Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Razlika izmedju kontaktne i beskontaktne plazme za secenje metala

elitemadzone.org :: TechZone :: Razlika izmedju kontaktne i beskontaktne plazme za secenje metala

[ Pregleda: 5524 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Ivan 89

Član broj: 264550
Poruke: 320
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Razlika izmedju kontaktne i beskontaktne plazme za secenje metala28.08.2013. u 22:59 - pre 129 meseci
Imam beskontaktnu plazmu za secenje metala pa ne mogu je koristiti na maloj cnc masini za secenje jer ima step motore a ne servo pa mi neko reko ili sam negde na forumu procitao da klasicna beskontaktna plazma moze da se prebaci da radi kao kontaktna menja se polikabl i jos nesto u plazmi i da onda radi bez problema sa step motorima.
E sad ja ne znam ni kako to radi kontaktno paljenje plazme niko ne zna da mi objasni ili nece da kazu.
Dal neko zna u cemu je razlika izmedju kontaktnog i beskontaktnog paljenja plazme
 
Odgovor na temu

vladd

Moderator
Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Razlika izmedju kontaktne i beskontaktne plazme za secenje metala29.08.2013. u 17:47 - pre 129 meseci
Kontaktno paljenje plazme nije dobro za CNC masine. Plazma se uspostvlja pri kontaktu sa materijalom koji se sece.

Beskontaktna plazma je idealna za CNC masine, posto je plazma vec pripremljena, postoji "pilot" plazma, koja se pripaljuje nekim visim naponom u elektrodi gde inicira paljenje RF plazme.

Pretvaranje beskontaktne plazme u kontaktnu je svojevrsno degradiranje plazma sistema, mada principijelno, male su razlike u nameni. Narocito u hobi, ili upotrebi u maloj privredi, rucnog rezanja.

A da li su u CNC-u servo ili step motori, principijelno nema puno znacaja, posto oba mogu da rade u vrlo finim rezimima, a preciznost zavisi od kontrolera i merila, tj povratne sprege, ili koraka step motora,
 
Odgovor na temu

Ivan 89

Član broj: 264550
Poruke: 320
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Razlika izmedju kontaktne i beskontaktne plazme za secenje metala29.08.2013. u 21:06 - pre 129 meseci
Pogon masine je resen sa step motorima i audiohms drajverima za 3 ose.

vladd kako vi nabrojaste izgleda da je moja pilot plazma a ne beskontaktna .
Plazma je stari tip 80A nije invertorska.
Kada pritisnem dugme a ne prinesem metalu za secenje ona varnici cvrci izmedju dizne i valjda elektrode.
 
Odgovor na temu

Ivan 89

Član broj: 264550
Poruke: 320
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Razlika izmedju kontaktne i beskontaktne plazme za secenje metala02.09.2013. u 19:27 - pre 129 meseci
A sa pilota na beskontaktnu.
A kako onda rade te beskontaktne plazme.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Razlika izmedju kontaktne i beskontaktne plazme za secenje metala

[ Pregleda: 5524 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.