Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Linux User Group Beograd?

[es] :: Linux :: Linux User Group Beograd?

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 30962 | Odgovora: 137 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

homoludens
marko djordjevic
bgd

Član broj: 7020
Poruke: 307
195.252.89.*

Sajt: www.linux-beograd.org.yu


Profil

icon Linux User Group Beograd?02.07.2005. u 12:04 - pre 228 meseci
koliko ja znam LUG Beograd ne postoji, bilo bi lepo da nije tako.
ima li zainteresovanih da osnujemo LUGBgd?
sta mislite o tome?
 
Odgovor na temu

bobzilla
Bojan Popović
Beograd, Srbija

Član broj: 61783
Poruke: 342



+2 Profil

icon Re: Linux User Group Beograd?02.07.2005. u 13:28 - pre 228 meseci
Dobra ideja. ;) A kako bi to rešio? Imaš neke konkretne ideje ili ?

I ja trenutno imam projekat formiranja manje linux zajednice koji je u toku. Ako nesto od LUGB bude, javi mi.
 
Odgovor na temu

homoludens
marko djordjevic
bgd

Član broj: 7020
Poruke: 307
195.252.89.*

Sajt: www.linux-beograd.org.yu


Profil

icon Re: Linux User Group Beograd?02.07.2005. u 13:41 - pre 228 meseci
sto se tice ideja svako ih ima koliko hoces.
i naravno da ne mozemo da odmah napravimo nesto veliko.
krene se od neke 'manje linux zajednice', i siri se koliko moze.
dobro bi bilo da se kontaktira LUGoNS, i eventualno jos neka nasa grupa (nisam cuo ni za jednu drugu)... cujemo iskustva i vidimo kako funkcionise.

Citat:
Ako nesto od LUGB bude, javi mi.


sta da ti javim? :) ne mogu sam da napravim LUG, a kao je bude cuce se.

u svakom slucaju za sada nas ima dvojica zainteresovanih.
bilo bi dobro da budemo u kontaktu.
 
Odgovor na temu

bobzilla
Bojan Popović
Beograd, Srbija

Član broj: 61783
Poruke: 342



+2 Profil

icon Re: Linux User Group Beograd?03.07.2005. u 02:22 - pre 228 meseci
Citat:
sta da ti javim? ne mogu sam da napravim LUG, a kao je bude cuce se.

u svakom slucaju za sada nas ima dvojica zainteresovanih.
bilo bi dobro da budemo u kontaktu.


hehe... Pa nema neke vajde ako nas bude samo dvojica. Mislio sam da zainteresujes vise ljudi... Pa da se onda pocne konkretno sa necim. Ali u svakom slucaju mozes malo da ugnjavis LUGONS i ukrades neko iskustvo od njih.
 
Odgovor na temu

Stator
System Administrator
Beograd

Član broj: 14552
Poruke: 257
*.eth-wifi.verat.net.



+3 Profil

icon Re: Linux User Group Beograd?03.07.2005. u 09:00 - pre 228 meseci
Idea jeste dobra ali ima li neko uopste pojma sta treba da predstvalja ta LUG ???
 
Odgovor na temu

axez

Član broj: 1021
Poruke: 1388
*.pat-pool.nsad.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Linux User Group Beograd?03.07.2005. u 16:20 - pre 228 meseci
U svakom slucaju slobodno nas posetite na http://ns-linux.org/
Ima na stranici link za chat gde mozete videti na kojim irc serverima gubimo vreme pa svratite....na irc-uvek nekog ima.
 
Odgovor na temu

bobzilla
Bojan Popović
Beograd, Srbija

Član broj: 61783
Poruke: 342



+2 Profil

icon Re: Linux User Group Beograd?03.07.2005. u 16:53 - pre 228 meseci
Citat:
U svakom slucaju slobodno nas posetite na http://ns-linux.org/


Odlican sajt momci.


Ja predlazem da poslusamo Axeza i jedan dan svratimo (IRC) na lekciju kod novosadjana. Ako nesto i naucimo, onda bismo mogli preneti ta iskustva na BG.
 
Odgovor na temu

homoludens
marko djordjevic
bgd

Član broj: 7020
Poruke: 307
195.252.89.*

Sajt: www.linux-beograd.org.yu


Profil

icon Re: Linux User Group Beograd?04.07.2005. u 08:23 - pre 228 meseci
ja sam mislio da mi stvarno svratimo do njih. tacnije da odemo na neki njihov sastanak i upoznamo se sa tim ljudima i nacinom funkcionisanja.

Citat:
Stator: Idea jeste dobra ali ima li neko uopste pojma sta treba da predstvalja ta LUG ???


ja ne. samo mi se vise smucilo da ne znam (licno) nikog ko koristi linux i sa kim mogu da se uzivo posavetujem o necemu ili da popricam o nekoj temi vezanoj za linux.


za pocetak hajdemo ovako ( inace ideja je podtekla od -=k3rn3l=--a ) :

neka mi svako zainteresovan pusti PP tako da ja imam neku predstavu koliko nas ima zainteresovanih i kada nas se skupi, npr. deset, da se nadjemo i dogovorimo o daljem delovanju.

za temu u PP-u stavite LUGBg.

[Ovu poruku je menjao homoludens dana 04.07.2005. u 11:18 GMT+1]
 
Odgovor na temu

bobzilla
Bojan Popović
Beograd, Srbija

Član broj: 61783
Poruke: 342



+2 Profil

icon Re: Linux User Group Beograd?05.07.2005. u 00:42 - pre 228 meseci
Ljudi, ako ste iz BGa i koristite Linux, javite se. Pa da se organizujemo. LUGBG (LUGOBG) ce koristiti svima koji koriste GNU/Linux u BGu.
 
Odgovor na temu

homoludens
marko djordjevic
bgd

Član broj: 7020
Poruke: 307
195.252.89.*

Sajt: www.linux-beograd.org.yu


Profil

icon Re: Linux User Group Beograd?05.07.2005. u 08:52 - pre 228 meseci
zaista javi te se nema svrhe praviti LUG ukoliko nema ljudi.

za sada nas ima 5. nije ni lose za 24h.

inace cemu prevashodno sluzi LUG:
osim ociglednog druzenja i upoznavanja sa slicno-misljenicima, sluzi da se razmene iskustva, pruzanju pomoci i saveta jedni drugima manje vise kao forum samo stvar je brza jer mozes doneti svoj racunar i zamoliti ostale da ti pomognu za instalacijom i podesavanjem sistema, drajvera, programa i cega god sto vam padne na pamet.
i videti kako drugi ljudi resavaju svoje probleme sa/pomocu linux-a.

dakle mogu se javljati i oni koji ne koriste linux, ali to zele samo nemaju dovoljno informacija pa se premisljaju.

u svakom slucaju pogledajte sajt LUGoNS-a, i to je manje-vise to.
 
Odgovor na temu

Miško Stefanović
Beograd

Član broj: 5698
Poruke: 218
*.83.beocity.net.



Profil

icon Re: Linux User Group Beograd?05.07.2005. u 14:34 - pre 228 meseci
Pozdrav svim zaineresovanim za ovu izuzetnu ideju, koju podržavam svom snagom.

Pogledao sam kako su to uradili novosadjani i video da im je support Adacom. Znači da i nama treba nešto slično. Dozvolio sam sebi slobodu da samoinicijativno pokušam da nadjem nekog ko bi bio zainteresovan da nam pomogne. Bez prostorija i sponzora teško je realizovati neki projekt. Jedna beogradska institucija je vrlo zaineresovana za ovu ideju, ali obzirom na godišnje odmore početak realizacije bi mogao da bude posle 15. augusta, pa kad smo bili strpljivi do sada možemo još malo.

Da ne gubimo vreme moj predlog je da se okupimo u što većem broju na lokaciji za koju se dogovorimo i da taj skup nazovemo "Osnivačka Skupština" na kojoj bi videli objektivan broj zainteresovanih i eventualno formirali inicijativni odbor koji bi kasnije na sebe preuzeo realizaciju.

Ovo možda zvuči malo demagoški ali to je jedini pravi put.

Nadam se da do kraja jula može da se skupi bar stotinak pingvina što mislim da je za početak dovoljno. Predlažem da se u tom periodu formiraju i konkretne ideje o načinu rada i da se vidi gde bi mogao da bude hostovan naš sajt.

Ovo je umesto privatne poruke zaineresovanih, znači +1.

Da ne zaboravim, preko ove institucije bi verovatno obezbedili i prostor za okupljanje.

Pozdrav,
Miško Stefanović

P.S. Ovo nije šala.
 
Odgovor na temu

homoludens
marko djordjevic
bgd

Član broj: 7020
Poruke: 307
195.252.89.*

Sajt: www.linux-beograd.org.yu


Profil

icon Re: Linux User Group Beograd?05.07.2005. u 21:42 - pre 228 meseci
Citat:
P.S. Ovo nije šala.


naravno da nije, to zaista jeste jedini put, jedino sto nam zaista treba dovoljno ljudi da bi okolina to shvatila kao ozbiljnu stvar.

hvala na podrsci i dobrodosao!
 
Odgovor na temu

Alef
Viktor Kerkez
Novi Sad

Član broj: 505
Poruke: 188
*.pat-pool.nsad.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Linux User Group Beograd?05.07.2005. u 22:25 - pre 228 meseci
Citat:
Miško Stefanović: Pogledao sam kako su to uradili novosadjani i video da im je support Adacom.


LUGoNS-a, nažalost, još uvek ne podržava ni jedna firma, pogrešno si razumeo, Adacom nema nikakve veze sa LUGoNS-om. Tomo nam je izašao u susret prostorijom, da nam mesto okupljanja ne bi bila kafana.

Jedini ko trenutno, materijalno, (p)odrzava LUGoNS je Milobit .


[Ovu poruku je menjao Alef dana 20.07.2005. u 22:50 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Miško Stefanović
Beograd

Član broj: 5698
Poruke: 218
*.83.beocity.net.



Profil

icon Re: Linux User Group Beograd?06.07.2005. u 15:13 - pre 228 meseci
@Alef

Zaista se izvinjavam na pogrešnom tumačenju, ali priznačeš da je i sama dobra volja gospodine Tome da vam i to omogući značajna podrška Linux zajednici.

Ja znam mnoge vlasnike velikih distributera, sa nekima sam i prijatelj, i svi su me odbili kada sam ih pitao za nešto tako. Kao oni su zvanični distibuteri MicroSofta i blablabla. Prostorija za okupljanje i jeste osnovni korak da bi se nešto uradilo i ovde. Ako mi uspemo da probijemo led, po našem receptu će možda uspeti i ostali gradovi u Srbiji.

Nije mi drago kad vidim da se mi borimo za "izvrsno" 60-to mesto sa Bruneima po broju registrovanih Linux korisnika. Na linuxo.org je počela akcija registracije Linux korisnika pa mislim da bi i mi mogli da se priklučimo da bar malo operemo obraz.

Pozdrav,
Miško Stefanović
 
Odgovor na temu

axez

Član broj: 1021
Poruke: 1388
*.pat-pool.nsad.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Linux User Group Beograd?06.07.2005. u 21:04 - pre 227 meseci
Pazite...za pocetak se najbolje okupite pa i u kafani......nije bitno gde.
Svaki pocetak je bas ono...pocetak.

Citat:
Miško Stefanović: . Ako mi uspemo da probijemo led, po našem receptu će možda uspeti i ostali gradovi u Srbiji.


Hmmm.....hoces da kazes da se nase probijanje leda ne vazi.....:)

[Ovu poruku je menjao axez dana 06.07.2005. u 22:19 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Miško Stefanović
Beograd

Član broj: 5698
Poruke: 218
*.83.beocity.net.



Profil

icon Re: Linux User Group Beograd?06.07.2005. u 23:53 - pre 227 meseci
axez, nisam ni slučajno tako nešto pomislio, naprotiv ja sam oduševljen time što ste vi uradili.

Ja sam starija garda koja se seća vremena radioamaterskih klubova koji su bili dostupni skoro non-stop u koje čovek dodje kad poželi i uvek ima nekog sa kim može da podeli iskustva. To je model koji bi ja želeo ako je moguće da se napravi, znači tu moju rečenicu tumači na ovaj način.

Kafana je dobra za početak, ali beogradski ugostitelji nisu baš blagonakloni većem društvu koje dugo sedi a malo troši, mada izgleda da će to ipak biti početak. No to je ipak trenutno sekundarno, mene brine malo zainteresovanih mada i desetak ljudi može da napravi čudo. Čini mi se da većina čeka da vidi šta ćemo mi uraditi pa da se prikjluče, što je OK i uvek će biti dobrodošli. Glavno je da je delimičan prvi korak napravljen, da postoji dobra volja a ja sam uporan čovek koji obično žavrši sve što započne. Nadam se da će tako biti i ovog puta.

Pozdrav,
Miško Stefanović
 
Odgovor na temu

linuxadore
operater - adm.referent
Bgd

Član broj: 47648
Poruke: 16
*.vdial.verat.net.

Sajt: my.opera.com/linuxadore/b..


Profil

icon Re: Linux User Group Beograd?07.07.2005. u 03:48 - pre 227 meseci
Najzad, prava ideja. Racunajte na mene. Inače, ne znam skoro nikog lično ko koristi linux. (U firmi linux je na Suse serveru, a jedan admin koristio je MDK, kao i ja, i koliko znam pate se sa drajverima na svojim ws). I njima ću da javim ovu vest. Ajmo, curice, ajmo, dečaci...

Openminded - Linux counter member #375493
 
Odgovor na temu

homoludens
marko djordjevic
bgd

Član broj: 7020
Poruke: 307
195.252.89.*

Sajt: www.linux-beograd.org.yu


Profil

icon Re: Linux User Group Beograd?07.07.2005. u 21:13 - pre 227 meseci
mozda zvuci pomalo idealisticki (iako obicno nisam takvog opredeljenja), ali mislim da zaista deset ljudi mogu da pokrenu cudo. narocito u ovakvom stanju.
broj poseta linux forumima na es-u je vec duze vreme u vrhu u odnosu na sve ostalo, najzad su i (neki) mediji poseli da primecuju postojanje linux-a, zatim, po meni, zaista zavidljiv uspeh gnuzille, i narocito linux-ov uticaj na saradnju i povezivanje zaista znaci da je i kod nas pocela da kruzi dovoljno jaka ideja o otvorenom softveru.
makar dovoljno jaka da okupi odredjeni broj ljudi.
sto je nama, u Bgd-u, mnogo lakse nakon sto je novi sad 'probio led', i bez kojih ni ja ne bi pokrenuo ovu temu, a i ljudima ( ukljucujuci i mene, naravno) bi ideja LUG-a bila jako daleka i mutna.

dovoljno je javnih projekta, vezanih za open source, pokrenuto i zamrlo u ovoj zemlji da verujem da postoji dovoljno iskustva da se to ne desi i sa ovim.
naravno, ukoliko se pojave pravi ljudi.
 
Odgovor na temu

zorule
Zoran Jovanovic
LMG Inc.
Ottawa, Canada

Član broj: 15966
Poruke: 2
142.46.199.*

Jabber: zorule@jabber.org


Profil

icon Re: Linux User Group Beograd?08.07.2005. u 00:01 - pre 227 meseci
Pozdrav svima.
Ja zivim u Ottawa-i, Canada ali pozdravljam ideju LUG BG.

Moj predlog je za pocetak da napravite "virtuelni" LUG sa sastancima online.
Prostorija nije najvaznija jer kako mozete da vidite iz primera OCLUG-a (Ottawa Linux User Group) http://oclug.on.ca/index.php oni rade punom parom a sastaju se jednom mesecno u prostorijama javne bibnlioteke.

Dakle Web sajt bi bio dovoljan i mozda, posto vidim da ima i starih Radio Amatera neko moze da vas poveze sa nekim od radio klubova.
Siguran sam da bi bili presretni da vam daju jednu prostoriju jednom mesecno za sastanak jer je njima u interesu samim tim sto je na Linux-u najbolja podrska za Radio Amatere.

Ja sam licno bio na ETF-u Yu1exy, u Beogradu i oni su bili totalno neaktivni a postorije zvrje prazne (ovo je bilo pre nekih 10 tak godina tako da se mozda promenilo).

Ima dosta radio klubova u Beogradu.

Web sajt hosting je najvazniji za pocetak ali sam siguran da ima dosta ljudi koji bi ustupili ili donirali sajt za LUG.

Axez ima dobar primer NS LUG-a i svaka cast tim momcima.

Sretno i nemojte da se stidite, samo napred a Linux moze samo da bude jos popularniji, kao sto se pokazalo u zadnje dve godine.

Pozdrav
Zorule (www.1o1.com)
 
Odgovor na temu

unicorn
Bgd

Član broj: 62138
Poruke: 56
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Re: Linux User Group Beograd?08.07.2005. u 02:49 - pre 227 meseci
Ako primate i podmladak koji tek planirainstalaciju Linuxa, pridruzujem se... ;)

73 svim kolegama... YU1EXY su planirali (a ne znam da li su realizovali) postavljanje velikih antentskih sistema u (na?) Borchi... Qbure sa podmlatkom, a sastanci su svakog utorka u potkrovlju ETFa kada sam ja poslednji put proverio... Nazalost, ETF mi oduzima poprilichno vremena, tako da se nisam ni uchlanio, niti stizem da odem na sastanke, jer nisam toliko aktivan shto se radio-amaterstva tiche...
Chuck Norris’ tears cure cancer. Too bad he has never cried...
The chief export of Chuck Norris is pain...
If you can see Chuck Norris, he can see you. If you can’t see Chuck Norris you may be only seconds away from death...
There is no theory of evolution, just a list of creatures Chuck Norris allows to live...
Chuck Norris has two speeds: walk and kill...
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux :: Linux User Group Beograd?

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 30962 | Odgovora: 137 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.