Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako da zaradim na programu ???

[es] :: Visual Basic 6 :: Kako da zaradim na programu ???

[ Pregleda: 2891 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Predrag Gajic

Član broj: 23671
Poruke: 338



+2 Profil

icon Kako da zaradim na programu ???05.08.2004. u 03:08 - pre 240 meseci
Napravio sa jedan mali program u VB i sada bi želeo da "ubacim",
ono kao" da biste mogli da nastavite sa korišćenjem programa molim vas da se registrujete tako što ćete ...bla,bla,bla ....
Znači kada korisnik izabere na koje će ime da registruje rogra on mi pošalje npr.mailom ime a ja treba da mu pošaljem odgovarajući ključ ...
Nadam se da ste shvatili šta JA u stvari želim ...

P.S. nemojte misliti da je to neki veliiiiiiki program to je neki Š programčić,al želim to da naučim za kasnije kad budem pravio neke "veće" programe ...
 
Odgovor na temu

komptrade
Vranje

Član broj: 16413
Poruke: 322
195.252.87.*



Profil

icon Re: Kako da zaradim na programu ???05.08.2004. u 07:04 - pre 240 meseci
JA sam radio programe koji daju da se startuju 10 puta...
Ako ti to treba onda koristi pretragu ovog foruma ukucaj rec " 10 puta"

Dobices rezultat.

Takodje sad sam uradio da se prvo mora uneti kod pre koriscenja programa.
Uvek pri startu programa trazi kod , ali kad ga jednom ukucas onda vise nije potreban...
 
Odgovor na temu

Mashinovodja
Beograd

Član broj: 30447
Poruke: 36
62.108.97.*



Profil

icon Re: Kako da zaradim na programu ???05.08.2004. u 09:50 - pre 240 meseci
Tu vrstu zaštite možeš da napraviš relativno jednostavno tako što ćeš u neku granu registra upisati jednu ili više vrednosti koje pokazuju da li je instalirana demo ili registrovana verzija programa, koliko puta i kad je program korišćen itd.
Nakon pokretanja programa, prvo učitavaš šta je upisano u registru i na osnovu toga odlučuješ šta ćeš dozvoliti da program dalje radi.
Čitanje/pisanje registra iz VB programa je najjednostavnije pomoću VB funkcija GetSettings/SetSettings, ali su koliko se sećam, prilično su ograničene u pogledu ključeva i grana registra u kojima smeš da pišeš. Ako ti treba više mogućnosti, postoje API funkcije za čitanje/pisanje registra.
Ova vrsta zaštite je daleko od neprobojne, ali će ipak malo namučiti prosečnog korisnika, naročito ako ključevima daš zamumuljena imena iz kojih se ne može baš odmah pogoditi čemu služe.
 
Odgovor na temu

icobh
Igor Pejašinović
Network Admin
Navigo SC d.o.o.
Banja Luka

Član broj: 18738
Poruke: 1319
195.252.64.*

Sajt: www.nsc.ba


+4 Profil

icon Re: Kako da zaradim na programu ???05.08.2004. u 12:27 - pre 240 meseci
Ja sam pravio nešto slično kao što je Mashinovodja rekao. Uz pomoć serijskog broja hdd-a generisao sam neki kod. taj kod se prikazuje na register screen-u kad se pali program i tu od vas traži da unesete reg.kod. Sad sam ja napravio neki algoritam za izračunavanje reg.koda i ako reg.kod odgovara u regisry se upisuje taj reg kod. Pri paljenju programa sam napravio da se znači provjeri na toj lokaciji u registry-ju kod. Ako ga nenađe znači pojavlje se taj register screen a ako ga nađe onda program nastavlja sa normalnim radom. E to je bio vid neke moje zaštite,sad ako želiš naravno može se napraviti više zaštita u jednom ali je malo komlikovanije. Inače onu zaštitu nikad nisam upotrijebio je svi mojji programi su freeware. Uskoro ću postaviti na svoj sajt sve radove a to su: Bos-Eng Rječnik, Bos-Ger rječnik, Testovi za polaganje vozačkog ispita, ZipMan...Posljednje što radim je Vizuelni alat za kreiranje NSI skripti( Nullsoft Scriptable Install System)
I ♥ ♀

Ovaj post je zlata vrijedan!
 
Odgovor na temu

Predrag Gajic

Član broj: 23671
Poruke: 338



+2 Profil

icon Re: Kako da zaradim na programu ???05.08.2004. u 12:35 - pre 240 meseci
Pa jel bi mogao neko da postuje neki KOD ..
 
Odgovor na temu

icobh
Igor Pejašinović
Network Admin
Navigo SC d.o.o.
Banja Luka

Član broj: 18738
Poruke: 1319
195.252.64.*

Sajt: www.nsc.ba


+4 Profil

icon Re: Kako da zaradim na programu ???05.08.2004. u 15:59 - pre 240 meseci
Nema tu koda. Mogu jedino da postujem klasu za rad sa registry-em. Znači vrlo je prosto da se napiše neki kod za provjeru. evo kako sam ja radio:
Code:

Dim c
c = GetStringValue("HKEY_CURRENT_USER\Software\IcoCompany\Testovi", "REGISTAR")
'Čitanje iz reg
If c = "" Then SetStringValue "HKEY_CURRENT_USER\Software\IcoCompany\Testovi", 
"REGISTAR", "1" 'ovo sam morao staviti jer prijavljuje grešku ako nepostoji ovaj key
c = GetStringValue("HKEY_CURRENT_USER\Software\IcoCompany\Testovi", "REGISTAR")
'Čitanje iz reg
If c = Serial() Then 'Serial() je moja f-ja (sa algoritam) za izračinavalnje 
serijskog broja
Unload Me
Glavna.Show
Else
Login.Show
End If

I ♥ ♀

Ovaj post je zlata vrijedan!
 
Odgovor na temu

Mashinovodja
Beograd

Član broj: 30447
Poruke: 36
62.108.97.*



Profil

icon Re: Kako da zaradim na programu ???06.08.2004. u 10:20 - pre 240 meseci
Pogledaj VB Help pod GetSetting i SetSetting, imaš jednostavan primer koji opisuje princip.
 
Odgovor na temu

[es] :: Visual Basic 6 :: Kako da zaradim na programu ???

[ Pregleda: 2891 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.