Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Idealna konfiguracija za video obradu

[es] :: Video produkcija :: Idealna konfiguracija za video obradu

Strane: 1 2

[ Pregleda: 11741 | Odgovora: 37 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

sbanjac
Slavko Banjac

Član broj: 9791
Poruke: 234
*.adsl-mo.bih.net.ba.



Profil

icon Idealna konfiguracija za video obradu17.09.2005. u 23:44 - pre 226 meseci
Evooo.... za one koji planiraju sebi studio praviti za video montazu, idealna konfiguracija po meni... nekima ce mozda olaksati stvar ukoliko budu kupovali nes novo..Nisam bio siguran dali ovo ide ovdje ili pod konfiguracije..
Napominjem da je ovdje u obzir uzeta i cijena, tako da nebude sve naj naj skuplje

CPU: Athlon X2 4400 toledo core
DISK: 4 x Maxtor 300 GB DiamondMax10 SATA, (2 x 2 RAID 0
MATICNA: ABIT AN8 Fatal1ty
NAPAJANJE : FORTRON 550W
COOLER: Zalman 7700-Cu Cooler
GPU: Matrox Millenium P650 PCIEX verzija
DVDRW: 2 ili 1 Plextor PX-740A DVD-RW
Memorija: 4x 1 GB, DDR, PC-3200, 400 MHz, KINGMAX
Kartica za video obradu: neka od Sluzbeno podrzanih za premiere pro 1.5, listu mozete pogledati ovdje [url]http://www.adobe.com/products/premiere/6cards.html[/url] ili neka od novijih canopusovih kartica, U mom slucaju Canopus dvstorm2pro .
Monitori: 2xSamsung 796MB ili neki bolji

Ostale komponente nisu toliko bitne, potrudite se oko misa/tipkovnice, i nabavite si UPS, samo napomena za kuciste, naoruzajte ga sa maksimalnim brojem ventilatora, jer diskovi i cpu stvaraju dosta toplote...
KOnfiguracija bi trebala biti oko 2500 -3000 €, ali sigurno moze posluziti dobar dio godina. Opet napominjem ovo je cisto za profesionalce, koji trebaju najboolje i mogu toliko uloziti u opremu.
 
Odgovor na temu

Mister_rap
SE at Viacom

Član broj: 8822
Poruke: 2540
*.crnagora.net.

Jabber: mister_rap@jabber.com


+21 Profil

icon Re: Idealna konfiguracija za video obradu18.09.2005. u 00:39 - pre 226 meseci
Ipak mislim da bi ovo trebalo ici pod Pc konfiguracije jer mislim da je vec neko trazio ovakav odgovor. Kad covjek ima para nije problem nabudzit komp
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

fuzija
Rijeka

Član broj: 38805
Poruke: 19
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Idealna konfiguracija za video obradu18.09.2005. u 08:36 - pre 226 meseci
osnovna stvar je da za video obradu ide INTEL procesor, obavezno
Stay cool & beautiful
 
Odgovor na temu

Misa_exclusive
Milos Andrejevic
Raduckam tu i tamo... :)
Novi Sad/Leskovac

Član broj: 59286
Poruke: 1061
212.200.69.*

ICQ: 190609050


Profil

icon Re: Idealna konfiguracija za video obradu18.09.2005. u 11:18 - pre 226 meseci
Da, ali "pun" Intel Pentium, a ne Celeron.
Nije sve u parama. Ima nešto i u nekretninama, a Boga mi, i u zlatnim polugama

 
Odgovor na temu

sbanjac
Slavko Banjac

Član broj: 9791
Poruke: 234
*.adsl-mo.bih.net.ba.



Profil

icon Re: Idealna konfiguracija za video obradu18.09.2005. u 11:42 - pre 226 meseci
Hm, ne znam dali ste pratili testove, i koliko ste upuceni, ali vecina programa za profesionalnu video orbadu su optimizirani za multi thred radnju....nijedan intelov procesor ni sam hiper threadingom ne moze se porediti sa AMDovim dual core rjesenjima, nebih bezveze ovo govorio da nisam radio i na jednim i na drugim. evo ispod link za test...

[url]http://www.xbitlabs.com/articles/cpu/display/athlon64-x2_13.html[/url]
Kao sto vidite, nijedan intelov procesor, ne moze konkurirati navedenom AMDOvom procesoru, a osim toga programiranje u svojoj buducnosti ce sve vise ici kao multy thred optimiziaciji, tako da s vremenmo ce se programi izvoditi sve brze na ovakvim procesorima.... Svaka aplikacija koja je pravilno optimizirana da iskoristi prednosti rada sa dva procesora (jezgre) ce brze raditi na ovim AMDoim procesorima nego na bilo kojim Intelovim...

Citat:
Well-known Adobe software for video processing and image editing are optimized for multi-processor systems and Hyper-Threading technology. Therefore, dual-core AMD CPU appeared extremely fast in Photoshop, After Effects and Premiere. It got dramatically faster than not only Athlon 64 FX-55, but also Pentium 4 CPUs, which have always been better in this type of tasks.


[Ovu poruku je menjao sbanjac dana 18.09.2005. u 12:52 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Mister_rap
SE at Viacom

Član broj: 8822
Poruke: 2540
*.crnagora.net.

Jabber: mister_rap@jabber.com


+21 Profil

icon Re: Idealna konfiguracija za video obradu18.09.2005. u 12:25 - pre 226 meseci
Jeste da i ja preferiram Intelove procesore ali vrlo bih rado posjedovao ovaj Athloncic
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

sbanjac
Slavko Banjac

Član broj: 9791
Poruke: 234
*.adsl-mo.bih.net.ba.



Profil

icon Re: Idealna konfiguracija za video obradu18.09.2005. u 13:26 - pre 226 meseci
Od dodatnih stvari koje bi studiju dobro dosle... tu su
JVCiev MINIDV/VHS recorder, Panasonicov DMR-500H DVD recorder i jos nekakav televizor za kontrolu, nista extra...
 
Odgovor na temu

fuzija
Rijeka

Član broj: 38805
Poruke: 19
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Idealna konfiguracija za video obradu18.09.2005. u 18:25 - pre 226 meseci
to je jedan test u kojem je AMD bolji, ja sam vidio puuuuno vise gdje INTEL ima puno krace vrijeme kodiranja, pogotove Pentium 4 EE
Stay cool & beautiful
 
Odgovor na temu

sbanjac
Slavko Banjac

Član broj: 9791
Poruke: 234
*.adsl-mo.bih.net.ba.



Profil

icon Re: Idealna konfiguracija za video obradu18.09.2005. u 19:05 - pre 226 meseci
grijesis, nijedan test ti nece pokazati da je neki intelov CPU brzi u adobovim aplikacijama od Athlona x2 4800.... ako nista daj link, a osim toga ja nisam spominjao kodiranje vec sam rad u adobovim programima. Osim toga kako aplikacije budu postajale bolje optimizirane za pravi multythread rad, intel ce polako gubiti prednost.... budi siguran

http://www.anandtech.com/cpuchipsets/showdoc.aspx?i=2410&p=5
http://www.anandtech.com/cpuchipsets/showdoc.aspx?i=2410&p=6
jos jedan test....

[Ovu poruku je menjao sbanjac dana 18.09.2005. u 20:14 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Mister_rap
SE at Viacom

Član broj: 8822
Poruke: 2540
*.crnagora.net.

Jabber: mister_rap@jabber.com


+21 Profil

icon Re: Idealna konfiguracija za video obradu18.09.2005. u 22:43 - pre 226 meseci
Ljudi prepucavanja na temu AMD - INTEL nisu za video produkciju Covjek je predlozio konfiguraciju za video obradu. Koja je zaista izvanredna i to ne treba sporiti.
 
Odgovor na temu

azercode
tv montazer
BIH-MO

Član broj: 38384
Poruke: 409
195.222.48.*

Sajt: www.opelteam.ba


Profil

icon Re: Idealna konfiguracija za video obradu19.09.2005. u 10:28 - pre 226 meseci
ako ce mo o pro opremi onda nista ne moze sa mac g5,imam priliku da radim sa njim sve ostalo su igracke sto se tice videa

pozdrav
 
Odgovor na temu

sbanjac
Slavko Banjac

Član broj: 9791
Poruke: 234
*.adsl-mo.bih.net.ba.



Profil

icon Re: Idealna konfiguracija za video obradu19.09.2005. u 11:41 - pre 226 meseci
Mister_rap hehe nikakvo prepucavanje, samo sam dao argumente za tvrdnje koje sam iznjeo. A sto se Macova tice, stvarno nisam imao priliku raditi ni na kakvom G5 stroju, tako da tu toliko nemogu ni komentirati, potrazit cu razlike u performansama izmedju pomenutog Maca i PC-ia slicnog ovom sto sam naveo.
 
Odgovor na temu

-sfx-

Član broj: 18965
Poruke: 206
*.dialup.neobee.net.



+2 Profil

icon Re: Idealna konfiguracija za video obradu19.09.2005. u 18:38 - pre 226 meseci
Citat:
sbanjac: Mister_rap hehe nikakvo prepucavanje, samo sam dao argumente za tvrdnje koje sam iznjeo. A sto se Macova tice, stvarno nisam imao priliku raditi ni na kakvom G5 stroju, tako da tu toliko nemogu ni komentirati, potrazit cu razlike u performansama izmedju pomenutog Maca i PC-ia slicnog ovom sto sam naveo.


Na primer, kad bi radio sa nekompresovanim HD-om, bilo bi znacajne razlike.
 
Odgovor na temu

djnick
designer
space

Član broj: 42998
Poruke: 63
62.193.135.*

ICQ: 13794052
Sajt: www.deetronic.rs


+13 Profil

icon Re: Idealna konfiguracija za video obradu26.09.2005. u 12:28 - pre 226 meseci
hvala! ovo mi je odlicno "palo" jer sam bas danas dobio zadatak da pojurim dobru ali ne preskupu konfiguraciju za studijsku montazu. :)
nykk | www.deetronic.rs | djnick2k.deviantart.com | youtube.com/djnykk |
graphicriver.net/user/djnick?ref=djnick
 
Odgovor na temu

sbanjac
Slavko Banjac

Član broj: 9791
Poruke: 234
*.adsl-mo.bih.net.ba.



Profil

icon Re: Idealna konfiguracija za video obradu26.09.2005. u 17:32 - pre 226 meseci
Nema na cemu, ukoliko budes ogranicen resursima, odnosno budes morao malo da "skines" cijenu, kontaktiraj me, da nebi krenuo rezati na pogresnim mjestima...
 
Odgovor na temu

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
..taman-bg.customer.sbb.co.yu.

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: Idealna konfiguracija za video obradu26.09.2005. u 19:49 - pre 226 meseci
Pozdrav,

da ne bude zabune: sve sto je izneseno o AMD-u kada je u pitanju montaza i video obrada potpuno je tacno, zanimljivp je da se jos od doba PIII da nazreti koliko svoje RT efekte pojedini ali vodeci proizvodjaci montaznih kartica vezuju i cak uslovljavaju AMD procesorima. Dakle, slicno kao i u "tajnoj vezi" NVidie i proizvodjaca igrica, i ovde imamo jako dugo zastupljen trend da se video montaza neretko bazira na bezuslovnoj orjentaciji proizvodjaca radnih stanica ka AMD platformama. Svojevremeno je i Intel odlucio da uzvrati udarac sa svojim izuzetno stabilnim Intellistation konfiguracijama ali je sve ocitije kolkiko su bili minorni rezultati takvih pokusaja. Kako u vlastitom studiju imam i jedno i drugo (doduse, intellistation mi sada radi neke druge nevazne stvari jer je tehnoloski prevazidjena a nisam je hteo razgradjivati od osnovne konfiguracije), mogu da kazem pouzdano da je zaista sve u korist AMD-a kada je u pitanju ova vrsta posla. Razlike umeju biti ponegde i jedva primetne ali zato je generalni utisak ipak postojan uza sve to.

Mac je svoju video slavu dosegao vec pojavom G3 bazirane konfiguracije koja je vukla Spheru svojevremeno na sta je jedini kakav-takav odgovor PC-ja bio AVID sistem dual procesorskih masina isporucivanih uz program, te nesto manje upecatljivi sistemi bazirani na RT efektima starijih Matrox kartica kao sto je projekat Insight. Ipak, sve je to vremenom opredelio sam SW koji se okrenuo daleko komercijalnijoj i isplativijoj PC viziji amaterske, polu i full profesionalne video obrade i montaze. Da li je danasd neophodna ovako snazna i skupa konfiguracija, ne bih ovom prilikom jer ja to licno uopste ne smatram nicim drugim do bacanjem dobrog dela novca ali da je sama konfiguracija vrsno osmisljena, stoji.
 
Odgovor na temu

sbanjac
Slavko Banjac

Član broj: 9791
Poruke: 234
*.adsl-mo.bih.net.ba.



Profil

icon Re: Idealna konfiguracija za video obradu26.09.2005. u 20:52 - pre 226 meseci
U svakom slučaju fino je čuti riječi nekog ko je upućen. Drago mi je da se slažeš da je ta konfiguracija vrsno osmišljena, jer sam u to uložio dugo vremena, čitajući razne testove i probavajući razni hardver.
 
Odgovor na temu

Cileinteractiv
Zoran Petrovic
Isurance agent
VIG
Lokacija: Novi Sad

Član broj: 43360
Poruke: 2738
*.mainstream.co.yu.



+3 Profil

icon Re: Idealna konfiguracija za video obradu27.09.2005. u 19:10 - pre 225 meseci
Ono sto takodje postoji je i 64bitna Intelova platforma sa dva 64bitna procesora za videoediting sa Canopus NX video kartom takodje 64-bitnom!!! I nekom americkom maticnom plocom mislim da je SuperMicro od nekih 400 do 500e!!! 4x200 GB SATA 150 RAID... Ta masina bez rendera pusta 5 HDTV kipova u jednoj slici sa efektima!!! (4 slike u slici i pozadniski klip i na sve njih su primenjeni efekti.!!!) Eto to je ukratko, ne bih da duzim pricu...
 
Odgovor na temu

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
..taman-bg.customer.sbb.co.yu.

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: Idealna konfiguracija za video obradu27.09.2005. u 22:04 - pre 225 meseci
Pozdrav,

pa Canopus poodavno koristi razne multiprocesorske platforme za realizaciju svojih RT efekata, jos u doba kada je samo basnoslovno skupi Tyan nudio dual procesorske ploce za takve konfiguracije ali bazirane na AMD osnovi. Mislim da je ova firma otisla najdalje po tom pitanju. Ipak, sve je to jako skupo a veliko je pitanje ko uopste ima toliko posla da mora imati toliko RT efekata, konacno, za odredjene novce lakse je kupiti video-mikser/procesor koji odradjuje chroma/luma efekte RT pa tako obradjen materijal pustiti na video in u montaznu masinu na dalju montazu. Tako se i radi na vecini televizija (ozbiljnih naravno, ne onih zasnovanih na DC 30 karticama :) )
 
Odgovor na temu

Cileinteractiv
Zoran Petrovic
Isurance agent
VIG
Lokacija: Novi Sad

Član broj: 43360
Poruke: 2738
*.mainstream.co.yu.



+3 Profil

icon Re: Idealna konfiguracija za video obradu28.09.2005. u 00:22 - pre 225 meseci
Da slazem se lancia88! Sve sto je predlozeno i spomenuto ovde je dovoljno dobro za kvalitetanu video obradu ...
 
Odgovor na temu

[es] :: Video produkcija :: Idealna konfiguracija za video obradu

Strane: 1 2

[ Pregleda: 11741 | Odgovora: 37 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.