pronasao tu opciju. Kada se brise, sve se brise, ne moze samo jedna sekvenca. Sa druge strane, samo brisanje je neopbicno lak i brz postupak, vrsi se pritiskom na sasvim odredjeno dugme i enter potvrdom posle upita koji bi trebao da spreci slucajno a nezeljeno brisanje i traje veoma, veoma kratko. Ni za uporediti sa racunarskom opcijom quick erase.

Po meni licno, ovo je pecat na kraj VHS price, sa ovim uredjajem te njegovim eventualnim naslednicima (a pretpostavljam da ce i cene mozda biti nize kasnije), smatram da ce posle digitalizacije cele kolekcije VHS arhiva videorekordei za kucnu upotrebu otici u zasluzenu penziju posle nesto vise od dvadeset godina egzistencije u nasim kucama.
 
Odgovor na temu

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
..shall-bg.customer.sbb.co.yu.

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: PRIKAZI: Shockwave S1 DVD recorder27.02.2006. u 23:45 - pre 220 meseci
Pozdrav,

najzad sam isprobao i komunikaciju USB interface-om sa harddiskom. Rec je o kombinaciji u USB rack-u. Dakle, samo u varijanti kada je disk u potpunosti formatiran u FAT32 file sistemu, moguce je sa njega pokrenuti film, odnosno filmove ili pregledati slike itd. Nazalost, dalje nista nije moguce uraditi kada krene film, radi se o tome da nisam uspeo da premotavam niti da preskacem sekvence/avi-je, nisam uspeo da ucitavam subtitle mada je kretanje kroz direktorijume identicno onom kretanju koje imamo na DVD disku. Opte, nisam uspeo ni da ucitam nista sa druge particije, vidi samo prvu particiju i sve na njoj, cak i hidden foldere/fajlove. Eto, ukoliko se neko seti sta bi se moglo beskonacno reprodukovati sa harddiska putem USB-a a da nema potrebu za premotavanjem ili ucitavanjem prevoda, ovo je onda sjajan nacin da tako nesto i upotrebi. Meni padaju napamet domaci filmovi recimo, naravno, za onog ko ima zivaca da gleda film bez premotavanja, ja ne sedam da gledam film ako mi daljinac nije pri ruci :)

Pokusacu da na jos jedan nacin povezem harddisk sa S1 pa cemo mozda dobiti nesto vise nego sto sam ja sada uspeo. Da rekapituliram: harddisk formatirati kao jednu particiju u FAT32 file sistemu i onda se mogu putem USB konekcije sa njega gledati .avi fajlovi ali bez ucitavanja prevoda i premotavanja a prelazak na naredni fajl je uslovljen prethodnim stopiranjem filma, dakle, neuporedivo manje komfora pri radu nego u baratanju sa samim DVD diskovima ali jos jedna opcija na raspolaganju sve u svemu.

Nisam pokusao jos da ubacim neki film uradjen po sistemu opisanom u temi http://www.elitesecurity.org/t...rima-za-divx-subtitlove-gotove
tako da ostaje jos ta mogucnost kao neispitana za sada, mozda za vikend pokusam i to pa da vidimo ima li napretka. Sve ovo se odnosi samo na originalni FW, ja nisam menjao niti znam sta donosi uopste novi FW.
 
Odgovor na temu

ran011
Zemun

Član broj: 51917
Poruke: 2
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: PRIKAZI: Shockwave S1 DVD recorder28.02.2006. u 16:13 - pre 220 meseci
Da li negde postoji originalni FW, da probam da flashujem sa njim???

Pozdrav
 
Odgovor na temu

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
..shall-bg.customer.sbb.co.yu.

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: PRIKAZI: Shockwave S1 DVD recorder28.02.2006. u 17:16 - pre 220 meseci
Pozdrav,

kakav je to originalni FW ?
 
Odgovor na temu

hir100
Vranje

Član broj: 1343
Poruke: 503
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: PRIKAZI: Shockwave S1 DVD recorder01.03.2006. u 19:20 - pre 220 meseci
Jos jednom - odlicno snima na SP (2.06 min). I dr. pohvale koje smo culi. Mana - divx subtitl, nisam nasao mogucnost da daje informacioje o fajlovima koje reporodukuje, nemogucnost da se dosnimava sa jedne tacke vec sbimljen materijal. Sve u svemu za te para, i za sada odlicno uz uslov da se promeni firmware (divx subtitl).
 
Odgovor na temu

ran011
Zemun

Član broj: 51917
Poruke: 2
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: PRIKAZI: Shockwave S1 DVD recorder04.03.2006. u 18:21 - pre 220 meseci
Uzeo sam ovaj DVD rekorder i odmah ga flesovao sa novim FW sa shockwave.co.yu. Sada imam probleme sa snimanjem jer S1 sve kao snimi sa TV a DVD nije citljiv nigde. Na racunaru na doticnom "snimljenom" DVD posotje dva foldera koji su prazni. Napominjem da se S1 regularno ukljucio, snimao 2 sata, ugasio se. Kada sam ga upalio da vidim sta je snimio ono blanc disc na displeju.

Mislio sam da ponovim flesovanje sa "originalnim" FW odnosno sa bilo kojim koji nije sa gore pomenutog site-a, da vidim da li ce to pomoci.

S1 cas snimi nesto bez problema cas nece (probano preko firewire-a, TV, scart-a i chinch-eva).

Pozdrav

 
Odgovor na temu

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
..shall-bg.customer.sbb.co.yu.

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: PRIKAZI: Shockwave S1 DVD recorder07.03.2006. u 11:47 - pre 220 meseci
Pozdrav,

fasciniran sam kada procitam kako je odmah flashovan uredjaj pa se posle zalimo.... Verovatno je uocljivo da nisu svi flahovali uredjaj sa novim FW-om i da verovatno za to postoje razlozi obzirom da se na forumu obavezno nahvali uspesan FW onda kada smo sigurni da je zaista uspesan...
 
Odgovor na temu

lledu
Jagodina

Član broj: 90150
Poruke: 3
195.178.40.*



Profil

icon Re: PRIKAZI: Shockwave S1 DVD recorder02.04.2006. u 13:40 - pre 219 meseci
H&B drx-430 ima isti menu kao Shockwave S1,ali mu je loader za disc drl-100
a na Shockwave S1 je drl-200. Zna li neko koji cip se nalazi ispod hladnjaka u Shockwave S1
Zvanicni sajt www.shockwave.co.yu ne funkcionise sa download sekcijom za firmware.

pozdrav
 
Odgovor na temu

slavcesmart
nedelkovski slavco

Član broj: 91067
Poruke: 31
62.162.209.*



Profil

icon Re: PRIKAZI: Shockwave S1 DVD recorder08.05.2006. u 08:16 - pre 218 meseci
cipset je dmn 8602
sn
 
Odgovor na temu

Mrakzrak
Mrak Zrak
More

Član broj: 92745
Poruke: 1
*.adsl.sezampro.yu.



Profil

icon Re: PRIKAZI: Shockwave S1 DVD recorder13.05.2006. u 21:14 - pre 218 meseci
Pa dobro, da li je neko konacno uspeo da update-uje firmware za ovaj Shockwave recorder jer su ova slova na crnoj kocki nepodnosljiva za gledanje DIVX filmova. Player je i spor do bola, treba mu sat vremena da ucita disk ...
 
Odgovor na temu

miloskl

Član broj: 93260
Poruke: 9
*.adsl.beocity.net.



Profil

icon Re: PRIKAZI: Shockwave S1 DVD recorder02.06.2006. u 16:40 - pre 217 meseci
Planiram kupovinu u ponedeljak, ali me interesuje kakva su iskustva u povezivanju Shockwave S1 DVD Recorder-a
sa PC-jem i gledanja TV-a na monitoru tj da li moze zameniti tv katicu
Pozdrav Milos
 
Odgovor na temu

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
..shall-bg.customer.sbb.co.yu.

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: PRIKAZI: Shockwave S1 DVD recorder02.06.2006. u 16:44 - pre 217 meseci
Pozdrav,

pa normalno ga povezujes preko resursa na racunaru, on salje sliku na bilo koji svoj output, u ovom slucaju scart sa oznakom out. Sve ostalo pripada delu koji racunar odradjuje a to bi trebalo da je video-in na VGA kartici. Sad, koliko to zavrsava uopste posao, nisam nimalo siguran ali to je teorija rada, dakle, jednako kao sto bi gledao i VHS nakacen na isti nacin ili DVD player. U sustini, upotrebljivo je eventualno za kakvo grebovanje, ne vidim mu trenutno neku prakticniju varijantu. opet, cemu grebovanje kada imas vec recorder kao uredjaj, ne znam...
 
Odgovor na temu

miloskl

Član broj: 93260
Poruke: 9
*.adsl.beocity.net.



Profil

icon Re: PRIKAZI: Shockwave S1 DVD recorder03.06.2006. u 22:00 - pre 217 meseci
Na kompu imam integrisanu kartu, znaci nema video in, a nemam tv. Poenta je da zelim da gledam TV, pratim kamere nadzora, snimam itd. Ovaj uredjaj ima integrisan Tv tuner, ali na cemu gledati sliku. Mozda je resenje LCD monitor, ali ni tu nisam siguran. Sta radi Fi-Wi, a sta USB na ovom uredjaju. Do sada je to sve reseno sa ATI all i wander AGP , ali kupujem plocu sa samo dva PCI slota, i integrisanom vga kartom GF 6100, Nforce 430 chip set, bez AGP a sa PCI express. Takodje imam vec dve PCI kartice kako gledati, snimati TV i imati video nadzor kao do sada. Ucinilo mi se da je ovo mozda resenje.
 
Odgovor na temu

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
..shall-bg.customer.sbb.co.yu.

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: PRIKAZI: Shockwave S1 DVD recorder03.06.2006. u 22:43 - pre 217 meseci
Pozdrav,

ne, moraces da menjas ipak zamisao. Konacno, barem polovnih TV-a 21" ima u izobilju za malene novce, mozda najjednostavnije ispadne na kraju to kao resenje?
 
Odgovor na temu

Albert_Camus

Član broj: 97829
Poruke: 2
*.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: PRIKAZI: Shockwave S1 DVD recorder11.06.2006. u 01:35 - pre 217 meseci
Ok, sve mi se svidja , ima li dv-out , tj mozhe li se softverski otkljuchati dv port .

Hvala ....
 
Odgovor na temu

petarta
Petar Tanaskovic
Pozega

Član broj: 28357
Poruke: 729
212.62.39.*



Profil

icon Re: PRIKAZI: Shockwave S1 DVD recorder20.08.2006. u 23:51 - pre 215 meseci
Da li je ovo najpovoljniji DVD snimac na trzistu? Odnos kvalitet/cena (158e)?
 
Odgovor na temu

JOBAH

Član broj: 51
Poruke: 90
..AT.HighSpeedADSL.beotel.net.



Profil

icon Re: PRIKAZI: Shockwave S1 DVD recorder25.08.2006. u 23:05 - pre 214 meseci
Da li je moguce menjanjem firmware-a podesiti zute subtitlove? Procitao sam skoro sve poruke na temu S1, i prilicno me brine to sto u nekima od njih pise da je snimljene DVD tesko citati u PC racunaru?
JOBAH
 
Odgovor na temu

pec107
Beograd

Član broj: 115881
Poruke: 1
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: PRIKAZI: Shockwave S1 DVD recorder04.10.2006. u 08:29 - pre 213 meseci
Imam problem sa mojim Ricorderom,naime hteo sam sa VHS-c kamere da prebacim snimke ali non stop mi varira boja na snimku(cas je jaca cas slabija) a kad prebacujem sa DV kamere toga nema.Molim za pomoc.
 
Odgovor na temu

percuk1
Vladimir percuklievski

Član broj: 116359
Poruke: 4
212.110.82.*



Profil

icon Re: PRIKAZI: Shockwave S1 DVD recorder06.10.2006. u 19:34 - pre 213 meseci
Najverovatnije kablovi negde imaju spoj ili prekid. Uzmi novi pa probaj.
Medjutim meni neradi DV IN kad ga povezem sa PC-jem. Koristim program EDIUSPRO koji radi sa svim kamerama koji imaju takav port. Kad pustim bilo koji video sa TIMELINE ne dobija se slika na TV-u koji je normalno povezan sa DVD rekorderom. Isti takav problem sam imao pre par godina sa PANASONIC DVD rekorderom. Ima li neko resenje za ovaj problem? Inace DV IN radi sa kamerom kao i svi video ulazi.


Pozdrav

Percuk
 
Odgovor na temu

hir100
Vranje

Član broj: 1343
Poruke: 503
*.SMIN.panline.net.



Profil

icon Re: PRIKAZI: Shockwave S1 DVD recorder10.10.2006. u 22:11 - pre 213 meseci
Za Pec 107;
Ili je los kvalitet snimka, ili lose pada traka na glavu Videa sa koga se snima (ako je star).
 
Odgovor na temu

[es] :: Multimedijalni uređaji :: PRIKAZI: Shockwave S1 DVD recorder

Strane: 1 2

[ Pregleda: 23069 | Odgovora: 33 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.