Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije

elitemadzone.org :: MadZone :: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije

Strane: << < .. 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91

[ Pregleda: 281126 | Odgovora: 1804 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

HoT_Steppa

Član broj: 25399
Poruke: 1940



+398 Profil

icon Re: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije16.10.2017. u 10:21 - pre 79 meseci
Citat:
dusanboss:
Ovima sa fakulteta je izgleda jako teško da priznaju da prodaju m. za bubrege. Razumljivo, mnogo ljudi pored zaposlenih na fakultetima živi od priliva studenata u univerzitetske centre.

Imaju promlem jer sve više ljudi shvata da ulaganje u dete-studenta od 90-ih godina na ovamo knostantno raste, a sve je manje isplativa investicija.

Mada ne brinem se ja za tu visoko-školsku bulumenta. Profitiraće oni od ega reoditelja koji neće dozvoliti da njihovo dete ne završu fax, a da dete nekog tamo poznanika završi. Pa nije valda taj pametniji od našeg? :).

Mnogi ljudi su još zarobljeni u 80-im kada je diploma zaparvo značila nešto.

Da li su i kod nas kao u USA zaživeli oni studentski kerediti? Ne verujem, nije niko lud da da našim studetima keš osim ako nemaju nšto vredno da založe. Znaju banksteri da te pare nazat videti neće.

Kad samo razmislim o tim klincima u US koji su uzeli te kredite kako bi sebi obezbedili bolju budućnost. On ni ne dolaze iz dobrostojećih familija pošto im u suprotnom ne bi trebao kredit. Istraživanja pokazuju da fakultetsko obrazovanje ima uticaj na povećanje šansi za boljim i plaćenijim poslom samo kod studenata iz bogatih porodica.

Tako jadni nakon 5 ili više godina ako i završe taj fakultet, radiće na benziskoj ili u meku i varćaće finu sumicu kredita on svog minimalca. Naravno pre ili kasniji pomisliće da im je kanda neko uvalio patku. :) I tamo će se isto onda naći neka gospoja kao ova iz BG sa RAVENovog videa da objasni kako oni na koledžima eto ne spremaju ljude za tržište rada već ih uče da sami stvore tržište rada. :) a dotični koji radi na benziskoj je verovatno sam kriv za svoju situaciju. Zanimljivo


Da pogodim, nisi završio fakultet?
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije16.10.2017. u 11:09 - pre 79 meseci
Dusane - ne znam otkud je krenula ta diskusija, ogovaram samo na tvoj post, tako da moguce da masim neku visu poentu.

Ukratko - njaske bez veze. Fakultet je uvek bio i uvek ce biti dobra odskocna daska za coveka iz siromasne porodice da obezbedi sam sebi zivot koji mu nisu obezbedile zivotne okolnosti u kojima se rodio. Ako iskljucimo IT, procenat onih koji su poreklom iz siromasnih porodica a zavrsili su neki dobar fakultet i uspeli da naprave nekakve karijere i/ili obezbede sebi pristojan zivot je daleko veci, od procenta ljudi, slicnih polaznih parametara, koji nisu zavrsili fakultet.

Pocetna plata studenta ETF-a posle zavrsenog fakulteta nije ispod 500e danas u BGD-u, bio on iz siromasne ili bogate familije (ustvari znam dvoje koji su krenuli od ±650-700e, direktno sa faksa, bez ikakve veze, iz siromasnih familija)... Znam ih nekoliko bas iz generacija koje su zavrsile faks u poslednjih par godina, tako da ne pricam napamet.

Ista situacija je bila sa generacijama koje su zavrsavale fakultet pre 10-15g, NE ZNAM NIKOG SA ETF-a KO NEMA DOBAR POSAO danas, i ko ga nije dobio odmah posle faksa. Razumes, ne poznajem coveka bez dobro placenog posla i to je samo zato sto je izgurao taj fakultet. Mnogi ljudi su dosli na ETF, van Bgd-a iz siromasnih krajeva, sela pored Cacka, ima i izbeglica, ima i ljudi koji su rasli u Bgd-u - 3 generacije u jednosobnom stanu u prigradskom naselju itd. I svi do jednog sad zive bolje od nekog srpskog proseka.

Normalno kad pricam o fakultetkom obrazovanju, ne mislim na megableju, visu poslovnu skolu, i gomili ovih novih isurenih odelenja fakulteta u Kragujevcu, Zrenjaninu i ostalih institucija koje sluze za stampanje diploma da bi se zadovoljili uslovi na konkursu u opstinskoj administraciji...

BTW - ovo ti kaze covek koji nije zavrsio nikakav fakultet.
 
Odgovor na temu

jovajovic100

Član broj: 325194
Poruke: 141



+2244 Profil

icon Re: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije16.10.2017. u 11:58 - pre 79 meseci
Citat:
dusanboss:
Tako jadni nakon 5 ili više godina ako i završe taj fakultet, radiće na benziskoj ili u meku


Jeste tako kako ti kažeš , ali neko ko sa , recimo , mašinskim radi na pumpi moći će jednom da nađe posao
u struci , a neki kao ti ko radi na pumpi ( ti čak i neradiš na pumpi ) moži će da mašta o legili stranaca kao
svom maksimalnom dometu .

Kome snaga argumenta leži u brisanju, tragovi mu nečoveštvom smrde.
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 732
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+593 Profil

icon Re: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije16.10.2017. u 13:01 - pre 79 meseci
HoT_Steppa, jovajovic100. Kako ste lepo požurili da mi diskreditujete. Znači ako kritikujem visoko školstvo autmatski znači da je to neki izliv nezadovoljstva zbog ne završenog faxa? :)

Mislim malo bi bilo bez veze da komentarišem nešto a da baš nemam nikakvog iskustva sa tim. Zvaršio sma dva fakullteta. Jedan je omraženi Megatrend a drugi je FTN u Novom Sadu smer Mehatronika (za neupućene, eben smer jako. stručni predmeti sa ek. tehnike i mašinstva zajedno). Do duše ovaj drugi 3 god, ali i to je bachelor diploma.

Inače taj Megatrend (Džon Nezbit sada) nije toliko zlo. Jeste mnogo lakši od ovog državnog, ali je najjači privatni fakultet (a najkritikovanije). Verovatno da je bilo kupovine diplome ranije, medjutim od kada je akreditovan svake godine se mora predati učinak studenta ministarstvu. Tako da i ako neko možda kupi diplomu mora da prodje 4 g da bi je dobio.

Ja je kupio nisam. Išao sam na predavanja (ne na sva, ali ni na državnom nisam na sva). Izašao sam na sve ispite, neki su bili ekstremno laki drugi teži a za neke si stvarno morao da zagreješ stolicu.

Što se tiče državnog, ni tamo nije sve tako sjajno. Ima kupovine ispite, radjačko-ortačkog pomaganja i ostali malverzacija. Manje nego na privatnom, ali daleko su oni od svetaca.



 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 732
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+593 Profil

icon Re: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije16.10.2017. u 13:19 - pre 79 meseci
bananaphone to oko bogatih-siromašnih porodica važi za US. Ovde to ide malo drugačije. Zanimljivo da ti poznaješ ljude koji su većinom dobil posao posle faxa pošto ja znam gomilu koji su završili fax (državni) i morali da se doškolavaju ili da se na neki drugi način snadju kako bi došli do posla. Vićunu poslova koju rade mogli bi da rade i bez završenog faxa.

Ja ne kažem da je fax apsolutno gubljenje vremena. Naravno da dobijaš nešto od tih utrošenih 4g. Samo ne bih reko da je to vredno novca i truda koji potršiš. Pogotovo danas kad je moguće obrazovati se kod kuće, preko inerneta. Dostupnost zanja nikad nije bila veća.

Summa summarum, moj stav je da kada se svi činioci uzmu u obzir, studiranje danas je gubljenje vremena, novca, živaca i truda. (sem za retke slučajeve)
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije16.10.2017. u 13:56 - pre 79 meseci
Dusane, rekao sam sta podrazumevam pod fakultetom. Ako si zavrsio megableju i nemas posao - postoji razlog za to, nemas dobru vezu... To je fakultet koji se zavrsava da bi imao diplomu, kad imas vezu.

Postoji grupa fakulteta koji te stvarno skoluju i posle kojih imas i neko znanje i garantovan posao (primer ETF), postoji grupa fakulteta koji su teski ali generalno rezervizani za elitu (primer filozofija) koja ne mora da mnogo razmislja o sopstvenom izdrazavanju, i postoji grupa onih koji sluze da ti odstancuju diplomu, ali sa tom diplomom neces nigde dobiti posao na znanje, jer ga de fakto diploma ne garantuje, nego ti treba veza - poput fakulteta koji si ti zavrsio.

Ako nemas tatu, striku, djeda, kuma, onda si se zahebao kad si upisao megableju. Eto umesto tih fakulteta koje smatras teskim trebao si ETF, garantujem da bi imao dobar posao danas...

Daj da ne budemo licemerni, ovo sto sad pisem sam znao kad sam zavrsavao srednju skolu, kao i vecina klinaca koji su 90-tih bili samnom u okruzenju...

E sad uradi presek fakulteta koji su zavrsili ljudi iz tvog okruzenja pa vidi u koju grupu spadaju. Ako si zavrsio ekologiju u Srbiji i mislio da ces od toga da zivis, pa zahebao si se, ako si zavrsio pravni fakultet u Kragujevcu - pa isto si se zahebao, ili visu turisticku ili visu poslovnu, ili ... ili .... ili.

Hebiga ako si sirotinja a imas ambiciju da se izdignes iznad toga, morao si malo vise da zapnes i upises fakultet koji ima reputaciju i ne bi bilo problema. Ovako samo trazis izgovore u necem trecem i mutis vodu buducim klincima, odnosno znaju i oni sta treba, samo im treba izgovor za lenjost, koji im ti dajes svojim postovima...
 
Odgovor na temu

jovajovic100

Član broj: 325194
Poruke: 141



+2244 Profil

icon Re: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije16.10.2017. u 14:34 - pre 79 meseci
Dule , ako je istina da si završio ta dvakao fakulteta ti mi nisi ni malo jasan . Ako je istina sve ono što si pisao o sebi
onda je neki kvar kod tebe . Ako ozbiljno govorimo ne zezajući se , kako si uspeo da sve te godine izdržiš prateći te
ciljeve i završio dva bilo kakva fakulteta ? Kada kažem da ti nešto fali , ne mislim da ti fali ruka ili da imaš surutku u
glavi . Kako je to moguće da ti posle više godina društvene angažovanosti i druženja sa svojom vršnjacima po valjda
Novom Sadu , sve to odbaciš i vratiš se pivu ispred seoske prodavnice ? I da lovu za to pivo žickaš od roditelja ! Da
li je to lenjost ili konformizam ili strah ? Razmisli zašto nisi ostao u Novom Sadu i borio se za svoje mesto ?
Kome snaga argumenta leži u brisanju, tragovi mu nečoveštvom smrde.
 
Odgovor na temu

HoT_Steppa

Član broj: 25399
Poruke: 1940



+398 Profil

icon Re: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije16.10.2017. u 15:12 - pre 79 meseci
Citat:
dusanboss:
HoT_Steppa, jovajovic100. Kako ste lepo požurili da mi diskreditujete. Znači ako kritikujem visoko školstvo autmatski znači da je to neki izliv nezadovoljstva zbog ne završenog faxa? :)

Mislim malo bi bilo bez veze da komentarišem nešto a da baš nemam nikakvog iskustva sa tim. Zvaršio sma dva fakullteta. Jedan je omraženi Megatrend a drugi je FTN u Novom Sadu smer Mehatronika (za neupućene, eben smer jako. stručni predmeti sa ek. tehnike i mašinstva zajedno). Do duše ovaj drugi 3 god, ali i to je bachelor diploma.

Inače taj Megatrend (Džon Nezbit sada) nije toliko zlo. Jeste mnogo lakši od ovog državnog, ali je najjači privatni fakultet (a najkritikovanije). Verovatno da je bilo kupovine diplome ranije, medjutim od kada je akreditovan svake godine se mora predati učinak studenta ministarstvu. Tako da i ako neko možda kupi diplomu mora da prodje 4 g da bi je dobio.

Ja je kupio nisam. Išao sam na predavanja (ne na sva, ali ni na državnom nisam na sva). Izašao sam na sve ispite, neki su bili ekstremno laki drugi teži a za neke si stvarno morao da zagreješ stolicu.

Što se tiče državnog, ni tamo nije sve tako sjajno. Ima kupovine ispite, radjačko-ortačkog pomaganja i ostali malverzacija. Manje nego na privatnom, ali daleko su oni od svetaca.





Da li znaš kako zovu taj fakultet? Megadeth



disclaimer: grupi Megadeth ama baš ništa ne fali, čak naprotiv!
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije16.10.2017. u 16:08 - pre 79 meseci
Citat:
HoT_Steppa:
Da pogodim, nisi završio fakultet?

Ako si ga ti završio, i ovako lupetaš o fakultetu i visokom obrazovanju (za drugo neću ni da se osvrćem), onda se stvarno čovek zapita da li osim diplome dobijate i još nešto. Šire vidike, kultuni način komunikacije, rudimentalnu pismenost, uvažavanje sagovornika, diskusiju o temi polemike a ne o polemičaru... Ili je diploma - i cilj školovanja i sredstvo da se dobije posao u struci ili u stranci, a znanje, intelektualni nivo, stavove, akademski dignitet - ko iebe.

I u čemu je onda razlika između Megatrenda i vas sa državnih fakulteta?
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 732
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+593 Profil

icon Re: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije16.10.2017. u 16:14 - pre 79 meseci
Citat:
bananaphone:


Ako nemas tatu, striku, djeda, kuma, onda si se zahebao kad si upisao megableju. Eto umesto tih fakulteta koje smatras teskim trebao si ETF, garantujem da bi imao dobar posao danas...

Ti nisi dobro pročitao (ili ne želiš da vidiš) Šta sam ja napisao i šta sam završio. Za tu ebenu mehatroniku mogu da garntujem da je teža i od el. tehnike i od mašinstva, Medjutim manja je vajda od diplome pošto ljudi u glavno i ako zaposle "strčnjaka" (navodnici su zato što niko posle 5g završenog faksa nije strčnjak) iz date oblasti (el tehnika ili mašinstvo) nego nekog tamo mehatroničara.

Odsek je napravljen na FTN-u kad sma ja upisao fax. Ja sam duga generacija koja je to studirala. U to vreme delovalo mi je kao nešto što ima budućnost i sa čime ćeš lako moći da radiš u struci i zaradiš lepu platicu. Izgleda da sam se zeznuo. :(. Realno, robotika i automatizacija ima budućnost i danas, ali ne kod nas. Stranci zapošljavaju prave strčnjake koji moraju da imaju barem par godina radnog iskustva. Iskustvo je kod nas jako teško steći čak i ako volontiraš.

Kolege sa za koje znam sa mog odseka nisu mnogo postigli sa tom diplomom. Najboljih 5% (p. ocena > 9.5) su ostali na fakultetu da rade ka asistenti (što nije neki posao, niti ja plata neka) ili su uspeli da se putem nekog programa snadju il odu preko.

Ostali, koji nisu imali tako dobre ocene (da napomenem da je na tom faksu rezlika izmedju 10 i 6 bila jako mala) našli su posao tako što su se doškolavali ili su rade nešto što apsolutno nema veze sa tim faxom ili, kao ja ne rade.


jovajovic100 nisu kako kažeš "sve te godine". Nakon gimnazije zvaršio sam taj FTN u NS, pauzirao godinu i onda jesenas završio Megatrend (zbog meni znanih razloga) u mom gradu. Tako da nisam ja tu nešto mnogo ladio m.

Sad mi je želja legija stranaca i nadam se da ću uspeti u tome. Jeste delimično iz očaja, ali čak i da imam druge opcije i dallje bih otišao tamo. Ne mogu ja ceo dan da tipkam programe za kompom bez obzira na visinu plate. Jednostavno takva sam osoba.
 
Odgovor na temu

pajapop
Beograd

Član broj: 183139
Poruke: 1800
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+632 Profil

icon Re: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije16.10.2017. u 16:38 - pre 79 meseci
Citat:
dusanboss
Sad mi je želja legija stranaca i nadam se da ću uspeti u tome. Jeste delimično iz očaja, ali čak i da imam druge opcije i dallje bih otišao tamo. Ne mogu ja ceo dan da tipkam programe za kompom bez obzira na visinu plate. Jednostavno takva sam osoba.



Pozuri u toj ideji, jer kako stvari stoje..uskoro nece biti posla za postene legionare...

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

HoT_Steppa

Član broj: 25399
Poruke: 1940



+398 Profil

icon Re: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije16.10.2017. u 16:51 - pre 79 meseci
Citat:
SlobaBgd:
Citat:
HoT_Steppa:
Da pogodim, nisi završio fakultet?

Ako si ga ti završio, i ovako lupetaš o fakultetu i visokom obrazovanju (za drugo neću ni da se osvrćem), onda se stvarno čovek zapita da li osim diplome dobijate i još nešto. Šire vidike, kultuni način komunikacije, rudimentalnu pismenost, uvažavanje sagovornika, diskusiju o temi polemike a ne o polemičaru... Ili je diploma - i cilj školovanja i sredstvo da se dobije posao u struci ili u stranci, a znanje, intelektualni nivo, stavove, akademski dignitet - ko iebe.

I u čemu je onda razlika između Megatrenda i vas sa državnih fakulteta?


Šira kultura se stiče opštim obrazovanjem, kućnim vaspitanjem, ličnim interesovanjima, nikad se nije ni sticala na fakultetu. Student sa privatnih fakulteta nikad neće osetiti spremanje ispita od 6 meseci na koji izađe 200 studenata a prođe DVOJE. Iako se to Bolonjom čini mi se izgubilo, tačnije toliko banalizovalo, pa ponekad pomislim da danas i nema više tolike razlike.

Opšti je trend da se na ovom forumu piše o stvarima u koje se ljudi ne razumeju, i to je ono što mnogo bode oči. Onda kad neko ko je stručno lice iz neke oblasti od "šume" napisanih gluposti, ne može da dođe do izražaja osim da potroši silno vreme elaborirajući svaki post ponaosob, a složićete se, niko za to ovde nije plaćen da radi.

Ponekad je pametnije samo se povući.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
77.243.26.*



+2283 Profil

icon Re: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije16.10.2017. u 19:01 - pre 79 meseci
Citat:
Miroslav Jeftić:
Lupio i ostao živ.

Pa dobro - cinjenica je da se ja ne razumem u lingvistiku, nema dodirnih tacaka sa mojom profesijom.
Druga cinjenica takodje je da se glagol "pojasniti" svakodnevno koristi po hrvatskim medijima, internet stranicama, novinskim tekstovima i slicno, sto mene laika moze navesti da zakljucim da je pojasniti hrvatska rec cim je u tolikoj meri koriste u hrvatskim tekstovima:

bernardic-pokusao-pojasniti-ideju-zbog-koje-su-ga-napali-da-je-neznalica-ja-sam-hrvatski-a-ne-briselski-politicar-zelim-pomoci-proizvodacima-kupusa

Cudo jedno kako cim neko hoce nesto pojasniti, odmah ga proglase za neznalicu

hrvatskarijec - Trebalo-je-malo-pojasniti
 
Odgovor na temu

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije16.10.2017. u 19:15 - pre 79 meseci
Pisali smo već o tome na forumu, mnogo je tu pitanja, a i tema je prilično opširna.

Prvo, potpuno je pogrešno obrazovanje pa i ono akademsko posmatrati kao (prostu) obuku za posao. Verujem da bi za manje od godinu dana solidne obuke(obuke, ne obrazovanja) prosečan srednjoškolac mogao da nauči da "leči" prehladu, grip i slične bolesti, kao što bi bio u stanju da nauči neki programski jezik. Međutim, to od njega nikako ne čini lekara ili inženjera. Obrazovanje je malo više od toga. Osim sticanja stručnih znanja, ma koliko bio dobar fakultet ne može stvoriti intelektualca. Potreban je i istraživački duh, intelektualna radoznalost, razmišljanje van kutije. E ako je dobar, ma šta to značilo, pružiće ti bar taj početni impuls. Uvek sam se grozio tzv. fah idiota koji su (možda) dobri u svojoj struci, ali nisu u stanju da iz iste izađu ili vode ozbiljniji razgovor na teme koje izlaze van okvira iste.

Pitanje motiva je isto vrlo bitno. Onaj koji u dvadesetoj u glavi ima samo platu, da ne kažem materijalnu korist od svoje buduće karijere je u startu osakaćen, što opet ne znači da neće zaraditi pare. Međutim, ni tu jednačina nije tako jednostavna. Prosto, neko može biti briljantan student, a opet biti nesposoban da se probije i to ne mora biti znak odsustva "leđa", nego i nemanja socijalnih veština.

Postoje i oni koji su studirali ono što vole, bez obzira na relativnu neisplativost takvog ulaganja, materijalnu i svaku drugu. Postati dobar klasični filolog je podjednako teško, ako ne i zahtevnije nego postati inženjer ETF-a. Za razliku od drugog, ovo prvo se slabo vrednuje, kome je danas potreban neko da prevodi sa starogrčkog ili latinskog?
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije16.10.2017. u 19:33 - pre 79 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:
Citat:
Miroslav Jeftić:
Lupio i ostao živ.

Pa dobro - cinjenica je da se ja ne razumem u lingvistiku, nema dodirnih tacaka sa mojom profesijom.
Druga cinjenica takodje je da se glagol "pojasniti" svakodnevno koristi po hrvatskim medijima, internet stranicama, novinskim tekstovima i slicno, sto mene laika moze navesti da zakljucim da je pojasniti hrvatska rec cim je u tolikoj meri koriste u hrvatskim tekstovima:

bernardic-pokusao-pojasniti-ideju-zbog-koje-su-ga-napali-da-je-neznalica-ja-sam-hrvatski-a-ne-briselski-politicar-zelim-pomoci-proizvodacima-kupusa

Cudo jedno kako cim neko hoce nesto pojasniti, odmah ga proglase za neznalicu

hrvatskarijec - Trebalo-je-malo-pojasniti


Koristi se i "objasniti" svakodnevno po hrvatskim medijima i šta sad?

Citat:
Predsjednik Vlade Andrej Plenković najavio je u subotu u Splitu da će se uskoro sastati s predstavnicima sindikata Hrvatske elektroprivrede (HEP) i objasniti im Vladin prijedlog modela otkupa dionica INA-e od Mola uz angažiranje HEP-a, naglasivši da to nije na štetu radnika te kompanije.


 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.ip.telfort.nl.



+7177 Profil

icon Re: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije16.10.2017. u 21:45 - pre 79 meseci
Citat:
HoT_Steppa
Student sa privatnih fakulteta nikad neće osetiti spremanje ispita od 6 meseci na koji izađe 200 studenata a prođe DVOJE. Iako se to Bolonjom čini mi se izgubilo, tačnije toliko banalizovalo, pa ponekad pomislim da danas i nema više tolike razlike.


99% ljudi koji su inace intelektualno sposobni za visoko obrazovanje, koji zadovoljavaju uslove za studije i koji su ulozili 6 meseci rada padnu ispit?

99% ?

Zvuci kao nesto sto je osudjeno za eliminaciju onog momenta kada izvor finansiranja ima minimum kontrole kako se zapravo trosi njihov novac.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije16.10.2017. u 21:48 - pre 79 meseci
Ivane, ne budi naivan. Ima tu mnogo faktora u igri, nije sve tako crno belo.
 
Odgovor na temu

HoT_Steppa

Član broj: 25399
Poruke: 1940



+398 Profil

icon Re: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije16.10.2017. u 22:09 - pre 79 meseci
http://www.blic.rs/vesti/drust...-ispita-na-fakultetima/0tfjkez

Ovo je samo jedan od tekstova koji sam našao. Ja znam za svoj fakultet.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.ip.telfort.nl.



+7177 Profil

icon Re: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije16.10.2017. u 22:09 - pre 79 meseci
Sigurno ima puno faktora.

Ali koliko god faktora imao, tesko da na duze stazi mozes odrzavati takav proces.

Jednostavno je neodgovorno prema onima koji ulazu svoje vreme i novac u isti.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije16.10.2017. u 22:12 - pre 79 meseci
Ma to je onaj rajinski, mazohistički fazon: hajde što dobro iebe, ali što uši zavrće!
Nije, Stepo, visoko obrazovanje jednako obuci za SEAL timove, pa kroz eliminacije da se izdvoje najbolji. Zato postoje kriterijumi i standardi, pa ako ogromna većina ne prolazi te kriterijume kod jednog profesora a kod drugih prolazi, hajde pogodi da li je problem u tim drugim profesorima, u studentima ili u tom jednom drkadžiji koji leči svoje frustracije nad decom.

A onaj ko se pali na maltretiranje od strane profesora i misli da je utoliko bolji koliko se uvukao profi na ispitu i isprosio ocenu, taj nije ništa bolji od četrnaestogodišnjaka koji se loži na Rambo filmove.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije

Strane: << < .. 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91

[ Pregleda: 281126 | Odgovora: 1804 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.