Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Tesla automobili - budućnost je danas

elitemadzone.org :: AutoZone :: Tesla automobili - budućnost je danas

Strane: << < .. 7 8 9 10 11 12 13

[ Pregleda: 76844 | Odgovora: 250 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9514
*.static.isp.telekom.rs.



+10255 Profil

icon Re: Tesla automobili - budućnost je danas26.01.2024. u 07:30 - pre 3 meseca
"Leteći" automobili ne mogu da budu realnost, još dugo, dugo godina.

I, pri tome nije problem u tehnologiji, jer eto i Ludi Masnokosi (Željko Mitrović) može da napravi svoj "leteći" tj. dovoljno jak dron.
Problem je u saobraćajnoj regulativi. Zamisli kad bi SVI u tvom naselju imali po jedan, pa ujutro, kad se krene na posao, svi polete i krenu! Gde jbt?

'Oće li biti nekih "ulica" tj. koridora? Neki semafori, ili šta slično? Kako se uključiti / isključiti iz koridora? Šta kad neko leti ispod / iznad nekog drugog?
'Oće li svaka budala da leti svojim dronom, ili će prvo da polaže letački ispit?
WTF? Malo "čukanje" i eto pada i 100% gubitak života. Motor malo štucne, i ne, ne možeš da se parkiraš sa strane. Adio živote

Kad sagledaš problematiku - neće biti letećih automobila, još dugo, dugo.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

component

Član broj: 182885
Poruke: 1250



+455 Profil

icon Re: Tesla automobili - budućnost je danas26.01.2024. u 08:45 - pre 3 meseca
Odavno postoje leteći automobil: zovu se avioni i helikopteri, a njihovi vozači se zovu piloti.
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 732
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+593 Profil

icon Re: Tesla automobili - budućnost je danas26.01.2024. u 08:54 - pre 3 meseca
Koliko ljudi deli moje mišljenje da je Ilon Mask prodavač magle ili ti m. za bubrege?

Ja odavno sumnjam u to , ali sad sam apsolutnu siguran. Ima zanimljiv video na Youtube oko cele Tesla priče ali iz drugog ugla, Naziv je The Modern Snake Oil Salesman - Elon Musk. Zanimljivo da svi projekti u koje je on umešan imaju niki čudan miris da se tako izrazim. Mislim ne sumnjivo da je čovek inteligenan i sposoban, ali prestavljanje njega kao nekag genijai pronalazača je otpriliko ovo što se radi sa ovim našim Mitrovićem samo na mnogo višem i boljem nivou.
Stvarno verujete da su oni silni sateliti samo komunikacioni? Da li je kupio twiter kako bi doneo neku slobodu govora?
 
Odgovor na temu

component

Član broj: 182885
Poruke: 1250



+455 Profil

icon Re: Tesla automobili - budućnost je danas26.01.2024. u 11:15 - pre 3 meseca
Verujem da su silni sateliti samo komunikacioni tj. za internet komunikaciju. Twiter mu je verovatno najgluplji poslovni potez u životu. Nasankali ga samo tako. Mislim da čovek na toj poziciji ne može da ostane psihički stabilan. Možda je nekada bio, ali ne verujem da je više. Ali ko zna šta je kod njega u glavi. Očigledno je vukao dobre poteze čim je doveo Tesla kompaniju tu gde jeste. Za SpaceX je tek druga priča - tu je postigao mnogo više negu Tesli. Svemir mu je oduvek bilo u fokusu, a Tesla priča mu je, tako da kažemo, upala sa strane.

I nije "prodavac magle". On zna šta želi da postigne i ima svoj neki pogled na svet kako to želi da postigne. Mislim da veruje da je dobro to što radi i tvrdoglav je u tome. "Snake Oil Salesman" je neko ko zna da to što prodaje ne služi ničemu i to radi samo radi sopstvene dobiti. Apsolutno ne verujem da je to slučaj kod Muska. Mislim da stvarno veruje da su električni automobili budućnost i da se trudi da bude deo te budućnosti.
 
Odgovor na temu

djoka_l
Beograd

Član broj: 56075
Poruke: 3453

Jabber: djoka_l


+1462 Profil

icon Re: Tesla automobili - budućnost je danas26.01.2024. u 11:39 - pre 3 meseca
Maske je definitivno prodavac magle.
Tesla - prenaduvana kompanija. Prihode je ostvario samo zbog prodaje "zelenih kredita". Svaka kompanija koja pravi "zelenu" tehnologiju, dobija od USA vlade kredte. Te kredite može da proda nezelenim kompanijama i to je Tesli bio glavni izvor prihoda, dok je trajalo. Osim toga, lagao je za električne kamione i za onu rugobu od CiberTrucka. Za sve to je primao unapred uplate iako je znao da ne može da isporuči.
Osim toga, Toyota već odustaje od EV, radi i dalje hibride, pogon na vodonik, a testira i pogon na amonijak. Problem sa EV je nepostojanje infrastrukture. Potrebno je OGROMNO ulaganje u prenosnu mrežu dodatne kapacitete elektrana.
Potrebno je još mnogo rada na autonomiji, brzini punjenja i ceni baterija za EV

SpaceX jedino preživljava od dotacija USA vlade. Bukvalno, bez toga bi sutra kompanija otišla u stečaj. Nije u stanju da proizvede pouzdan raketni motor, a raketa koja je trebala da odvede ljude na Mesec prošle godine, do sada je maksimalno preživela 80 sekundi pre ekslozije, plus lansiranje je uništilo lansirnu rampu.

HiperLoop - s*anje koje ne radi

Boring Company - još jedno Maskovo s*anje, kao HyperLoop će da ukopa, bušiće tunele, a od iskopane zemlje praviti cigle. Uspeo je da iskopa JEDAN tunal, dužine 2 kilometra, po 10 puta većoj ceni od planirane i uspo je kroz njega da protera Tesla automobile umesto voza i to brzinom od 30 km/h

A, da zaboravio sam robote, koje takođe ne ume da napravi.

A ne ume da napravi ni potpuno autonomni automobil, a to je najavio da je gotovo još pre 5 godina.
 
Odgovor na temu

component

Član broj: 182885
Poruke: 1250



+455 Profil

icon Re: Tesla automobili - budućnost je danas26.01.2024. u 12:37 - pre 3 meseca
Uf, pa baš dosta stvari si omašio.
Ajde prvo da se složimo oko Boring Company. Kompanija nastala iz zezanja i niko od toga ne očekuje ništa. Ni od HyperLoop-a ne verujem da će biti išta.

Oko SpaceX, ne možeš dalje da budeš od stvarnosti. Svi su se smejali ideji da raketa može da se vrati i ponovo koristi. Sada je to toliko uobičajeno da niko se više ni ne oduševljava. Oborili su toliko cenu slanja u orbitu da više skoro i da nemaju konkurenciju. Bukvalno su vratili Ameriku u igru što se toga tiče. A očigledno ne pratiš dešavanja sa "Starship" i "Super Heavy". Sve se odvija po fazama i nijedna nije nespešna. Čak ni te eksplozije koje spominješ, ni uništenje lansirne rampe (a bilo je još jedno lansiranje i nova rampa nije uništena). Svi ciljevi lansiranja su u potpunosti ostvareni.

Što se tiče kredita, svi su ih dobijali, ne samo Tesla i daleko da je to ikada bio glavni izvor prihoda.

Puno stvari ne volim kako Musk radi i nisam njegov fan (a ima i takvih ludaka). Ali ne mogu da umanjujem značaj onoga što je uradio. Deset godina pre svih je uvideo prednosti električnih vozila. To što Toyota "već odustaje od EV" više govori o Toyoti nego o Tesli. VW ne odustaje od EV, Stellantis ne odustaje od EV, Mercedes ne odustaje od EV, Ford ne odustaje od EV, GM ne odustaje od EV, BYD ne odustaje od EV... dokle treba da se ide da bi shvatio da je Toyota primer "cherry-pickinga"?
Tračno je da EV infrastruktura treba da se unapredi i da je to OGROMNO ulaganje. Ali eto, ulaže se... napreduje se i tu. Alternativa je mnogo gora.

I za kraj, za autonomna vozila ne znam da li je neko više napredovao nego Tesla. Da li iko ima toliko dobro upravljanje a da nije lokacijski ograničeno i da nema operatera (Waymo na primer)? Mene nerviraju Muskova predviđanja kada će konačno isporučiti potpuno autonomni automobil. Što se tiče rokova izomašivao ih je samo tako. Ali, da su uradili što niko nije, ne može da se porekne. Ovde mislim na broj vozila u upotrebi koji imaju takvu mogućnost kakvu imaju Tesla automobili. Pogledaj neki video šta radi FSD Beta 12 (mislim da je poslednja verzija 12.1.1).
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8095



+1755 Profil

icon Re: Tesla automobili - budućnost je danas26.01.2024. u 13:39 - pre 3 meseca
Kako Google spijunira , cim na forumu procitam temu o Tesla automobilima, odmah mi nudi film na YT ?!

Ovaj put je zanimljiv film pa sam odgledao deo.

Covek platio 55.000 Tesla 3 ali kako i ljudi ovde pisu dobio je Fedaralni popust , znaci bez poreza , manje nekih 7.500 US $ !

I prica covek koliko ga kosta , nesto sto bi odgovaralo godisnjem servisu !

Ocistili mu i podmazali celjust kocnica i zamenili kociono ulje !

Delovi tj. ulje 14 US$ , ruke 350 US$ Porez 6 % , Ujka Sam ne krade kao ovi nasi lopovi po 20 % poreza !
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8373
*.dynamic.sbb.rs.



+1349 Profil

icon Re: Tesla automobili - budućnost je danas26.01.2024. u 20:18 - pre 3 meseca
Elon Musk je učinio nekoliko kapitalno velikih i više manjih ali važnih poslovnih poteza koji su mu doneli veliku početnu prednost na neiscrpnom tržištu elektroautomobila.

Ja ga tako vidim i to je sasvim dovoljno da bude jedinstven.
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8373
*.dynamic.sbb.rs.



+1349 Profil

icon Re: Tesla automobili - budućnost je danas27.01.2024. u 12:55 - pre 3 meseca
Svet ima novog kralja! Električni auto je najprodavaniji u 2023.
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 732
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+593 Profil

icon Re: Tesla automobili - budućnost je danas27.01.2024. u 16:44 - pre 3 meseca
Električni atomobili su postojali mnogo pre Tesle. Prvi je napravljen još 1890. Pučeli su da se proizvode, ali su izgubili trku protiv SUS motor niajviše zbog veoma loše nefikasnost tadašnjih baterija.
Ako govorimo o modernim elktričnim atomobilima sa performansama blizu ovih današnjih tu opet Tesla nije prava već je postojalo mnogo projekata što manjih što podržanih od velikih autokompanija. Retki su ušli u serijsku proizvodnju i prodani u većem broju primeraka zbog već pomenuti komlikacijama sa e. autima.
Tesla je uspela samo zato što je u nju upumpano mnogo novca što drugi nisu imali. Lepo je sve obješnjeno u videu koji sam okačio. I koliko malu udela u svemu u stvari ima sam Mask.
Setimo se kada je u najmanje dva navrata namerno obarao vredost akcija Tesle. Jednom kada je pušio džojint na najgledanijem podkastu na svetu, a drugi put kada je namerno razbio staklo na cybertrucku. Takva greška nije mogla da se desi slučajno.

Što se tiče SpaceX ubedjan sam da i tu neko umumpava novac, a da to nije Masak. Da li stvarno neko Misli da bi USA dozvolila nekome da se na njenoj teritoriji igra sa tako moćnim raketama a da oni nemaju apsolutnu kontrolu. "privatna kompanija" kako da ne. Ko što su Kineske velike kompanije privatne.
Ne znam samo zašto su odlčili da ubace još jednog igrača mimo NASA. Vervatno nisu bili zadovoljni njihovim radom ba je odlučeno da bi dobro došla konkurencija.

Twiter je kupljen zbog ogrmne baze podataka, velikog broja aktivnih članova i radi daljeg prikupljanja informacija i eventalne kontrole.

Za satelite, koliko znam USA (niti bilo ko) do sad nije imala mogućnost da u bilo kom trenutku ima nadzor 24h na bilo kojoj tački na zemlji već je to zavisilo od položaja satelita. Takodje na mnogim špijunskim sateitima oprema je bila zastarela. Ovo je bio idelan način da se izvrši ta apsolutna pokrivenost i to sa najnovjim senzorima. Svakako da Rusi i Kinez to znaju, ali nebi valjalo zbog raje da se objavi šta sve mogu da vide od gore.
Sećate se kad je pre nekog vremena Mask izneo neko neslaganje da se "njegovi" sateliti koriste od strane Ukrajine kako bi izvršili napade na Ruse? Stvarno ne znam koliko velike koristi bi Ukrajinci imali od brze internet konekcije prilikom napda na Ruse? Sa druge staren ako vide sve, sve vreme... Druga priča. Na kraju su verovatno dobijali podatke, ali je prvo moralo da prodje preko Amera pa su oni odlučivali šta će da im daju.

Dakle smatram da je Ilon Mask jedan eksponent ili PR američke duboke države tj jednog njenog dela. Očigledno da i medju njima ima nesglasica i da se dele u tabore. U svakom slučaju ako moram da biram od dva zla ovaj tabor što ga reprezentuje Ilon deluje mi kao manje. Ovi drugi su čisto zlo.





[Ovu poruku je menjao dusanboss dana 27.01.2024. u 17:59 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8373
*.dynamic.sbb.rs.



+1349 Profil

icon Re: Tesla automobili - budućnost je danas01.02.2024. u 15:59 - pre 2 meseca
Još jedna od začuđujućih prednosti eletkroautomobila je lagani prolazak kroz vodu te visine kroz koju nijedan klasičan auto ne bi mogao da prođe.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Tesla automobili - budućnost je danas01.02.2024. u 21:03 - pre 2 meseca
ali ne znamo da li se posle ugasio
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 732
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+593 Profil

icon Re: Tesla automobili - budućnost je danas02.02.2024. u 01:18 - pre 2 meseca
Citat:
Nebojsa Milanovic:
Još jedna od začuđujućih prednosti eletkroautomobila je lagani prolazak kroz vodu te visine kroz koju nijedan klasičan auto ne bi mogao da prođe.

Haha nekako imam utisak da je ovo montirano kako bi se reklamirala ne električna vozila nego baš Tesla. Ovaj kao pametan lik govori ako ga dobro razmem "So there isn't exhaust, its electric!" (ili kaže da nije stao zato što je električan?) Sve to sa nekim snobovskim naglaskom. Pritom nema pojima o čemu govori jer je taj autu sa regularnim motorom stao tu ili zato što mu se elektonika pokvasila ili više verovatno jer je uvukao vodu na karburator. Svakako ne zato što ima auspuh. Pri tome svi se u sobi čuju jednakim intezitetom što ne znam koliko je baš izvodljivo osim ako nisu svi oko kamere i telefona.
Zanimljivo je i to da je taj jedan auto koji stoji u vodi baš folcvagenova buba a ne neki ne znam iz GM grupe možda.

Inače jedan delo iza uspeha Tesle je dobro objašnjen u South Park sezoni 10 epizodi 2 "Smug Alert!". Naravno daleko ispred vermena kada je epizoda objavljena i čiju poruku mnogi ljudi tek danas kapiraju. Inače epizoda je iz 2006. dve godine pre prvog Tesle.


[Ovu poruku je menjao dusanboss dana 02.02.2024. u 02:52 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8373
*.dynamic.sbb.rs.



+1349 Profil

icon Re: Tesla automobili - budućnost je danas02.02.2024. u 01:47 - pre 2 meseca
Odlično si primetio , ne isključujem mogućnost da je i to jedna u nizu XXXX Tesla montaža, možda isprva i nesvesna, ali iskorišćena u svrhu nevidljivog marketinga.

Kao što znamo, Tesla godišnje izdvaja 0 (nula) dolara za marketing, ali po mnogima ukupni marketing Tesle je možda čak i najjači na svetu.
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 732
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+593 Profil

icon Re: Tesla automobili - budućnost je danas02.02.2024. u 13:03 - pre 2 meseca
Oni su majstori tog nevidljivog marketinga. (za koji verujem da je mnogo efikasniji od standardnog) Kad ih jednom provališ ne možeš posle da ga ne vidiš svuda. Npr. dovljno je pogledati nekoliko podkasta Dzoa Rogana i svako sa malo mozga će skapirati koliko on ustvari reklamira Teslu. Uz nekoliko drugih stvari koje isto tako kao slučajno pominje i hvali. Naravno uvek sve u sperlativima nikad ništa negativno ne kaže. Sa Teslom ga je pretera stvarno. Ne prodje 3 podkasta da ih ne pomene. Ne znam koliko neki "average Joe" koji to sluša kapira da on stvari dobija ogroman novac i da nije da je baš toliko odševljen samim autom.

Plus takodje Maska iz nekog razloga diže u nebesa i neopravdano mu daje razne titule i zasluge koje ovaj ničime ne oprvdava. Sve sam više ubedjen da je Ilon Mask u stvari nečiji proizvod, projekat u koji je uložena ogromna količina novca. Šta projekat ima za cilj imam neke ideje, ali nije mi baš najjasnije šta nam vladari iz senke kuhaju sa tim.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
2a02:a212:92bb:3480:d101:b91..



+7177 Profil

icon Re: Tesla automobili - budućnost je danas02.02.2024. u 21:05 - pre 2 meseca
Posto sad imam svoju novu firmicu, nema vise korporativnog auta kao dela kompenzacije pa sam morao BMW i4 da vratim..

Privremeno sam presao na dark side... ali samo je rental u pitanju, cisto da se razumemo ;-) Prosli put sam uzeo Model 3, sad mi uvalise Model Y (mrcinu... definitivno ne kapiram SUV-ove)

Model 3 je cudan posle i4-vorke... nekako ne izgleda kao auto unutra i vozi se kao go cart... opet sa druge strane, nije da nije brz i praktican... I dalje preferiram i4, ali Model 3 mogu da vozim :-))) Model Y... samo jedno pitanje: zasto?!?! :-)




DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

dr0id

Član broj: 326795
Poruke: 464



+125 Profil

icon Re: Tesla automobili - budućnost je danas02.02.2024. u 21:19 - pre 2 meseca
Zbog zapremine, to je u stvari minivan. I 'preglednosti'... A trojku su namerno upropastili da nema gepek kao S i slicni modeli
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
2a02:a212:92bb:3480:d101:b91..



+7177 Profil

icon Re: Tesla automobili - budućnost je danas02.02.2024. u 21:39 - pre 2 meseca
Minivan? Ne moze ovo da pljune mom starom matorom Fiat Doblo-u namenjenom za operacije :-)) Nekako je nit' tamo nit' ovamo... inace sasvim slucajno mi zapao, ja kod UFODRIVE-a obicno uzimam Model 3, ako to nema Model S (koji je posebna prica)... ali neki lik izgleda skrsio Model 3 koji je bio namenjen meni pa su mi dali ovu mrcinu :-)

Mislim da cu neko vreme da rentiram kola kad mi trebaju, sracunao sam da mi se tacno duplo vise isplati nego corporate lease (na moju upotrebu)... jos kad bi neko imao Taycan Turbo hehe... Mada kolega mi je poceo skoro tamo da radi pa cu ga priupitati da li moze nesto da se testira, npr. GT3 RS Weissach Package, posto bas tamo radi :-)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8373
*.dynamic.sbb.rs.



+1349 Profil

icon Re: Tesla automobili - budućnost je danas02.02.2024. u 22:03 - pre 2 meseca
Šta reći, svaka čast ..nadam se da je DUAL-Motor (ne znam da li Y postoji u toj konfiguraciji...)
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
..2bb:3480:583d:b709:eb73:f1b3



+7177 Profil

icon Re: Tesla automobili - budućnost je danas02.02.2024. u 22:13 - pre 2 meseca
Jeste (Model Y Long Range)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Tesla automobili - budućnost je danas

Strane: << < .. 7 8 9 10 11 12 13

[ Pregleda: 76844 | Odgovora: 250 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.