Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Izrada top liste pesama

[es] :: PHP :: Izrada top liste pesama

[ Pregleda: 3673 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Ivan Miladinović
Ivan Miladinovic
All around the web

Član broj: 26492
Poruke: 592
195.252.80.*

ICQ: 321748581
Sajt: www.sanovniktumacenjesnov..


+1 Profil

icon Izrada top liste pesama09.04.2005. u 20:14 - pre 231 meseci
Dakle ovako:
Ja radim na radio stanici, e sada pravim sajt za istu i hocu nesto da probamo da uradimo, ako ima voljnih, jer ja to ne znam... :-( ali kupio sam knjigu i ucim, ali bih voleo pomoc iskusnih.
Najvaznija stvar je da je ovo besplatno... Znaci ja nemam nista od toga. Stvar dobre volje.
Dakle imamo emisiju od "Folk top 20 veličanstvenih", pa smo mi nešto pričali da napravimo neko online glasanje. E sad. Koliko je ovo komplikovano i da li zahteva bazu?
Npr lista izgleda ovako.

20. (10) Jova - Sve mi je tužno 10
19. (*) Steva - Jao sto sam srecan 19
18. (12) Desko - Moja mala je plava 12
...
...
...
1. (5) Milos - Najaci sam najbolji 8



Legenda:

Trenutni broj (sa kog mesta je dosao na tenutni) Naziv pesme Broj nedelja na listi

E daklem, znaci da bude uredjeno tako da svako(tj. jedan IP jedan glas (ne mora bas cookie)) glasa samo jednom.
Posle glasanja dodje na stranicu koja bi generisala "buducu listu", tj. listu za sledecu nedelju (koju bi mi kasnije emitovali na radiju).
Eventualno da se preslusa deo svake pesme...

Ajde pre nego sto neko ispljuje ovo neka se neko javi sa nekim dobrim predlogom. Naravno ukoliko je voljan da pomogne.

Ja bi znao da napravim bazu... I da eventualno te podatke prikazem. A kako dalje...
P.S.: Napravicu stranicu credits na sajtu gde bi mogla stojati vasa imena ukoliko ste volljni da pomognete... :-)

[Ovu poruku je menjao Goran Rakić dana 09.04.2005. u 23:26 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Radovan__III
Radovan__III
Beograd

Član broj: 15669
Poruke: 1245
*.vdial.verat.net.



+26 Profil

icon Re: Ajde programeri pomozite da napravimo nesto... Radi se o sledecem...09.04.2005. u 20:32 - pre 231 meseci
Pa za ovu tvoju varijantu daleko bi bilo pozeljnije da koristis mysql nego npr txt fajlove za podatke.

Da bi imao npr glasanje samo jedno imas vise varijanti npr cookie, sesion, cuvanje zadnjih 100 ip-a ...

Nadam se da ce ti predlozi pomoci
Aj sad svi u biblioteku da nesto pojedemo i popijemo ...
--------------------------------
Knjigovodstvo

 
Odgovor na temu

Goran Rakić
Beograd

Moderator
Član broj: 999
Poruke: 3766

Sajt: blog.goranrakic.com


+125 Profil

icon Re: Ajde programeri pomozite da napravimo nesto... Radi se o sledecem...09.04.2005. u 20:42 - pre 231 meseci
mozda je najbolje da potrazis recimo na hotscripts-u neko gotovo resenje? pretpostavljam da ima, mada opet...
http://sr.libreoffice.org — slobodan kancelarijski paket, obrada teksta, tablice,
prezentacije, legalno bez troškova licenciranja
 
Odgovor na temu

Ivan Miladinović
Ivan Miladinovic
All around the web

Član broj: 26492
Poruke: 592
195.252.80.*

ICQ: 321748581
Sajt: www.sanovniktumacenjesnov..


+1 Profil

icon Re: Ajde programeri pomozite da napravimo nesto... Radi se o sledecem...09.04.2005. u 20:50 - pre 231 meseci
Ma trazio sam... Nema sa ovim uslovima... :-(
Napravio sam tabelu:

Redni broj (kljuc) tinyint
Sa_mesta tinyint null - YES
Izvodjac tinytext
Pesma tinytext
Nedelja_na_listi tinyint

Jel dobro...?
 
Odgovor na temu

Goran Rakić
Beograd

Moderator
Član broj: 999
Poruke: 3766

Sajt: blog.goranrakic.com


+125 Profil

icon Re: Ajde programeri pomozite da napravimo nesto... Radi se o sledecem...09.04.2005. u 21:18 - pre 231 meseci
umesto nedelja na listi, bolje stavi da ti to bude TIMESTAMP, tj. da u bazi belezis vreme kada je pesma dodata na listu. Tako ces imati bolju informaciju sa kojom ces lako raditi a trivijalno je da izracunas razliku izmedju trenutne nedelje i nedelje u kojoj je pesma postavljena. Izvodjac i pesma bolje da budu VARCHAR nego tinytext. Postavi i jedinstvenost na redni_broj, i postavi primarni indeks na tom polju. Mislim da bi to bilo ok.
http://sr.libreoffice.org — slobodan kancelarijski paket, obrada teksta, tablice,
prezentacije, legalno bez troškova licenciranja
 
Odgovor na temu

Ivan Miladinović
Ivan Miladinovic
All around the web

Član broj: 26492
Poruke: 592
*.ppp-bg.sezampro.yu.

ICQ: 321748581
Sajt: www.sanovniktumacenjesnov..


+1 Profil

icon Re: Ajde programeri pomozite da napravimo nesto... Radi se o sledecem...09.04.2005. u 21:38 - pre 231 meseci
Odradjeno...

Ja bi voleo da se po glasanju prikaze tabela "buduce liste" na osnovu glasova, jel mi i za to treba tabela ili ce ona da reindexsira ovu pa da je prikaze.

E, a zaboravismo jednu bitnu stvar. Broj glasova...? Sta sa time ili to posle?


P.S.: Ako mislis da je ovo baaaaaaaaaaaaaaaas komplikovano ne moramo da ga pravimo, al ja bi da probam...
 
Odgovor na temu

Goran Rakić
Beograd

Moderator
Član broj: 999
Poruke: 3766

Sajt: blog.goranrakic.com


+125 Profil

icon Re: Ajde programeri pomozite da napravimo nesto... Radi se o sledecem...09.04.2005. u 21:46 - pre 231 meseci
nije komplikovano ali mene stvarno mrzi da ti odradim ceo posao...

Ova pitanja ce i tebi pomoci da bolje osmislis celu stvar. Kako se formira lista? Kako tece proces glasanja? Da li bude predlozeno 20 pesama svake nedelje pa se onda daju glasovi jednoj od tih 20, ili se svake nedelje dodaju nove pesme u listu pa svako glasa za koju god pesmu hoce i na kraju se samo pokupi 20 pesama sa najvise glasova? Drugo, kada se formira nova nedeljna lista, da li se glasovi "restartuju" ili se zadrzavaju svi do sada steceni glasovi?
http://sr.libreoffice.org — slobodan kancelarijski paket, obrada teksta, tablice,
prezentacije, legalno bez troškova licenciranja
 
Odgovor na temu

Ivan Miladinović
Ivan Miladinovic
All around the web

Član broj: 26492
Poruke: 592
*.ppp-bg.sezampro.yu.

ICQ: 321748581
Sajt: www.sanovniktumacenjesnov..


+1 Profil

icon Re: Ajde programeri pomozite da napravimo nesto... Radi se o sledecem...09.04.2005. u 22:09 - pre 231 meseci
Ne trazim da odradis ceo posao... Ja hocu da naucim da to radim, samo trazim pomoc sto i dobijam...
1. Lista se formira jednom nedeljno.
2. Proces glsanja - Svako ima pravo da glasa jednom a potom da mu se prikaze stanje posle njegovog glasanja. (e da bilo bi lepo da i ostali mogu kad dodju da vide trenutno stanje)
3. Uvek bude 20 pesama, s tim sto dve svake nedelje otpadnu, a dve nove se dodaju...
4. a potom se naravno jednostavno pokupe one sa najvise glasova, zadnje dve otpadnu. (s tim sto nove pesme u zavisnosti od glasova ne moraju da budu na zadnjim mestima vec i na npr 12. mestu ili 5. mestu...)
5. Do sada steceni glasovi se zadrzavaju (to je broj nedelja na listi) i idu u i++ ...

 
Odgovor na temu

Ivan Miladinović
Ivan Miladinovic
All around the web

Član broj: 26492
Poruke: 592
*.smin.sezampro.yu.

ICQ: 321748581
Sajt: www.sanovniktumacenjesnov..


+1 Profil

icon Odradio sam deo posla... ali sam stao... pomoc iskusnih neophodna... Izrada top liste pesama09.09.2005. u 10:45 - pre 226 meseci
Hehehe...
Pozdrav svima koji su pomogli, sve sto je ovde navedeno sam odradio, formular za dodavanje pesama, listanje pesama, racunanje broja nedelja od postavljanja pesme na listu. e sada idemo dalje... ako ima raspolozenih da pomognu.

Ovako,
pesme se dodaju, dodate su, broj nedelja je izracunat, zapisan u bazu, mesta su jedinstvena, broj mesta sa kog pesma dolazi je jedinstven. sada imam drugi problem.
Mislim da ce mi za to biti neophodna vasa pomoc...
na kraju svake nedelje, DVE pesme ispadnu, DVE se dodaju, uvek ima 20.
Dakle, kako ovo da izvedem.
Da dodam jos jedno polje u tabeli koje ce imati neke tri vrednosti i na osnovu njih da mi prikazuje aktuleno stanje?
Molim pomoc...

Citat:
Goran Rakić: nije komplikovano ali mene stvarno mrzi da ti odradim ceo posao...

Ova pitanja ce i tebi pomoci da bolje osmislis celu stvar. Kako se formira lista? Kako tece proces glasanja? Da li bude predlozeno 20 pesama svake nedelje pa se onda daju glasovi jednoj od tih 20, ili se svake nedelje dodaju nove pesme u listu pa svako glasa za koju god pesmu hoce i na kraju se samo pokupi 20 pesama sa najvise glasova? Drugo, kada se formira nova nedeljna lista, da li se glasovi "restartuju" ili se zadrzavaju svi do sada steceni glasovi?


Ovo mi je puno pomoglo, ali sada imam druge odgovore na ova pitanja:

Lista formiramo mi, ali hocemo da vidimo kako ce slusaoci da glasaju, i to cemo uzeti u obzir, lista se formira jednom nedeljno.
Ne bude predlozeno 20 pesama, nego se uvek dodaju dve pesme, a dve ispadnu.

Glasanje:
neka se dodaje po jedan glas za svaku pesmu ili mozda sistem 3, 2, 1, ovo cu ja da odradim, nije problem, posle se glasovi resetuju i to je to.

Hajde da mi pomognete da napravimo ovo... :)

Unapred zahvalan.


UPDATE:
Meni je najvaznije da uspem da uradim da ISPREMESTAM mesta pesmama, a da ih ne unosim ponovo, znaci bukvalno da "ispremestam" pesme, s tim, da dve ispadnu sa liste. Oko ovoga mi pomozite, ostalo ce biti lako... :)

Tnx.

[Ovu poruku je menjao evil_angel_yu dana 09.09.2005. u 11:56 GMT+1]
 
Odgovor na temu

[es] :: PHP :: Izrada top liste pesama

[ Pregleda: 3673 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.