Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Bitkoin stalna diskusija

[es] :: Cryptocoins :: Bitkoin stalna diskusija
(TOP topic, by Nebojsa Milanovic)
Strane: << < .. 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 441395 | Odgovora: 3314 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Bitkoin stalna diskusija04.02.2018. u 00:22 - pre 75 meseci
Citat:
Branimir Maksimovic:
Poenta kod rudarenja je u tome da sto vise rudaris manje dobijas koina, tj povecava se slozenost operacije.

To ti upravo omogucuje da dok je tvoja valuta koju si stvorio jos uvek relativno anonimna narudaris sebi milione koina bez nekog narocitog napora. Posle kad svi nagrnu na tvoju valutu, pa naravno neka ih nek se zlopate, ne treba svi da se obogate
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
178.250.138.210



+1064 Profil

icon Re: Bitkoin stalna diskusija04.02.2018. u 00:25 - pre 75 meseci
Pazi mogu ja da kazem, evo imam 1 cokoladu prodajem je za 1000$. Tako isto i za koin. Sve dok god nema nekog ko ce da da tolko para nema nikakvu vrednost. Znaci da bi cudo zazivelo, mora poceti od necega sto ce biti prihvatljivo, i sto ce moci da funkcionise...
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
178.250.138.210



+1064 Profil

icon Re: Bitkoin stalna diskusija04.02.2018. u 00:29 - pre 75 meseci
pctel: "To ti upravo omogucuje da dok je tvoja valuta koju si stvorio jos uvek relativno anonimna narudaris sebi milione koina bez nekog narocitog napora. Posle kad svi nagrnu na tvoju valutu, pa naravno neka ih nek se zlopate, ne treba svi da se obogate "

Meni je u celoj prici suplje to ko garantuje da ti imas toliko i toliko koina. Eto ovde ili u nekom drugom tredu ovde neko se zalio da ne moze da pristupi nalogu na nekom sajtu na kome je imao x koina.
Ti u banci imas racun, mozes da odes na salter i proveris stanje racuna. Nije mi jasno sad kako uopste to moze da funkcionise bez prevare ako svoj racun drzis na nekom sajtu?
 
Odgovor na temu

mjanjic
Šikagou

Član broj: 187539
Poruke: 2712



+700 Profil

icon Re: Bitkoin stalna diskusija04.02.2018. u 00:39 - pre 75 meseci
Ja sam "malo" banalizovao objašnjenje, ali sam morao tako jer se postavljač pitanja iznad postavio u situaciju nekoga ko je apsolutni duduk i može da shvati da se realna vrednost dobija samo za realan koristan rad (princip na kome još uvek funkcioniše većina poljoprivrede u Srbiji, tj. nema hleba bez motike).

Međutim, neka isto to pitanje postavi i ovima na berzi koji trguju zlatom i drugim plemenitim metalima, kakva je korist čovečanstvu od onih koji mešetare na tim berzama i kako to svi nekako zarađuju (mada većina dosta manje), ili čemu dijamanti kao nakit (pa, ako neko hoće da plati, šta me briga čemu dijamanti kao nakit). Isto je i za bitkoin - sve dok neko hoće da plati kolika je cena, šta me briga čemu to služi u smislu da li je korisno.


A što se tiče "pranja" zarade od bitkoina, tako je bilo dok vlasti u nekim državama nisu reagovale, kako je sada trenutno ne znam, ali kako ne mogu da doskoče narko bosovima u SAD koji uspeju da "operu" prihod u dolarima, sa bitkoinima je samo lakše - da ne ulazim u tehnikalije, sistem je i osmišljen da bude decentralizovan (iako u praksi nije baš tako zbog pool-ova, još posebno kada se desilo da jedan pool na kratko vreme ostvari kontrolu od 51%), samo je pitanje da li ste prijavli prihod od "rudarenja" ili trgovine bitkoinima i platili porez. Naravno, vlasti (posebno u SAD) će doneti ili su već doneli propise vezane za prihode od rudarenja i trgovine bitkoinom i drugim kriptovalutama.

Naravno, sve zavisi i od poverenja u sistem, a za to je najbolje da pitate oni koji su izgubili ogromnu količinu bitkoina kod npr. Mt. Gox-a.


Na kraju, block chain je tehnologija koja se može primeniti u mnogim oblastima, posebno u e-bankarstvu i generalno digitalnom poslovanju (digitalno potpisani ugovori, online transakcije i sl.), nevezano za kriptovalute, i zato se o tome dosta priča.
Blessed are those who can laugh at themselves, for they shall never cease to be amused.
 
Odgovor na temu

zzzz
milan kecman
bluka

Član broj: 11810
Poruke: 2154
..able.dyn.broadband.blic.net.



+196 Profil

icon Re: Bitkoin stalna diskusija04.02.2018. u 00:52 - pre 75 meseci
Citat:
Bradzorf012:
brux002

U tom smislu, štampanje novca ili njegovo izdavanje bez pokrića niti stvaraju niti uništavaju dobra koja posedujemo, već samo vrše preraspodelu istih......

...... Zašto insistiram na ovome? Pa zato što se u nekim tekstovima kaže kako se bitkoin stvara. Novac nije moguće stvarati, moguće ga je štampati, na papiru ili u digitalnom obliku svejedno, ali mora postojati garancija onog koji ga izdaje da će donosiocu pružiti realnu opiljivu stvar ili uslugu. U slučaju bitkoina, ja to ne vidim nigde...

..... Da ponovim po hiljaditi put, iza bitkoina ne vidim ništa..


U pravu si.

Nigdje nema objašnjenja gdje udlazi realan novac ($ itd) kojim je otkupljena kriptovaluta.Naivno je objašnjenje "Bob kupio BTC , a novac otišao ka Carol koja ih je prodala".Ipak je nekih 17 000 000 komada koji su uglavnom prodani po nekakvom tekućem kursu.Moguće da je znatan dio u vlasništvu kreatora sistema,a jedan manji dio podjeljen je rudarima i programerima kao nagrada.Ostalo je prodano.Da je realni novac u nekom trezoru i pod nadzorom onda bi BTC imao bar neko pokriće.Sumnjam da je tako.

Ali zašto raste?Negdje tumače da BTC pogodan za izbjegavanje poreza na promet i neka protivzakonita trgovanja.Takve pogodnosti bi se plaćale sa nekoliko procenata,nekim provizijama.Ogromni skokovi vrijednosti se ovim ne mogu objasniti.
Uostalom stiče se utisak da većina ulagača nema ambicije plaćati neku robu ili usluge već samo vrebaju povoljan trenutak da zgrabe više od uloženog.Ne,svi neće moći.Većina će dobiti manje od uloženog.
Drugo tumačenje da je rast posljedica velike potražnje.To je sasvim vjerovatno,svi trče za akcijama koje naglo rastu.Špekulanti na berzama često prave vještačke potražnje što je vjerovatno i ovdje slučaj.

Rudari stvarno pomažu sistemu i za to su nagrađeni primarno emitovanim BTC bez pokrića.Oni jako usporavaju transakcije nekim besmisleno komplikovanim sparivanjima.Da nebi došlo do nekontrolisanih oscilacija kursa.

Fenomen kriptovaluta se predstavlja kao vrlo transparentan,bez centra upravljanja,prepušten da se na mreži ponaša u skladu sa željama korisnika.Ipak su osnove sistema u dubokoj magli.Imam i ja pitanja,ali ne tražim da neko odgovori jer ga jednostavno niko nezna:
1)Ko vodi marketing,plaća oglašavanja,kreiranja i održavanja www stranica itd?
2)Ko podstiče uključivanje BTC u platni promet,kao svjetske valute.
3)Gdje je skončao novac prikupljen prodajom BTC?
Nemože te poslove raditi softver,decentralizovan i razbacan po mreži.



[Ovu poruku je menjao zzzz dana 04.02.2018. u 02:15 GMT+1]
________________________________

Najbolja kritika formule za Sagnac effect:
https://www.omicsonline.org/op...090-0902-1000189.php?aid=78500

OK evo prave formule:P=2wft^2 [period]
 
Odgovor na temu

nemamstan

Član broj: 335040
Poruke: 246



+134 Profil

icon Re: Bitkoin stalna diskusija04.02.2018. u 02:11 - pre 75 meseci
Citat:
Branimir Maksimovic

Eto ovde ili u nekom drugom tredu ovde neko se zalio da ne moze da pristupi nalogu na nekom sajtu na kome je imao x koina.

To se meni desilo, mada nije da se nešto žalim. A i da se žalim koja svrha?

Citat:
zzzz

1)Ko vodi marketing,plaća oglašavanja,kreiranja i održavanja www stranica itd?

Vezano za odgovor u prethodnom stavu
nalazi se i odgovor na tvoje pitanje.

Ja sam ih oglašavao putem tvitera, fejsbuka i drugih društvenih mreža.
Oni su mi plaćali BTC-om a završilo se kradjom (moga "novca"). Znam ko je lopov ali im ništa ne mogu.


Citat:
mjanjic

narko bosovima u SAD koji uspeju da "operu" prihod u dolarima, sa bitkoinima je samo lakše - da ne ulazim u tehnikalije

Pa mena baš te "tehnikalije" zanimaju.

Recimo drpim $1000 i hoću da to uložim u BMW deonice.
Kako uz pomoć BTC (koga nemam jer dok su drugi vredno rudarili ja sam pljačkao banke)
da "operem" tih $1000?
 
Odgovor na temu

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Bitkoin stalna diskusija04.02.2018. u 02:55 - pre 75 meseci
Janjiću

Zašto nisam komentarisao tvoj prethodni post? Evo nekoliko razloga. Postavljaš se kao i većina vernika na temi, vrtiš nam priču koju možemo da pročitamo i vidimo svuda, baš u onim tekstovima iz kojih sam pokušavao da shvatim i izvučem zeca na čistinu. Na kraju, baviš se dokazivanjem očiglednog, a mene to ne može nikako da impresionira. To prvo. Drugo, o novcu sa zlatnom podlogom ili bez nje ne moraš da držiš predavanje, ako nisi primetio, već sam pisao o tome, pre tvog upisa. Treće, ako se već razmećeš znanjem, ne bi bilo loše da napraviš razliku između poslovnih banaka i centralne banke. Osim što imaju sličan naziv i u radu koriste novac kao sredstvo, te institucije se prilično razlikuju. Ove prve trguju novcem koji im prodaje ona druga. Ovih prvih ima više, ova druga je jedna. Eto, da se i ja malo pravim pametan. Četvrto, ne reče nam šta je glasanje. Ostatak ovog posta nije vredan komentara.

Sledeći tvoj post je još lepši. Da, postavio sam se kao apsolutni duduk, iz prostog razloga što gađam u suštinu i nemam vremena da se bavim glupostima. U proučavanju tematike, vrlo brzo sam došao do zida, tj. sumnje da se radi o šemi za šišanje ovaca. Naravno, šemi se mora dati neko zvučno ime, mora biti obavijena velom tajne i vešto zamaskirana iz dva razloga. Prvi, onaj koji šiša mora da se izvuče na vreme, a tajanstvenost mu u tome pomaže. Drugo, ovce će više da navale na makaze, ako je sve uvijeno u oblande. Ako nastavim sa numeracijom iz prethodnog posta, onda bi ovo bilo šesto. Sedmo. Da si pažljivije čitao ono što pišem, video bi da ja nigde nisam govorio ni o kakvoj koristi, već o razmeni dobara i usluga, ni manje ni više. Još manje sam govorio o radu, jer je ovo o čemu pričamo malo obuhvatnije. Dakle, kada idući put svratiš do sela, reci seljacima da potroše neki dinar na Marinu Abramovic kada budu u Beogradu. Eto, neki to što ona radi smatraju umetnošću i spremni su da plate, kako bi je gledali dok sedi ili leži gola u galeriji nepomična dan dva. Zašto pominjem baš nju i zašto mi je pala na pamet? Na primer, zato što i ona izaziva kontroverze kao i bitkoin, gde god se pojavi. Uglavnom, malo je ravnodušnih, neki je vole neki je mrze. U čemu je štos? Voleo, mrzeo ili bio ravnodušan prema umetnosti Marine Abramovic, ne možeš poreći da se između nje i onih koji posećuju njene performanse vrši nekakva razmena. Ona je svoj život posvetila tome, a mnogi su spremni da plate kako bi je videli. Šta se razmenjuje na tržištu bitkoina? Magla. Eto, to je bio razlog zašto sam se postavio kao duduk, jer ne želim da na prvu kritikujem nešto sa čim nisam do kraja upoznat, ostavio sam jedan posto šanse, što nije malo, da možda negde grešim ili nešto nisam dobro razumeo. Osmo. Što se berze tiče, pre šest sedam meseci smo na forumu vodili jednu diskusiju u kojoj si i ti učestvovao. Pronađi moj post(jedan od mnogih), videćeš da nema potrebe da mi objašnjavaš šta je berza, hvala na trudu, ali nepotreban je. Što se tiče koristi čovečanstvu, mašiš temu, ali razumem te, hoćeš da ostaviš utisak. Samo kratko, oni trguju realnim opipljivim stvarima: pšenicom, kukuruzom, kafom, naftom, plemenitim metalima, hartijama od vrednosti itdisl. Bez obzira na sve moguće i nemoguće mahinacije, prevare, balone pumpanja i pucanja, start je više nego jasan. Pera Perić, pojedinac ili institucija garantuje svojim potpisom, kovanicom, žvrljotinom da će donosilac dobiti nešto: par sličica za album, ulaznicu za marinu abramovic, sto grama kafe ili pogled sa ajfelovog tornja, nebitno. Nebitno je i koliko ti ili ja procenjujemo da to vredi i da li uopšte vredi. U slučaju bitkoina, toga nema, ništa, prazno, nula, vakum. Neko vrti brojke na ekranu i kao što reče pctel, prodaje samom sebi. Prodaj mi tvoj telefon za milion evra, ja ću tebi moj toplap za milion i dvesta hiljada, taman mi ostaje za onaj stan, ne mora u krugu dvojke. Kada ostalima na temi zacakle oči(a sve vreme im cakle) pošto vide kako se ti i ja gađamo milionima, lako ćeš nadoknaditi onih dvesta hiljada. Može? Da da, zato se o tome dosta priča, zato što zaista nema leba bez motike. Nije hleba bez motike, nego leba bez motike. A motika, dal je motika, dal su leđa u kičmatransu ili zakmo, to je nešto petnaesto.



pctel

Svaka čast, divim ti se do imbecilnosti, ali zaista. Em si ga lepo sročio, em si ga otkucao na drndoidu, onoliki post. Kada se obogatim od prodaje Bradzorfkoina, idemo na pivo.

zzzz

Analitički, precizno i nepristrasno, baš tako.
 
Odgovor na temu

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Bitkoin stalna diskusija04.02.2018. u 03:01 - pre 75 meseci
Citat:
nemamstan:
Kome da se žalim?


Upravi vodovoda.

Citat:
nemamstan:
Pa mena baš te "tehnikalije" zanimaju.

Recimo drpim $1000 i hoću da to uložim u BMW deonice.
Kako uz pomoć BTC (koga nemam jer dok su drugi vredno rudarili ja sam pljačkao banke)
da "operem" tih $1000?


Zaista, postavlja se pitanje, šta ovi koji znaju sve te detalje i "tehnikalije" rade ovde na forumu u dva ujutru? Da ja znam te detalje, odavno bih sedeo na nekoj plaži, ispijao koktele...

[Ovu poruku je menjao Bradzorf012 dana 04.02.2018. u 04:44 GMT+1]
 
Odgovor na temu

mjanjic
Šikagou

Član broj: 187539
Poruke: 2712



+700 Profil

icon Re: Bitkoin stalna diskusija04.02.2018. u 04:00 - pre 75 meseci
Ako se već postavljaš tako, onda navedi precizno šta te interesuje, a ne da se postavljaš kao oni što u nekom zaseoku sede ispred zadruge i pitaju da im neko objasni šta je bitkoin, a ne mogu da razumeju ni opipljivije stvari tipa šta je to intelektualna svojina i zašto moraju, ako ja patentiram neki postupak npr. baš u poljoprivredi, da plaćaju papir na kome je moj potpis i piše da mogu da koriste taj i taj postupak zaštićen tim i tim patentom.

Opet banalizovan primer, ali tako tražiš, i ne, ne pravim se pametan, nego se ti praviš pametan tako što postavljaš filozofska pitanja, jer je i običan papirni novac odavno prestao da ima samo osnovnu funkciju - razmena robe, tj. trgovina. Novac je postao većini bogataša i kompanija sam sebi cilj, tj. cilj je imati što više novca, ne sa namerom da se sebi obezbedi neki "comodity", već čisto da se ima na gomili i da se ima više od nekog drugog.
I preko 90% čovečanstva trpi zbog tih koji bi samo da nagomilavaju novac.

A o tome da li su kriptovalute "magla" možemo samo filozofirati.
Šta je npr. Facebook značajno uradio za čovečanstvo i šta realno prodaje? A vlasnik većinskog paketa i ostali deoničari okreću milijarde.
Isto ti je i sa mnogim kriptovalutama, samo drugačije upakovano.


Ali, kriptovalute su donele i nešto korisno - ideje koje mogu biti vrlo korisne za konkretne stvari, koje sam i naveo (e-banking, digitalni potpisi dokumenata na kojima je izmene vršilo više korisnika i sl.). Block chain je ideja koja se može iskoristiti za mnogo toga, tako da ostaje neka korist i ako sve kriptovalute propadnu, a FB da sutra nestane, ništa korisno iza njega ne bi ostalo, kao što nije iza Myspace-a.
Blessed are those who can laugh at themselves, for they shall never cease to be amused.
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
87.116.179.*

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Bitkoin stalna diskusija04.02.2018. u 05:41 - pre 75 meseci
@mjanjic

Cilj bogatasa nije novac sam po sebi, oni ga itekako i trose.

Sto se facebooka tice, oni nude uslugu svojim korisnicima koju neko placa tako sto se reklamira tamo.
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Bitkoin stalna diskusija04.02.2018. u 08:44 - pre 75 meseci
Citat:
Branimir Maksimovic:
Pazi mogu ja da kazem, evo imam 1 cokoladu prodajem je za 1000$. Tako isto i za koin. Sve dok god nema nekog ko ce da da tolko para nema nikakvu vrednost. Znaci da bi cudo zazivelo, mora poceti od necega sto ce biti prihvatljivo, i sto ce moci da funkcionise...

Otvoris hiljadu akaunta i prodajes sam sebi, sve dok neko ne pomisli da je sigurno dojaja imati tu cokoladu kad je ljudi toliko placaju. I da ce kad malo sacekaju moci prodati jos skuplje. Ne postoji nesto kao prihvatljiva cena za kriptovalutu, niti je cena bitna - u cemu je razlika da li ces da kreiras milion koina po 1.000 dolara, ili milijardu po dolar? To ti je u konacnom zbiru isto. Naravno, lakse ti je da im u startu postavis neku nisku cenu pa onda napravis ogroman rast dok si ti jedini vlasnik, ali generalno ne postoje nikakve granice po kojoj vrednosti mozes da kreiras i do koje da vozis cenu.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Bitkoin stalna diskusija04.02.2018. u 08:53 - pre 75 meseci
Citat:
Branimir Maksimovic:
Meni je u celoj prici suplje to ko garantuje da ti imas toliko i toliko koina.

Blokchain tehnologija je prilicno sigurna po tom pitanju - ne mozes nekom dati/prodati koin koji nemas. Naravno, ako si ti kreator novog koina, ti omas prilicnu slobodu da nasteujes koliko hoces da imas koina pre nego sto drugi pocnu da rudare i da i oni sticu svoje. Naravno, ako ti se uopste isplati da ih pustis da rudare, u suprotnom sve se svodi na zapovest "neka bude milijardu koina i neka budu svi moji".

Citat:
Međutim, neka isto to pitanje postavi i ovima na berzi koji trguju zlatom i drugim plemenitim metalima, kakva je korist čovečanstvu od onih koji mešetare na tim berzama i kako to svi nekako zarađuju...

Ne mogu svi da zaradjuju, neko mora da izgubi tacno onoliko koliko drugi zarade + iznose berzanske provizije. Mene cesto zovu da se prikljucim na neku berzu, u fazonu svi zaradjuju pa mozes i ti, ali ja kapiram da njima treba mnogo ovakvih naivnih kao ja koji ce da se zalete i izgube nesto, da bi oni koji su godinama to izucavali i procitali gomilu knjiga mogli da profitiraju.

Citat:
kako ne mogu da doskoče narko bosovima u SAD koji uspeju da "operu" prihod

Ovih dana su u SAD pocela da stizu prva poreska resenja - svako ko je imao vise od 20.000$ zbirnog godisnjeg prometa na menjacnici je oporezovan kao da mu je to delatnost. Oni koji su promenili manje od 20.000 $ ovom prilikom prolaze ispod radara i tretira se kao da im je to hobi. Menjacnice su obavezne da daju podatke poreskoj upravi.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Bitkoin stalna diskusija04.02.2018. u 09:13 - pre 75 meseci
Citat:
zzzz:
Ali zašto raste?Negdje tumače da BTC pogodan za izbjegavanje...

Objasnio sam ranije - raste po "Teoriji vece budale", a lakse se nalazi na googe u engleskoj verziji "Greater fool theory". Ukratko, svako od nas hoce da bude budala i kupi nesto sto ne vredi nista po veoma visokoj ceni, pod uslovom da sutra moze da nadje jos vecu budalu kojoj to moze prodati po jos vecoj ceni. U proslosti je uvek bilo kad jednom cena pocne da pada, to je kraj igre, ali ovog puta je organizovana nevidjena marketinska kampanja da se ljudi ubede kako su padovi normalna stvar i kako posle toga opet sledi rast. To je nesto sto se dogadja prvi put u istoriji ljudske civilizacije. Pored toga, kriptovalute su poprimile formu religije, kripto vernici veruju da je to nesto mnogo dobro i plemenito, da su njihovi koini u rangu svetinje koje nece prodati ni po kojoj ceni. Tako da je jedini razlog zasto BTC raste ta marketinska kampanja, nema to veze sa onim za sta je pogodan, jer za to za sta je pogodan pogodan je ne samo ako raste, vec je jos vise pogodan ako ima stabilnu, konstantnu vrednost. Svi mi sto ovde nesto pisemo o kriptovalutaa smo deo marketinske kampanje a u marketingu postoji pravilo da je i losa reklama dobra reklama, tako da je ova moja poruka cist primer reklame za bitkoin.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

zzzz
milan kecman
bluka

Član broj: 11810
Poruke: 2154
..able.dyn.broadband.blic.net.



+196 Profil

icon Re: Bitkoin stalna diskusija04.02.2018. u 12:43 - pre 75 meseci
pctel:
Citat:
.............ali ovog puta je organizovana nevidjena marketinska kampanja da se ljudi ubede kako su padovi normalna stvar i kako posle toga opet sledi rast. To je nesto sto se dogadja prvi put u istoriji ljudske civilizacije. Pored toga, kriptovalute su poprimile formu religije, kripto vernici veruju da je to nesto mnogo dobro i plemenito, da su njihovi koini u rangu svetinje koje nece prodati ni po kojoj ceni. Tako da je jedini razlog zasto BTC raste ta marketinska kampanja,.............


Uglavnom se slažem sa tvojim tvrdnjama,ali ipak se mora priznati da u cijeloj kampanji ima skrivenih poteza.Možemo samo nagađati šta se sve dešava.Evo nekih čudnih činjenica koje jako utiču na oscilacije tečaja BTC.

-Neke robe i usluge se već sad mogu kupiti/prodati za kriptovalute.Takav promet je u porastu.BTC ima tendenciju da postane "pravi" novac.Ovo itekako pogoduje prodaji BTC i rastu vrijednosti.Može biti da vlasnik sistema nekim garancijama privoljeva trgovačke mreže da prihvate ovu nestabilnu valutu.

-Državama u kojima se odvija ovakav promet nanosi se šteta jer ne mogu to oporezovati.Ali odgovorna ministarstva se prave da to ne primjećuju.Može biti da su korumpirani od strane vlasnika sistema,vjerovatno lijepom količinom BTC.

-Države koje objave zabranu prometa BTC,jako utiču na nagli pad vrijednosti.Kada se ponovo oglase da vijest nije tačna,imamo porast.Može biti da je i ovdje isti razlog kao u prethodnom primjeru.

-Na mreži se može naći mnogo raznih ekspertnih strategija za postupke "vjernika".Neko (valjda vlasnik sistema) se baš sticao da ohrabri ulagače na dugotrajnu izdržljivost u čuvanju kripto valuta.Masovno prihvatanje ovakve metode doprinosi porastu vrijednosti i privlačenju novih kupaca BTC.

Meni se čini da cijela igranka može otići u dva pravca.
1)Klasičan slom kada se iscrpe svi potencijalni kupci.BTC preko noći pada na nulu.(Ovo vlasnik može izvesti kad god poželi!)
2)BTC postaje svjetski priznat novac,stabilan kao SFranak,čak malo i bolji.Bolji nego Euro u EU i oslonjen na ekonomiju gotovo cijelog svijeta.Na leđima "ovaca" i uz nešto korupcije steći će se nevjerovatna finansijska moć,uporediva sa svjetskim bruto proizvodom.(Vlasniku sistema bi ova verzija više odgovarala,ali da li će uspjeti možda ni on nezna.U svakom slučaju ima varijantu 1,neće propasti)


________________________________

Najbolja kritika formule za Sagnac effect:
https://www.omicsonline.org/op...090-0902-1000189.php?aid=78500

OK evo prave formule:P=2wft^2 [period]
 
Odgovor na temu

brux002
Goran Blazin
Web Developer
Svuda po malo

Član broj: 280339
Poruke: 251
cable-188-2-60-13.dynamic.sbb.rs.

Sajt: goranblazin.com


+98 Profil

icon Re: Bitkoin stalna diskusija04.02.2018. u 13:15 - pre 75 meseci
Citat:
zzzz ...Vlasniku sistema...


A odakle tebi dokazi da tvrdis da je sistem centralizovan i da ima vlasnika? Jesi li nekad cuo za torrent? Jel i on mozda ima vlasnika?

Ceo kod bitcoin aplikacije je open source i nalazi se na githabu: https://github.com/bitcoin/bitcoin . Ako postoji vlasnik sistema to bi se moralo videti u tom kodu.

Ili mozda pretpostavljas da je ovo najveca teorija zavere i da su milioni pametnih ljudi koji su ovo verifikovali da je decentralizovano - samo konspiratori u nameri da opljackaju / vladaju svetom?

Pa ovo mi je onda u rangu onih sto ne veruju u vakcine, klimatske promene ili cinjenicu da je zemlja okrugla. And here I thought da je ovo steciste intelektalaca Srbije...
Violence is the last refuge of the incompetent.
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Bitkoin stalna diskusija04.02.2018. u 14:14 - pre 75 meseci
Citat:
zzzz:
-Neke robe i usluge se već sad mogu kupiti/prodati za kriptovalute.Takav promet je u porastu.BTC ima tendenciju da postane "pravi" novac.

Imas neke statisticke podatke, ili odokativno? Ja upravo gledam dijagram dnevnog placanja u bitkoinima i tokom 2016 i 2017 nije zabelezen nikakav rast. Pocetkom 2018 promet je isti kao i pocetkom 2016. Neke online prodavnice su pocele da prihvataju bitkoin, neke su odustale od njega. Ako se nastavi ovaj trend, bitkoin ce mnogo pre da propadne nego da postane opsteprihvaceno sredstvo placanja.

Citat:
Ovo itekako pogoduje prodaji BTC i rastu vrijednosti.Može biti da vlasnik sistema nekim garancijama privoljeva trgovačke mreže da prihvate ovu nestabilnu valutu.

Da se nadovezem na prethodnu analizu - promet u bitkoinima je prilicno konstantan tokom prethodne dve godine, a vrednost bitkoina je za to vreme imala ogroman rast i potom malo manje ogroman pad. Koji drugi zakljucak izvuci nego da upotreba bitkoina nema nikakve uzrocno/posledicne veze sa njegovom vrednoscu?

Citat:
-Državama u kojima se odvija ovakav promet nanosi se šteta jer ne mogu to oporezovati.Ali odgovorna ministarstva se prave da to ne primjećuju.Može biti da su korumpirani od strane vlasnika sistema,vjerovatno lijepom količinom BTC.

Indija je izrazila jasnu nameru da se ove godine obracuna sa bitkoinom. USA salje poreska resenja koja nisu bas bila ocekivana. Ozbiljne drzave nece da pucaju u prazno niti da se bore protiv vetrenjaca, treba im vreme da prouce "neprijatelja" i njegove slabosti i da organizuju udar.


Citat:
-Države koje objave zabranu prometa BTC,jako utiču na nagli pad vrijednosti.Kada se ponovo oglase da vijest nije tačna,imamo porast.Može biti da je i ovdje isti razlog kao u prethodnom primjeru.

To je kao sto sam gore objasnio sve marketing. Vidis, ne utice sama zabrana na vrednost, nego utice pricanje o tome. Mnogi ljudi ne bi vise drzali ustedjevinu u bitkoinima kada bi neko respektabilan izasao i rekao "to je nelegalno, nepatriotski, stetno po drzavu, ekoomiju i po socijalno ugrozene ljude". Samo rekao, tj. etiketirao to kao stetno, ne nuzno i odredio neku kaznu za to.


Citat:
-Na mreži se može naći mnogo raznih ekspertnih strategija za postupke "vjernika".Neko (valjda vlasnik sistema) se baš sticao da ohrabri ulagače na dugotrajnu izdržljivost u čuvanju kripto valuta.Masovno prihvatanje ovakve metode doprinosi porastu vrijednosti i privlačenju novih kupaca BTC.

Ako si vlasnik bilo koje kolicine kriptovalute, onda imas interesa da ubedjujes ljude okolo da ce cena opet da ide gore i da ne treba prodavati, jer svaka prodaja obara cenu, a svaka kupovina podize cenu. Jeste to mnogo manje od promila, ali u igri velikih brojeva, milion x manje od promila itekako znaci nesto.

Citat:
Meni se čini da cijela igranka može otići u dva pravca.
1)Klasičan slom kada se iscrpe svi potencijalni kupci.BTC preko noći pada na nulu.(Ovo vlasnik može izvesti kad god poželi!)
2)BTC postaje svjetski priznat novac,stabilan kao SFranak,čak malo i bolji.

Ako sam dobro razuemo, bitkoin ima kapacitet da izvrsi 7 transakcija u sekundi, sto je dovoljno za jedan provincijski gradic, ali je smesno na nivou planete. Zbog toga je on osudjen na propast. Ili na ogromnu reformu koja ce omoguciti barem milion transakcija u sekundi. Meni nije bas jasno zasto je to neko tako smislio, tj. jasno mi je da taj koji je smislio nikad nije imao plan da bitkoin postane ozbiljna valuta. Ja mislim da vece sanse imamo da docekamo kripto-dinar nego bitkoin u Maksiju naprimer.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

nemamstan

Član broj: 335040
Poruke: 246



+134 Profil

icon Re: Bitkoin stalna diskusija04.02.2018. u 14:18 - pre 75 meseci
Citat:
mjanjic

Ali, kriptovalute su donele i nešto korisno - ideje koje mogu biti vrlo korisne za konkretne stvari, koje sam i naveo (e-banking, digitalni potpisi dokumenata na kojima je izmene vršilo više korisnika i sl.). Block chain je ideja koja se može iskoristiti za mnogo toga

Ok, šta konkretno donosi taj "Block chain"?
Pitam zato što recimo dokument Bitcoin: A Peer-to-Peer Electronic Cash System tvorca bitkoina Satoshi Nakamoto sadrži i segment koda:

Code:
#include <math.h>
double AttackerSuccessProbability(double q, int z)
{
double p = 1.0 - q;
double lambda = z * (q / p);
double sum = 1.0;
int i, k;
for (k = 0; k <= z; k++)
{
double poisson = exp(-lambda);
for (i = 1; i <= k; i++)
poisson *= lambda / i;
sum -= poisson * (1 - pow(q / p, z - k));
}
return sum;
}


Ako se malo bolje pogleda može se primetiti da kod nije optimalan.
Zašto bih ja onda morao da proveram na githabu kad već iz ovoga vidim da se radi o pacerskom programeru.
A poznati su i slučajevi stotina hiljada "pokradenih" BTC, "doradjivanja" sistema pa je sad "siguran" itd.

Dakle, sažeto: šta je kreativno, novo i upotrebljivo u tom "blockchain" sistemu za bilo šta korisno?
Ti kažeš mnogo toga, ok daj bar jedan eksplicitan primer!
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Bitkoin stalna diskusija04.02.2018. u 14:20 - pre 75 meseci
Citat:
brux002:
Ceo kod bitcoin aplikacije je open source i nalazi se na githabu: https://github.com/bitcoin/bitcoin . Ako postoji vlasnik sistema to bi se moralo videti u tom kodu.

A zasto mislis da bi se moralo videti, ja sam prilicno siguarn da se ne moze videti. Objasnio sam gore Bradzorfu kako da napravi svoj Bradzorfkoin, koristeci open source bitkoina, otvori hiljadu akaunta i nikada nigde nece biti vidljivo da su svi njegovi. Logicno je da je kreator ako je zeleo da stvori iluziju decentralizovanosti napravio 1.000 akaunta a ne jedan. Da li ti mozes ponuditi ikakav dokaz da jedna osoba nije vlasnik 50% bitkoina? Ne mozes, mozete samo da nagadjate i ti i on a da niko ne moze sa sigurnoscu da kaze ko je u pravu.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
178.250.138.210



+1064 Profil

icon Re: Bitkoin stalna diskusija04.02.2018. u 14:22 - pre 75 meseci
pctel "tj. jasno mi je da taj koji je smislio nikad nije imao plan da bitkoin postane ozbiljna valuta."

Najverovatnije je to. Niko nije sanjao da ce cela planeta da se zaliudi time.
 
Odgovor na temu

revlo

Član broj: 338032
Poruke: 178
77.243.24.*



+44 Profil

icon Re: Bitkoin stalna diskusija04.02.2018. u 14:35 - pre 75 meseci
Koliko ja laički vidim vrednost zlatu pada a vrednost bitkoinu raste, mislim da u trgovanju treba se voditi tim skorasnjim pravilom. A posto od bitkoina najvise koristi imaju ameri, onda mora se verovati i da porastom dolara prema zlatu, raste i bitkoin.

Igrom slucaja sam na jednoj berzi otvorio demo nalog i sad me stalno zovu i obavestavaju kad sta treba da kupim ili prodam, ne bih li naucio nesto i osilio se da otvorim pravi nalog... ali avaj, osecaj je mocan, kao da imas milijarde :D
 
Odgovor na temu

[es] :: Cryptocoins :: Bitkoin stalna diskusija
(TOP topic, by Nebojsa Milanovic)
Strane: << < .. 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 441395 | Odgovora: 3314 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.