Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

access <-> mysql problem sa brojem redova u tabeli

[es] :: Access :: access <-> mysql problem sa brojem redova u tabeli

[ Pregleda: 2736 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

eee
Miroljub Radovanovic

Član broj: 3965
Poruke: 220
*.rcub.bg.ac.yu.

Sajt: www.linkedin.com/in/mirol..


+1 Profil

icon access <-> mysql problem sa brojem redova u tabeli24.01.2005. u 15:45 - pre 234 meseci
stvar je sledeca:

postoji baza u mysql-u na linux masini ali korisnici zele da i na win masinama kroz access ili excel pristupaju tabelama, da prave neke dijagrame, grafikone i sl. problem je u tome sto jedna tabela ima preko 4 miliona redova i access prilikom importovanja "zakuca" masinu i jedino ubijanje accessa pomaze. stvar je u tome sto ako napravim tabelu kao link tables ja mogu da izvrsavam upite nad bazom na serveru i access mi regularno da svih 4 miliona podataka kao rezultat query-ja (select * from tabela) fora je u tome da ako zelim da sacuvam te podatke u tabelu access zakuca masinu. za odradjivanje upita i prebacivanje podataka sa servera na win masinu mu treba oko 3-4 minuta. e sad palo mi je na pamet da kupim po recimo 200000 redova pa da dodajem u tabelu. ako nekom pada na pamet elegantnije resenje unapred hvala.. nije neki problem cak i da podatke dobijam direktno sa servera ali mozda bi bilo bolje da ne gusim mrezu sa npr. 10-ak upita nad tom tabelom ako bih mogao da je dovucem iz cuga na klijent masinu.

tabela je staticka odn. kad se jednom napuni nema brisanja ili dodavanja podataka.

gledao sam za ogranicenje broja redova u access-u i nasao sam samo da postoji ogranicenje od 2gb za velicinu tabele a to ovde nije slucaj, a osim toga on mi kao rezultat upita otvori tabelu sa 4 miliona redova
 
Odgovor na temu

izonic
ishab zonic
Tuzla

Član broj: 38128
Poruke: 591
217.71.52.*

Sajt: www.icentar.ba


+2 Profil

icon Re: access <-> mysql problem sa brojem redova u tabeli24.01.2005. u 19:13 - pre 234 meseci
Kada vrsisupis onda treba otvarati forme na DataEntry tj. za upis ili pak ovako
<<< SELECT * FROM ImeTabela WHERE (((False)<>False))>> da ne povlaci podatke iz baze jer ti tada ne trebaju, a kada vrsis izmjenu tada povlacis samo one redove koji se mijenjaju "sa select i where (uslov)".
U Tools-optons-Edit/find u polju don't display list where more than this... upisi 100 ili 50.
Ovo ce pomoci ako nemas vise od 10 korisnika jednovremeno.
Ako to nije slucaj onda treba napraviti lokalne tabele pa kodom vrsiti upis nakon zavrsetka upisa na formi.
Ima jos nekih stvari ali mislim da ce to da sljaka.
Sretan rad.

zxz
 
Odgovor na temu

eee
Miroljub Radovanovic

Član broj: 3965
Poruke: 220
*.rcub.bg.ac.yu.

Sajt: www.linkedin.com/in/mirol..


+1 Profil

icon Re: access <-> mysql problem sa brojem redova u tabeli25.01.2005. u 07:47 - pre 234 meseci
problem resen, pustio sam masinu da radi i za vise od pola sata je uspeo da napravi tabelu od 4 miliona redova. jedino sto zagusi masinu i prakticno nista ne moze da se radi na njoj u to vreme.
 
Odgovor na temu

[es] :: Access :: access <-> mysql problem sa brojem redova u tabeli

[ Pregleda: 2736 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.