Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Diskusija o antivirusima...

[es] :: Zaštita :: Diskusija o antivirusima...
(TOP topic, by Aleksandar Maletic)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8

[ Pregleda: 20441 | Odgovora: 143 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

canny
Vladimir Kanazir
Beograd

Član broj: 325

Jabber: vladimir@kanazir.com

icon Re: Antivirus, koji je bolji? ;)12.10.2014. u 11:31 - pre 930 dana i 16h
Citat:
tuxserbia:
Svi ovi kompjuteri, kad korisnik kupi nešto novo, bolje, ne završavaju na smeću, već preuzimaju ulogu servera, naravno na linuxu ili openBSD-u. I radiće još jedno desetak godina bez problema.

Ko stavi staru, kućnu, mašinu da mu bude server dobiće tačno ono što je tražio...

Odgovor na temu

Goran Mijailovic

Član broj: 12684

icon Re: Antivirus, koji je bolji? ;)12.10.2014. u 11:47 - pre 930 dana i 16h
Citat:
CoyoteKG:
instalirao sam Bitdefender Antivirus Plus 2015.

Ubih se vec 10 minuta da nadjem bilo kakva podesavanja.
Ne vidim ni kako da izuzmem neke foldere ili procese da ih ne skenira.

Kako da podesavam kakve notifikacije hocu, kakve necu...
Kad koristim google, vidim da mi malo laguje jer skenira sve sajtove, to mi je totalno nepotrebno, a ne mogu da nadjem opciju gde to da iskljucim. Ni ovaj wallet ne znam kako da iskljucim

Pored toga, nije bas nezahtevan. Cini mi se da mi je MSE 3 puta manje zauzimao resursa

Pretpostavljam da je ovo odlicno resenje za neuke ljude koji ne zele da cackaju ni "podesavaju"

How do I disable Safepay 2015
http://www.bitdefender.com/sup...disable-safepay-2015-1310.html
How to add exclusions (exceptions) in Bitdefender 2015
http://www.bitdefender.com/sup...-in-bitdefender-2015-1307.html

Ima podesavanja naravno ali sad ne mogu da se setim tacno gde je posto ga nemam instaliranog. Sve se iskljucuje u podesavanjima, samo ne znam kako da ti pomognem ako podesavanja ne mozes da nadjes :)

Odgovor na temu

tuxserbia
Oleg Vučković
urandom
/dev/null
Niš

Član broj: 4094
*.dsl.ascotlc.com.

Jabber: tuxserbia@elitesecurity.org
Sajt: 127.0.0.1

icon Re: Antivirus, koji je bolji? ;)12.10.2014. u 13:33 - pre 930 dana i 14h

Totalno off-topic

"Ko stavi staru, kućnu, mašinu da mu bude server dobiće tačno ono što je tražio..."

Nisam razumeo da li je toliko loše ili dobro ono što se dobije?

Evo dva konkretna primera

K6-200, 32 MB, 2 GB HDD, IP-Cop, kontroliše mrežu i dial-up. Čovek ima klince koji su mu pravili besne račune za telefon, a sada samo on može da uspostavi i prekine vezu, ušteda preko 150 evrića dvomesečno. Kompjuter je u funkciji od 2008, a ja mislim da je možda 96-to godište. Troši od 21-31 W/h.

Pentium II 350MHz, 768 MB, 2x160 GB HDD, Debian, File server. Klincima kupio tablete, pa non-stop visili na netu i pravili račune. Sad je na serveru mali milion filmića Peppa prase, Maša i medved i ostale dečije zezalice. Ovaj troši malo više, možda 40 W.

Sve ovo u Italiji, na trulom zapadu, gde za broadband, ADSL i megabit nisu ni čuli.

Pozdrav,
Oleg
Kako se dele racunarski programi?
Na bagovite (sa greskama) i ispravne (bez gresaka). Ovi drugi su hipoteticki.

GPL-ovano by @Shadowed

"Ja za email koristim outlook express u virtualnoj mašini, tako da s te strane nijedan linux nije dorastao XP-u." - pisac

Odgovor na temu

CoyoteKG

Član broj: 70939

icon Re: Antivirus, koji je bolji? ;)12.10.2014. u 17:53 - pre 930 dana i 10h
Citat:
Goran Mijailovic:
Citat:
CoyoteKG:
instalirao sam Bitdefender Antivirus Plus 2015.

Ubih se vec 10 minuta da nadjem bilo kakva podesavanja.
Ne vidim ni kako da izuzmem neke foldere ili procese da ih ne skenira.

Kako da podesavam kakve notifikacije hocu, kakve necu...
Kad koristim google, vidim da mi malo laguje jer skenira sve sajtove, to mi je totalno nepotrebno, a ne mogu da nadjem opciju gde to da iskljucim. Ni ovaj wallet ne znam kako da iskljucim

Pored toga, nije bas nezahtevan. Cini mi se da mi je MSE 3 puta manje zauzimao resursa

Pretpostavljam da je ovo odlicno resenje za neuke ljude koji ne zele da cackaju ni "podesavaju"

How do I disable Safepay 2015
http://www.bitdefender.com/sup...disable-safepay-2015-1310.html
How to add exclusions (exceptions) in Bitdefender 2015
http://www.bitdefender.com/sup...-in-bitdefender-2015-1307.html

Ima podesavanja naravno ali sad ne mogu da se setim tacno gde je posto ga nemam instaliranog. Sve se iskljucuje u podesavanjima, samo ne znam kako da ti pomognem ako podesavanja ne mozes da nadjes :)

Nisam imao ovu opciju juce :) dok sam imao samo Antivirus plus, pa sam apgrejdovao na Total Security i sad je tu. :)

Odgovor na temu

canny
Vladimir Kanazir
Beograd

Član broj: 325

Jabber: vladimir@kanazir.com

icon Re: Antivirus, koji je bolji? ;)12.10.2014. u 21:35 - pre 930 dana i 6h
Citat:
tuxserbia:

Totalno off-topic

U pravu si za off-topic ali, moram da prokomentarišem... Dial up u Italiji i file server koji ne može da stream-uje HD1080... Mislim, nije 2004. godina

Staću ovde...

Odgovor na temu

epidemija

Član broj: 194209
89.111.250.*

icon Re: Antivirus, koji je bolji? ;)15.10.2014. u 21:16 - pre 927 dana i 6h
Ne znam za vas, ali ja sam i dalje ljubitelj avast! antivirusa, koristim avast internet security i imam licencu do 2016 godine, placenu.

Nisam do sada imao problema, ali ako neko ima stvarno jasne argumente, zasto, zbog cega da ga obrisem i predjem na drugi, ja cu uvaziti i poslusati prijedlog.

Odgovor na temu

Aleksandar Maletic
System Administrator

Moderator
Član broj: 235887
*.dynamic.isp.telekom.rs.

icon Re: Antivirus, koji je bolji? ;)16.10.2014. u 17:42 - pre 926 dana i 10h
Jedan od razloga zbog kojeg više ne koristim Avast jeste usporavanje interneta. Očigledno da Web Shield komponenta pravi problem. U poslednje vreme mi se to dešava konstantno na velikom broju računara, stoga sam prešao na alternativna rešenja. Ponestalo mi tolerancije.

Odgovor na temu

CoyoteKG

icon Re: Antivirus, koji je bolji? ;)16.10.2014. u 21:13 - pre 926 dana i 6h
deinstalirao bitfdeffender upravo bas iz tog razloga.
Ovih dana nista nisam downloadovao niti bilo sta radio osim citanja foruma.

Net mi je SBB valjda 25/2

Download torrenta mi je bio samo 400-500 kB/s. Sada posle deinstalacije je cak u jednom momentu bila 2.7 MB/s

Citao sam malo po forumima i pise da treba da se dozvoli u firewall-u. Pogledao sam podesavanja i bio je dozvoljen... ne znam sta je jos moglo da smeta.

Pa sam otisao na speedtest.net i tamo ista stvar. Izmeri mi samo 6Mbps, a Upload je OK. Ping je isto bio los.
Posle deinstalacije, sve je kako treba...

Dalje me mrzelo kod tako banalnih stvari da moram da "podesavam", i otislo je na delete...

Verujem da je super AV, ali kad instaliram samo AV onda nemam nikakva podesavanja. Nemam cak ni white listu.
Pa sam probao total security. Na zalost, on je bas "total".

Vracam se nazad MSE-u

Odgovor na temu

mr. ako

Član broj: 65959

icon Re: Antivirus, koji je bolji? ;)17.10.2014. u 04:22 - pre 925 dana i 23h
Probaj AVG, bas me zanima sta ces reci.

- Il n'est pas important qui, importe c'est quoi!

Odgovor na temu

IUOP_1

Član broj: 142305

icon Re: Antivirus, koji je bolji? ;)17.10.2014. u 06:48 - pre 925 dana i 21h
Citat:
Aleksandar Maletic:
Jedan od razloga zbog kojeg više ne koristim Avast jeste usporavanje interneta. Očigledno da Web Shield komponenta pravi problem. U poslednje vreme mi se to dešava konstantno na velikom broju računara, stoga sam prešao na alternativna rešenja. Ponestalo mi tolerancije.

Hvala Aleksandre!

Ovo mi vec neko vreme pravi problem, sve me nesto mrzelo da se udubljujem,
ali kad sam procitao sta si napisao, iskljucio sam Web Shield i sve radi kako valja!

Ne znam koliko je pametno da Avast radi sad ovako osakacen, al neka ga neko vreme.
Ili to ili da i ja otvaram temu "Preporucite mi neki antivirus"

Citat:
CoyoteKG:
deinstalirao bitfdeffender upravo bas iz tog razloga.

Sad vidim koji AV necu uzimati u obzir.

[Ovu poruku je menjao IUOP_1 dana 17.10.2014. u 08:19 GMT+1]
Ovaj clan je instalirao skriptu za smanjenje nerviranja i normalnije pracenje foruma: Skripta za ignorisanje korisnika

Popravka kompjutera - Odzaci i okolina.

Odgovor na temu

CoyoteKG

icon Re: Antivirus, koji je bolji? ;)17.10.2014. u 09:39 - pre 925 dana i 18h
Citat:
mr. ako:
Probaj AVG, bas me zanima sta ces reci.

koristio sam godinama AVG. I bio sam zadovoljan sto se tice mog racunara.

Na MSE sam presao jer je kod AVG koliko se secam bilo nekih dosadnih reklama, ali bitniji razlog je jer je uzimao vise resursa sto mi tada nije odgovaralo za XP masine od samo 512MB RAM memorije.
A pored toga prilikom instalacije nudi svakakve gluposti na sve moguce nacine, sto bas ne volim, a posto imam izbor mogu da ne izaberem takav program koji na budalinske fore pokusava da umulja jos neki software.

MSE kad sam instalirao, iznenadio sam se koliko lepo radi na tim matorim masinama. Plus nema bukvalno ni jednu jedinu reklamu niti nudi nesto dodatno.
Za ovih par godina koliko instaliram MSE na racunare, niko nije imao probleme sa virusima. Jedino sa malware-ima :) koje resavam sa MBAM

Odgovor na temu

Aleksandar Maletic
System Administrator

Moderator

icon Re: Antivirus, koji je bolji? ;)17.10.2014. u 12:05 - pre 925 dana i 16h
Citat:
IUOP_1: Hvala Aleksandre!

Ovo mi vec neko vreme pravi problem, sve me nesto mrzelo da se udubljujem,
ali kad sam procitao sta si napisao, iskljucio sam Web Shield i sve radi kako valja!

Ne znam koliko je pametno da Avast radi sad ovako osakacen, al neka ga neko vreme. 

Ovaj problem primećujem već duže vreme. Avast stagnira, dok konkurencija jača. Trenutno ga ne koristim, kasnije ćemo videti.

Odgovor na temu

IUOP_1

Član broj: 142305

icon Re: Antivirus, koji je bolji? ;)17.10.2014. u 12:30 - pre 925 dana i 15h
Cudi me da Avast napravi takav propust, tj. ne ispravlja ovu glupost.
Ovaj clan je instalirao skriptu za smanjenje nerviranja i normalnije pracenje foruma: Skripta za ignorisanje korisnika

Popravka kompjutera - Odzaci i okolina.

Odgovor na temu

kristi1

Član broj: 151211

Sajt: www.mycity.rs/Ambulanta

icon Re: Antivirus, koji je bolji? ;)18.10.2014. u 11:37 - pre 924 dana i 16h
Ja na mojim racunarima koristim Avast free godinama i nemam problem sa Web Shield-om. Jedino sto iskljucim je reputation service jer meni licno nije potrebna ova funkcija, ponavljam meni licno.

Odgovor na temu

Aleksandar Maletic
System Administrator

Moderator

icon Re: Diskusija o antivirusima...18.10.2014. u 11:40 - pre 924 dana i 16h
Kineska kompanija Qihu, poznata po svom softveru 360 Internet Security, razvila je napredniji softver nazvan 360 Total Security. U pitanju je nadograđena verzija prethodnog zaštitnog paketa. Karakteriše ga pregledan korisnički interfejs, tri antivirusna motora za skeniranje među kojima su i veoma kvalitetni Bitdefender i Avira motori, komponente za poboljšavanje performansi računara i ubrzanje procesa pokretanja sistema. Više o tome možete pročitati na ovlašćenom sajtu proizvođača.

http://360safe.com/totalsecurity.html

DOWNLOAD
Prikačeni fajlovi

Odgovor na temu

Aleksandar Maletic
System Administrator

Moderator

icon Re: Antivirus, koji je bolji? ;)18.10.2014. u 12:13 - pre 924 dana i 15h
Koristio sam ga pune četiri godine, stvarno sam bio prezadovoljan ali ovo je počelo sve češće da se dešava, ne konstantno ali mi nameće dodatnu obavezu. Verovatno je neki bug u pitanju. Često me klijenti zovu u poslednje vreme žaleći se na usporavanja samog sistema ili interneta. Deinstalacijom Avasta sistem stvarno počne da diše punim plućima. Nije mi se desilo jednom već mnogo puta, na mnogo računara i nisu u pitanju samo sporije mašine. Čak sam i na svom ličnom računaru primetio. Žao mi je što sam morao da pređem na alternativu, dugo sam koristio Avast. Možda sa novijom verzijom ovaj problem, bug ili šta već nestane.

Odgovor na temu

CoyoteKG

icon Re: Antivirus, koji je bolji? ;)18.10.2014. u 12:19 - pre 924 dana i 15h
dada... ista stvar.
Cak i na jakim masinama, jednostavno toliko zaglupi masina da ne moze da se otvori recimo ni "My computer" po 10 sekundi. Da ne pricam o bilo kom browseru.
Tu obicno posamnjam na HDD, ali ako vidim da je instaliran Avast onda je to to... Samo ga deinstaliram i kompjuter ponovo sjajno radi.
Nikad se nisam preterano interesovao zasto Avast tako zaglupi.

Odgovor na temu

kristi1

icon Re: Antivirus, koji je bolji? ;)18.10.2014. u 13:18 - pre 924 dana i 14h
Kod same instalacije Avasta ponudjene su opcije koje su po difoltu cekirane, gadget, browser cleanup, rescue, updater aplikacija ... a PUP aplikacije uticu na rad pojedinih funkcija koje sam nabrojao i dolazi do problema. Na samom je korisniku da odluci sta mu je potrebno a sta nije.
Deinstalacijom Avasta problem je samo prividno resen, sustinski nije.

Da se radi o bagu u samom antivirusu taj problem bi se javio kod svih korisnika Avasta a to nije slucaj. To sto se pojedinci zale da imaju problem nije nikakvo merilo.

Evo nekoliko najcescih primera:

Gledanje online filmova (iskljucivanje adblock ili jave), preuzimanje programa preko downloadera automaski povlace adware za sobom i korisnik ima problem a nije svestan toga. Ova dva primera su masovna pojava.
Kod prvog primera korisnik je svesno dozvolio PUP-u da se uvuce u sistem a kod drugog nije ni svestan jer recimo FileHippo je "siguran sajt" a to sto su se prodali za pare nije bitno. Taj downloder preko koga se od skora preuzimaju programi sa njihovog sajta je u stvari adware.

Odgovor na temu

kristi1

icon Re: Antivirus, koji je bolji? ;)18.10.2014. u 13:25 - pre 924 dana i 14h
@CoyoteKG

Ovaj problem koji si ti opisao je klasican za danasnji adware i nema nikakve veze sa Avastom i njegovim Web Shield-om. Da li je jos nesto osim adware-a prisutno ne znam, ali sam ubedjen da imas problem sa OS a ne sa Avastom.

Odgovor na temu

Aleksandar Maletic
System Administrator

Moderator

icon Re: Antivirus, koji je bolji? ;)18.10.2014. u 14:25 - pre 924 dana i 13h
@kristi1, nismo se razumeli, najpre sam na svom računaru primetio usporavanja, na računaru na kojem je nedavno instaliran operativni sistem, koji je ažuriran, koji je imao ažuriran Avast, nije imao toolbar-ove niti slično, kao ni ekstenzije u pretraživaču, osim naravno AddBlock Plus.
Dakle, stabilan sistem, jaka mašina, primenjene sve mere za zaštitu i prevenciju od malvera uopšte. To nisu bila neka nepodnošljiva usporavanja ali i sam znaš da kada vladaš materijom vidiš i onaj delić milisekunde koji prosečni korisnici ne vide. Jednostavno mi se ne sviđa na koji način Avast vrši zaštitu u realnom vremenu, posmatrajući potrošnju resursa ne vidi se propust niti opterećenje sistema, ali stičem osećaj da večito nešto drnda u pozadini, kao da traži naftu na hard disku. Šalu na stranu, radi se o kvalitetnom antivirusu ali sve je stvar ukusa i potrebe. Meni lično ne odgovara ova čudna i nedefinisana pojava.

Odgovor na temu

[es] :: Zaštita :: Diskusija o antivirusima...
(TOP topic, by Aleksandar Maletic)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8

[ Pregleda: 20441 | Odgovora: 143 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.