Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Podešavanje C++BuilderX-a za Series 60 2nd Edition SDK

[es] :: C/C++ programiranje :: Podešavanje C++BuilderX-a za Series 60 2nd Edition SDK

[ Pregleda: 4646 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

brudjuz
Djura Brunet
Informacioni Centar Privredne komore
Vojvodine
Novi Sad

Član broj: 16834
Poruke: 22
*.pkv.co.yu.

Sajt: brudjuz.blogspot.com


+1 Profil

icon Podešavanje C++BuilderX-a za Series 60 2nd Edition SDK17.02.2005. u 17:38 - pre 232 meseci
Da bi Borland C++BuilderX 1.5 Mobile Edition ispravno radio sa Symbian 8.0a SDK 2nd Edition Feature Pack 2, potrebno je uraditi sledeće :

1. Datoteku iz Symbian SDK root-a (npr.:C:\Symbian\8.0a\S60_2nd_FP2): Series60_26.xml
iskopirati u folder : C:\Borland\CBuilderX\mobile\sdktemplate

2. U C++BuilderX meniju Tools/Symbian SDK configuration
dodati novi SDK, prema specifikaciji dijalog prozora :

SDK Path: <SDK_instalacioni_folder> (npr.:C:\Symbian\8.0a\S60_2nd_FP2)

SDK Template: Izaberite <Series 60 2nd Edition SDK for Symbian OS,
Supporting Feature Pack 2 For C++ Supporting Microsoft Visual C++ and
Borland C++BuilderX> iz padajuće liste (zbog koje smo iskopirali template)

SDK Name: Unesite opisni naziv

3. Potrebno je korigovati PATH sa sledećim potrebnim putanjama:

C:\Borland\CBuilderX\bin;C:\Borland\CBuilderX\BorlandCPP\bin;
C:\Program Files\Common Files\Symbian\Tools;C:\Program Files\Microsoft
Visual Studio .NET 2003\Vc7\bin;C:\Program Files\Microsoft Visual Studio
.NET 2003\Common7\IDE

Nedostajući LINK.EXE se upravo nalazi u folderima MS Visual Studia

Sada bi C++BuilderX trebalo ispravno da kompajlira na novom SDK.
http://brudjuz.blogspot.com/
Projekat otvorenog iskustva
 
Odgovor na temu

bpredic
Bratislav Predic
Nis

Član broj: 1957
Poruke: 71
*.rcub.bg.ac.yu.



Profil

icon Re: Podešavanje C++BuilderX-a za Series 60 2nd Edition SDK11.04.2005. u 19:08 - pre 230 meseci
Apsolutni sam pocetnik sto se tice Symbian programiranja. Imam dosta iskustva u C++ programiranju, a i uradio sam par ozbiljnih (koliko mogu biti ozbiljni) projekata u J2ME. Posto je J2ME trenutno nekako previse ogranicavajuca resio sam da se malo pozabavim Symbian C++ programiranjem. Instalirao sam Borland C++ BuilderX 1.5 Mobile i Nokia Series60 SDK 6.1. Par osnovnih programa sam iskompajlirao, instalirao na 3650 i rade. Onda sam resio da uradim nesto ozbiljnije (Bluetooth komunikaciju) i javio se problem. Elem, pronasao sam tutorial kako citati RFCOMM na http://www.double.co.nz/symbian/bt/borland_symbian_bluetooth.html i to bas za CBuilderX1.5. Problem se javlja prilikom linkovanja ocigledno i javlja sledece:

Unresolved external 'CSdpSearchPattern::NewL()' referenced from C:\SYMBIAN\SERIES60_1_2_B\EPOC32\BUILD\SYMBIAN\6.1\SERIES60\SERIES60EX\S63TEST\GROUP\BUCINAGUI\WINSB\UDEB\BUCINAGUICONTAINER.OBJ
** error 2 ** deleting "\Symbian\Series60_1_2_B\EPOC32\RELEASE\WINSB\UDEB\Z\SYSTEM\APPS\BUCINAGUI\BUCINAGUI.APP"
** error 1 ** deleting TARGETBUCINAGUI

SERIES 60 SDK 1.2 FOR SYMBIAN OS SUPPORTING BORLAND C Builder X Mobile Edittion je inace jedini SDK koji sam uspeo da integrisem u CBuilderX kako treba.

Obzirom da je sve ovo za mene poprilicno novo svaka pomoc je dobrodosla.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

franticnick

Član broj: 19656
Poruke: 372
213.137.100.*

Sajt: www.franticnick.com


+30 Profil

icon Re: Podešavanje C++BuilderX-a za Series 60 2nd Edition SDK11.04.2005. u 23:01 - pre 230 meseci
Citat:
bpredic:

Obzirom da je sve ovo za mene poprilicno novo svaka pomoc je dobrodosla.

Pozdrav


Ja radim Symbian u VC++ i uveren sam da je mnogo bolji za rad od Borlanda. Borland se nakako ne uklapa u standarde primera koje ces naci po sajtovima. Uvodi neki svoj standard za pravljenje RSS (resurs fajlova) u kome je zaista umetnost snaci se. A i samo okruzenje je nakako neprirodno za rad (ili je to stvar moje navike).

Moja bi ti preporuka bila da kao Symbian pocetnik odmah krenes da radis u VC++ ili CodeWarrior-u. Obe varijante su mnogo bolje od Borlanda i primeri sa sajtova ce ti u 90% slucajeva odmah proraditi.

Pozdrav.
 
Odgovor na temu

NastyBoy
Bojan Nastic
UK

Član broj: 12041
Poruke: 895
*.plus.com.



+4 Profil

icon Re: Podešavanje C++BuilderX-a za Series 60 2nd Edition SDK11.04.2005. u 23:18 - pre 230 meseci
Koliko je meni poznato, Nokia savetuje da se odabere bash Borland ili CW, jer uskoro prestaje (ili je vec prestala?) podrshka za VisualStudio
 
Odgovor na temu

franticnick

Član broj: 19656
Poruke: 372
213.137.100.*

Sajt: www.franticnick.com


+30 Profil

icon Re: Podešavanje C++BuilderX-a za Series 60 2nd Edition SDK12.04.2005. u 08:12 - pre 230 meseci
Citat:
NastyBoy: Koliko je meni poznato, Nokia savetuje da se odabere bash Borland ili CW, jer uskoro prestaje (ili je vec prestala?) podrshka za VisualStudio


Da, tacno je da najavljuju da ce prestati sa podrskom za VC++, ali koliko je meni poznato jos uvek nema Symbian telefona koga je nemoguce programirati iz VC++. Iskreno, pomalo i sumnjam da ce Nokia tek tako prekinuti podrsku za VC++, jer kako stvari stoje najveci broj Symbian developera radi upravo u ovom okruzenju.

Jasno je zasto Nokia i MS nisu u bas najboljim odnosima (Windows Mobile:) ali siguran sam da ce ipak neki drugi interesi presuditi.

Borland bih izabrao samo u krajnjoj nuzdi jer je daleko iza VC++ i CW-a.

Pozdrav.
 
Odgovor na temu

bpredic
Bratislav Predic
Nis

Član broj: 1957
Poruke: 71
*.rcub.bg.ac.yu.



Profil

icon Re: Podešavanje C++BuilderX-a za Series 60 2nd Edition SDK12.04.2005. u 08:40 - pre 230 meseci
Ja sam i do sada uglavnom radio u MSVC++6.0 (Windows desktop aplikacije) i imam dosta iskustva sa ovim okruzenjem. Moze li neko ko je uspesno insalirao Symbian SDK (ako je moguce 1.2, za 3650) da meni kao apsolutnom pocetniku da neko uputstvo kako pravilno instalirati SDK i integrisati ga sa MSVC++6.0 (ili .NET2003 svejedno) ili barem link do nekog takvog proverenog uputstva? Cisto da bih bio siguran da sve radim kako treba, da mi se ne bi ponovila situacija da mi opet nesto pukne u sred rada.
Takodje ako neko ima takvo uputstvo za BuilderX1.5 i to bi mi znacilo. Cisto da sam miran obzirom da je stvarno najavljeno ukidanje podrske za MS okruzenja.

Hvala puno na odgovorima!
 
Odgovor na temu

franticnick

Član broj: 19656
Poruke: 372
*.sbb.co.yu.

Sajt: www.franticnick.com


+30 Profil

icon Re: Podešavanje C++BuilderX-a za Series 60 2nd Edition SDK12.04.2005. u 09:49 - pre 230 meseci
Citat:
bpredic: Ja sam i do sada uglavnom radio u MSVC++6.0 (Windows desktop aplikacije) i imam dosta iskustva sa ovim okruzenjem. Moze li neko ko je uspesno insalirao Symbian SDK (ako je moguce 1.2, za 3650) da meni kao apsolutnom pocetniku da neko uputstvo kako pravilno instalirati SDK i integrisati ga sa MSVC++6.0 (ili .NET2003 svejedno) ili barem link do nekog takvog proverenog uputstva? Cisto da bih bio siguran da sve radim kako treba, da mi se ne bi ponovila situacija da mi opet nesto pukne u sred rada.
Takodje ako neko ima takvo uputstvo za BuilderX1.5 i to bi mi znacilo. Cisto da sam miran obzirom da je stvarno najavljeno ukidanje podrske za MS okruzenja.

Hvala puno na odgovorima!



Odlican sajt za Symbian je http://www.newlc.com. A za pocetak je svakako dobro da procitas:

http://www.newlc.com/article.p...mp;var_recherche=visual+studio

I nemoj da se brines oko prelaza na Borland. Ako dobro savladas Symbian, prelazak na bilo koje drugo okruzenje ti nece biti nikakav problem (mada kada se naviknes na VC++, Borland moze da iritira :)

Ako budes imao jos nekih pitanja oko podesavanja/rada u VC++ rado cu ti pomoci. Na pocetku sve izgleda konfuzno ali videces da je u stvari sve ok kad malo udjes u materiju.

Pozdrav.
 
Odgovor na temu

yooyo

Član broj: 4891
Poruke: 1101
*.in-addr.btopenworld.com.



Profil

icon Re: Podešavanje C++BuilderX-a za Series 60 2nd Edition SDK12.04.2005. u 10:04 - pre 230 meseci
Moram da dodam... Pokusao sam da pravim Symbian prgrame u Borlandovom okruzenju i iznervirao sam se koliko je to sporo. Obicno kompajliranje za emulator moze da potraje i 10 min (ne znam zasto!!!). U VisualStudiu to radi mnoooogo brze.

yooyo
 
Odgovor na temu

Polymorph
B.B

Član broj: 43230
Poruke: 35
*.041net.co.yu.



Profil

icon Re: Podešavanje C++BuilderX-a za Series 60 2nd Edition SDK13.04.2005. u 20:50 - pre 230 meseci
JER znate gde ima da se skine CODEW... za dz.
BUDI I TI SUPERR HEROOOOOJ SA OOOOOSTRVA SNOOOOOOVA !!!!!
~~~~~Nikola je najbolji~~~~~
 
Odgovor na temu

srdjandakic

Član broj: 11297
Poruke: 430
*.sbb.co.yu.



+14 Profil

icon Re: Podešavanje C++BuilderX-a za Series 60 2nd Edition SDK13.04.2005. u 23:10 - pre 230 meseci
Citat:
Polymorph: JER znate gde ima da se skine CODEW... za dz.


90 dana evaluation

CodeWarrior™ Development Studio for Symbian OS, Personal Edition


http://www.forum.nokia.com/main/0,6566,034-723,00.html
http://www.metrowerks.com/MW/D...s/Symbian/Personal_Edition.htm

 
Odgovor na temu

[es] :: C/C++ programiranje :: Podešavanje C++BuilderX-a za Series 60 2nd Edition SDK

[ Pregleda: 4646 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.