Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako stampati sa Landscape orientation (vodoravno okrenut list)

[es] :: PHP :: Kako stampati sa Landscape orientation (vodoravno okrenut list)

[ Pregleda: 5536 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

NikolaVeber
NikolaVeber
neradnik na porodiljskom bolovanju
Karlsruhe

Član broj: 5115
Poruke: 1254
*.ptt.yu.

Jabber: nikolaveber@jabber.org
ICQ: 121532865


Profil

icon Kako stampati sa Landscape orientation (vodoravno okrenut list)22.07.2004. u 21:06 - pre 239 meseci
Pozdrav!

Imam sledeci problem: Treba da stampam u landscape "orjentaciji". Da li je to ikako moguce izvesti pomocu css-a (mozda sam pogresio forum), ili mora sa pdf-om?

Ako je lakse sa pdfom, da li mi neko moze dati hint kako se to podesava (gledao sam u manualu i nisam nasao, ista stvar sa nekoliko klasa na koje sam naisao).

Hvala unapred!
Pop Servis "Paradise Tours"
Java User Group Karlsruhe
IT Dan - Srbija

Officer, I saw the driver who hit me - his name was Johnny Walker.
 
Odgovor na temu

Goran Rakić
Beograd

Moderator
Član broj: 999
Poruke: 3766

Sajt: blog.goranrakic.com


+125 Profil

icon Re: Kako stampati sa Landscape orientation (vodoravno okrenut list)22.07.2004. u 21:22 - pre 239 meseci
Ne znam da li ti vrsi posao, ali htmldoc alat (pretvaranje HTML-a u PDF) ima opciju za Landscape format papira. Ako se odlucis za ovakvu varijantu, obrati paznju da program ne poznaje UTF8 pa moras upotrebiti iconv da tekst konvertujes u iso-8859-2 ili iso-8859-5, zavisno od toga koje pismo koristis.
http://sr.libreoffice.org — slobodan kancelarijski paket, obrada teksta, tablice,
prezentacije, legalno bez troškova licenciranja
 
Odgovor na temu

NikolaVeber
NikolaVeber
neradnik na porodiljskom bolovanju
Karlsruhe

Član broj: 5115
Poruke: 1254
*.ptt.yu.

Jabber: nikolaveber@jabber.org
ICQ: 121532865


Profil

icon Re: Kako stampati sa Landscape orientation (vodoravno okrenut list)22.07.2004. u 21:28 - pre 239 meseci
Koliko sam razumeo to je client side alat (?!), a kao takav mi ne vrsi funkciju...

Vidim da ima opcija da se instalira na server (sto bi bilo izvodljivo, posto je dedicated) ali bi mi ipak vise godilo nesto sto radi bez diranja servera.
Pop Servis "Paradise Tours"
Java User Group Karlsruhe
IT Dan - Srbija

Officer, I saw the driver who hit me - his name was Johnny Walker.
 
Odgovor na temu

Goran Rakić
Beograd

Moderator
Član broj: 999
Poruke: 3766

Sajt: blog.goranrakic.com


+125 Profil

icon Re: Kako stampati sa Landscape orientation (vodoravno okrenut list)22.07.2004. u 23:34 - pre 239 meseci
to je program koji instaliras na server i onda uradis jedan system() call i to je to. Ja sam tako realizovao izradu prospekta za distribuciju HOV. Napravis normalan HTML i onda pozoves program. On sve lepo sredi, i paginiranje i sve ostalo i dobijes kao izlaz (na stdout ili u fajl) pdf datoteku. Podrzava i enkripciju i sve ostalo. Ako je dedicated server, nema razloga zasto da ga ne koristis (imas na njihovom sajtu i primer PHP koda, kao i demo svega toga)
http://sr.libreoffice.org — slobodan kancelarijski paket, obrada teksta, tablice,
prezentacije, legalno bez troškova licenciranja
 
Odgovor na temu

NikolaVeber
NikolaVeber
neradnik na porodiljskom bolovanju
Karlsruhe

Član broj: 5115
Poruke: 1254
*.ptt.yu.

Jabber: nikolaveber@jabber.org
ICQ: 121532865


Profil

icon Re: Kako stampati sa Landscape orientation (vodoravno okrenut list)23.07.2004. u 09:17 - pre 239 meseci
Ok, probacu to.

Hvala.
Pop Servis "Paradise Tours"
Java User Group Karlsruhe
IT Dan - Srbija

Officer, I saw the driver who hit me - his name was Johnny Walker.
 
Odgovor na temu

[es] :: PHP :: Kako stampati sa Landscape orientation (vodoravno okrenut list)

[ Pregleda: 5536 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.