Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Svetski rat u Ukrajini

elitemadzone.org :: MadZone :: Svetski rat u Ukrajini

Strane: << < .. 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 231467 | Odgovora: 2896 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8374
*.dynamic.sbb.rs.



+1349 Profil

icon Re: Svetski rat u Ukrajini18.03.2024. u 22:47 - pre 39 dana i 14h
Ne znam koju stranu ovde smatraš suprotnom, ali da su Englezi veći zločinci od Amera, u to nema nikakve sumnje.

Zanimljivo da u Hrvatskoj čiji su mediji u proseku bili veći bull*hit od BBCja i sličnih, sve više lako možete naći ljude koji sasvim trezveno govore uvažavajući činjenice, istorijat i sve drugo.

Tim više su smešni oni jadnici koje sam okačio i njima slični koji u Srbiji i dalje drljaju NATO propagandu (mada pitanje je da li su Srbi, Radić sugurno nije), to je jadno da jadnije ne može biti.
 
Odgovor na temu

Bora Sonar
Napustio Forum

Član broj: 347539
Poruke: 19



+74 Profil

icon Re: Svetski rat u Ukrajini19.03.2024. u 16:21 - pre 38 dana i 20h
Dugo očekivani nastavak priče o ruskom advokatu koji se bori u Ukrajini je izašao pre manje od pola sata:

 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8095



+1755 Profil

icon Re: Svetski rat u Ukrajini19.03.2024. u 17:26 - pre 38 dana i 19h
Ovaj drugi deo je mnogo bolji nego prvi !

A naravno najvise mi se svidelo kada je napisao , ono sto pisem na forumu 10 + godina , samo ja pisem oni , a on MI !

Lepo kaze covek " Mi nikada nismo spremni " (za rat) i tako je uvek bilo i bice nikada Rusija nije spremna sta kod pricala .

Drugo zanimljivo je kada je samo rekao bez mnogo detalja da je oko prve Mobilizacije bio Haos i neorganizovanost ! Setim se nase iz 1999. Gde prvih nekoliko dana je bio totalni haos toliki da je USA pomislila da je unisten ceo PVO , cak i oni nisu dejstvovali prvih nekoliko dana , o ostalima da ne pricam . Posle kada se armija konsolidovala i pocela da prasi , Prvi pobegli Hrabri Norvezani sa sve Avionima !

Njima su Amerikanci rekli da PVO ne postoji vise i oni su tek tada odlucili da napadnu 3-4 dan . Kad je pocelo da prasti , okrenuli avione i Pobegli preko Portugalije !

Znaci hteli su da Ubijaju ali samo ako su 100 % bezbedni !!


Druga stvar sto je zaebano ovde je da oni koji su mobilisani to im je ili dok ne stane Rat ili dok se nekome nesto Ne desi !

Ne mora da bude ubijen, dovoljno je malo teze ranjen !

Zamene i smene Nema !

Ovaj covek je tamo 18 meseci !!


Ja na to nikada Ne bih Pristao !!

Da jedni stalno ratuju a da se drugi zezaju ! Odbio bih poslusnost pod takvim Uslovima , bez obzira na Posledice !!
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8374
109.245.225.*



+1349 Profil

icon Re: Svetski rat u Ukrajini19.03.2024. u 17:36 - pre 38 dana i 19h
Aj malo prepričajte o čemu se tu radi, i u jednom i drugom delu, za nas koji nismo gledali.
 
Odgovor na temu

Bora Sonar
Napustio Forum

Član broj: 347539
Poruke: 19



+74 Profil

icon Re: Svetski rat u Ukrajini19.03.2024. u 19:19 - pre 38 dana i 17h
U stvari postoje tri dela. U prvom delu je prikazana regrutacija u Rusiji i razgovor sa više regruta. U drugom delu i trećem delu jedan od regruta, "drski" advokat Andrej, za vreme odsustva priča o stanju na ratištu, nabavlja potrebnu opremu, razgovara sa prijateljima... Odgledaj, mnogo je bolje od onog admirala.

Po meni kanal Real Reporter ima najbolje reportaže o Rusiji i nije mi jasno zašto ima samo 190000 pratilaca. Pretpostavljam da je problem u Jutjub algoritmu.

Prvi deo:



Drugi:



Treći:


 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8374
*.dynamic.sbb.rs.



+1349 Profil

icon Re: Svetski rat u Ukrajini20.03.2024. u 02:57 - pre 38 dana i 10h
@Bora, prepričaj ako si sve pogledao, meni su u poslednje vreme zanimljivi Francuzi koji će izglada zaista da dođu u Ukrajinu (?!?!), mada ih je i do sada već izginulo četvorocifreni broj.

https://twitter.com/MyLordBebo...98343?t=VKZ5qodkQi4APyl91SSSrg

https://sh.wikipedia.org/wiki/Francuska_invazija_na_Rusiju

Izgleda da majnunima treba nova lekcija



https://en.m.wikipedia.org/wiki/Battle_of_Borodino

Evo slike bolesnika Napoleona u crkvi



A kao ilustraciju toga dole kačim objašnjenje mog prijatelja vrhunskog poznavaoca istorije koji je opisao tu, inače istinitu sliku Napoleona u crkvi, poslušajte obavezno.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8374
*.dynamic.sbb.rs.



+1349 Profil

icon Re: Svetski rat u Ukrajini20.03.2024. u 19:48 - pre 37 dana i 17h
Kriminalna NATO propaganda I DALJE BROJI 1000 MRTVIH RUSA DNEVNO (?!?!) plus više desetina tenkova i drugih oruđa i time prži to malo deda-ukrih kojih još u životu da odu na put sa kog nema povratka.



To je zločin prema Ukrajinicima!!


U isto vreme POLJSKI GENERAL, dakle iz najradikalnije NATO zemlje, kaže da se mrtvi Ukrajinci već broje milionima:



Očekujem da Panta, Janjić i ostali konzumenti te zločinačke propagande prokomentarišu ove izjave ni manje ni više nego bivšeg MINISTRA ODBRANE Poljske.
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8374
*.dynamic.sbb.rs.



+1349 Profil

icon Re: Svetski rat u Ukrajini20.03.2024. u 23:08 - pre 37 dana i 14h
Evo im još materijala za komentarisanje:

Medvedev: Uništavanje francuske vojske u Ukrajini biće naš slavni zadatak

Ovaj deo mi se sviđa i pogodan je za odgovor:
Citat:
"Za petlove iz francuskog rukovodstva, ovo će biti ravno giljotini. Raskomadaće ih besni rođaci i zli predstavnici opozicije, kojima je rečeno da Francuska nije u ratu sa Rusijom, a ovo će biti lekcija i za druge nemirne idiote u Evropi".


Nije to bez osnova naravno:
Citat:
Jelisejska palata kaže da je broj ubijenih Francuza u Ukrajini "već prešao psihološki prag", a objavljivanje takvih podataka može da izazove proteste građana.


Očekujem da će NATO-navijači sada iskazati otvorenu podršku francuskim majmunima.

U protivnom bi to potvrdilo da samo troluju na ES-u, ali to već i inače znamo.


edit: da ne bude da neki trol iskaže primedbu "da je vest sa RTa", imate je i na B92 i na mnogo drugih medija naravno.

[Ovu poruku je menjao Nebojsa Milanovic dana 21.03.2024. u 02:51 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.kpn-gprs.nl.



+2283 Profil

icon Re: Svetski rat u Ukrajini21.03.2024. u 19:24 - pre 36 dana i 17h
Da li su to zaista pravi francuzi od oca fancuza i majke francuskinje, ili legija stranaca?
 
Odgovor na temu

dejanet
Beograd

Član broj: 19240
Poruke: 1181



+837 Profil

icon Re: Svetski rat u Ukrajini21.03.2024. u 20:30 - pre 36 dana i 16h
^ Dobro pitanje.

U Legiji veliki broj vojnika dolazi upravo iz Rusije i istocne Evrope, tako da me ne bi cudilo da kontigent u Ukrajini bude bas vojska poreklom iz RU.
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8374
*.dynamic.sbb.rs.



+1349 Profil

icon Re: Svetski rat u Ukrajini21.03.2024. u 20:35 - pre 36 dana i 16h
Nisam video taj podatak, ali i nije mnogo bitno.

Očekujem sada da NATO-trolovi zdušno podrže svoje bojovnike, da pošto do sada nisu mogli sada konačno zgrome i zatru ružne, prljave i.. kako ono beše, "nedemokratske " Ruse, i da se zapadna "civilizacija" konačno proširi i na svoja "vekovna ognjišta" - Rusiju.

Pa da i tamo "šire demokratiju" i da ne dozvole da se ikada više po njihovom tumačenju neki "nedemokratski vladar" ponovo pojavi.


Da budam skroz on-topic u prilogu dajem primer kako su rusi prvo oštetili Švedski tenk koji je vrlo vredan plen, odličan za analizu, pa su sačekali da NATO majmuni krenu da ga izvlače da dva tegljača. Nakon toga su u drugom napadu ti tegljači uništeni a tenk ostao bez daljih oštećenja i lak za prizumanje nakon što se front pomeri napred.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

dejanet
Beograd

Član broj: 19240
Poruke: 1181



+837 Profil

icon Re: Svetski rat u Ukrajini21.03.2024. u 21:57 - pre 36 dana i 15h
Vezano za slanje Francuscica da ratuju u Ukrajini, meni je to jos jedan argument tezi/teoriji da je konacan plan Zapada stvarno bio da se porazi Rusija u Ukr, da se napravi vojni puc u Moskvi, Rusija balkanizuje tj. rasparca na sest-sedam drzava i da krene opsta pljacka koja bio pokrenula opet neku Renesansu ili Prosvetiteljstvo na Zapadu, posto izgleda da drugacije ne moze.

Posto su ovaj "plan" izgleda pravili narcisi i psihopate, naravno da nisu napravili plan B, jer mali Napoleoni i Jupiteri ne grese nikada ikada :)

Taj "neverovatni plan" i ako ne bez sansi za uspeh propada "na veliko", po mom skromnom misljenju na sledecim tackama:

- Putka po zapadanom istrazivanju(mislim neka NVO Levada ili Lada bem li ga) pre izbora je podrzavalo 86% Rusa koji bi izasli na izbore, Putko je ubelezio na izborima oko 87%, sto znaci da on stvarno ima toliku podrsku gradjana i da su izbori legitimni. Ovo dalje znaci da nema nista od lakog drzavnog udara, i da se Zapad suocava osim sa rezimom i sa gradjanima Rusije.

- Rusija izgleda pobedjuje u ekonomskom ratu sa Zapadaom, i to ne vodi sa 1:0, vec sa 3:0, a ostalo je jos 15 minuta do kraja tekme.

- Rusija izgleda pobedjuje u diplomatskom ratu, pomalja se globalni Jug i BRIKS, mada je to jos na dugackom stapu, posto puno dece tih "juznjackih elita" studira po Londonu i Americi.

- Izgleda da su ukrajinski gubici opet otisli u nebo za prva dva-tri meseca ove godine, i da su svi izgledi da ce rat iscrpljivanja preci u neku novu fazu. Mislim da ce se Rusi kladiti na Avganistanski scenario u Ukrajini.

- Avganistanski scenario, znaci da se cela Ukrajina sa svim katastarskim optinama vraca u Rusiju. Gradjani zapadnih drzava bi onda na miru mogli da priupitaju za zdravlje EU i USA elite, koje bi verovatno prosli kao u nekoj modernoj verziji Francuske revolucije.

Mislim da jsu to glavni razlozi za paniku i panicne poteze, izmedju ostalog i slanje regularnih zapadnih vojski u Ukrajinu.

Sta su EU zemlje izgubile za 2 godine:

- razvoj na bazi dostupnih sirovina
- razvoj na bazi malih troskova za odbranu
- ogromna trzista prakticno bez konkurencije
- pouzdane dobavljace sirovina
- prostor za izvoz inflacije(ono stampanje evra/dolara i razmena papira za vrednu robu)
- veliki deo meke moci u svetu

Verovatno ima jos, videcemo..

 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8374
*.dynamic.sbb.rs.



+1349 Profil

icon Re: Svetski rat u Ukrajini21.03.2024. u 23:26 - pre 36 dana i 13h
Polako samo..

Dok čekamo da NATOvci ovde odgovore na nešto ili makar da podrže slanje svoje vojske na Ruse i konačni slom istih, aj makar ti pojasni nešto:

Citat:
dejanet: Vezano za slanje Francuscica da ratuju u Ukrajini, meni je to jos jedan argument tezi/teoriji da je konacan plan Zapada stvarno bio da se porazi Rusija u Ukr, da se napravi vojni puc u Moskvi, Rusija balkanizuje tj. rasparca na sest-sedam drzava i da krene opsta pljacka koja bio pokrenula opet neku Renesansu ili Prosvetiteljstvo na Zapadu, posto izgleda da drugacije ne moze.
Da li si ikada video neki drugi ozbiljan plan tzv. "zapada"?

Citat:
Posto su ovaj "plan" izgleda pravili narcisi i psihopate, naravno da nisu napravili plan B, jer mali Napoleoni i Jupiteri ne grese nikada ikada :)
To smo naučili naravno, ponovili su to za vreme ovog rata najmanje milion puta.

Citat:
- Putka po zapadanom istrazivanju(mislim neka NVO Levada ili Lada bem li ga) pre izbora je podrzavalo 86% Rusa koji bi izasli na izbore, Putko je ubelezio na izborima oko 87%, sto znaci da on stvarno ima toliku podrsku gradjana i da su izbori legitimni.
Da li si ikada video ikakav, bilo kakav izveštaj, analizu ili anketu, a da nije direktno finansirana iz NATO zemalja, koja bi pokazala suprotno?

Koji narod i uopšte koji/kakav čovek koji je stanovnik Rusije može biti protiv čoveka koji im je za vreme svoje vladavine digao standard više od 10 puta? Eto prosto pitanje.

Citat:
Ovo dalje znaci da nema nista od lakog drzavnog udara, i da se Zapad suocava osim sa rezimom i sa gradjanima Rusije.
Masovno.

Citat:
- Rusija izgleda pobedjuje u ekonomskom ratu sa Zapadaom, i to ne vodi sa 1:0, vec sa 3:0, a ostalo je jos 15 minuta do kraja tekme.
Za ovo nisam baš siguran, a do kraja tekme je po mom mišljenju ostalo puno više od 15 minuta. Svakako su godine u pitanju jer kako ono beše, "zapad ne sme da dozvoli da Rusija pobedi".

Shodno tome, mrcvariće ceo region i slati sve jače i jače oružje, jer u protivnom njihove guzice idu na panj.

Citat:
- Rusija izgleda pobedjuje u diplomatskom ratu, pomalja se globalni Jug i BRIKS, mada je to jos na dugackom stapu, posto puno dece tih "juznjackih elita" studira po Londonu i Americi.
Nebitna su deca, deca ko deca, mene više brine što je Indija pre 2 meseca prestala da uvozi i preprodaje Evropi i svetu rusku naftu, pa to sada skoro isključivo čini Kina.

To je dobro za Kinu i za Rusiju naravno, ali moguće da je Ujka-Sem uspeo nešto da postigne kod Indijaca, mada tu postoje i logističe prepreke (Huti, moreuz, itd).
Citat:
- Izgleda da su ukrajinski gubici opet otisli u nebo za prva dva-tri meseca ove godine
Otkud ti to??!?

Ja čitam da Rusa gine najmanje 1000 dnevno i da gube minimum 100 tenkova dnevno. Čitam naravno CNN, BBC, DW i ostale, jelte, demokratske medije i demokratske YT kanale.

Neću valjda da gutam rusku propagandu i onog Poljaka generala koji govori da je NATO-Ukrih izginulo na milione. Ma neću takve da slušam, nisam lud!

Citat:
Mislim da jsu to glavni razlozi za paniku i panicne poteze, izmedju ostalog i slanje regularnih zapadnih vojski u Ukrajinu.
Ne vidim nikakvu paniku, gde ti vidiš?

Vidim i čitam da se zapadni saveznici lepo dogovaraju kako da pobiju to malo preostalih Rusa koji ratuju i da konačno zavedu demokratiju u ruski narod.

Čak sam i slušao plan kako će NATO prvo da im sruši Krimski most, a posle toga - sve će biti laganica!

Citat:
Sta su EU zemlje izgubile za 2 godine:
Ništa nisu izgubile, čak su dobile!

Dobile su lep, ma znaš kako je lep USA gas, doduše 5-6x je skuplji al nebitno jer je lep, i svašta drugo lepo su dobile!

Lepota je bitna i naravno zapadna demokratija, nek crknu ružni, prljavi i zli Rusi!
 
Odgovor na temu

whitie2004

Član broj: 19966
Poruke: 1538
*.dynamic.sbb.rs.



+269 Profil

icon Re: Svetski rat u Ukrajini21.03.2024. u 23:28 - pre 36 dana i 13h
Citat:

Da budam skroz on-topic u prilogu dajem primer kako su rusi prvo oštetili Švedski tenk koji je vrlo vredan plen, odličan za analizu, pa su sačekali da NATO majmuni krenu da ga izvlače da dva tegljača. Nakon toga su u drugom napadu ti tegljači uništeni a tenk ostao bez daljih oštećenja i lak za prizumanje nakon što se front pomeri napred.

Ima i druga varijanta ....
https://www.blic.rs/vesti/svet...rajinci-sprecili-video/y9zgtje



U padu jednog carstva stradaju svi, tako je uvek bilo, tako će biti i sada. Verovatno će posle svega ovoga
biti formirani neki novi blokovi, nova uređenja. A mi? Eh, a mi..
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8374
*.dynamic.sbb.rs.



+1349 Profil

icon Re: Svetski rat u Ukrajini21.03.2024. u 23:30 - pre 36 dana i 13h
Čim je dole u potpisu index.hr stvar je jasna ;)
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8374
*.dynamic.sbb.rs.



+1349 Profil

icon Re: Svetski rat u Ukrajini21.03.2024. u 23:49 - pre 36 dana i 13h
Uf moram i ovo da stavim

Moja ljubimica Usrulja neće valjda da dozvoli da joj legendardna izjava kako Rusi vade čipove iz veš mašina da prave rekete propadne...Takav kapital treba iskoristiti i unovčiti!

Šteta je protraćiti dobru krizu: Fon der Lajenova bi da bude ratna predsednica EU

Ma srce moje pametno 😘
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 732
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+593 Profil

icon Re: Svetski rat u Ukrajini22.03.2024. u 00:14 - pre 36 dana i 12h
A gde se može naći to da će Francuska slati trupe u Ukrajinu?
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8374
*.dynamic.sbb.rs.



+1349 Profil

icon Re: Svetski rat u Ukrajini22.03.2024. u 02:32 - pre 36 dana i 10h
Ceo svet priča o tome, naravno i Francuzi u okviru Francuske

 
Odgovor na temu

whitie2004

Član broj: 19966
Poruke: 1538
*.dynamic.sbb.rs.



+269 Profil

icon Re: Svetski rat u Ukrajini22.03.2024. u 08:38 - pre 36 dana i 4h
Imas snimke vrlo blizu granice ....

https://twitter.com/i/status/1770165506940834155

Maskirna boja im je potpuno pogresna ali je ocito odakle su tenkovi sa posadama stigli .... Bilo je reci da ce biti pesadija da pokriva granicu sa Belorusijom, ali nisu toliko blesavi da salju nezasticenu vojsku. Tek, snimaka sa druge strane granice nema. Dobro su ukopani i maskirani ... Francuzi ne ginu za PR poene.
U padu jednog carstva stradaju svi, tako je uvek bilo, tako će biti i sada. Verovatno će posle svega ovoga
biti formirani neki novi blokovi, nova uređenja. A mi? Eh, a mi..
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9516
*.static.isp.telekom.rs.



+10255 Profil

icon Re: Svetski rat u Ukrajini22.03.2024. u 08:43 - pre 36 dana i 4h
Ko možda ne zna, Francuska je veoma blizu USA po broju ratova koje je vodila posle '45. Naravno, uglavnom po Africi i Aziji.

Ali, Francuskoj je lako.
Oni imaju Legiju stranaca: moćnu, savremeno naoružanu, profesionalnu, utreniranu, agilnu vojsku koju po potrebi šalju gde god treba! Dakle - ni jedan Francuz se ne vrati kući u kovčegu!

I vuk sit i koze na broju. Win-win kombinacija koje se izgleda niko drugi nije dosetio.

Garant je Makaron mislio da pošalje Legiju a ne francusku omladinu.

OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Svetski rat u Ukrajini

Strane: << < .. 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 231467 | Odgovora: 2896 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.