Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Tesla automobili - budućnost je danas

elitemadzone.org :: AutoZone :: Tesla automobili - budućnost je danas

Strane: << < .. 5 6 7 8 9 10 11 12 13

[ Pregleda: 76872 | Odgovora: 250 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

component

Član broj: 182885
Poruke: 1250



+455 Profil

icon Re: Tesla automobili - budućnost je danas03.12.2023. u 15:02 - pre 4 meseca
Meni je jedino problem cena. Najavljivali su da će koštati $39,900 single-motor, $49,900 dual-motor i $69,900 tri-motor, a ispalo je $60,990, $79,990 i $99,990.,
Nije mala razlika. Takođe, manji domet je nego što su prvobitno obećavali.
Meni se lično sviđaju oštre ivice i nerđajući čelik. Ne bih imao ništa protiv da provozam kroz beogradsku gužvu. Sumnjam da bi iko pokušao da me iseče na semaforu
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8374
*.dynamic.sbb.rs.



+1349 Profil

icon Re: Tesla automobili - budućnost je danas03.12.2023. u 15:50 - pre 4 meseca
Cena jeste pomalo problem, ali imajući u vidu milionsku potražnju odanih kupaca, svariće se to.

Uz to, performanse su svemirske, 0-100 ispod 3 sekunde za kamionet težak preko 3 tone je nezamislivo.

Iako ni u devetoj reinkarnaciji ne bih bio kupac tog vozila, meni od početka smeta nešto što nigde nisam pročitao da je neko prigovorio, a to je vrlo mali utovarni prostor.

Iako je kamionet ogroman, zbog tog ludačkog izgleda žrtvovana je i osnovna namena takvog vozila a to je prostor za teret, ali vidimo da fanatičnoj armiji kupaca ni to ne smeta.
 
Odgovor na temu

whitie2004

Član broj: 19966
Poruke: 1538
*.dynamic.sbb.rs.



+269 Profil

icon Re: Tesla automobili - budućnost je danas04.12.2023. u 08:29 - pre 4 meseca
Citat:
žrtvovana je i osnovna namena takvog vozila

Iskreno, nisam bas siguran koja je osnovna namena ovakvog vozila. Koju fioku na trzistu pokriva ...

Kada vidim testove sa rucnim naoruzanjem i poredjenje sa hamijem reklo bi se da je to vojno vozilo ... Ali, daleko je od toga.
Price o ubrzanju i snazi su usmerenje na sportski auto! Ali u toj bari ima mnogo jacih i boljih aligatora. Sem snage treba ti i upravljivost, lezanje na drumu ... A ovaj kockasti dizajn, visina i tezina ne pomazu uopste. Verujem da se pravi sportski fanatici uzasavaju ovoga izgleda ... Gore od Nebojsinih 'bubuljica'.

Porodicni auto sa dovoljno prostora ... Ne, mnogo daleko od toga. Ima tresla bolju ponudu za tu fioku na trzistu!

Vise mi lici za one koji zele da prenesu neku poruku o sebi. Imam, mozemise, ali nisam kao oni matorci sto isto imaju i mogu ... Nisam bas siguran sta je novo u toj prici ...jbg i ja sam mator :-)
U padu jednog carstva stradaju svi, tako je uvek bilo, tako će biti i sada. Verovatno će posle svega ovoga
biti formirani neki novi blokovi, nova uređenja. A mi? Eh, a mi..
 
Odgovor na temu

component

Član broj: 182885
Poruke: 1250



+455 Profil

icon Re: Tesla automobili - budućnost je danas04.12.2023. u 08:34 - pre 4 meseca
Električni pickup truck. Koliko ima takvih modela na tržištu? Ne mnogo. I ako tražiš da kupiš jedan, Cybertruck ćeš sigurno uzeti u obzir.
Meni bi lično odgovarao. Nemaš pojma koliko sam puta vozio građu i metalne cevi na krovu automobila. I koliko džakova lepka ili cementa sam vozio u gepeku. Pickup bi mi legao "ko budali šamar". A električni pickup još više. Imam kuću i mogu da ga punim u garaži. Čak i na neki bliži put bi mi bio OK. Samo što nije to vozilo da ga koristiš svaki dan. Bar ne u Evropi. Amerika je druga priča. Oni i do prodavnice idu sa pickupovima. A ovo je ipak namenjeno Amerikancima. Mislim da mi u Evropi možemo samo da zamišljamo koja je osnovna namena Cybertrucka.
 
Odgovor na temu

whitie2004

Član broj: 19966
Poruke: 1538
*.dynamic.sbb.rs.



+269 Profil

icon Re: Tesla automobili - budućnost je danas04.12.2023. u 11:48 - pre 4 meseca
Kazu da je Ford na svoj T model dodao "pickup box" i odatle ime ....

Ovde definitivno fali taj box u kome bi prebacio tele do vereninara.

Add -> evo bas gledam spot kako bagerom utovaruju skoro 2 kubika zemlje u ovo !!! Sve povlacim, ovi nisu u vinklu :-)

https://www.tesla.com/cybertruck


[Ovu poruku je menjao whitie2004 dana 04.12.2023. u 15:32 GMT+1]
U padu jednog carstva stradaju svi, tako je uvek bilo, tako će biti i sada. Verovatno će posle svega ovoga
biti formirani neki novi blokovi, nova uređenja. A mi? Eh, a mi..
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8374
*.dynamic.sbb.rs.



+1349 Profil

icon Re: Tesla automobili - budućnost je danas04.12.2023. u 12:14 - pre 4 meseca
Okači link
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9514
*.static.isp.telekom.rs.



+10255 Profil

icon Re: Tesla automobili - budućnost je danas04.12.2023. u 14:03 - pre 4 meseca
Citat:
component:
Električni pickup truck. Koliko ima takvih modela na tržištu? Ne mnogo. I ako tražiš da kupiš jedan, Cybertruck ćeš sigurno uzeti u obzir.
Meni bi lično odgovarao. Nemaš pojma koliko sam puta vozio građu i metalne cevi na krovu automobila. I koliko džakova lepka ili cementa sam vozio u gepeku. Pickup bi mi legao "ko budali šamar". A električni pickup još više. Imam kuću i mogu da ga punim u garaži. Čak i na neki bliži put bi mi bio OK. Samo što nije to vozilo da ga koristiš svaki dan. Bar ne u Evropi. Amerika je druga priča. Oni i do prodavnice idu sa pickupovima. A ovo je ipak namenjeno Amerikancima. Mislim da mi u Evropi možemo samo da zamišljamo koja je osnovna namena Cybertrucka.


Ovo čudo košta toliko mnogo da svaki pravi zanatlija, kome treba puckup za redovni posao, kad napravi kalkulaciju jedino šta može da kaže je "ostajem na Fordu/Tojoti".
Ti si nosio metalne cevi na krovu automobuila, i cement u gepeku zato što ekonomišeš: "mogu ja to i sam, što da plaćam majstore ... " i kao takav, GARANT nećeš kupiti vozilo od 100.000$ da ti preveze te cevi i cement, da uštediš na majstoru.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

whitie2004

Član broj: 19966
Poruke: 1538
*.dynamic.sbb.rs.



+269 Profil

icon Re: Tesla automobili - budućnost je danas04.12.2023. u 15:01 - pre 4 meseca
Sto su ti magovi reklame. Prvi predlog - mozete vuci raketni motor ... isto iz nase firme !!! Bas seksi izgleda i zvuci. Kada budem kupovao raketni motor - kupujem u kompletu ...

Mada, u pravu je komponent. Nije to za nas. Mi bi ugurali bojevu glavu u reklamu, pa nek kosta koliko kosta.

I da, imas uticnice za 120/240 V. Majstor moze da usteka busilicu, fiberku .... Znaci za majstore!!!

U padu jednog carstva stradaju svi, tako je uvek bilo, tako će biti i sada. Verovatno će posle svega ovoga
biti formirani neki novi blokovi, nova uređenja. A mi? Eh, a mi..
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

scoolptor

Član broj: 305514
Poruke: 1631



+591 Profil

icon Re: Tesla automobili - budućnost je danas04.12.2023. u 15:05 - pre 4 meseca
Citat:
Sto su ti magovi reklame.

Ovo je bilo brutalno

People are the greatest asset.
The dedicated 5% that can compensate for the remaining 95%.
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8374
*.dynamic.sbb.rs.



+1349 Profil

icon Re: Tesla automobili - budućnost je danas04.12.2023. u 18:02 - pre 4 meseca
Slažem se, isprva sam bio pogledao sa telefona i tada nisam video poentu da on vuče još jednog Poršea :)
 
Odgovor na temu

component

Član broj: 182885
Poruke: 1250



+455 Profil

icon Re: Tesla automobili - budućnost je danas04.12.2023. u 22:02 - pre 4 meseca
Citat:
Java Beograd:
Ovo čudo košta toliko mnogo da svaki pravi zanatlija, kome treba puckup za redovni posao, kad napravi kalkulaciju jedino šta može da kaže je "ostajem na Fordu/Tojoti".
Ti si nosio metalne cevi na krovu automobuila, i cement u gepeku zato što ekonomišeš: "mogu ja to i sam, što da plaćam majstore ... " i kao takav, GARANT nećeš kupiti vozilo od 100.000$ da ti preveze te cevi i cement, da uštediš na majstoru.


Jedna je stvar da li nekome odgovara, a druga je cena. Po ovoj ceni mi ne odgovara. Morao bih da prodam kuću da ga kupim, a to ne želim
Ali neću da kažem da je neupotrebljivo vozilo. Da je loš ili slično. Lično, ne vidim puno loših stvari na njemu. Meni se najviše od svega sviđa taj njegova sirovost. Sviđa mi se i DeLorian. Mislim da će lepo da ostari tokom habanja. Nije kao uglancan nov automobil, pa paziš na svaku ogrebotnu i pereš ga redovno. Ovaj mislim da će imati šmek ako bude prljav i izgreban. Možda mi se samo čini. Voleo bih da vidim neki uživo.
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8374
*.dynamic.sbb.rs.



+1349 Profil

icon Re: Tesla automobili - budućnost je danas06.12.2023. u 20:48 - pre 4 meseca
Elon Musk je rešio da promeni svoj život, odriče se Tesle i kreće ispočetka
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9514
*.static.isp.telekom.rs.



+10255 Profil

icon Re: Tesla automobili - budućnost je danas07.12.2023. u 07:30 - pre 4 meseca
Citat:
component:
Citat:
Java Beograd:
Ovo čudo košta toliko mnogo da svaki pravi zanatlija, kome treba puckup za redovni posao, kad napravi kalkulaciju jedino šta može da kaže je "ostajem na Fordu/Tojoti".
Ti si nosio metalne cevi na krovu automobuila, i cement u gepeku zato što ekonomišeš: "mogu ja to i sam, što da plaćam majstore ... " i kao takav, GARANT nećeš kupiti vozilo od 100.000$ da ti preveze te cevi i cement, da uštediš na majstoru.

... Morao bih da prodam kuću da ga kupim, a to ne želim


Što? Šta fali? Kreneš iz početka da gradiš, od temelja, ali bar imaš u čemu da prevoziš vreće cementa, pesak, šoder, građu, gvožđe, crep ...
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

component

Član broj: 182885
Poruke: 1250



+455 Profil

icon Re: Tesla automobili - budućnost je danas07.12.2023. u 07:35 - pre 4 meseca
Malo bi mi para ostalo da kupim plac plus sav materijal. Razmišljao sam, nije da nisam
 
Odgovor na temu

Turmen
Software Quality Assurance Engineer
Wireless Media
Beograd

Član broj: 317274
Poruke: 424
95.180.119.*



+169 Profil

icon Re: Tesla automobili - budućnost je danas08.12.2023. u 11:12 - pre 4 meseca
Tesla Cybertruck - Ima dizajn automobila koji sam ja crtao kad sam imao 5god. Ona Toyota CHR o kojoj smo raspravljali (koju Nebojša posebno "voli") je remek delo dizajna za ovo.

I kakve crne armature i zemlja i drva, što kaže Java kome stvarno treba utovarna raga kupovaće one Chevrolete i Fordove za par hiljada dolara.

Ovo će voziti hipster ekipa iz Silikonske Doline, a najveći teret će biti Boban ranac sa laptopom i dockingom.

Mada lagao bih ako bih rekao da ne želim da ga povozam na stazi

[Ovu poruku je menjao Turmen dana 08.12.2023. u 12:23 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8374
*.dynamic.sbb.rs.



+1349 Profil

icon Re: Tesla automobili - budućnost je danas10.12.2023. u 15:17 - pre 4 meseca
Šef Mazde otvorio dušu: Svi električni auti osim Tesle dobri su samo kao ukras u salonu
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9514
2a06:63c0:6:e500:2906:d721:a..



+10255 Profil

icon Re: Tesla automobili - budućnost je danas10.12.2023. u 18:30 - pre 4 meseca
Standardna verzija (šta god to značilo) je teška 3 tone, ali kažu da će neke verzije Cybertrack-a prelaziti 3.5 tona.

Što je poseban ujeb, jer je u Evropi za preko 3.5T potrebna C kategorija.

OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Turmen
Software Quality Assurance Engineer
Wireless Media
Beograd

Član broj: 317274
Poruke: 424
95.180.119.*



+169 Profil

icon Re: Tesla automobili - budućnost je danas10.12.2023. u 19:44 - pre 4 meseca


Sve je to zbog cene. Možda grešim, ali moje mišljenje da je Tesla daleko od Mercedesa EQS po kvalitetu. Ali taj Mercedes EQS u osnovnom paketu opreme košta 150000e.

Maleni Reno Zoe gradski auto gabarita Twinga - košta od 40000e pa na gore. Da ne pričam o VWu ID3 i ID4.

Kada Mercedes bude imao neki "budžet" električni auto koji će koštati 60000 - 70000 može da se priča o nekoj konkurentnosti. Isto to važi i za druge.

Pre par dana sam bio u Budimpešti par dana i primetio sam da se dosta vozi Hyundai Ioniq. Trenutno na PA ima primerak koji košta 18000e, 2019o godište, što je koliko toliko priuštivo.

Citat:
Java Beograd: Standardna verzija (šta god to značilo) je teška 3 tone, ali kažu da će neke verzije Cybertrack-a prelaziti 3.5 tona.

Što je poseban ujeb, jer je u Evropi za preko 3.5T potrebna C kategorija.


Realno i jeste C kategorija i po dimentijama i po težini. Posebno oni najzanimljiviji sa tri motora :)
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8374
*.dynamic.sbb.rs.



+1349 Profil

icon Re: Tesla automobili - budućnost je danas10.12.2023. u 19:50 - pre 4 meseca
Citat:
Turmen:moje mišljenje da je Tesla daleko od Mercedesa EQS po kvalitetu. Ali taj Mercedes EQS u osnovnom paketu opreme košta 150000e.
Naravno da je tako, ali koga briga za Mercedesa od 150k, kada Tesla startuje od 3x k.

Cela ova tema i cela priča o Tesli nije priča o najvišem kvalitetu, jer to svakako ne može da bude neka uzbudljiva i preokretna priča, nego priča o najvišem kvalitetu u odnosu na cenu - a to je nešto sasvim drugo.
 
Odgovor na temu

Turmen
Software Quality Assurance Engineer
Wireless Media
Beograd

Član broj: 317274
Poruke: 424
95.180.119.*



+169 Profil

icon Re: Tesla automobili - budućnost je danas10.12.2023. u 22:22 - pre 4 meseca
Upravo niko to ne spori. Mercedes EQS je van okvira ove teme i države, a Teslu možda i budemo nekad vozili, makar kao polovnu. A kvalitet je sasvim korektan. Zato su i lideri na tržištu.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Tesla automobili - budućnost je danas

Strane: << < .. 5 6 7 8 9 10 11 12 13

[ Pregleda: 76872 | Odgovora: 250 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.