Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ciji su mediji u Srbiji ?

elitemadzone.org :: MadZone :: Ciji su mediji u Srbiji ?

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 84768 | Odgovora: 416 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

anon142305

Član broj: 142305
Poruke: 1492



+1542 Profil

icon Re: Ciji su mediji u Srbiji ?01.10.2014. u 09:42 - pre 116 meseci
@ Java

Povezi gasenje sajtova, otpustanja novinara koji su najglasniji u kritici vlasti i gasenje emisija,
pa ces videti da nije u pitanju nikakva histerija propale glumice i onda izvuci zakljucak sta se desava.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Ciji su mediji u Srbiji ?01.10.2014. u 10:08 - pre 116 meseci
Verovatno ima i malo njene histerije, ali znas kako kaze.. mozda sam ja paranoik ali to ne znaci da me neko ne prati.
 
Odgovor na temu

anon142305

Član broj: 142305
Poruke: 1492



+1542 Profil

icon Re: Ciji su mediji u Srbiji ?01.10.2014. u 10:16 - pre 116 meseci
Da li ona histerise ili ne, potpuno mi je nebitno.
Ono sto je bitno je kako to da se vrsi pritisak na medije, u pravcu suzbijanja svake relevantne kritike!
Sto se tice same emisije, evo malog hinta - pogledajte ko su trebali biti gosti sad u emisiji koja je otkazana.
A u klipu iz pocetne poruke na temi, mozete videti sta se ranije desavalo kad se najave gosti ciji stavovi nisu po volji...
 
Odgovor na temu

kalimero 011

Član broj: 155560
Poruke: 1166



+261 Profil

icon Re: Ciji su mediji u Srbiji ?01.10.2014. u 10:25 - pre 116 meseci
^^
Ima, ali ne mnogo. Ona jednostavno ne može da veruje da je ovo što se dešava moguće, ja takođe do pre par meseci nisam verovao, ili bolje rečeno - nadao sam se da nije moguće (postavio sam i temu ovde letos o prevremenom slanju na "odmor" nje i Kesića, ali je ta tema nestala). Utisak nedelje je nebitan kao takav, nije bitno ni šta mi mislimo o njemu, suština je da smo došli do stadijuma kada su pokupljeni jevreji, komunisti i ostali i sada je red na nas. Počelo je stidljivo (ali uspešno, verovatno je to bio test) sa ženidbom, nastavilo se sa Daretom i Maretom, Škorom, Sarapom i sada je došao na red i Utisak. Sve pod formom odluke privatnog kapitala, što je posebno opasno...
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9514
89.216.32.*



+10255 Profil

icon Re: Ciji su mediji u Srbiji ?01.10.2014. u 10:41 - pre 116 meseci
@IUOP_1
Kakve veze ima Olja Bećković sa "relevantnom kritikom" ?! Možda Brankica Stanković, ali Olja - nikako.
Nemam živaca da je gledam pola sata. Ko su trebali da budu gosti ?
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

kalimero 011

Član broj: 155560
Poruke: 1166



+261 Profil

icon Re: Ciji su mediji u Srbiji ?01.10.2014. u 10:43 - pre 116 meseci
^
Da li ti misliš da je ovo sa Utiskom odluka B92?
 
Odgovor na temu

anon142305

Član broj: 142305
Poruke: 1492



+1542 Profil

icon Re: Ciji su mediji u Srbiji ?01.10.2014. u 10:56 - pre 116 meseci
Citat:
Java Beograd:
Kakve veze ima Olja Bećković sa "relevantnom kritikom" ?!


Veza je ta koje goste dovodi u emisiju.
A ako oni onda vise od sat vremena raspravljaju o necemu sto vlada lose radi, poglavito za ekonomske i politicke stvari, eto problema.

Citat:
Java Beograd:
Možda Brankica Stanković


Vidis, kod mene je ovo obrnuto.
Brankica mi je primer novinara koji drzi samo jednu stranu.

Citat:
Java Beograd:
Nemam živaca da je gledam pola sata.


Kako onda mozes da formiras misljenje o necemu, a da nisi sagledao problem iz svih uglova?

Citat:
Java Beograd:
Ko su trebali da budu gosti ?


To nije rekla kod Danice, vec je objavljeno u medijima.
Danica Popovic, Pavle Petrovic i onaj Atanackovic (iz Unije poslodavaca).
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9514
89.216.32.*



+10255 Profil

icon Re: Ciji su mediji u Srbiji ?01.10.2014. u 11:35 - pre 116 meseci
Ne kapiraš. Nemam živaca da gledam pola sata onog klipa samo da bih čuo ko je trebalo da gostuje. Malo previše, zar ne.

I sad, mi treba da pomislimo da će Danica Popović, Pavle Petrović i Atanacković da kažu nešto što će srušiti vlast ? Ma daj !

A što se Olja za svo ono vreme koliko drži tu svoju "pričaonicu" nije potrudila da nešto zaboga, promeni, da emisiju malo osavremeni, doda nešto novo, ili šta god drugo ? Jbg, pada gledanost, smorili se ljudi.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

kalimero 011

Član broj: 155560
Poruke: 1166



+261 Profil

icon Re: Ciji su mediji u Srbiji ?01.10.2014. u 11:43 - pre 116 meseci
^
`Ajde da ponovim, da li misliš da je ovo odluka B92?
 
Odgovor na temu

anon142305

Član broj: 142305
Poruke: 1492



+1542 Profil

icon Re: Ciji su mediji u Srbiji ?01.10.2014. u 11:46 - pre 116 meseci
Ok, sad si cuo ko su trebali biti gosti, pretpostavljam da znas i kako bi pricali u emisiji.
Da li bi srusili vlast? Ne, naravno.
Da li bi vlasti odgovaralo da se ti prica? Zakljuci sam.

Sto se tice gledanosti, ne verujem da je smanjena, iz nekoliko razloga.

1. Ogromne reklame. Da je emisiji padala gledanost, ne bi se toliko trazio reklamni prostor, niti bi to bila najisplativija emisija na B92.

2. Nudjenje vise para. Olji je ponudjeno 30% veca plata, samo da ode sa B92. Smanjena gledanost - veca plata? Ne stima...

3. Reakcije vlasti. Recimo, pomeranje termina Teska rec, da se poklapa sa Utiskom, kad su gosti bili na suprotnim stranama, a visoko pozicionirani.

4. Placanje penala. B92 mora da plati Olji 3-4 emisije koje u septembru nisu emitovane. Moraju, jer je takav ugovor. Ugovor vazi do marta. I neko je u B92 procenio da im se to vise isplati, nego da puste emisije? Tesko... U pitanju je neciji pritisak. Nekog ko je mnogo mocan.
 
Odgovor na temu

ronilac spuzvi
More

Član broj: 325378
Poruke: 4



+76 Profil

icon Re: Ciji su mediji u Srbiji ?01.10.2014. u 11:54 - pre 116 meseci
Citat:
Java Beograd:
Ne kapiram što se tolika buka podigla oko Olje Bećković. Njena emsija koja traje oho-ho godina i ni malo se nije promenila, realno postaje sve manje gledana. Nastala je devedesetih, kad su takve pričaonice bile u modi - ali sada "pričaonice i svađaonice" više nisu u modi.

Ne volim ovu vlast (kao što nisam voleo ni prethodnu), ali opet, ako realno sagledamo, nema nikakve cenzure, i hvali se i pljuje se svako od predsednika do portira. Bez sankcija, na svim medijima. Dobro, ne na svim, ali ko 'oće da oplete po vlasti, to i može.

Sve priče o "cenzuri medija" zarad prebacivanja jedne emisije (odavno prevaziđenog tipa) sa "B92" na "B92 Info", su malo preterane. Pre bih rekao da je u pitanju histerija jedne propale glumice, koja je 'tela da bude novinar, ali na žalost novinar nije postala.
Haha, ja sam mislio da sam procitao odlican sarkazam, kad ono.

Koliko god novinarka nekome bila antipaticna, ruzna, neprijatna, dosadna propala glumica, gore napisano je van svake relanosti i zvuci kao svaki drugi placeni partijski komentar.

Utisak nedelje je najgledanija politicka talk show emisija u Srbiji. Postoji dvadeset godina. Za razliku od svih ostalih politickih talk show emisija u Srbiji, Utisak nedelje je komercijalna emisija koja pravi pare. Ne retko tu emisliju gleda svaki cetvrti gledalac televizije u Srbiji.

Moze tebi ona da bude dosadna i gadna, kao sto je meni gadan grand show, ali ne bih se spustio tako niskao da kazem da je grand show malo gledan jer je meni bljak.

Olja Beckovic sama po sebi nije istrazivacni novinar niti je ikada pretendovala da to bude, kao Stankovic Brankica. Novinaka jednostavno vodi najgledaniju politicku emisiju i jedinu politicku emisliju u Srbiji koju uredjuje novinar, a ne vlasnik i spoznor televizije.

To za poseldicu ima da je to jedina emisija na TV, na nacionalnoj frekvenciji u Srbiji kojoj moze da se cuje druga strana medalje. Ajde da ne plivamo u krug, ova vlast interno cenzurise i bojkotuje tu emisiju, samo zato sto su njeni fumnkcioneri ispadali glupi u Utisku, ne zato sto ih je Olja pravila glupim, vec njihovi politicki oponenti koji su bili gosti u istoj eimisiji.

Sada su je zabranili. Pokazalo se da jedan covek prakticno konotrolise sve nacionalne televizije u Srbiji. Da je jedan covek vlasnik dve nacionalne televizije, mozda i tri, koje uz rts drze celokupnu gledanost.

Kome je to normalno neka slobodno gurne glavu u tviter i tamo uziva u slobodi medija koja dopire do cak 2% gradjana srbije.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9514
89.216.32.*



+10255 Profil

icon Re: Ciji su mediji u Srbiji ?01.10.2014. u 12:27 - pre 116 meseci
Mislim da ste se malo zaneli. Kolektivno.

Funkcioneri SNS, a pre svega i aktuelni Predsednik Republike Srbije su desetine i desetine puta ispadali glupi, na desetinama i desetinama emisija - pojavljivanja pred TV auditorijumom. Setite se samo prozivke predsedniku zarad (ne)postojeće diplome, pa ono oko Master Rada (kad nije znao da navede temu), pa silne gluposti ostalih funkcionera. I šta ? Ništa. Osvojili vlas' 2012 - zajedno sa Dačićem. A onaj postao predsednik, sa ili bez diplome.

Pa su onda još 2 godine prošle, još sijaset gluposti smo se naslušali i šta ? Ništa. Osvojili vlas' sa apsolutnom većinom !
Pa su sad smanjili socijalna davanja, pa su, evo, najavili smanjenje plata i penzija i šta ? I dalje drže visok rejting ! Kako ? Zašto ?

E sad, posle svega, jedino što može da uzdrma vlast je Olja Bećković i njena, 20 godina stara emisija ?!? Wtf ? Mislim, trne meni patka i za jedne i za druge, ali realno gledajući, cenzure ima koliko je oduvek i bilo, i izostanak jedne tokšou emisije ni na koji način se ne može nazvati cenzurom vlasti protiv slobodnih medija. Ja i dalje tvrdim da je to Oljina histerija.

Jeste li gledali "Patriotsku pljačku" prošlog ponedeljka ? Ako ima cenzure, kako to da je takva emisija emitovana na B92 ?


OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

dejanet
Beograd

Član broj: 19240
Poruke: 1181



+837 Profil

icon Re: Ciji su mediji u Srbiji ?01.10.2014. u 12:27 - pre 116 meseci
Citat:
ronilac spuzvi: Sada su je zabranili. Pokazalo se da jedan covek prakticno konotrolise sve nacionalne televizije u Srbiji. Da je jedan covek vlasnik dve nacionalne televizije, mozda i tri, koje uz rts drze celokupnu gledanost.


Tacno, drzao je Djilas, ameri i svabe, a sada drze braca Vucic, ameri i svabe i sta sada.
 
Odgovor na temu

Homer J. Simpson
Zombilend

Član broj: 307921
Poruke: 688



+923 Profil

icon Re: Ciji su mediji u Srbiji ?01.10.2014. u 12:30 - pre 116 meseci
Citat:
Shadowed:
Problem je sto se glas ovce broji isto kao i glas onog ko to nije.

To je najveci problem
Citat:
plus_minus:
Mislim da je Aleksandar hteo da kaže da je jednog TV-ovna birača malo teže preusmeriti na zdraviji "kanal". A nauči takav kako se bukmarkuje, pink postaje glavno YT pristanište, a čim se adaptira malo bolje, ekspresno otrkiva i "vevo" (pa dok to ne dosadi) .. pa onda nauče da kucaju u search field i da komentarišu VELIKIM SLOVIMA!!! .. pa onda krenu da kopaju i da traže teorije zavere .. i prođu tako 5 do 8 godina, e onda je ovan naišao i na 'browser url input bar'.. već solidno nezainteresovan za politiku.. možda.

Ovna ne mozes pretvoriti u nesto drugo , moze ili ostati ovan ili zavrsiti u klanici ...
Citat:
Otto23:Dakle, mi smo vec u EU, posto nama upravalja upravo vlada pod kontrolom Brisela -> samo nas niko nije obavestio da Brisel bas zabole za sve ostalo. A da li ce ga zaboleti za 20 ili 30 godina, videcemo... mozda cemo bas tad i mi, ako nam dozvole, nasmejanih lica, srafiti VW za cetvrtinu plate Nemackog radnika... buducnost je svetla.

A kad smo mi to imali iste ili vece plate od nemackih radnika ?
Zasto bi ikad imali iste ili vece ?
Citat:
mr. ako:Da niste cutali dok su Zuti jasili i pljackali godinama, ne bi Zvalavi ni dosao na vlast.

Ili jos ranije , da niste cutali dok je Sloba jasio , ne bi niko od ovih ni dosao na vlast
Citat:
IUOP_1:
^ Nisu svi ovce, ja mislim i da je mnogo manje od 70%, zato mislim da ozbiljnu kritiku treba da podnesu oni koji ne izlaze na glasanje.

Ja mislim da je mnogo vise od 70%.
Evo ja ne izlazim na glasanje posto nema svrhe , nemam za koga da glasam (a i da imam , ne bi vredelo , zbog ovaca)
 
Odgovor na temu

kalimero 011

Član broj: 155560
Poruke: 1166



+261 Profil

icon Re: Ciji su mediji u Srbiji ?01.10.2014. u 12:31 - pre 116 meseci
Citat:
Java Beograd: ...cenzure ima koliko je oduvek i bilo,...

Ne, ovako nije bilo nikada (od ponovnog uvođenja višestranačja u Srbiju). A pošto već dva puta izbegavaš da odgovoriš ono što sam te pitao, da ponovim i treći put - da li je po tvom mišljenju odluka o ukidanju Utiska nedelje autonomna odluka preduzeća B92? Da ili ne?
 
Odgovor na temu

jovajovic100

Član broj: 325194
Poruke: 141



+2244 Profil

icon Re: Ciji su mediji u Srbiji ?01.10.2014. u 12:35 - pre 116 meseci
Pošto, časna reč, ne razumem, može li neko da mi objasni šta se ustvari desilo. Čiji je B92, zašto je ranije bila ok Olja Bečković, a sada nije i ko ju je to skinuo sa B92.
Kako je to uradila vlas ako se nije promenijo vlasnik, i kao nije bilo nedemokratski kada je skinuta Danica Vučenić sa B92? Ako može neko da mi stvarno objasni, ali
bez uvreda i pametovanja, nego kao brat bratu.
Kome snaga argumenta leži u brisanju, tragovi mu nečoveštvom smrde.
 
Odgovor na temu

anon142305

Član broj: 142305
Poruke: 1492



+1542 Profil

icon Re: Ciji su mediji u Srbiji ?01.10.2014. u 12:41 - pre 116 meseci
Citat:
Java Beograd:
izostanak jedne tokšou emisije ni na koji način se ne može nazvati cenzurom vlasti protiv slobodnih medija.


Ali zasto spominjes samo ovu emisiju, kad su iznad pobrojani svi slucajevi koji su se do sad desili?
Ti bi mogao da budes u pravu samo kad bi ovo bio izolovan slucaj.

Citat:
Java Beograd
Funkcioneri SNS, a pre svega i aktuelni Predsednik Republike Srbije su desetine i desetine puta ispadali glupi, na desetinama i desetinama emisija - pojavljivanja pred TV auditorijumom. Setite se samo prozivke predsedniku zarad (ne)postojeće diplome, pa ono oko Master Rada (kad nije znao da navede temu), pa silne gluposti ostalih funkcionera. I šta ? Ništa. Osvojili vlas' 2012 - zajedno sa Dačićem. A onaj postao predsednik, sa ili bez diplome.

Pa su onda još 2 godine prošle, još sijaset gluposti smo se naslušali i šta ? Ništa. Osvojili vlas' sa apsolutnom većinom !
Pa su sad smanjili socijalna davanja, pa su, evo, najavili smanjenje plata i penzija i šta ? I dalje drže visok rejting ! Kako ? Zašto ?


Nekog mozes da prevaris jednom (2012), par puta (2014,...).
Detaljnije objasnjavanje uzroka, na ES-u nije dozvoljeno, kao sto i sam znas.
Ali uzmi u vidu rezlutat prethodne vlasti i zelju za zaposljavanjem u javnom sektoru.
Onda se stvara nesto jasnija slika.

Citat:
Java Beograd:
Jeste li gledali "Patriotsku pljačku" prošlog ponedeljka ? Ako ima cenzure, kako to da je takva emisija emitovana na B92 ?


Nisam, jer sam gledao koliko je gluposti bilo izreceno u prethodnom serijalu.
A sto se tice cenzure, potpuna cenzura se desava postepeno, a drugo, postoji i nesto sto se zove auto-cenzura.

Citat:
Homer J. Simpson:
Ja mislim da je mnogo vise od 70%.
Evo ja ne izlazim na glasanje posto nema svrhe , nemam za koga da glasam (a i da imam , ne bi vredelo , zbog ovaca)


Nemoj da me shvatis pogresno, ali kako bi nazvao ljude koji vide da samo ovce izlaze na glasanje i tako usmeravaju politiku zemlje,
dok oni sami ne izlaze na te izbore i tako prepustaju ovcama da im upravljaju sudbinom?
 
Odgovor na temu

Homer J. Simpson
Zombilend

Član broj: 307921
Poruke: 688



+923 Profil

icon Re: Ciji su mediji u Srbiji ?01.10.2014. u 12:42 - pre 116 meseci
Pa pametni ljudi.
Nece se valjda uzalud boriti sa vetrenjacama i ogromnom vecinom
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.web.vodafone.de.



+7177 Profil

icon Re: Ciji su mediji u Srbiji ?01.10.2014. u 12:46 - pre 116 meseci
Ne znam nista o medijima u Srbiji danas niti o vlasti (osim sto su mi neka imena poznata jos iz vremena kada sam to pratio), ali cenim da ako je navodno ukidanje te emisije nekakva odluka vlasti u cilju sprecavanja medijskog pokrivanja kritike vlasti, to je onda totalni auto-gol.

Evo samo na ovom forumu masa a priorno veruje da se iza toga krije maliciozno ponasanje politickih aktera. A ako je tako na IT forumu, cenim da je po kafanama takvo misljenje dominantno.

Istinito ili ne, to je samo po sebi losa stvar po vlast koja im lepi anti-demokratsku etiketu. Nemam ni najblazeg pojma da li je to tacno ili ne, ali ako je to rezultat nekog smisljenog politicko-marketinskog poteza, to je vrlo nepromisljeno.

Ono sto covek moze da primeti ako dodje na kratko u Srbiju je da su ljudi vrlo emotivni i sa tvrdim stavovima kada je politika u pitanju. Jos gore, dosta informacija su glasine koje ljudi prenose licnom komunikacijom (karikirano: kafane) i to koriste razni skandal majstori kao metodu sirenja politickog PRa tj neistina. Te glasine, koliko mogu da primetim, sluze vise za utabavanje stavova vise nego skretanje na drugu politicku opciju.

Sa tim gore u vidu, sumnjam da jedna emisija moze biti tolika kost u grlu nekome da rizikuje vecu stetu od one koju ta emisija moze da nanese i u teoriji. Moguce je da gresim ali bar meni tu nema logike. Mislim da vecina ljudi do sad ima formiran politicki stav ili su u nekom simbiotickom odnosu sa nekom od stranaka (direktno ili indirektno preko rodjaka kroz sopstveno ili zaposlenje dece, ugovore sa drzavom i sl...) i svoj "glas" ce dati onima od kojih vide najvecu ekonomsku korist, a vecina onog malog procenta sto ostaje su skloni da se loze na jeftin politicki marketing (fraze i frazice, apel na emocije i sl.). Oni koji ne spadaju ni u koju od tih grupa i ovako i onako koriste sve vidove informisanja.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

ronilac spuzvi
More

Član broj: 325378
Poruke: 4



+76 Profil

icon Re: Ciji su mediji u Srbiji ?01.10.2014. u 12:47 - pre 116 meseci
Citat:
Java Beograd:
E sad, posle svega, jedino što može da uzdrma vlast je Olja Bećković i njena, 20 godina stara emisija ?!? Wtf ? Mislim, trne meni patka i za jedne i za druge, ali realno gledajući, cenzure ima koliko je oduvek i bilo, i izostanak jedne tokšou emisije ni na koji način se ne može nazvati cenzurom vlasti protiv slobodnih medija. Ja i dalje tvrdim da je to Oljina histerija.

Nemoj da si vredjamo inteligneciju. Ti imas ozbiljan licni animozitet koji te sprecava da objektivno rasudjujes, zato se ostavi donosenja zakljucaka. U prethodnih godinu dana eliminisani su svi TV formati sa nacionalnih televizija koji su pokazivali bar malu politicku nezavisnost od vlasti. Ti formati su preziveli doba Slobe, Kostunice i Tadica. Sada su ugaseni.
Zajednicko za gotovo sve je da su bili gledani i komercijalni. Pa su van trzisne ekonomske racunice obrisani, jer iza toga stoji antitrzisna ekonomska racunica.

Prvo pitanje je ti je odlicno, samo je adresa pogresna, pitaj vladare to WTF, jer oni su ti koji su -zabranili- clanovima vladajuce partije i funkcionerima da se odazovu na poziv da gostuju u najgledanijoj politickoj talk show emisiji.

Pazi koji je to nivo opsesije, zabranis clanovima partije da gostuju u emisiji, jer ne mozes da kontrolises dijalog i sam im postavljas pitanja.

 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Ciji su mediji u Srbiji ?

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 84768 | Odgovora: 416 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.