Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Verat ADSL - iskustva

[es] :: ISP :: ADSL :: Verat ADSL - iskustva

Strane: << < .. 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 249540 | Odgovora: 1028 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bantes9
Beograd

Član broj: 119554
Poruke: 1058
*.adsl.verat.net.



+39 Profil

icon Re: Verat ADSL - iskustva16.03.2013. u 00:56 - pre 134 meseci
Citat:
veljadj: Da se pohvalim da mi je Verat pustio 10/1 paket iako bi trebalo tek od 1.aprila.


Kako si zadovoljan protokom, da li izvlacis navedenu brzinu ili ima nekih problema?
Mrav radi, tegli, i od njega nije postalo ništa,
a majmun se zezao po drveću i od njega je postao čovek.

Brana Crnčević
 
Odgovor na temu

veljadj
Đurđević Velimir
Veliki Crljeni

Član broj: 25943
Poruke: 692
212-200-68-25.static.isp.telekom.rs.



+32 Profil

icon Re: Verat ADSL - iskustva16.03.2013. u 06:26 - pre 134 meseci
Nisam stigao nešto da testiram više,juče druga smena danas prva,ali pustio sam torent i brzina je retko kad silazila ispod 1MB/s.Bar je tako mikrotorent pokazivao.E sad pošto sam dva kilometra udaljen od centrale i sama parica mi nije u nekom dobrom stanju(kabal podzemni hastavljan više puta,kutije na stubovima koje zakišnjavaju) nisam ni mislio da uopšte mogu da mi puste paket od 10/1.Vidim da su max brzinu porta sa 14000 podigli na 18000 ali su margine udarile u dno ali ne padaju ispod 6,4db tako da ćemo videti kako će se ponašati narednih dana pa ako bude često pucanje veze tražiću da mi vrate paket koji sam imao.
 
Odgovor na temu

Slobodan Milivojevic
One IT
Pirot / ni.ac.rs

Član broj: 7062
Poruke: 6383
*.exe-net.net.

Jabber: poglavica@elitesecurity.org
Sajt: www.slobodanmilivojevic.i..


+363 Profil

icon Re: Verat ADSL - iskustva26.03.2013. u 16:19 - pre 134 meseci
10Mbit Verat, danas su mi pustili novu brzinu...

Evo statistika i speedtesta:




Čemu ovo služi, a uz to i ne radi?!?!?!?!
www.oneit.rs :: www.koktelbar.rs ::
www.fissoft.net

Fiber on steroids:
http://www.speedtest.net/my-
result/3821970146
 
Odgovor na temu

bantes9
Beograd

Član broj: 119554
Poruke: 1058
*.adsl.verat.net.



+39 Profil

icon Re: Verat ADSL - iskustva26.03.2013. u 18:49 - pre 134 meseci
Prijavio sam se danas za 10/1. Nisam hteo da prelazim kod ptt-a jer je proteklih godinu sve radilo OK kod Verata, pa reko da ne kvarim.

Razmisljao sam jedino da li da uzmem 5/1 ili 10/1 obzirom da sam u razgovoru sa operaterima, dobio odgovor da nije u pitanju garantovana brzina, vec da postoji mogucnost "pada" do 15-20% u zavisnosti od kvaliteta instalacije.

Javljam utiske kada mi puste novu brzinu.


Mrav radi, tegli, i od njega nije postalo ništa,
a majmun se zezao po drveću i od njega je postao čovek.

Brana Crnčević
 
Odgovor na temu

djricky
IT & Network Engineer
AS200305
Beograd

SuperModerator
Član broj: 1046
Poruke: 4042
*:8c8:2000:1::ffff

Sajt: https://v6.rs


+225 Profil

icon Re: Verat ADSL - iskustva27.03.2013. u 19:40 - pre 134 meseci
Citat:
bantes9:  vec da postoji mogucnost "pada" do 15-20% u zavisnosti od kvaliteta instalacije.


pretpostavljam da su mislili na, nazalost sad vec, normalan i ocekivan "overhead" usled duple enkapsulacije... naravno, kvalitet telefonske instalacije je bitan faktor na brzinama vecim od 4 mbita, ali sa 10 mbita vecina linije radi korektno, tj. ne puca cesto...


“Choose a job you like, and you will never have to work a day of your life”
“Looking at small advantages prevents great affairs from being accomplished”

"Great power comes with great electricity bills"
"The fact that there's a highway to Hell but only a stairway to Heaven says a lot about
anticipated traffic volume"
"Fate: protects fools, little children, and ships named NCC-1701"
 
Odgovor na temu

bantes9
Beograd

Član broj: 119554
Poruke: 1058
*.adsl.verat.net.



+39 Profil

icon Re: Verat ADSL - iskustva27.03.2013. u 21:30 - pre 134 meseci
Aj prvo da postavim link ka jednom clanku koju jako dobro objasnjava ovu pricu:

http://www.umrezen.in.rs/netwo...o-adsl-ne-postize-punu-brzinu/


Citat:
djricky: pretpostavljam da su mislili na, nazalost sad vec, normalan i ocekivan "overhead" usled duple enkapsulacije... naravno, kvalitet telefonske instalacije je bitan faktor na brzinama vecim od 4 mbita, ali sa 10 mbita vecina linije radi korektno, tj. ne puca cesto...


Mislim da je akcenat na cinjenici da korisnik bude upoznat sa mogucnoscu "slabijeg" protoka, kako bi se izbeglo kasnije nezadovoljstvo a najlakse je reci da to zavisi od instalacije, pitanje je koliko bi korisnika razumelo "dublju" pricu i analizu a verujem da su na umu imali sve sto si naveo.
Mrav radi, tegli, i od njega nije postalo ništa,
a majmun se zezao po drveću i od njega je postao čovek.

Brana Crnčević
 
Odgovor na temu

bantes9
Beograd

Član broj: 119554
Poruke: 1058
*.adsl.verat.net.



+39 Profil

icon Re: Verat ADSL - iskustva27.03.2013. u 23:28 - pre 134 meseci
Slucajno izvalih gledajuci nesto na youtube-u (po default-u mi je prikazivan video u hd formatu) da mi je vec ukljucen 10/1 (prijavio se sinoc putem sajta)





Torenti su tu oko 1Mb/s.


Za sada sam zadovoljan kako sve radi.


Mrav radi, tegli, i od njega nije postalo ništa,
a majmun se zezao po drveću i od njega je postao čovek.

Brana Crnčević
 
Odgovor na temu

Uroš Ivanović
Uros Ivanovic
Beograd

Član broj: 146750
Poruke: 58
*.aDSL.verat.net.



Profil

icon Re: Verat ADSL - iskustva30.03.2013. u 14:25 - pre 134 meseci
Pozdrav svima,

Naišao sam na problem sa Veratom pa reko da pitam ovde sa savet.

Naime, podneo sam zahtev za proveru tehničkih mogućnosti, i nakon završene provere sa njihove strane potpisao sam ugovor za ADSL 10/1 na godinu dana.
Kada sam došao kući, primetio sam da net jako loše radi (download ne prelazi 4 Mb, packess loss i jitter su zabrinjavajući), i pozvao sam tehničku podršku verata da ih pitam u čemu je problem.

Zaposleni iz tehničke podrške me je sproveo kroz proveru maksimalnog protoka kroz infrastrukturu koja do mene dolazi (podaci koji se nalaze na dnu prve strane na ADSL ruteru), i kada sam mu rekao da je maksimalni download 9860 Kb/s, on je rekao da vidi da je problem u parici koja ne može da podnese toliki protok i da se ruter izgleda "zbunio" zbog toga. Takođe mi je rekao da vidi da je podnet zahtev da se meni smanji brzina iz tih razloga.

Ja sam ga upitao kakvu su to oni tehničku proveru vršili pre sklapanja ugovora kada nisu primetili taj problem, zbog čega mene niko nije obavestio o problemu i o smanjivanju brzine, i da li je korektno da ja plaćam punu cenu ugovora za nešto što nisam dobio? On se izvinio i usmerio me da kontaktiram prodaju i dao mi njihov broj telefona, što je korektno sa njegove strane i to je jedini deo cele priče na koji nemam primedbi.

Ono što se sada dešava, je:
- Zvao sam tehničku podršku telekoma da pokušam preko njih da saznam više detalja. Pitao sam između ostalog i za paricu i da li mogu da provere kapacitet iste, međutim operater koji se javio je jednostavno oprao ruke od svega i rekao da treba da zovem Verat direktno i da je sve to u njihovoj nadležnosti (čak i dijagnostika Telekomove opreme i pomenutih parica, koju Verat zakupljuje).
- Kada pokušavam da dobijem Veratovu prodaju na 011/360-5333 (broj koji sam dobio kada sam prvi put zvao tehničku podršku), centrala me odmah izbacuje
- Kada pokušavam da dobijem tehničku podršku, ili direktno preko 011/360-5338 ili preko 011/360-5300 => 2, centrala me obavesti dva puta da je vreme čekanja na javljanje operatera duže od 10 minuta i prekine vezu.

Ono što mene zanima je:
- Odakle Veratu pravo da odobri potpisivanje paketa 10/1 ako su proverili tehničke mogućnosti i potvrdili da sa istima nema problema?
- Odakle Veratu pravo da meni smanji brzinu, bez da mene o bilo čemu obavesti, da mi ponudi da smanjim ugovor, ili da plaćam manje?
- Kako ja bilo koga iz Verata uopše da dobijem, kada me sva tri telefonska broja izbacuju čim ih pozovem?
- Da li ja imam osnova za žalbu Udruženju za zaštitu potrošača i da li bi to išta pomoglo?
- Da li ja imam osnova za 1) Raskid ugovora, 2) Bilo kakvu nadoknadu?

Svaki savet je dobrodošao.

Pozdrav

Uroš
 
Odgovor na temu

abyss

Član broj: 2945
Poruke: 684
*.static.isp.telekom.rs.



+51 Profil

icon Re: Verat ADSL - iskustva03.04.2013. u 07:20 - pre 134 meseci
Meni se vec par puta desava da adsl modem ne moze da dobije spoljnu adresu. Probao sam sa vise adsl rutera i isto. Tp-Link ne prijavljuje gresku, samo ne moze da dobije adresu, dsl je up. A Tompson SpeedTouchkaze da je authentication failed !!?! Posle nekog vremena proradi...
--
"Once hadst thou passions and calledst them evil. But now hast thou only
thy virtues: they grew out of thy passions."
 
Odgovor na temu

buksnatata

Član broj: 304714
Poruke: 85
*.dynamic.sbb.rs.



+9 Profil

icon Re: Verat ADSL - iskustva03.04.2013. u 13:51 - pre 134 meseci
Citat:
Uroš Ivanović:
Pozdrav svima,

Naišao sam na problem sa Veratom pa reko da pitam ovde sa savet.

Naime, podneo sam zahtev za proveru tehničkih mogućnosti, i nakon završene provere sa njihove strane potpisao sam ugovor za ADSL 10/1 na godinu dana.
Kada sam došao kući, primetio sam da net jako loše radi (download ne prelazi 4 Mb, packess loss i jitter su zabrinjavajući), i pozvao sam tehničku podršku verata da ih pitam u čemu je problem.

Zaposleni iz tehničke podrške me je sproveo kroz proveru maksimalnog protoka kroz infrastrukturu koja do mene dolazi (podaci koji se nalaze na dnu prve strane na ADSL ruteru), i kada sam mu rekao da je maksimalni download 9860 Kb/s, on je rekao da vidi da je problem u parici koja ne može da podnese toliki protok i da se ruter izgleda "zbunio" zbog toga. Takođe mi je rekao da vidi da je podnet zahtev da se meni smanji brzina iz tih razloga.

Ja sam ga upitao kakvu su to oni tehničku proveru vršili pre sklapanja ugovora kada nisu primetili taj problem, zbog čega mene niko nije obavestio o problemu i o smanjivanju brzine, i da li je korektno da ja plaćam punu cenu ugovora za nešto što nisam dobio? On se izvinio i usmerio me da kontaktiram prodaju i dao mi njihov broj telefona, što je korektno sa njegove strane i to je jedini deo cele priče na koji nemam primedbi.

Ono što se sada dešava, je:
- Zvao sam tehničku podršku telekoma da pokušam preko njih da saznam više detalja. Pitao sam između ostalog i za paricu i da li mogu da provere kapacitet iste, međutim operater koji se javio je jednostavno oprao ruke od svega i rekao da treba da zovem Verat direktno i da je sve to u njihovoj nadležnosti (čak i dijagnostika Telekomove opreme i pomenutih parica, koju Verat zakupljuje).
- Kada pokušavam da dobijem Veratovu prodaju na 011/360-5333 (broj koji sam dobio kada sam prvi put zvao tehničku podršku), centrala me odmah izbacuje
- Kada pokušavam da dobijem tehničku podršku, ili direktno preko 011/360-5338 ili preko 011/360-5300 => 2, centrala me obavesti dva puta da je vreme čekanja na javljanje operatera duže od 10 minuta i prekine vezu.

Ono što mene zanima je:
- Odakle Veratu pravo da odobri potpisivanje paketa 10/1 ako su proverili tehničke mogućnosti i potvrdili da sa istima nema problema?
- Odakle Veratu pravo da meni smanji brzinu, bez da mene o bilo čemu obavesti, da mi ponudi da smanjim ugovor, ili da plaćam manje?
- Kako ja bilo koga iz Verata uopše da dobijem, kada me sva tri telefonska broja izbacuju čim ih pozovem?
- Da li ja imam osnova za žalbu Udruženju za zaštitu potrošača i da li bi to išta pomoglo?
- Da li ja imam osnova za 1) Raskid ugovora, 2) Bilo kakvu nadoknadu?

Svaki savet je dobrodošao.

Pozdrav

Uroš


Prvo daj screenshot parametra rutera pa ces dobiti odgovore :)
 
Odgovor na temu

djricky
IT & Network Engineer
AS200305
Beograd

SuperModerator
Član broj: 1046
Poruke: 4042
*:8c8:2000:1::ffff

Sajt: https://v6.rs


+225 Profil

icon Re: Verat ADSL - iskustva04.04.2013. u 22:51 - pre 134 meseci
Citat:
abyss:
Meni se vec par puta desava da adsl modem ne moze da dobije spoljnu adresu. Probao sam sa vise adsl rutera i isto. Tp-Link ne prijavljuje gresku, samo ne moze da dobije adresu, dsl je up. A Tompson SpeedTouchkaze da je authentication failed !!?! Posle nekog vremena proradi...

probaj ukljuci i bridge pa sa tog linuxa iza rutera napravi pppoe vezu, kad se javi problem, trebalo bi da ostane nesto pametno u nekom log fajlu...
“Choose a job you like, and you will never have to work a day of your life”
“Looking at small advantages prevents great affairs from being accomplished”

"Great power comes with great electricity bills"
"The fact that there's a highway to Hell but only a stairway to Heaven says a lot about
anticipated traffic volume"
"Fate: protects fools, little children, and ships named NCC-1701"
 
Odgovor na temu

abyss

Član broj: 2945
Poruke: 684
*.static.isp.telekom.rs.



+51 Profil

icon Re: Verat ADSL - iskustva05.04.2013. u 07:33 - pre 134 meseci
Linux mi je na poslu :) Videcu da li Tompson ima neki log.
--
"Once hadst thou passions and calledst them evil. But now hast thou only
thy virtues: they grew out of thy passions."
 
Odgovor na temu

Uroš Ivanović
Uros Ivanovic
Beograd

Član broj: 146750
Poruke: 58
*.adsl.verat.net.



Profil

icon Re: Verat ADSL - iskustva06.04.2013. u 01:52 - pre 134 meseci
Rešen problem u međuvremenu. Telekom je sa njihove strane isekao protok na 5/1 zbog toga što parica nije mogla da ga podrži, Verat kaže da nije imao ništa sa time.

Promenili su mi paket na 5/1, stornirali račun i poslali novi u roku od 5 minuta od kako sam (konačno) uspeo da se čujem sa gospođom iz prodaje.
Inače rekli su mi da su se taman spremali da me kontaktiraju sa informacijama o problemu i ponudom za promenu paketa (kada sam ja njih pozvao nakon 10 dana i 30 pokušaja)

Zašto je Telekom odobrio potpisivanje ugovora 10/1 a onda isti dan isekao protok na 5/1 mi nikako nije jasno. Takođe, koliko bi dugo ja placao 10/1 a koristio 5/1 je isto pitanje na koje bi voleo da imam odgovor.

Sada da vidimo kako radi ovaj ne tako povoljni 5/1 (za 1490 din + 12m ugovorne obaveze)...
 
Odgovor na temu

Web-Promocija

Član broj: 313874
Poruke: 23
*.adsl.verat.net.



+1 Profil

icon Re: Verat ADSL - iskustva09.04.2013. u 13:08 - pre 134 meseci
Verat Net ima ceste radove na mrezi (gotovo svaki dana oko ponoci) i mreza bas zna da uspori u tom periodu.
 
Odgovor na temu

djricky
IT & Network Engineer
AS200305
Beograd

SuperModerator
Član broj: 1046
Poruke: 4042
*:8c8:0:4::ffff

Sajt: https://v6.rs


+225 Profil

icon Re: Verat ADSL - iskustva10.04.2013. u 09:52 - pre 134 meseci
nesto se ne secam da smo nesto radili... na koje radove mislis?
“Choose a job you like, and you will never have to work a day of your life”
“Looking at small advantages prevents great affairs from being accomplished”

"Great power comes with great electricity bills"
"The fact that there's a highway to Hell but only a stairway to Heaven says a lot about
anticipated traffic volume"
"Fate: protects fools, little children, and ships named NCC-1701"
 
Odgovor na temu

Web-Promocija

Član broj: 313874
Poruke: 23
*.adsl.verat.net.



+1 Profil

icon Re: Verat ADSL - iskustva12.04.2013. u 02:30 - pre 134 meseci
@djricky

Ima zagusenja svako i to bas oko ponoci do jedan sat (okvirno). Mozda VeratNet to ne evidentira na svojoj stranici "status mreze" ali se definitivno nesto dogadja jer primetim da je veza usporena. Bili su odredjeni problemi na stanicama Becej i Novi Sad a najskorija je bila prosle nedelje kada uopste nije bilo ADSL-a. Dobio sam instrukcije iz korisnickog sevisa da probam da postavim modulaciju na G.DMT ili T1.413 zato sto koristim sporiji ADSL kako bi veza bila sto stabilnija. Sad pokusavam da uporedim razlike ali jos nisam dosao do nekog pametnog zakljucka.
 
Odgovor na temu

veljadj
Đurđević Velimir
Veliki Crljeni

Član broj: 25943
Poruke: 692
178-187-222-85.aDSL.verat.net.



+32 Profil

icon Re: Verat ADSL - iskustva12.04.2013. u 06:24 - pre 134 meseci
Koji modem ruter koristis?
 
Odgovor na temu

commando
commando

Član broj: 48622
Poruke: 3587

Jabber: commando


+427 Profil

icon Re: Verat ADSL - iskustva12.04.2013. u 11:40 - pre 134 meseci
Citat:
Web-Promocija:
Verat Net ima ceste radove na mrezi (gotovo svaki dana oko ponoci) i mreza bas zna da uspori u tom periodu.

E ovo me zanima ako je tako da ne prelazim kod njih.
I orion ima slicne ispade zato i prelazim kod drugog.
Ako ima jos neko na verat neka kaze u vezi ovog iskustva citiranog govornika.

 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Verat ADSL - iskustva12.04.2013. u 14:02 - pre 134 meseci
commando....Da li si iz bg-a?
Verat nema centralu i dir.kome mozes da se obratis,sem poslovnica u kojima imas bezobraznih likova.
Uvek su takvi,a evo ti i price od 2 godine.
http://www.oceni.rs/kompjuteri...ernet/internet/adsl-verat-net/
Ako si iz bg i to iz novog beograda imas www.targotelekom.rs .
 
Odgovor na temu

Web-Promocija

Član broj: 313874
Poruke: 23
*.aDSL.Verat.Net.



+1 Profil

icon Re: Verat ADSL - iskustva12.04.2013. u 14:16 - pre 134 meseci
@veljadj

TP-LINK TD-8816 ADSL2+ Modem Router.

Postavio sam i sliku sa vise detalja u dodatku. Ne mogu da procenim koja opcija je najbolja od ove 4. Ako postoje neka napredna podesavanja za router voleo bih da znam pa da i to odradim. Dugo mi je router bio podesen na T1.413 pa zatim na G.DMT a sada stoji na ADSL2. Mislio sam da je T1.413 najbolja opcija a sada nisam vise siguran jer i ADSL2 radi sasvim dobro.

Inace, TCP MSS je 1452 a TCP MTU je 1492.

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: ADSL :: Verat ADSL - iskustva

Strane: << < .. 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 249540 | Odgovora: 1028 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.