Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

dal neko moze da mi objasni.. System Restore obrisao dokumente

[es] :: Windows desktop :: dal neko moze da mi objasni.. System Restore obrisao dokumente

[ Pregleda: 3846 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

kokanidja2

Član broj: 28279
Poruke: 387
*.teol.net.



+1 Profil

icon dal neko moze da mi objasni.. System Restore obrisao dokumente16.02.2005. u 18:09 - pre 233 meseci
kolega mi je imao neke dokumente u nekoliko foldera na desktopu al je imao ukljucenu opciju da mu brise nekoriscene ikonice i neki dan upali racunar i na desktopu je nasao onaj folder sa sklonjenim ikonicama i kad je vidio da mu dokumenti nisu tamo gdje su bili on uradi sistem restore koji mu vrati desktop onakav kakav je bio sa svim folderima al nema dokumenata(.doc, .jpg, pdf, i sl. )..e sad pokusao sam da mu pomognem al nista dokumenata jednostavno nema...e sad mene intresuje sta je moglo da se desi.jel te dokumente obrisao onaj desktop cleanup ili je kriv sistem restore?...ako pomaze ni varijanta virus nije iskljucena al opet to bi ostavilo neki trag neki servis otvoren...

[Ovu poruku je menjao BytEfLUSh dana 17.02.2005. u 01:23 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Drpiga
Beograd

Član broj: 19302
Poruke: 25
*.adsl.sezampro.yu.

Sajt: www.punterica.com


Profil

icon Re: dal neko moze da mi objasni..16.02.2005. u 22:20 - pre 233 meseci
Pa kako ti nije jasno?Ako ti je system restore vratio stanje sistema kakvo je bilo kada u tim folderima nije bilo nista ,znaci da sada u njima nema nista,sta je tu nejasno?
a sto zna ja...
 
Odgovor na temu

kokanidja2

Član broj: 28279
Poruke: 387
*.teol.net.



+1 Profil

icon Re: dal neko moze da mi objasni.. System Restore obrisao dokumente17.02.2005. u 08:14 - pre 233 meseci
nejasno je kako? razumijes kako nema nista?kao sto sam rekao navodno kapacitet slobodnog prostora se nije promjenio a radi se o povecoj kolicini dokumenata sto bi napravilo vidnu razliku u kapacitetu slobodnog prostora na disku...mene interesuje gdje bi oni mogli biti jer kad ih pretrazuje po nazivima na disku takvi ne postoje...on nije znao pa je ostavio onaj desktop cleanup ukljucen al bez obzira te stvari on nije trebo da obrise trajno ili ako ih je premjestio negdje kako ih nema pri pretrazi...i da im je promjenio formate opet bi na neki nacin postojali..za sis.restore sam negdje procitao da zna da obrise stvari sa desktopa mada ja znam da nebi trebao razumijes ali njih nema i treba mi neko objasnjenje KAKO?
 
Odgovor na temu

henrik
Nebojša Kuzmanović
Ogilvy&Mather
Beograd

Član broj: 13843
Poruke: 772
*.yubc.net.

ICQ: 341761597


Profil

icon Re: dal neko moze da mi objasni.. System Restore obrisao dokumente17.02.2005. u 11:07 - pre 233 meseci
Probao sam System Restore kada se pojavio XP čisto testa radi nekoliko puta, i otprilike u 2 od 5 slučajeva je vratio sistem kako treba. Zaboravi taj servis.
%%pinball fantasies

DizajnZona
 
Odgovor na temu

Drpiga
Beograd

Član broj: 19302
Poruke: 25
*.adsl.sezampro.yu.

Sajt: www.punterica.com


Profil

icon Re: dal neko moze da mi objasni.. System Restore obrisao dokumente17.02.2005. u 15:18 - pre 233 meseci
Cekaj,uopste te ne razumem,ko da pricamo razlicitim jezicima,kakve veze ima to sto ti prikazuje skoro isti slobodan prostor na disku,pa dovoljno je da si imao dve mp3 pesme u trenutku kada je system restore snimio sistem,pa da ti bude isti slobodan prostor,a ti ne mozes znati sta si sve imao na kompu u trenutku kad je system restore snimio stanje na pomenutom pa da si google,jedino da ga pratis po ceo dan sto cisto sumnjam da si radio.E sad ako mi kazes da tacno znas sta si imao na kompjuteru u tom vremenu kada je system restore snimio stanje i ti ga sada vratio,e tek onda mozes da postavljas pricu da to nije to!
I jos jednu stvar da razjasnimo jel tebe interesuje da povratis te dokumente ili da ti neko objasnjava kako radi system restore?
a sto zna ja...
 
Odgovor na temu

m4rk0
Marko Vasic
dipl. ecc.
Majur

Član broj: 25075
Poruke: 1740
*.verat.net.

Sajt: www.tutoriali.org


+2 Profil

icon Re: dal neko moze da mi objasni.. System Restore obrisao dokumente17.02.2005. u 15:43 - pre 233 meseci
Tih dokumenata nema i nema ! System restore nije vratio te dokumente i to je cinjenica. Drpiga je lepo rekao:
Citat:
Drpiga:... jel tebe interesuje da povratis te dokumente ili da ti neko objasnjava kako radi system restore?

@kokanidja2
Ukoliko te zanima kako da vratis te dokumente onda ces lako dobiti odgovor.
 
Odgovor na temu

kokanidja2

Član broj: 28279
Poruke: 387
*.teol.net.



+1 Profil

icon Re: dal neko moze da mi objasni.. System Restore obrisao dokumente17.02.2005. u 21:38 - pre 233 meseci
za svog poduzeg bavljenaj windowsima vidio sam svasta a najvise su me nervirale stvari koje nisam mogao da objasnim...s obzirom da znam kako radi nebi trebale da se desavaju al se desavaju...e sad sto se tice tog prostora pa valjda sam bio dovoljno jasan da je u pitanju kolicina prostora jel se radi o nekoliko stotina megabajta koji nedostaju ali navodim rijeci covjeka ciji je racunar a ne sto ja znam...mene interesuje mogucnost da je tako i da postoji neko objasnjenje za to..jesam li sad bio jasan.podataka nema, ja sam cak pokusao i sa easy recovery da vidim dal ce nesto da nadje al nista..razlog ove teme je da potvrdim da nisam nesto propustio ili zanemario jer posle nekog vremena stvari postaju dio rutine a kad to dodje onda se zna i grijesiti... folder/folder/folder...i svi ti folderi su uredno na desktopu al nema dokumanata u njima kao da je neko ulazio u foldere i brisao sve sto je nasao u njima...nemogu da se sjetim dal desktop cleanup moze tako nesto da uradi..da je neko slucajno obrisao obrisao bi i foldere ili bar neke...dal postoji virus koji bi tako obrisao dokumente odredjenih formata a ostavio foldere..i slicne ideje razumijes treba mi da to ne ostane jedna od stvari "..pa to ti je windows.." ....
 
Odgovor na temu

Burgos
Nemanja Borić
Amazon Web Services
Berlin

Član broj: 12484
Poruke: 1947
*.smin.sezampro.yu.

Sajt: stackoverflow.com/users/1..


+480 Profil

icon Re: dal neko moze da mi objasni.. System Restore obrisao dokumente18.02.2005. u 13:27 - pre 233 meseci
Desktop Cleanup Wizard smesta u folder Unused Desktop Icons. System Restore NE briše/menja dokumenta, samo sistemske fajlove i exe fajlove (možda još nešto, dll na primer). Uglavnom probaj da ih povratiš sa Active@ Undelete programom
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows desktop :: dal neko moze da mi objasni.. System Restore obrisao dokumente

[ Pregleda: 3846 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.