Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Rusija sve atraktivnija

elitemadzone.org :: MadZone :: Rusija sve atraktivnija

Strane: << < .. 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17

[ Pregleda: 47374 | Odgovora: 321 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8374
*.dynamic.sbb.rs.



+1349 Profil

icon Re: Rusija sve atraktivnija27.02.2024. u 16:23 - pre 59 dana i 20h
@Darko, mnogo puta pišeš ovo, a stvar je jasna:

Citat:
Darko Nedeljković:Postavlja se pitanje i zasto bi rat uopste morao da se zavrsi, kome je to u interesu (a da se pita za misljenje)?
Rusima je u interesu da se rat završi i ne planiraju taj užas da razvlače beskonačno dugo.

Citat:
Zapad ne planira da pobedi, vec planira da rusija ne pobedi, a to bez problema moze ukoliko se rat produzi beskonacno dugo.
Tačno, ali Zapad u ovom ratu niko ko je relevantan ne pita ništa.

Pitao sam X puta a niko nigde, a ni ovde na ES-u, nije odgovorio KAKO TO ZAPAD može da uspe u tome da Rusija ne pobedi?
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8095



+1755 Profil

icon Re: Rusija sve atraktivnija27.02.2024. u 17:20 - pre 59 dana i 19h
Ja sam ti napisao sta je juce Makron pricao u Parizu 25 drzava je bilo .

Tu je izjavio kako ne moze i sta treba da urade !

Ostavio sam link Francuskih novina.

I link DW sta je Solc pricao.
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8374
*.dynamic.sbb.rs.



+1349 Profil

icon Re: Rusija sve atraktivnija27.02.2024. u 17:38 - pre 59 dana i 19h
Prevedi i napiši ovde, puno je bolje/lakše nego očekivati da će ljudi da čitaju i prevode francuske dokumente.
 
Odgovor na temu

dejanet
Beograd

Član broj: 19240
Poruke: 1181



+837 Profil

icon Re: Rusija sve atraktivnija27.02.2024. u 18:41 - pre 59 dana i 18h
Oko Makrona & Co, izjava da ce da salju trupe u Ukrajinu znaci da su u nekom "panic modu".

Izgleda da su vesti iz Ukrajine losije nego sto se to prikazuje, a to verovatno ne ide u paru sa narcisoidnom psihopatijom.
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8374
*.dynamic.sbb.rs.



+1349 Profil

icon Re: Rusija sve atraktivnija27.02.2024. u 18:56 - pre 59 dana i 18h
Meni je nezamislivo da, iako je Ukrajina puna NATO vojnika i instruktora, neka NATO zemlja pošalje svoju i zvaničnu vojsku.

Mada, nezamislivo je i bilo da USA krene sa tolikom agresijom na Rusiju još 2014. pa vidimo i da se desila i do čega je dovela.

Apropo toga, evo šta Hrvati pišu o tome kako predsednik jedne NATO zemlje objašnjava početak rata:

Fico: Ukrajinski rat počeo je s divljanjem neonacista 2014. godine

 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8095



+1755 Profil

icon Re: Rusija sve atraktivnija27.02.2024. u 19:45 - pre 59 dana i 17h
Pa nista Makron je trazio da Kopnene regularne trupe drzava NATO ucestvuju direktno u ratu protiv Rusije ?

To je bila njegova ideja , ali nije bilo "jednoglasnosti " Protiv je bilo po njegovim fantazijama nekoliko drzava ukljucujuci i politicki deo NATO olicen u Stoltenbergu kao Genseku.


To je rekao . E sad mi mozemo da spekulisemo , da li je on stvarno toliko lud ili igraju onu glupu igru iz USA filmova koja se zove " dobar i los policajac" a rade obojica na istom zadatku , a ovde bi smo rekli " dobar i los pomagac Ukrajine ".

On dobar a Solc "Los" a obojica rade na istom zadatku ?


Jer videli smo da niko vise ni u samoj Ukrajini nece na front , ovaj nas " Ukrajinac" sa foruma , sedi u Srbiji u fotelji i uziva u tudjoj pogibelji , a Francuzi samo cekaju da ih Makron pozove pa da svi otrce da brane nekakvu Ukrajinu ?
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8374
*.dynamic.sbb.rs.



+1349 Profil

icon Re: Rusija sve atraktivnija27.02.2024. u 19:53 - pre 59 dana i 17h
Sve je to šarena laža i pozorišna predstava za jadne Ukre da ih što više pogine, a ako usput i dokače nekog Rusa, to je bonus.

Pa šta je bilo sa F-16 koji su do sada već morali da lete i lete?

Eno ih Ukri u GB naučili i preučili, ali džabe jer ujka-Sem ne dozvoljava da njegova roba bude glineni golub, a o regularnoj vojci da ne pričam (plaćenike ne računam).

Meni je fascinantno do kog nivoa bezobrazluka i zlobe ide ta propaganda. Bukvalno svaka zapadna reč i poklič "za pomoć Ukrajini" košta Ukre po par hiljada života.

Pitam se samo dokle?
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
185.13.106.*



+2283 Profil

icon Re: Rusija sve atraktivnija28.02.2024. u 05:29 - pre 59 dana i 7h
Citat:
Nebojsa Milanovic:
Rusima je u interesu da se rat završi i ne planiraju taj užas da razvlače beskonačno dugo.

Heh... Pa Rusima je pre svega bilo u interesu da rat uopste ne pocne, a ako bas i pocne da se zavrsi za nedelju dana. Ali, nista od toga. Za mir je potrebna saglasnost obe strane. Za rat je dovoljna saglasnost jedne strane. Ocigledno je da se Rusi ne pitaju nista o postojanju i trajanju rata. Zapad vec 734 dana ima 100postotni uspeh sa planom da Rusija ne pobedi i nerealno je ocekivati da se ta situacija promeni tokom nekog malog broja meseci/godina.
 
Odgovor na temu

Manager

Član broj: 19063
Poruke: 67



+127 Profil

icon Re: Rusija sve atraktivnija28.02.2024. u 06:22 - pre 59 dana i 6h

I to je sve što imate i možete,
demenciju kao lažnu trudnoću, igru rečima, izvrtanje istine i beskrajno blebetanje.

Kao ženetine.
U stvari,
promena pola i ostale blagodeti zapada i jesu za takve karaktere.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
185.13.106.*



+2283 Profil

icon Re: Rusija sve atraktivnija28.02.2024. u 07:23 - pre 59 dana i 5h
Citat:
ženetine

Na koga se ovo konkretno odnosi?
 
Odgovor na temu

scoolptor

Član broj: 305514
Poruke: 1631



+591 Profil

icon Re: Rusija sve atraktivnija28.02.2024. u 08:10 - pre 59 dana i 5h
Citat:
Heh... Pa Rusima je pre svega bilo u interesu da rat uopste ne pocne, a ako bas i pocne da se zavrsi za nedelju dana. Ali, nista od toga. Za mir je potrebna saglasnost obe strane. Za rat je dovoljna saglasnost jedne strane. Ocigledno je da se Rusi ne pitaju nista o postojanju i trajanju rata.


Tako sam i ja hteo da opljackam banku. U stvari nisam. Tj, rekao sam da necu. A jesam. I planirao sam da se zavrsi za 5 minuta. Uleteo, opeljesio sef, uzeo par talaca, par ubio. I hteo da izadjem, ali avaj. Nista od doga. Potrebna je moja saglasanost i saglasnost policije za mir pod mojim uslovima. A za pljacku je bila dovoljna moja saglasnost. Ocigledno da se nista ne pitam ...
People are the greatest asset.
The dedicated 5% that can compensate for the remaining 95%.
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1335
87.116.162.*



+559 Profil

icon Re: Rusija sve atraktivnija28.02.2024. u 08:17 - pre 59 dana i 4h
Kad se banka zvala Krim pošlo ti je za rukom? :)
Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

Manager

Član broj: 19063
Poruke: 67



+127 Profil

icon Re: Rusija sve atraktivnija28.02.2024. u 08:59 - pre 59 dana i 4h
Citat:
Darko Nedeljković:
Citat:
ženetine

Na koga se ovo konkretno odnosi?



Na sve koji se prepoznaju i osete prozvanim.
Na sve koji rat u Ukrajini osećaju kao šansu da svom selu pokažu koliko su pametni.
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8374
*.dynamic.sbb.rs.



+1349 Profil

icon Re: Rusija sve atraktivnija28.02.2024. u 20:10 - pre 58 dana i 17h
Citat:
Darko Nedeljković:
Citat:
Nebojsa Milanovic:
Rusima je u interesu da se rat završi i ne planiraju taj užas da razvlače beskonačno dugo.
Heh... Pa Rusima je pre svega bilo u interesu da rat uopste ne pocne, a ako bas i pocne da se zavrsi za nedelju dana. Ali, nista od toga. Za mir je potrebna saglasnost obe strane. Za rat je dovoljna saglasnost jedne strane. Ocigledno je da se Rusi ne pitaju nista o postojanju i trajanju rata. Zapad vec 734 dana ima 100postotni uspeh sa planom da Rusija ne pobedi i nerealno je ocekivati da se ta situacija promeni tokom nekog malog broja meseci/godina.

Slažem se ali opet se vraćamo na ono nikad odgovoreno pitanje: šta bi ti uradio da si na ruskom mestu da XX najjačih država sveta vodi rat protiv tebe do tvog uništenja?

Da li bi se predao? Ili bi se branio, prosto pitanje.
 
Odgovor na temu

mjanjic
Šikagou

Član broj: 187539
Poruke: 2712



+700 Profil

icon Re: Rusija sve atraktivnija28.02.2024. u 20:37 - pre 58 dana i 16h
Rusija je nuklearna sila i niko se ne bi igrao sa time da je vojno napadne.
Možda bi "neki" finansirali neke "unutrašnje neprijatelje", kako bi eventualno izazvali građanski rat, zato možda i jeste problem da se dođe do neke nazovi demokratije u Rusiji i Kini. Ali, kako recimo nije problem to u Indiji, Japanu, Australiji, Norveškoj?

"Zapad hoće da ukrade prirodne resurse Rusiji" slušamo svaki dan, a niko da odgovori zašto ti truli kapitalisti ne ukradu prirodne resurse Norveškoj?
Taman što su se sa UK dogovorili gde da povuku granicu u vezi istraživanja u Severnom moru, kad Norveška na svojoj strani te granice pronađe ogromna nalazišta nafte i gasa, a britanci izvisili - da li su se britanci naljutili, tražili da se pomeri granica, zapretili ratom?

Mislim, setimo se kod nas tog nazovi komunizma i stalnim pričama o unutrašnjim i spoljašnjim neprijateljima, o revoluciji, o trulom kapitalizmu...

Nije dobar ni sovjetski komunizam niti američki kapitalizam, ali šta bi falilo Rusiji da bude kao Švedska ili Norveška? Falilo bi možda to što ne bi bilo toliko oligarha i što neki ne bi mogli da kradu od države, tj. naroda, kako im se ćefne. Ali, u slučaju zemalja kao što je Rusija to je utpoija, jer vekovima žive u sistemu koji ne zna za ništa drugo osim korupcije.
Blessed are those who can laugh at themselves, for they shall never cease to be amused.
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8374
*.dynamic.sbb.rs.



+1349 Profil

icon Re: Rusija sve atraktivnija28.02.2024. u 21:05 - pre 58 dana i 16h
Citat:
mjanjic
Nije dobar ni sovjetski komunizam niti američki kapitalizam, ali šta bi falilo Rusiji da bude kao Švedska ili Norveška? Falilo bi možda to što ne bi bilo toliko oligarha i što neki ne bi mogli da kradu od države, tj. naroda, kako im se ćefne. Ali, u slučaju zemalja kao što je Rusija to je utpoija, jer vekovima žive u sistemu koji ne zna za ništa drugo osim korupcije.
Čemu tolika "briga" za Rusiju?

Niko od nas ne živi u Rusiji (neka se javi ako ima takvih), niti koga ona interesuje, mene makar ne, pa nema ni potrebe da proučavamo ili prigovaramo njihov sistem.

Zanimljivo je kako je NATO krenuo na Rusiju, koliko perfidno i sa koliko para je u to ušao, koliko lako i za koliko ogromne pare je prevario i opljačkao Evropu i tako to.

Nikog od nas koliko mi se čini ne interesuje Rusija, pa nema ni neke svrhe nabrajati šta u njoj "valja" ili "ne valja"...

Ključno je šta bi TI uradio u toj višegodišnjoj situaciji da si na mestu ruskih vlasti?
 
Odgovor na temu

Manager

Član broj: 19063
Poruke: 67



+127 Profil

icon Re: Rusija sve atraktivnija29.02.2024. u 00:15 - pre 58 dana i 12h
Citat:
Niko od nas ne živi u Rusiji (neka se javi ako ima takvih)

Ja živim u Rusiji.

Ne znam gde (u kom delu Rusije) žive ovi likovi koji postojano pišu o korupciji o slobodi govora, zabranama, siromaštvu... ja ne znam tu Rusiju u kojoj oni žive.

Meni niko mi nikad nije tražio mito (vzяtku).

Ja ne vidim siromašne ljude ovde gde živim.
Rusima niko ne zabranjuje da glasno, da ih svi okolo čuju govore o bilo kome i bilo čemu.

E sad, to što na primer njihov mentalitet, kultura, uzdržanost (sever jbga) nije u sync-u sa južnjačkim mlaćenjem prazne slame po kafićima po ceo dan uz nepodnošljivu galamu jbga, sorry, to što su žestoki rodoljubi, svi i ne daju svoje i na svoje opet, sorry.
(oni pristigli u Beograd 90% njih nisu Rusi)... da se zna.

Uglavnom, pljuvačina po Rusima i Rusiji je sad jako In.
Kao 90-ih po Srbima.
Strašni stereotipi...

Mogao bih da dokazujem suprotno da pišem do kraja godine o Rusiji kakva jeste ali to na MZonetu neće značiti nikome i neće izmeniti ništa.

Autošovinisti i rusomrsci ovde imaju permanent residence i osećaju kao kod kuće. Kao ja u Rusiji.

Ne treba nikom kvariti ugodjaj.Znam koja akcija i posao ih čeka u Maju, moraće u tri smene da bleje na MZonetu, gazda im je malo nervozan samo fali još i Rusija.

MadZone rusomrzitelji će imati posla preko glave i bez mog malignog uticaja.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Rusija sve atraktivnija29.02.2024. u 01:18 - pre 58 dana i 11h
Citat:
Manager: Mogao bih da dokazujem suprotno da pišem do kraja godine o Rusiji kakva jeste ali to na MZonetu neće značiti nikome i neće izmeniti ništa.

Ne znam da li bi izmenilo nesto ali ja volim da citam o iskustvima ljudi u drugim zemljama (bilo ljudi odavde, bilo neke druge "kombinacije" drzave porekla i destinacije). Verujem da nisam jedini, tako da ce nekima ipak znaciti. Nebitno da li je u ovoj temi, zasebnoj ili kako god.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Rusija sve atraktivnija29.02.2024. u 01:24 - pre 58 dana i 11h
Citat:
Nebojsa Milanovic: Niko od nas ne živi u Rusiji (neka se javi ako ima takvih), niti koga ona interesuje, mene makar ne, pa nema ni potrebe da proučavamo ili prigovaramo njihov sistem.

Ova tema je bukvalno pokrenuta iz interesovanja za Rusiju i tema je o Rusiji. Ako tebe ne zanima Rusija, ostavi druge na miru da diskutuju o njoj.
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8374
*.dynamic.sbb.rs.



+1349 Profil

icon Re: Rusija sve atraktivnija29.02.2024. u 01:44 - pre 58 dana i 11h
Ne brini ništa, jasno je to meni, zato sam reč "briga" u prvoj rečenici stavio pod znake navodnika.

Time sam hteo da kažem da je krajnje ironično ono što se svaki dan može čuti na zapadu, da oni "brinu" o ljudskim pravima i sličnom stvarima u Rusiji.

Manager koji živi u Rusiji je pojasnio, ja naravno ne znam detalje jer rekoh ne bavim se Rusijom, ali znam da su to potpuno bizarne laži i propaganda namenjena za unutrašnju upotrebu pučanstvu NATO zemalja.

 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Rusija sve atraktivnija

Strane: << < .. 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17

[ Pregleda: 47374 | Odgovora: 321 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.