Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pregrevanje laptopa, restart, pod rukom ne osecam visoku temperaturu

[es] :: Laptopovi :: Pregrevanje laptopa, restart, pod rukom ne osecam visoku temperaturu

[ Pregleda: 1852 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Pregrevanje laptopa, restart, pod rukom ne osecam visoku temperaturu11.03.2014. u 21:25 - pre 123 meseci
Koleginica mi dala da joj sredim neki eMachines laptop.
Koliko se secam, mislim da sam joj pre godinu dana vec menjao pastu na procesoru i da je tada imala slican problem. Kaze da od zadnjeg mog servisa posle par meseci je opet pocelo da se desava.

Na laptopu sam nasao instaliran Everest, otisao na tab sa senzorima i u idle taj neki Celeron procesor je na 40 stepeni.
Kad sam pokrenuo Everestov stress test, za 7-8 minuta temperatura je skocila cak na 100 stepeni, kad sam ga podigao od stola pala je na 92, restart se nije desio. Iskljuci sam ga sam.

Ono sto me buni, pod rukom ne osecam nigde nikakvu toplotu?!
Obicno kad mi u ruke dodje neki laptop koji se pregreva, na pola metra od njega se oseca vrelina... A kamoli pod rukom. Bas sam juce menjao pastu na nekoj Tosibi, grejala se do 90 stepeni, i ruka nije mogla da se drzi ispod.


Kod ovog danas, u biosu ne vidim nigde opciju Hardware Monitor, da bacim oko sta kaze bios za temperaturu...
Mogu opet da ga rasturam i menjam pastu, ali stvarno mislim da se ne pregreva.

Je l' se desavalo nekom nesto slicno, Ima li neko ideju?
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Pregrevanje laptopa, restart, pod rukom ne osecam visoku temperaturu11.03.2014. u 23:48 - pre 123 meseci
Ipak sam morao da zavrnem rukave... pa ajd da napisem moje iskustvo, mozda nekom pomogne
Ovo je jedan od onih laptopova kod kojih ne samo da mora da se skine ploca, da bi se stavila pasta na procesor, nego mora i displej...

Stavih termalnu pastu, i sad evo temperatura pod stress testom ne prelazi 50-52 stepena


Ali mislim da nije bio problem u pasti.
Kad sam sklopio laptop i vratio sve na svoje mesto, nisam mogao da ga ukljucim. Zavrti kuler na sekundu i ugasi se...

Pa sam opet celog rasklapao da bih video gde sam pogresio... Posle reseating-a RAM memorije koji nije resio problem krenuh da odradim "reseating" procesora i videh da onaj srafic sto ga drzi nije okrenut skroz u zakljucanu stranu...

Stoga pretpostavljam da nisam ja stavljao pastu na ovaj laptop :), jer ja nikad ni ne skidam procesor kad to radim.


Sva sreca pa laptop nije bacao sliku kad sam ga sklopio, jer tesko da bih posumnjao na ovu banalnost
 
Odgovor na temu

[es] :: Laptopovi :: Pregrevanje laptopa, restart, pod rukom ne osecam visoku temperaturu

[ Pregleda: 1852 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.