Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

AQUA DETOX - Prevara ili ne ?

[es] :: Nauka :: AQUA DETOX - Prevara ili ne ?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 35810 | Odgovora: 39 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

master021
milenkovic mile
novi sad

Član broj: 73186
Poruke: 14
*.neobee.net.



Profil

icon AQUA DETOX - Prevara ili ne ?04.11.2005. u 14:21 - pre 223 meseci
AQUA DETOX. Verovatno niste ni culi za ovaj aparat. Aparat je Britanske proizvodnje i "izvlaci" toksine iz organizma. Tek treba da dodje na nase trziste. Tretman pocinje tako sto stavite noge,do clanaka, u posebnu kadicu u kojoj je mlaka voda. U kadicu se stavlja posebna elektroda (anoda i katoda) sa malo soli, koja svojim radom podstice organizam da luci toksine. Ono sto daje najveci efekat je boja vode posle tretmana koji traje 30 minuta. Boja ima raznih: crna,zelena,crvena,narandzasta...,sve u svemu, mutna kao mulj. Boja navodno kazuje iz kog organa se luce toksini: zelena-iz zuci, narandzasta je masnoca itd. Sve to Vam se cini da je izaslo iz Vas, ali sta je stvarnost?
U vodi dolazi do elektrolize i voda sama po sebi dobija tu boju a tome potpomaze I topljenje elektrode koja stvara mulj. Ono sto je najgore je da je boja vode ista i kad su noge u kadici i kad se vrsi tretman bez nogu.
Prilikom raspitivanja dobijate brosure, kataloge koji su kvalitetno uradjeni, puni doktorskih istrazivanja i naravno bez i jednog potpisa doktora i imena instituta gde je vrseno istrazivanje. Aparat je isto dobro nasminkan tako da vam ni na kraj pameti nece pasti da je to klasicna prevara.
Vise informacija mozete dobiti i na sajtu www.google.com I procitajte sta kaze Gardian I ostali.
Cena aparata je oko 2000 evra a cena tretmana oko 10 evra pa Vi vidite za sta dajete novac!

 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+710 Profil

icon Re: AQUA DETOX - Prevara ili ne ?07.11.2005. u 08:22 - pre 223 meseci
http://www.devicewatch.org/reports/aquadetox.shtml
 
Odgovor na temu

bojanamed
bojana medic
bgd

Član broj: 90624
Poruke: 1
195.252.89.*



Profil

icon Re: AQUA DETOX - Prevara ili ne ?09.05.2006. u 13:09 - pre 217 meseci
Da li je neko koristio ovaj aparat AQUA DETOX FOOT SPA HX-T7 i kakvi su njegovi stvarni efekti? Da li je preporucljivo koristi takav aparat u kucnim uslovima ili treba da se prodje neka strucna obuka?

edit: uklonjen reklamni link

[Ovu poruku je menjao superbaka dana 09.05.2006. u 19:28 GMT+1]
 
Odgovor na temu

LittleJoe
Ivan Stancic
YU

Član broj: 5267
Poruke: 12
212.200.97.*



Profil

icon Re: AQUA DETOX - Prevara ili ne ?09.05.2006. u 15:24 - pre 217 meseci
i mene je to intersovalo pa sam malo istrazivao i rezultat je http://www.devicewatch.org/reports/aquadetox.shtml


Pozdrav
+-$$$-+
 
Odgovor na temu

thedzo
Hogar Strasni
Bgd

Član broj: 9778
Poruke: 6
*.madnet.co.yu.



+1 Profil

icon Re: AQUA DETOX - Prevara ili ne ?26.07.2006. u 17:17 - pre 214 meseci
ne znam i ja sam sumnjicav prema ovakvoj vrsti medicine,

nasao sam kod nas zvanicnog distributera za aqua detox, pa ako nekome posluzi

http://www.monstera.co.yu/aquadetox/aquadetox_dejstvo.htm

edit: update-ovan link

[Ovu poruku je menjao thedzo dana 02.08.2006. u 15:19 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Nenad Vranjanac
nbg

Član broj: 36176
Poruke: 2840
194.106.187.*



+3 Profil

icon Re: AQUA DETOX - Prevara ili ne ?26.07.2006. u 22:01 - pre 214 meseci
ma to se sad reklamira na sve strane okolo. i to u kolor ofsetu.
a treba stvarno biti ogranicen da poverujes u takvu glupost.
kad imaš samo čekić, sve ti liči na eksere
postoje dve vrste ljudi: oni koji dele ljude na dve vrste i oni koji to ne cine
 
Odgovor na temu

m011

Član broj: 111737
Poruke: 3
*.COOL.ADSL.VLine.Verat.NET.



Profil

icon Re: AQUA DETOX - Prevara ili ne ?14.09.2006. u 20:56 - pre 213 meseci
master021, nije mi jasno koja je tvoja uloga u svemu ovome da obavestavas o necemu pre nego sto se i pojavi na trzistu, a vidim da si se bas potrudio da ostavis ISTU poruku na dosta foruma...

Aparat ne "izvlaci" toksine iz organizma vec stimulise organizam da luci toksine a to je bitna razlika. Boja ne kazuje od cega ste bolesni i veza boje i pojedinih bolesti nije dokazana, vec je to proizvod nekih koji su navodno iz prakse "zakljucili sta je koja boja". Voda ce promeniti boju i bez nogu ali ne u toj meri, a i bice uvek iste nijanse! Da, tacno je da dolazi do elektrolize i lecenje strujom nije novost?

Iza aparata stoji veliki broj doktora sirom sveta i njihova misljenja mozete da procitate kao i misljenje Guardiana... Dakle, misljenja su i ovakva i onakva, kao i za bilo koji aparat... Da li je u pitanju placebo efekat? Ako jeste, ja mogu da kazem da aparat onda vredi 2000E jer dok nisam ja probao nisam verovao da radi!
Ja sam imao vise energije posle tretmana, bolji san i promenjen metabolizam, a najmanje 90% ljudi oseti promenu odmah. Jedna devojka radi tretmane samo zato sto njeni prijatelji vide neke promene na sebi, a ona je osetila samo neko "strujanje" kroz telo na prvom tretmanu i nista vise. Sve ostalo sto joj se desava ona objasnjava kao "mozda je samo slucajnost, a mozda i nije"....
Mozda joj se promenio ten, metabolizam, povukla cista zbog aparata a mozda i nije... U banji Koviljaci rade dva aparata i prva istrazivanja kod njih su pokazala smanjen holesterol i trigliceride... za pocetak nije lose...

Aparat se moze probati pre kupovine, tako da svako moze da se uveri!

Vise informacija na internetu......... link obrsan


Pozdrav!




Citat:
master021: AQUA DETOX. Verovatno niste ni culi za ovaj aparat. Aparat je Britanske proizvodnje i "izvlaci" toksine iz organizma. Tek treba da dodje na nase trziste. Tretman pocinje tako sto stavite noge,do clanaka, u posebnu kadicu u kojoj je mlaka voda. U kadicu se stavlja posebna elektroda (anoda i katoda) sa malo soli, koja svojim radom podstice organizam da luci toksine. Ono sto daje najveci efekat je boja vode posle tretmana koji traje 30 minuta. Boja ima raznih: crna,zelena,crvena,narandzasta...,sve u svemu, mutna kao mulj. Boja navodno kazuje iz kog organa se luce toksini: zelena-iz zuci, narandzasta je masnoca itd. Sve to Vam se cini da je izaslo iz Vas, ali sta je stvarnost?
U vodi dolazi do elektrolize i voda sama po sebi dobija tu boju a tome potpomaze I topljenje elektrode koja stvara mulj. Ono sto je najgore je da je boja vode ista i kad su noge u kadici i kad se vrsi tretman bez nogu.
Prilikom raspitivanja dobijate brosure, kataloge koji su kvalitetno uradjeni, puni doktorskih istrazivanja i naravno bez i jednog potpisa doktora i imena instituta gde je vrseno istrazivanje. Aparat je isto dobro nasminkan tako da vam ni na kraj pameti nece pasti da je to klasicna prevara.
Vise informacija mozete dobiti i na sajtu www.google.com I procitajte sta kaze Gardian I ostali.
Cena aparata je oko 2000 evra a cena tretmana oko 10 evra pa Vi vidite za sta dajete novac!



[Ovu poruku je menjao m011 dana 15.09.2006. u 08:22 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8281
*.3dnet.co.yu.



+1337 Profil

icon Re: AQUA DETOX - Prevara ili ne ?14.09.2006. u 21:32 - pre 213 meseci
Predložio bih moderatorima da obrišu ovako besmislenu reklamu za ovu glupost.

Ovo je samo još jedna (ne i jedina) mamipara za lakoverni narod.

Što je još gore, ako neko zaista ima neki zdravstveni problem, ova budalaština ga skreće sa puta njegovog rešavanja, obeshrabruje ga i troši dragoceno vreme.

Poslednji je čas da se stane na put ovakvim prevarama.
 
Odgovor na temu

m011

Član broj: 111737
Poruke: 3
*.COOL.ADSL.VLine.verat.net.



Profil

icon Re: AQUA DETOX - Prevara ili ne ?14.09.2006. u 22:48 - pre 213 meseci
@Nebojsa

Nemam protiv da moderatori obrisu poruku, samo mi reci zasto bi tvoje misljenje moralo da se cuje a drugo ne?

Kod resavanja zdravstvenih problema mogu da ti kazem da mi je majka umrla zbog onih koji su resavali njen problem, a moja doktorka samo sto mi kafu ne skuva uz "casicu razgovora" i nakon toga me pita "sta da mi prepise" kao da ja treba o tome da odlucim.
Dakle, od takvih se najvise cuvam jer sam ih bas dosta obisao u zadnjih par godina!
Ja mogu da ti dovedem gomilu ljudi koji su sa aparatom "resili neke svoje probleme" ali necemo o tome. Nemam potrebe da te ubedjujem.

Ova "budalastina" je svugde u svetu i zasto bi nekoga obeshrabrila i trosila dragoceno vreme? Svako moze da proba aparat besplatno sto nije slucaj sa mnogim drugim stvarima, i ja i dalje tvrdim da je bar 90% njih reagovalo pozitivno.

Kada je rec o prevarama, kreni od politicara ili kreni od najblize banke i zatvori je jer je sigurno uzela mnogo vise para...

Ako je ovo reklama (ili tekst) koja bi trebala da se obrise onda bi morala i anti reklama?

Sta kaze zakon o tome?
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8281
*.3dnet.co.yu.



+1337 Profil

icon Re: AQUA DETOX - Prevara ili ne ?14.09.2006. u 23:48 - pre 213 meseci
Pozivanje na zakon u ovoj priči je skretanje sa teme, da ne upotrebim neku težu reč.

U slučaju da ti prodaješ ovaj "aparat" post pogotovo treba da ti se obriše, jer si se registrovao samo da bi reklamirao nešto za šta je zabluda slaba reč.

Moguće je da ni ti nisi svestan koliko je besmisleno tvrditi da će ti bilo u čemu biti bolje ako uroniš noge u vodu u kojoj rastvaraš elektrode. Činjenica da to ne razumeš te ne amnestira od odgovornosti reklamiranja prevare.

Veoma mi je žao ako ti je majka umrla zbog greške lekara, ali ni o njima nemam neko mišljenje.

Lično sam veoma alergičan na prevarante svih profila, ali posebno na one koji nude razne zdravstvene "tretmane" upravo iz razloga koje sam gore naveo.

Međutim, navodiš i da ti imaš neke zdravstvene probleme, pa ako je tako možda ću te razočarati, ali ću ti sigurno pomoći time što ti kažem da rešenje za njih potražiš na drugom mestu (predlažem dugotrajno pretraživanje Interneta), a ne u ovom "aparatu".
 
Odgovor na temu

McKracken
Vladimir Jovanovic
HuxleyDev

Član broj: 465
Poruke: 2941
*.dhcp-pool-ue.sbb.co.yu.

ICQ: 203079925


+7 Profil

icon Re: AQUA DETOX - Prevara ili ne ?15.09.2006. u 00:17 - pre 213 meseci
Ljudi brisite ovako bezobrazno guranje paramedicine i zloupotrebe ljudske lakovernosti jer je ocigledno je da ga m011 prodaje.

Inace, sto se zakona tice:

Zakon je ovde misljenje administratora i moderatora, so peddle your shit elsewhere.
 
Odgovor na temu

m011

Član broj: 111737
Poruke: 3
*.COOL.ADSL.VLine.Verat.NET.



Profil

icon Re: AQUA DETOX - Prevara ili ne ?15.09.2006. u 00:52 - pre 213 meseci
Registrovao sam se zato sto zelim da se cuje i drugo misljenje i ti to ne mozes da osporis. Da li je nesto dobro ili je prevara to treba da odluci svako na osnovu svog i tudjeg iskustva.
To sto ti mislis da je zabluda i to je tvoj problem, ali sam neizmerno zahvalan sto biras reci...
Lecenje strujom je odavno poznato i to mozes da nadjes na internetu.

Ja nisam uzeo aparat da bih svoje zdravstvene probleme resio i da bih resavao sve tudje zdravstvene probleme jer bih tada vrlo verovatno isao u zatvor(?)... Ono sto sam napisao su moja iskustva i iza toga stojim, sve ostalo su istrazivanja, iskustva drugih itd...

Niko nije rekao da potapanjem nogu mozes resiti svoj problem i svaki problem, jer tako nesto kada bi se pojavilo kostalo bi sigurno mnooogo vise ako ga pre toga ne bi neko smaknuo jer u "lekicima" je lova...

Ako se neko nagledao onih koji resavaju zdravstvene probleme i ako neko mrzi iste te, onda sam to ja.

Ja sam kazem da se boja vode menja sama i da to nije zbog ovoga ili onoga. Princip je da svako moze da proba aparat pre kupovine i pre tretmana i zasto bi bilo ko u tom slucaju bio prevaren? Moze i pet, deset tretmana da uradi pre nego sto kupi... Kako mislis da bih mogao bilo koga da slazem da se oseca dobro?
Da li tebe neko moze da slaze da se osecas dobro ako te i dalje boli glava?

Zar se nisu mnogi osecali prevarenim kad dovezu novog Juga pa pocne da sipa na sve strane i sta je bilo sa tim?

Aparat proizvodi Medec koji je prilicno jaka kompanija na polju medicinske opreme. Aparat ima sve moguce sertifikate EU i vrlo je regularno uvezen kod nas.

I opet ti kazem, pa sada moze da zvuci koliko hoces kao reklama ili suludo... Rekao sam ti svoja iskustva a mogu da te upoznam sa dosta ljudi koji imaju pozitivno misljenje ali gde to vodi?

Nema potrebe da pricamo o zakonu ali ako si negde naveo da je neki mp3 plejer los i da je prevara zasto mislis da proizvodjac nema prava da kaze nesto drugo???

Da, da skratim dilemu nekima, ja prodajem aparat i zato mi jako smeta sto nema mesta za tudje misljenje! Neka moderator skloni linkove ili sve postove zajedno, a ne selektivno!

Ima drugih aparata koje ne bih komentarisao kako rade...

Neki su rekli da je Vitafon glupost kao i ovo, a neki se zaklinju u njega... pa sad...

@McKracken
Drago mi je sto si i ti nesto rekao...
 
Odgovor na temu

_djevojka_

Član broj: 51707
Poruke: 539
..1-tull-pth.comindico.com.au.



+3 Profil

icon Re: AQUA DETOX - Prevara ili ne ?15.09.2006. u 02:38 - pre 213 meseci
Ako ces da hvalis svog konja, nema problema, ali link za web stranicu nije ok da kacis jer je komercijalne vrste - reklame na forumu nisu pozeljne, a posto si novi clan, zamoljen si da se konsultujes sa pravilnikom.

Druga stvar, ako ces da se deres da je to najbolja stvar, potrkrepi to malo informacijama, tipa: klinicke studije, a drrrrrrrr mrrrrrrrrrr tvrdnje okaci macku o rep. Imas studije na uvid? Okaci. Nisu na srpskom? Nema problema, okaci i na engleskom.

Uvezen iz EU? EU patent? Daj broj. Koja zemlja?
Koji li su ti svi moguci sertifikati? Jel' mozes da iz izlistas?
Ko je radio studije?

Da li mozes tacno objasniti mehanizam?

Hvala unaprijed na odgovorima, a sada fino obrisi reklamu, da ti neko drugi ne brise. Opet se vrati na pravilnik.

 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.adsl.static.sezampro.yu.



+6455 Profil

icon Re: AQUA DETOX - Prevara ili ne ?15.09.2006. u 08:15 - pre 213 meseci
Koliko vidim na prvi pogled, rekao bih da se u tom uređaju vrši najobičnija elektroliza soli... E sad, nisam hemičar ali, šta se dešava sa oni Cl elementom soli koji bi mogao da bude opasn ukoliko se oslobađa kao gas...
 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+710 Profil

icon Re: AQUA DETOX - Prevara ili ne ?15.09.2006. u 08:26 - pre 213 meseci
Citat:
ventura: šta se dešava sa oni Cl elementom soli koji bi mogao da bude opasn ukoliko se oslobađa kao gas...

Od toga ljudi verovatno počnu da tripuju da im je bolje... :D

Ima li ovde moderatora uopšte? Sve one koji se bogate na tuđoj muci treba u zatvor, što se mene tiče...
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: AQUA DETOX - Prevara ili ne ?15.09.2006. u 11:03 - pre 213 meseci
@ventura
Nemoj skretati sa teme, aparat je totalno neskodljiv po zdravlje.
@jablan
Za izazivanje zablude kod kupaca je vec predvidjen zatvor (ili visoka novcana kazna), tako da samo sacekaj da prodavac pocne da te ubedjuje u nesto sto lako mozes dokazati da nije tacno i... problem resen.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

superbaka

Član broj: 5290
Poruke: 2924



+1298 Profil

icon Re: AQUA DETOX - Prevara ili ne ?15.09.2006. u 15:29 - pre 213 meseci
malo kasnim, a vidim da je link izbrisan pa nemam bas pun utisak o cemu se ovde radi... slazem se da je moguce da se ovde radi o jos jednoj prevari ali ne mogu da dokazem... ako vi mozete, samo izvolite... mnogo je bolje da ostane tema sa obiljem postova koji dokazuju da je ovo prevara nego da je zakljucam pa da nakon nekog vremena nikne opet nova... koliko me secanje sluzi, postoji jos jedna ziva tema o ovome, a jednu sam ja upucao o startu... ako je Vidusa mogao ovde na dvadeset stranica da dokazuje piramide, i da se na 'bem li ga koliko stranica pominje majka Zarku R., onda mozemo i da ovde malo bolje prostudiramo ovaj aparat... molio bih one koji se razumeju u ovu materiju da iznesu argumente u prilog i protiv ovog aparata, a one koji se ne razumeju da se uzdrze od komentara tipa "ovo je prevara" i sl...
u svakom slucaju, linkovi i reklame nece biti tolerisane!
 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+710 Profil

icon Re: AQUA DETOX - Prevara ili ne ?15.09.2006. u 18:43 - pre 213 meseci
Citat:
Nemoj skretati sa teme, aparat je totalno neskodljiv po zdravlje.

Da, sve dok jednom ne dođe serija aparata sa feleričnim transformatorima, pa serija nesrećnih kupaca završi kao Đenka. Malo preterujem, ali misliš da bi u tom slučaju iko odgovarao? Već bi u tom trenutku lakovernima valjali neki drugi čudotvorni lek...

Moja reakcija sa prizivanjem moderatora je bila pre nego što sam video da je sklonjena reklama, izvinjavam se. Nemam ništa protiv da ovakvi tredovi ostaju, rame uz rame sa onim piramidalnim šemama itd... Edukativni su.
 
Odgovor na temu

McKracken
Vladimir Jovanovic
HuxleyDev

Član broj: 465
Poruke: 2941
*.dhcp-pool-ue.sbb.co.yu.

ICQ: 203079925


+7 Profil

icon Re: AQUA DETOX - Prevara ili ne ?15.09.2006. u 20:39 - pre 213 meseci
Ne moze se vrsiti elektroliza soli iz vodenog rastvora na takav nacin (to moze samo iz rastopa). Ono sto se "desava" u ovakvom aparatu je prosta oksidacija gvozdja sa elektroda. Boja koja se dobija je rezultat pojave oksida gvozdja u rastvoru (popularnija RDJA)


U pitanju je najobicnija prevara i zloupotreba ljudskog straha. A "doktor" koji je to "izumeo" je bio pod hpsen nekoliko puta.

Sto se sertifikata tice, jedini koji sam video na sajtu je sertifikat da proizvod nije skodljiv za zdravlje. Takav sertifikat mozes da dobijes i za obicnu ciglu, ali ne mozes da tvrdis da je to dokaz da je aparat upotrebljiv u medicinske svrhe.
 
Odgovor na temu

Nenad Vranjanac
nbg

Član broj: 36176
Poruke: 2840
194.106.187.*



+3 Profil

icon Re: AQUA DETOX - Prevara ili ne ?20.09.2006. u 01:21 - pre 213 meseci
evo da kazem i ja nesto na ovu temu- iako nisam probao aparat, VERUJEM da je moguce u velikom broju slucajeva dobiti pozitivne efekte.

evo i zasto.

svi koji su imali dodira sa medicinom znaju da je ogroman broj bolesti danas vezan za psihosomatske poremecaje (za neupucene- kad se psihicki stres uzrokuje oboljenje- neuralgije, nesanice, napetosti, ulkusi, gastritisi, hipertenzija, arts, alergije, autoimune bolesti, tumori...)
u stomatologiji konkretan problem te vrste su npr. ljudi sa zarenjem u ustima (ne biste verovali koliko ih ima, i najveci deo cine starije zene). elem, skoro sam imao pristup jednom interesantnom istrazivanju, prema kome su se najbolji rezultati postizali primenom PLACEBA (oko 3x bolji u odnosu na "lekice"). tj. razgovor+obican skrob daju mnogo bolje rezultate od drogiranja
[naravno moram da se ogradim da kod nekih bolesti gde kao posledica nastane organski poremecaj ovakva terapija nije dovoljna]


problem je u tome sto ovaj aparat "leci" i kamenac u bubregu, infarkte, i ko zna sta sve ne, tako da sama reklama predstavlja pokusaj prevare. manje-vise, svi koriste isti letak, samo prestampavaju ime i br. telefona.

sto se tice sudjenja u ovakvim stvarima... neozbiljno je diskutovati o tome. kako da dokazem da se radi o prevari? da ulozim 10'000eura u istrazivanje, i kad rezultati izadju na videlo, promoteri kazu "nismo mi to rekli to je neko tamo slobodno interpretirao"

jedino resenje je zakon po kome ovakvu vrstu reklame mogu da imaju samo uredjaji koji su prosli klinicku proveru, ali prema strogo definisanoj proceduri.

sto se tice savesnosti lekara, nazalost stvari su takve kakve su, ali nije korektno generalizovati.

postove m011- necu da komentarisem, nego dajte link za onaj sajt sa logickim zabludama ;-)

kad imaš samo čekić, sve ti liči na eksere
postoje dve vrste ljudi: oni koji dele ljude na dve vrste i oni koji to ne cine
 
Odgovor na temu

[es] :: Nauka :: AQUA DETOX - Prevara ili ne ?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 35810 | Odgovora: 39 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.