Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Treba mi pomoc oko Access-a i nemoj te mi se smijati

[es] :: Access :: Treba mi pomoc oko Access-a i nemoj te mi se smijati

[ Pregleda: 3660 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Sancho
Bajric Sanel
Cazin

Član broj: 24687
Poruke: 23
80.65.81.*



Profil

icon Treba mi pomoc oko Access-a i nemoj te mi se smijati15.04.2004. u 17:35 - pre 243 meseci
Oavako, stvar je sljedeca:Napravio sam bazu podataka za svoju firmu robno knjigovodstvo, sto se tice baza podataka mislim da sam savladao glavne stvari, uglavnom, bilo kako bilio, baza rad, ali...

onaj glupi .mdb nastavak, smeta mi, pa bih zelio da mi pomognete, pitanje je:

KAKO NAPRAVITI PROGRAMCIC KOJI CE POKRETATI OVU BAZU PODATAKA, TJ.
NAPRAVIM PROGRAM .EXE KAD KLIKNEM NA NJEGA OTVORI MI BAZU.MDB,I AKO MOUZE, ,A SIGURNO MOZE, OBJASNITE MI U KOJEM JEZIKU I KAKO

DRUGO PITANJE JE, OVAKO-ZELIM DA BAZU PODATAKA DAM PRIJATELJU KOJI IMA KNJIGOVODSTVENI SERVIS, NISTA NIJE ILEGALNO, ILI TAKO TO, ALI...
sta da napravim, pa da on moze voditi vise firmi odjedanput, tj. kako i u cemu napraviti program koji ce mu davati mogucnost izbora baze/firme, tj
ako je N-odreden broj kopija baze onda

N mdb=N firme

Dakle, on klikne na taj programcic, on mu ponudi izbor sa kojom firmom da radi, i otvori mu kopiju moje baze rezervisanu samo za tu firmu.

Hvala vam na prvom mjestu na strpljenju.
Ako vam je lakse odgovorit emi na mail
Sancho
 
Odgovor na temu

Zidar
Canada

Moderator
Član broj: 15387
Poruke: 3085
*.eqao.com



+79 Profil

icon Re: Treba mi pomoc oko Access-a i nemoj te mi se smijati16.04.2004. u 13:36 - pre 243 meseci
kako sam kazes, treba ti "programcic". Posto je u pitanju "programcic", to mora da je nesto jako lagano i prosto, nije ni vrijedno normalnog naziva, je li, toliko je prosto, ali ti nemas vremena da se bavis time, pa ce ti neko to rijesiti ocas na ovom forumu.

Posto vjerujes da je u pitanju programcic, molim te da savjet potrazis na nekom drugom mjestu. Kad budes imao vise postovanja prema ljudima koji trose svoje vrijeme da pomognu drugima, onda se vrati na ovaj forum. Nazivajuci rjesenje tvog problema programcicem, ti pokazujes nepostovanje prema trudu i znanju koji se ulazu u rjesavanje problema kao sto je tvoj.

Sve dok je tako, pomoc na ovom forumu neces dobiti.

 
Odgovor na temu

Sancho
Bajric Sanel
Cazin

Član broj: 24687
Poruke: 23
80.65.81.*



Profil

icon Re: Treba mi pomoc oko Access-a i nemoj te mi se smijati16.04.2004. u 15:38 - pre 243 meseci
Na prvom mjestu, stvarno mi je zao i stvarno mi je potrebna pomoc od vas. Da vas zelim omalovazavati ili nesto slicno tome, vjerujte ne bih se ni obratio vama. Da ne cjenim vas trud i znanje, ne bih ni pisao.
Mozda je moja greska sto sam ovo nazvao "programcicem", i kad bolje rezmislim, to stvarno zvuci uvredljivo, ali nisam mislio nista lose. I ako ste stvarno ljuti zbog svega, ja se jos jednom izvinjavam i MOLIM za pomoc, jer mi je stvarno potrebna
Sancho
 
Odgovor na temu

Deep|Blue
Srce Srbije

Član broj: 631
Poruke: 1431
*.beotel.net

ICQ: 101830817


+314 Profil

icon Re: Treba mi pomoc oko Access-a i nemoj te mi se smijati16.04.2004. u 16:20 - pre 243 meseci
a sta mislis koliko bi nekome trebalo vremena, znanja i strpljenja da ti objasni tih par sitnica da bi ti mogao napraviti mali exe kojim radis robno knjigovodstvo ?
"Hmmm", rekao je, "...suprostavlja se nadrealizmu prikrivene metafore..." Razmišljao je tome na trenutak, a onda je zatvorio beležnicu s mrkim osmehom.
"I smrt je za njih suviše dobra"
 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.yubc.net

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: Treba mi pomoc oko Access-a i nemoj te mi se smijati16.04.2004. u 18:32 - pre 243 meseci
@Sancho
Da bi se napravio bilo kakav program, pa i "programcic" potreban ti je kao prvo neki programski jezik, kao i osnovno poznavanje istog.Koliko sam shvatio tebi treba samo program koji ce citati bazu napravljenu u Access-u i nista vise.E to se s pravom moze nazvati "programcic".To je veoma prosto napraviti, ali kako ne znam da li posedujes neki programski jezik i da li poznajes neki, ajde napisi pa da vidimo dalje.Ukoliko nemas, preporucujem Visual Basic koji spada u grupu RAD (Rapid Application Development) alata za razvoj aplikacija, koji je idealan za pocetnike i sto je najvaznije sasvim dovoljan da se moze napraviti ono sto tebi treba.

Poz.
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

Sancho
Bajric Sanel
Cazin

Član broj: 24687
Poruke: 23
*.access-sa1.lsinter.net



Profil

icon Re: Treba mi pomoc oko Access-a i nemoj te mi se smijati17.04.2004. u 19:44 - pre 243 meseci
na prvom mjestu hvala na ponudi za pomoc, pravi ste, hvala Vam.
ovako, imam instaliran an racunaru Visual Basic 6.0 Enterprise edition.

I Imam bazu napravljenu u ma accessu 2000. To je sve sto imam, ne znam da li treba jos nesto :)
Hvala na pomoci
Sancho
 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.yubc.net

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: Treba mi pomoc oko Access-a i nemoj te mi se smijati18.04.2004. u 10:24 - pre 243 meseci
Ne treba ti vise nista, vec samo osnovno poznavanje jezika.Evo dacu ti jedno opisno resenje, a ti javni ako negde zapne, pa da detaljisemo.Znaci za ono sto hoces da napravis, prvo otvori jednu formu i na nju dodaj sledece kontrole : jedan Dbgrid (Microsoft Data Bound Grid Control), jedan CommonDialog (Microsoft Common Dialog Control), jednu Data kontrolu i 2 CommandButtona.Prvi CommandButton nazovi recimo "Otvori bazu" i preko njega ces otvarati bilo koju MS Access bazu (mdb).Znaci u Click_Eventu tog buttona pozovi commondialog kontrolu i proceduru za povezivanje baze sa data objektom.A zatim vec pomenuti dbgrid povezati sa data kontrolom.Drugo dugme nek ti bude "Izlaz" (mislim mozes i na X da izlazis iz aplikacije, ali je ovako lepse ;) ) i kada to kompajliras imaces exe fajl, odnosno "programcic" kojim mozes da citas i/ili menjas podatke u odabranoj bazi.

P.S. - Znam da ti ovo nece mnogo pomoci ako ne znas bar osnove programiranja, ali mislim da ovo nije forum za to i vec je pisano dosta o povezivanju baza na VB & ASP forumu, pa mislim da je najbolje da ako ne znas ni malo da programiras, iskoristis pretragu u vec pomenutom forumu.Ako ni pored toga ne uspes da se snadjes, bilo bi lepo da tamo postavis novu temu pa cu ti ja ili neko drugi pomoci oko koda, jer mi se ipak cini da ovo nije forum za to.

Poz.
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

Sancho
Bajric Sanel
Cazin

Član broj: 24687
Poruke: 23
80.65.81.*



Profil

icon Re: Treba mi pomoc oko Access-a i nemoj te mi se smijati18.04.2004. u 10:52 - pre 243 meseci
Hvala ti mnogo, skontao sam sta treba da uradim, ali ako zapne, postavicu novu temu na VB forum.

Hvala ti jos jednom, pravi si
Sancho
 
Odgovor na temu

[es] :: Access :: Treba mi pomoc oko Access-a i nemoj te mi se smijati

[ Pregleda: 3660 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.