Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Mount: Error 6 cannot mount ext3 flags ; Kernel Panic ; No Init Found ; Try Passing =init option...

[es] :: Linux :: Mount: Error 6 cannot mount ext3 flags ; Kernel Panic ; No Init Found ; Try Passing =init option...

[ Pregleda: 3072 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

PAK_013
Banat

Član broj: 6210
Poruke: 81
195.178.35.*

Jabber: pak_013@jabber.org
ICQ: 108323420


Profil

icon Mount: Error 6 cannot mount ext3 flags ; Kernel Panic ; No Init Found ; Try Passing =init option...12.05.2004. u 23:10 - pre 242 meseci
Poruka je za prijatelja... pomozite mu jer je kao mrtav bez linuxa :o)

Pa ovako...imam problem...jednostavno ne mogu da bootujem u linux..ne znam u cemu je i problem....tako je to odjednom i pocelo...imam distribuciju Mandrake 9.1 kada bootujem preko Lilo boot loadera dobijem error poruku koja glasi ovako : Mount: Error 6 cannot mount ext3 flags ; Kernel Panic ; No Init Found ; Try Passing =init option to kernel ...i da li neko zna sta sada da radim..probao sam preko rescue diska i nisam nasao nista sto bi me spase.
sve je to pocelo kada mi se pokvario ide kabal..i nije primecivao uredjaje na kompu...ali odneo sam u servis i sada sve je ok.. a hard drive sa linuxom mi je secondary master kao sto je i bio pre..i sve je vraceno na svoje mesto samo nije mi jasno zasto sada tako odjednom nece da radi ?? help ; thanks , pozdrav - cubeX -
 
Odgovor na temu

VRider
Marković Damir
(BGD/SD Karaburma)/Pirot

Član broj: 1510
Poruke: 4132
195.178.35.*

Jabber: damirm | gmail | com
ICQ: 134002435


+13 Profil

icon Re: Mount: Error 6 cannot mount ext3 flags ; Kernel Panic ; No Init Found ; Try Passing =init option...12.05.2004. u 23:45 - pre 242 meseci
Postoji vise mogucnosti, ali se sve svode na jedno. Ne moze da se ucita initrd fajl.
1) igrao se sa kernelom, i nije napravio novi initrd.
2) napravio je novi initrd, ali mu je ext3 podrska modul koji se nalazi na ext3 particiji.
3) otisla mu je particija u aut.

Pomocu rescue diska moze da pokrene e2fsck, da proveri da li je ovo trece. Takodje, moze da napravi initrd, ako nije nakon rekompajliranja kernela. Jedino ne znam sta bi mogao da uradi ako je ovo pod dva, barem mi za sada ne pada na pamet.
JaFreelancer.com
 
Odgovor na temu

popeye
Branko Ivanović
Beograd

Član broj: 3846
Poruke: 960
*.bitsyu.net

Jabber: popeye@elitesecurity.org
ICQ: 18038966
Sajt: popeye.linuxo.org


Profil

icon Re: Mount: Error 6 cannot mount ext3 flags ; Kernel Panic ; No Init Found ; Try Passing =init option...13.05.2004. u 01:19 - pre 242 meseci
Proveri particije...
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux :: Mount: Error 6 cannot mount ext3 flags ; Kernel Panic ; No Init Found ; Try Passing =init option...

[ Pregleda: 3072 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.