Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako igrači zarađuju pare na kladionici?

elitemadzone.org :: MadZone :: Kako igrači zarađuju pare na kladionici?
(Zaključana tema (lock), by pajaja)
Strane: << < .. 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 247614 | Odgovora: 1047 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

djordjeno
Srbija

Član broj: 35204
Poruke: 332
*.mobitel.si.

Sajt: www.mobitel.si


+42 Profil

icon Re: Kako igrači zarađuju pare na kladionici?01.06.2015. u 15:32 - pre 108 meseci
Citat:
zzzz: Tako je!

Evo primjera za meč Djokovic-Gasquet

Code:
klasično   1.02         19
 Back all   1.03         27
 Lay all     1.04         28


Izračunam marginu za klasičnu kladionicu i ona je 3.2 %
Za Betting Exchange sa 5 % provizijom imamo marginu 5.7 %
Margina za one koji preuzmu kvote sa Laya te balansiraju sa obe uplate je negativna i iznosi -5.3 %.Klađenje na autsajdera je očito bolje na Back allu nego na klasičnoj kladionici.(Na uloženih 1 zaradim 25.65 umjesto 18.).
Ali ako idem prihvatiti ponudu na Lay all gdje traže 1.04 za Djokovica imao bih zaradu 22.8 što je lošije od 25.65.(Na 100 ponuđenih ako prihvatam tu kvotu trebam potkovati sa 4.Ili s1 1 na 25 ponuđenih.Ako Djoković izgubi ja zaradim 24 -5 %=22.8
Dakle ni ovdje nije pametno prihvatati se kvota sa Lay all-a.


Betfair pravi tzv virtualne opklade, tako da je razlika o kojoj pricas posledica njihovog zaokruzivanja cena.
Tacnije ne nude cenu 1.035, nego je ili 1.03 ili 1.04, imaju to fiksno predefinisano za raspone kvota.
Virtualne opklade su to ako neko postavi na lay za djokovica, oni to automatski preracunaju na back za Gasqueta (sto je sustinski isto) i na taj nacin postizu likvidnost trzista. Plus postoje botovi, koji kupuju te situacije odmah kad market dodje oko 100% (naravno to je prikazano na sajtu, ali nije uracunata provizija koja je za svakog igraca razlicita.

Ja sam misljenja da u lokalu skoro nikad nisu izbalansirane uplate pa kladionica je uvek vise na jednu stranu uplata primila, i samim tim ima mogucnost da izgubi pare. Naravno ako uprostimo situaciju i gledamo singl opklade na jedan mec)

Takodje velika vecina ljudi igra tikete gde se sve to izmesa i gde kladionica prakticno primeni proizvod margina od svih pojedinacnih tipova opklada. I tu te oderu kao jarca.

Prosto kao primera tvrdnje, moze neko da proba da poredi ukupne kvote na tiketima sa 5-6-7 slucajnih parova, izmedju razlicith kladionica.
Odstupanja ukupne kvote idu i do 30%. A sumnjam da prosecni igrac pre nego sto uplati tiket sa svojim izborom to proveri. Nego ode u kladionicu gde ima dobar televizor ili gde je konobarica prijatnog izgleda.
 
0

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Kako igrači zarađuju pare na kladionici?01.06.2015. u 19:53 - pre 108 meseci
@zzzz

Imas dosta toga napisano, medjutim dosta toga si pogresio. Pocnimo od racunanja provizije, pa sve do osnovnih principa koriscenja betting excahange servisa.

Ajde za pocetak da razlozimo i pojednostavimo napisano da bi obican korisnik mogao da razume sta ti pkusavas da objasnis (za pocetak), da bi mogao da vidi gde gresis. Suvise je konfuzno, tako da se ne moze odmah videti gde si pogresio.

Prvo si racunao koliko iznosi margina u klasicnoj kladionici i to si pokusao da pokazes kroz primer kladjenja na tenis, navodeci primer pokrivanja oba moguca ishoda. U redu, prihvatam napisano, samo mi nije jasno kome je to sto si pisao bilo upuceno. Verujem da vecina igraca koja se kladi zna sta je "margina kladionice" cemu sluzi i kako se izracunava, tako da si ti dokazao nesto sto je opste poznato. Dobro, bio si zaludan, pa si ljudima nesto objasnjavao.

Onda si nastavio da jos jednom objasnjavas istu situacij, ali sada na primeru exchange servisa i normalno je da si pogresio. iz prostog primera sto nisi znao ili si namerno izostavio da objasnis kako se racuna provizija.

Citat:
Isti račun za Betting Exchange:uložimo li 1 na Panetu možemo dobiti 3.2.Kladionice održavaju ulaganja obrnuto proporcionalno kvotama pa je na ovih uloženih 1 na Muguruzu uloženo 3.2/1.45=2.21.Ovim se postiže da ovolika uplata omogućava istu isplatu kao i u prvom slučaju 2.21*1.45=3.2.Dakle bez obzira ko pobjedio kladionica isplaćuje 3.2-(5 % provizije)=3.04 dok je očito uplata bila veća 1+2.21=3.21.Kladionica
ima sigurnu zaradu od 3.21-3.04=0.17.Svedeno na uplatu od 100,zarada kladionice je 5.3.

Da je provizija bila nešto veća naprimjer 6 % zarada bi iznosila 5.65.Zaključak:Ako je provizija Betting Exchange kladionice veća od 5 % bolje je ići u klasičnu kladionicu.


Ovako, ajde da zamislimo da neko nema pametnija posla i da pokusava da se kladi sa ciljem da nista ne zaradi. Uplatice iznos koji si naveo na Panetu i uplatice iznos koji si naveo na Muguruzu. To si lepo izracunao, ali sada nastaje problem.
Provizija se racuna na cistu zaradu. Ako se u jednom vrsi kladjenje/trgovanje/uplacanje na iskljucive dogadjaje tipa: pobeda tenisera A ili pobeda tenisera B ili over/under ili bilo koja kladjenje koja imaju uplatu na kontra strani to se sve sabira i to predstavlja jedan dogadjaj, jedno kladjenje, izracunava se cista zarada i onda se obracunava provizija. To bi u tvom primeru izgledalo ovako.
kladio si se na Muguruzu i kladio si se na Panetu, ako zardis na Mguruzi od te zarada oduzmes koliko si izgubio na Paneti, na razlici koja je ustvari tvoja cista zarada obracunaj 5%. Kako je kod tebe zarada 0, sledi da ces izracunnati 0*5% ili 0-5%.
Mislim da primer nema bas mnogo smisla. Ali je dobro da si pokazao da ne znas kako se racuna provizija. PROVIZIJA SE RACUNA SAMO NA DEO ZARADE (CISTE ZARADE), AKO JE STANJE NULA ili SI USAO U MINUS, NE PLACAS NIKAKVU PROVIZIJU.

Na osnovu tvojih proracuna mozemo doneti sledeci zakljucak. Na exchange servisu ne postoji margina, ako uzmemo za primer pokrivanje oba moguca ishoda, excange servis je bolji od klasicne kladionice. TACKA. Nema " ako je provizija veca ili ako je provizija manja". ako nema zarade nema ni provizije.

Los si primer uzeo.
 
0

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Kako igrači zarađuju pare na kladionici?01.06.2015. u 20:45 - pre 108 meseci
Nastavak:

Da ti objasnim gde si jos pogresio (ti si skoro sve pogresio, ali moramo ici redom)

Citat:
Ako ne radimo kao kladionica već prihvatamo ponude sa Lay all asimetrično,naprimjer samo za Pennettu 3.25.
Tada u slučaju dobitka (Paneta ne pobjedi!) na uloženih 100 (potkivamo uplatu od 30.77 po kvoti 3.25),zaradimo (100/3.25)*0.95=29.23.
Alternativa je bila da se kladimo na Muguruzu po kvoti 1.45(Back all).U slučaju njene pobjede zaradili bi 42.75 na 100 uloženih.Zaključak:Igranje na Lay all kvote je odlična opcija samo ako vam je unaprijed poznato naštimovano kretanje rezultata neke utakmice.Inače ne.


Ako prihvatamo ponude mi ustvari radimo kao kladionica, jer kad ti odes u kladionicu ti tamo uplatis, a kladionica ti primi uplatu.

Ali to nije vazno, vazno je sledece:

Ako ne radimo kao kladionica već prihvatamo ponude sa Lay all asimetrično,naprimjer samo za Pennettu 3.25.
Tada u slučaju dobitka (Paneta ne pobjedi!) na uloženih 100 (potkivamo uplatu od 30.77 po kvoti 3.25),zaradimo (100/3.25)*0.95=29.23.

Ako primamo asimetricno onda imamo sledecu situaciju:

ako pobedi Muguruza ili ne pobedi Paneta mi zaradjujemo 100-5%= 95. Lay je opcija da primis neciji novac, a to znaci da si primio neciji novac sa obavezom da nesto platis ako ne bude po tvome (lay = polog, zamisli kao kapara) u ovom slucaju imas primljeno 100 sa obavezom da isplatis 100*2.25 ako ne bude po tvome.
Kako je bilo po tvome mozes zadrzati samo 100 (toliko si novca primio)

U svom primeru ti cas primas, cas pokrivas. Nije jasno sta radis.

Ako vec predlazes alternativu ili pokrivanje evo ti primer kako se to radi.

Recimo da si primio uplatu kako navodis u primeru na Panetu u iznosu 100 sa kvotom 3.25.
Treba ti obezbedjenje za iznos od 225 koliko si duzan ako podje lose po tebe.

Postupak je sledeci:

kvota na Muguruzu je 1.45

Ti ne prihvatas ovu kvotu i postavljas svoju kvotu (znamo da kvota od 1.45 ne moze ostati do kraja meca vec ce doci do pomeranja)

Postavljas jedan "triger" na 1.20 i postavljas jedan triger na 1.60 (ovo su pausalne kvote cisto da se objasni princip rada)

Ako podje dobro po tebe i Muguruza ce brzo spustiti kvotu na 1.20, na tom "trigeru' ili na toj kvoti primas recimo 300 (necega) i "dugujes" 60

Postavljas jos jedan "triger" na 1.60 sa iznosom od recimo 200( necega) dugujes 120.

kakvo je sada stanje?

ako podje dobro po tebe i Muguruza spusti kvotu tvoj triger okine i zatvara transakciju na 1.20, sada duguje 60, primio si kontra 100 imas razliku 40, na to platis proviziju 5% i imas zaradu od 40-5%= 40-2=38
Kada okine triger na 1.20, brises triger na 1.60 jer nema svrhu.

Ako podje lose po tebe Paneta spusta kvotu, a na Muguruzu ide gore, okida triger na 1.6 sa isnosom 200, dugujes 120.

Zavrsava se lose po tebe.

Dugujes 225, na drugoj strani imas primljenih 200 koje zadrzavas, imas dubitak od 25. Kako smo vec rekli kada imas gubitak ne placas proviziju, tvoj gubitak ostaje 25.

Ako si se kladio na 5 mececa i dobro predvidis 3, a dva promasis obices sledece stanje na racunu

(3*38)-(2*25) = 114-75= 39 sa ucinkom pogadjanja od 60%

ako imas los dan pa pogodis 2, a promasis 3, imamo:

(2*38)-(3*25)= 76-75= 1


Verujem da ti je sada jasnije gde si sve pogresio. A da budemo iskreni dobro si pogresio.
 
0

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Kako igrači zarađuju pare na kladionici?01.06.2015. u 21:18 - pre 108 meseci
Citat:
zzzz:
Citat:
djordjeno: Nije sve tako crno/belo. Uzeo si jedan primer gde su kvote slicne. Stim niko ne igra na oba ishoda. Recimo da ja hocu da igram Penetu ja cu na razmeni dobiti na 10 ulozenih 22*0.95, a u lokalu bi dobio 17.5, znaci 3.4 jedinice vise. To je ozbiljna razlika.
Mene zanima da ona pobedi, ako izgubim svakako gubim 10 jedinica. Pravi zakljucak koji moze da se izvede jeste da je igranje protiv favorita (odnosno na autsajdera po kvotama) u 95%+ slucajeva dosta bolje na online.


Tako je!

Evo primjera za meč Djokovic-Gasquet

Code:
klasično   1.02         19
 Back all   1.03         27
 Lay all     1.04         28


Izračunam marginu za klasičnu kladionicu i ona je 3.2 %
Za Betting Exchange sa 5 % provizijom imamo marginu 5.7 %
Margina za one koji preuzmu kvote sa Laya te balansiraju sa obe uplate je negativna i iznosi -5.3 %.Klađenje na autsajdera je očito bolje na Back allu nego na klasičnoj kladionici.(Na uloženih 1 zaradim 25.65 umjesto 18.).
Ali ako idem prihvatiti ponudu na Lay all gdje traže 1.04 za Djokovica imao bih zaradu 22.8 što je lošije od 25.65.(Na 100 ponuđenih ako prihvatam tu kvotu trebam potkovati sa 4.Ili s1 1 na 25 ponuđenih.Ako Djoković izgubi ja zaradim 24 -5 %=22.8
Dakle ni ovdje nije pametno prihvatati se kvota sa Lay all-a.


Pogresno racunas proviziju na Echange servisu.
Za pocetak je dovoljno da pocnes da racunas proviziju samo i samo na cistu zaradu. Ako nema zarade nema ni povizije, ako se pojavi gubitak onda nema provizije.
Iskljucivi dogadjaji se medjusobno anuliraju, razlika koja se pojavi to je osnova za izracunavanje provizije.
Ako kojim lucajem izbalansiras zaradu na exchange servisu i dovedes je na nulu, nemas proviziju.

Ovo je dovoljno za pocetak, bez ovoga ne mozes ici dalje.




 
0

hotchimney

Član broj: 300237
Poruke: 462



+822 Profil

icon Re: Kako igrači zarađuju pare na kladionici?01.06.2015. u 22:51 - pre 108 meseci
U kladionici marginu plaća onaj ko dobije a onaj ko izgubi ne plaća ništa.
Sve isto kao na BetFair-u.

U kladionici možete da sedite, gledate utakmicu, koristite računar, internet, imate sve moguće statistike u kladioničarskim listama, statistike na sajtu kladionice, itd.
Kao što je primer na slici



Saznate sve detalje:



Statistike koje su pripremili vrhunski eksperti:



Nikome ne morate da plaćate ni za kakve statistike.
Štaviše, ne morate imati pojma o statistici (kao što ni ja nemam pojma)
dovoljno je da pogledate kod proverenih stručnjaka koji rade za kladionice.

Možda nećete verovati da je kladionicama u interesu da igrači budu što bolje obavešteni o svim mogućim statističkim podacima.
Ali stvari upravo tako stoje - kladionice su veoma zainteresovane da igrači raspolažu svim mogućim statističkim podacima i analizama.
Najpouzdaniji, najtačniji, najraznovrsniji podaci i statističke analize bez premca nude kladionice svojim klijentima.


To je samo fragment onog što imate u lokalnoj kladionici "na izvolte".
Tiket naplaćujete čim završi utakmica imate novac u depu.
Ako se kladite on-line u inostranstvu plaćete razne provizuje uploda/download novca, čekate da podignete novac.

Sve u svemu manje ste u gubitku i koristite mnoge prednosti kladjenjem u kladionici nego kladjenjem on-line.
Prikačeni fajlovi
 
0

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Kako igrači zarađuju pare na kladionici?02.06.2015. u 00:01 - pre 108 meseci

@hotchimney

Prognozu si objavio 31.05.2015. u 19:16. ( imam i print screen), rezultat ne znamo do zavrsetka meca, sto znaci da rezultat moze biti upisan kada mec zavrsi. Ako sutra ili ko zna kada ovu prognozu prenese i objavi neko na drugom forumu ili sajtu, da li taj neko cini obmanu clanova tog drugog foruma. Ovo pitanje sam ti postavio vise puta i postavicu ga jos mnogo puta, ti mozes izbegavati odgovor, ali time samo potvrdjujes da si ti lazov koji je pokusavao da mene okrivi da ja obmanjujem clanove ES foruma.

Ne mozes da odgovoris na jednostavno pitanje, a nastavljas da lupetas.


Citat:
Možda nećete verovati da je kladionicama u interesu da igrači budu što bolje obavešteni o svim mogućim statističkim podacima.
Ali stvari upravo tako stoje - kladionice su veoma zainteresovane da igrači raspolažu svim mogućim statističkim podacima i analizama.
Najpouzdaniji, najtačniji, najraznovrsniji podaci i statističke analize bez premca nude kladionice svojim klijentima.


Ovo moze da izjavi samo totalni debil, neko ko nije svestan sta je napisao ili neko ko je placen od strane kladionica da obmanjuje ljude navodeci ih da izgube svoje pare.

Niti je kladionicama u interesu da se pravilno upoznaju sa statistikom u vezi timova na koje se klade, niti su dati svi statisticki pokazatelji bitni za kvalitetno odlucivanje. Ti si skolski primer nekoga ko ne zna statistiku i oslanja se samo na podatke koje mu servira kladionica. Svako moze pogledati tvoj ucinak i veoma lao zakljuciti sta mu se moze dogoditi ako sledi tvoj primer ili slusa tvoje savete.

Na prilozenom materijalu mogu se videti samo opsti i povrsni statisticki pokazatelji koji su namenjeni vise zbunjivanju igraca i stvaranju privida kako im je sve prikazano i samo je pitanje njihove dobre volje koliko ce zaraditi.

Na prilozenom materijalu nema sledecih podataka:

- statistka pobeda Napolija na svom terenu
- statistika neresenih meceva na svom terenu
- statistika poraza na svom terenu
- statistika pobeda Lazija u gostima
- statistka neresenih u gostima
- statistika poraza
Nema nikakvih podataka o tome kakav su ucinak imali protivnici pre meceva, da bi se videlo kako koji tim igra sa timovima slicnim sebi

- ucinak za Napoli
- ucinak za Lacio
- ucinak Lacija u mecevima na svom terenu sa pet prvoplasiranim timovima
- ucinak Napolija u gostima sa pet prvo plasiranim timovima

- statistika i ucinak za oba tima kada su favoriti, kada nisu favoriti,

- verovatnoca za oba tima za krajni rezultat, kada je poznat rezultat na poluvremenu.

Nedostaje jos dosta bitnih podataka.
Tako da samo neko ko je apsolutni duduk i neznalica moze da se odusevi oviako oskudnim podacima. Sareno jeste, vizualno prihvatljivo, ali ima narodna izreka:
" Sve sareno, a budali lepo"


 
0

hotchimney

Član broj: 300237
Poruke: 462



+822 Profil

icon Re: Kako igrači zarađuju pare na kladionici?02.06.2015. u 00:49 - pre 108 meseci
To što ti nekog nazivaš debilom
govori da ti je debil zavukao do balačka.

Za kladionice rade najbolje plaćeni statističari sveta.
Samo bolesnik može umišljati da zna nešto bolje.


Što se tiče statistika koje nude kladionice ja sam prikazao samo jedan fragment.
Statističkih izveštaja ima ohohohohoj.
Na primer










Itd, itd, bukvalno na stotine tabela, grafikona...


Tako da samo neko ko je apsolutni duduk i neznalica može da bulazni da zna više i bolje.

Ili je reč o patološkom lažovu.
Takav patološki lažov ne može da prikaže ništa korisno već samo da laprda kako ima neku strava statistiku koju još niko živ nije video.
Prikačeni fajlovi
 
0

Ohohoho turio ga Derby

Član broj: 329087
Poruke: -2
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+17 Profil

icon Re: Kako igrači zarađuju pare na kladionici?02.06.2015. u 07:07 - pre 108 meseci
Citat:
hotchimney:


Možda nećete verovati da je kladionicama u interesu da igrači budu što bolje obavešteni o svim mogućim statističkim podacima.
Ali stvari upravo tako stoje - kladionice su veoma zainteresovane da igrači raspolažu svim mogućim statističkim podacima i analizama.
Najpouzdaniji, najtačniji, najraznovrsniji podaci i statističke analize bez premca nude kladionice svojim klijentima.


To je samo fragment onog što imate u lokalnoj kladionici "na izvolte".
Tiket naplaćujete čim završi utakmica imate novac u depu.
Ako se kladite on-line u inostranstvu plaćete razne provizuje uploda/download novca, čekate da podignete novac.

Sve u svemu manje ste u gubitku i koristite mnoge prednosti kladjenjem u kladionici nego kladjenjem on-line.


Auuu...ako je ovo zainat zbog prepucavanja sa @2012 onda ok ali ako nije ...gresis opasno !
Pa covece u listama nude ``velikodusno`` predloge sta da odigramo pa da im uzmemo lovu,aman....

 
0

hotchimney

Član broj: 300237
Poruke: 462



+822 Profil

icon Re: Kako igrači zarađuju pare na kladionici?02.06.2015. u 07:45 - pre 108 meseci
Ništa ja ne pišem da samo bih se prepucavao.
O tipsterima sam već dovoljno napisao tako da prvo treba da pročitaš šta sam napisao.
Onda kad sve to prodješ javi nam

gde sam ja to napisao da iz lista uzmete
Citat:
Ohohoho turio ga Derby:

predloge sta da odigramo pa da im uzmemo lovu

?

Brkaš statistiku i tipsteraj.

 
0

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Kako igrači zarađuju pare na kladionici?02.06.2015. u 20:10 - pre 108 meseci
Citat:
hotchimney: To što ti nekog nazivaš debilom
govori da ti je debil zavukao do balačka.



Jedini kome si ti "zavukao do balcaka" su upravo ti ili ti si sam sebi zavukao do balcaka. Zbog toga si kategoriziran kako treba, a kategoriziran si kao debil zbog sledeceg:

Godinama kenjaas kako se razumes u kladjenje, preseravas se nekim svojim prognozama, lupetas kako se nesto kao "razumes" (daleko je to od znanja) u matematiku i staistiku i na kraju sam priznas kakvo si goovno. Sam priznajes da nemas pojma. Posle si kenjaao kako sam ja nekoga obmanuo, to nisi dokazao i sada pokusavas da budes duhovit. E smradu jedan.

Dovoljno je sto si sam priznao da si duduk sto se tice kladjenja, sta god pokusavao jasno je i tebi i svima ostalima kakvu si bruku doziveo time sto si morao da napises da ne znas. Zapamti, ostaje pribelezeno tvoje priznanje.

Sta god sada pokusavao, ma koga pozivao u pomoc, ostaje da si neznalica i lazov.


Ne znam ko te bese oslovio sa "profesore", ali ako si ti profesor, tebi treba pod hitno zabraniti da imas dodira sa obrazovanjem.


Ovo sam ti napisao i ranije, ali nije state da se ponovi.


Citat:
hotchimney:

Za kladionice rade najbolje plaćeni statističari sveta.
Samo bolesnik može umišljati da zna nešto bolje.



Kakve veze ima ko radi za kladionice? Sta meni ili bilo kome znaci to sto si izjavio. Ako rade za kladionicu, ne rade za igrace, ja se bavim igracima, njima prodajem svoje usluge. Ja i moji klijenti veoma slabo posecujemo klasicne kladionice, a i kada bi posecivali nema nikakvog znacaja ko za koga radi.
Nikako ne mogu da razumem kakve veze sa tobom ima podatak koji si izneo?

Postoje vise nacina da se utvrdi necije znanje, od testova do prakticnog rada. Ti si pokazao svoje neznanje, posle si i sam priznao i sto se sada ti guras medju statisticare?

Citat:
hotchimney:

Što se tiče statistika koje nude kladionice ja sam prikazao samo jedan fragment.
Statističkih izveštaja ima ohohohohoj.


Kao so rekoh, samo da ponovim jos jednom: "Sve sareno, a budali lepo"

Ovo sto ti pokazujes je vizuelni prikaz statistickih podataka. Vise zbunjuje nego sto pokazuje, ima masa suvisnih i apsolutno nebitnih podataka koji su prikazani, a bukvalno nicemu ne sluze, nemaju upotrebnu vrednost. Sluze da naprave privid neceg vaznog, ali nemaju upotrebnu vrednost.
Podjimo od podatka koji je broj na dresu nekog igraca, koliko ima kilograma, kada je rodjen. Kome i cemu to sluzi. To sarenilo nema upotrebnu vrednost, vise lici na video igre nego na ozbiljnu statistiku.

I pored svega prikazanog na sarenim tabelama koje nude kladionice, neces naci sledece podatke:

- statistka pobeda Napolija na svom terenu
- statistika neresenih meceva na svom terenu
- statistika poraza na svom terenu
- statistika pobeda Lazija u gostima
- statistka neresenih u gostima
- statistika poraza
Nema nikakvih podataka o tome kakav su ucinak imali protivnici pre meceva, da bi se videlo kako koji tim igra sa timovima slicnim sebi

- ucinak za Napoli
- ucinak za Lacio
- ucinak Lacija u mecevima na svom terenu sa pet prvoplasiranim timovima
- ucinak Napolija u gostima sa pet prvo plasiranim timovima

- statistika i ucinak za oba tima kada su favoriti, kada nisu favoriti,

- verovatnoca za oba tima za krajni rezultat, kada je poznat rezultat na poluvremenu.

kao sto sam vec napisao, ima jos dosta vaznih podataka koje kladionice nece prikazati. Ali ce zato prikazai milion manje bitnih ili nebitnih podataka.

Na kraju mi ne moramo mnogo filozofirati, uzecemo tebe za primer. Ti si oduseven podacima koje si prikazao, tvrdis da su vise nego dovoljni, verovatno ih koristis i oslanjas se na iste kod svojih prognoza. Ako pogledamo tvoje prognoze i proverimo ucenak veoma lako mozemo videti da imas katastrofalan ucinak.
Meni sada nikako ne moze biti jasno da pored tako dobrih statistickih podataka neko moze tako katastrofalno da prognozira. Ili je greska u prikazu podataka, ili manjkaju vazni podaci ili si ti duduk pa dobro prikazane podatke ne mozes da razumes i iskoristis na pravi nacin. Postoji neki problem.
Takodje ne mogu da razumem kako si ti zakljucio da si ovo dovoljno dobri podaci, ako ti ne znas statistiku i nerazumes se u kladjenje?

Citat:
Tako da samo neko ko je apsolutni duduk i neznalica može da bulazni da zna više i bolje.


Sta je to sto neko treba da zna vise i bolje u golom prikazivanju podataka. Podatke imas ili nemas, sve vazne podatke koje ce kladionica prikazati igracima imam i ja, ali ja imam i nudim i dosta vaznih podataka koje kladionica ne nudi ili ne prikazuje.

Citat:
Ili je reč o patološkom lažovu.
Takav patološki lažov ne može da prikaže ništa korisno već samo da laprda kako ima neku strava statistiku koju još niko živ nije video.


Jedini patoloski lazov si ti jer ti nisi dokazao svoje tvrdnje.
 
0

hotchimney

Član broj: 300237
Poruke: 462



+822 Profil

icon Re: Kako igrači zarađuju pare na kladionici?02.06.2015. u 23:19 - pre 108 meseci
Pišeš kao iz mozga pod epileptičkim napadom doktora Frankenštajna.

Dao si najslikovitiji opis kako će završiti oni koji budu sledili tvoje instrukcije za kladjenje,
a to je totalno besnilo teških gubitnika.

Dobro je što si sve to napisao.

Samo da te podsetim na jubilarnih mesec dana
kako se ne usudjuješ da podvaljuješ bajate prognoze.

Pec, pec.

 
0

Lacika.1991
Laslo Molnar

Član broj: 147078
Poruke: 349



+346 Profil

icon Re: Kako igrači zarađuju pare na kladionici?02.06.2015. u 23:28 - pre 108 meseci
da se vas dvojica dokažete :D dajte meni neke tipove..i ja ću sutra da odem u kladionu i uplatim..pa šta bude :D
 
0

hotchimney

Član broj: 300237
Poruke: 462



+822 Profil

icon Re: Kako igrači zarađuju pare na kladionici?02.06.2015. u 23:30 - pre 108 meseci
Ja nemam nikakve tipove bolje od gubitnih.

Ali ne podnosim lažove
koji tvrde da imaju dobitnu statistiku
a istovremeno podvaljuju
prognoziranjem ishoda završenih utakmica.
 
+1

Lacika.1991
Laslo Molnar

Član broj: 147078
Poruke: 349



+346 Profil

icon Re: Kako igrači zarađuju pare na kladionici?02.06.2015. u 23:33 - pre 108 meseci
šteta,a baš sam hteo malo da omrsim brk :D
 
0

hotchimney

Član broj: 300237
Poruke: 462



+822 Profil

icon Re: Kako igrači zarađuju pare na kladionici?02.06.2015. u 23:50 - pre 108 meseci
Da si se ranije javio
u dve lokalne kladionice
je bio šure bet na

Qatar vs USA (Mladi do 23 g.)

Dobitak oko 2.5%

 
0

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Kako igrači zarađuju pare na kladionici?03.06.2015. u 00:59 - pre 108 meseci
Citat:
hotchimney:
Ja nemam nikakve tipove bolje od gubitnih.

Ali ne podnosim lažove
koji tvrde da imaju dobitnu statistiku
a istovremeno podvaljuju
prognoziranjem ishoda završenih utakmica.



Samo da ponovim pitanje, cisto da ljudi znaju ko je ovde lazov.


Prognozu si objavio 31.05.2015. u 19:16. ( imam i print screen), rezultat ne znamo do zavrsetka meca, sto znaci da rezultat moze biti upisan kada mec zavrsi. Ako sutra ili ko zna kada ovu prognozu prenese i objavi neko na drugom forumu ili sajtu, da li taj neko cini obmanu clanova tog drugog foruma. Ovo pitanje sam ti postavio vise puta i postavicu ga jos mnogo puta, ti mozes izbegavati odgovor, ali time samo potvrdjujes da si ti lazov koji je pokusavao da mene okrivi da ja obmanjujem clanove ES foruma.


[Ovu poruku je menjao 2012 dana 03.06.2015. u 02:53 GMT+1]
 
0

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Kako igrači zarađuju pare na kladionici?03.06.2015. u 01:03 - pre 108 meseci
Citat:
Lacika.1991: šteta,a baš sam hteo malo da omrsim brk :D


Ako koristis klaicnu kladionicu za omascivanje brka, mozda uspes, ali je izvesnije da ne uspes u namerama. Ali ako slusas hotchimney, onda ti je propast zagarantovana.

Samo sledi njegova uputstva i ostaces bez gaca.

Nemoj sada da mu se smejes. Covek je priznao da matemaiku ne zna, statistiku takodje ne zna, u kladjenje se nerazume, retko sta uspe da pogodi. A sto voli da palamudi o kladjenju, to je cudo jedno.

Umalo da zaboravim, sad se prebacio na Sure Bet, tu mu ne treba statistika i matematika. Inace ako ne znas to je "lovljenje" razlike u kvotama izmedju dve kladionice. Teoretski lepo zvuci, ali je realno dosta tesko to izvesti. Inace na Betfair, takvo nesto pronadjes kad ti padne na pamet. Ali ti slusaj njega, nacice ti on dobru kombinaciju sa 2.5% zarade.
 
0

hotchimney

Član broj: 300237
Poruke: 462



+822 Profil

icon Re: Kako igrači zarađuju pare na kladionici?03.06.2015. u 07:04 - pre 108 meseci
Tvoj život se pretvorio u košmar
u kome pokušavaš da iz tvoje mišje rupe
pljuneš u odžak.
Ali sve što si uspeo
to je da popljuješ sam sebe.

Dok si ti pokušavao da podvališ bajate "prognoze" od juče
prošli mesec su bar dvojica u lokalnoj kladionici
dobili 8 tiketa zaredom.
Znam za nekoliko slučajeva da su neki dobijali tiketa sa 1000-5000 evra dobitka.

Ukoliko nisi bolji nemoj zamajavati.

Nego ti ako hoćeš da nešto pokažeš
treba u narednih mesec dana svakodnevno
da ispišeš dobitne tipove sa kvotama 1.50 i većim,
sa učinkom boljim od 90%.
Da se vidi da si bolji od pijanaca po kladionicama.

Samo PAZI
nemoj pokušavati da podvališ tipove od juče.

Pec, pec.









[Ovu poruku je menjao hotchimney dana 03.06.2015. u 08:40 GMT+1]
 
0

zzzz
milan kecman
bluka

zzzz
Član broj: 11810
Poruke: 2154
*.customer.blic.net.



+196 Profil

icon Re: Kako igrači zarađuju pare na kladionici?03.06.2015. u 09:43 - pre 108 meseci
@2012Pogresno racunas proviziju na Echange servisu.
Za pocetak je dovoljno da pocnes da racunas proviziju samo i samo na cistu zaradu. Ako nema zarade nema ni povizije, ako se pojavi gubitak onda nema provizije.


Zar je ona moja računica toliko zbunujuća.Izabrao sam najjednostavniji primjer i proveo najjednostavniji račun,a ti pokušavaš to uvaliti u neku složenu kombinatoriku raznoraznih opcija.

Ako je neko uplatio 100 eura na običnoj kladionici samo na Đokovića (kvota 1.02),može podići 102 eura.

Ako je neko član Echange servisa koji radi sa provizijom od 7 % pa je uplatio samo na Đokovića 100 eura (kvota na Back all je 1.03),uvećao je svoj račun za 2.79 eura.

Ako je neki drugi član Echange servisa koji radi sa provizijom od 7 % pa je prihvatio
ponudu na Lay al (kvota 28 na pobjedu Gasqeta) i potkovao samo to sa 100 eura,uvećao je svoj račun za 3.32 eura.

Jasno je da je svaka promašena uplata otišla u bunar i da se ne naplaćuje kladiocu još neka dodatna taksa.

Ako ovaj račun ne valja napiši kako bi trebao izgledati.Ako valja pokazaću i ostale djelove računa da vidimo šta nije u redu.

________________________________

Najbolja kritika formule za Sagnac effect:
https://www.omicsonline.org/op...090-0902-1000189.php?aid=78500

OK evo prave formule:P=2wft^2 [period]
 
0

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Kako igrači zarađuju pare na kladionici?03.06.2015. u 16:18 - pre 108 meseci
Citat:
Ako je neko uplatio 100 eura na običnoj kladionici samo na Đokovića (kvota 1.02),može podići 102 eura.

Ako je neko član Echange servisa koji radi sa provizijom od 7 % pa je uplatio samo na Đokovića 100 eura (kvota na Back all je 1.03),uvećao je svoj račun za 2.79 eura.


Ako je neko uplatio na klasicnoj kladionici 100 eura na 1.02 moze podici 102 ili zaraditi 2 eura (tu se slazemo)
Ako je neko uplatio na Exchange servisu 100 eura sa provizijom 7% na Back sa kvotom 1.03 dobice 3-7% provizije = 2.79 (slazemo se takodje)

Citat:
Ako je neki drugi član Echange servisa koji radi sa provizijom od 7 % pa je prihvatio
ponudu na Lay al (kvota 28 na pobjedu Gasqeta) i potkovao samo to sa 100 eura,uvećao je svoj račun za 3.32 eura.


Ako je neko na Exchange servisu primi neciju uplatu od 100 eura na Gasqeta, (LAY na Gasqeta) na kvota 28, (mada je pravilnije koeficijent zbog toga sto je to koeficijent mnozenje)

ima dve mogucnosti:
ako pobedi Djokovic taj neko zadrzava primljenih 100-7% provizije= 93 eura (uvecao je racun za 93 eura)
ako pobedi Gasqet taj neko treba isplatiti (28-1)*100 = 2700 eura

Iz prilozenog se vidi da se ovde ne slazemo.

LAY znaci da si primio neciju uplatu, neciji novac i mozes zadrzati samo onoliko koliko si primio, umanjeno za proviziju koju si platio.

Kao sto sam ti napisao moras za pocetak savladati taj deo, da bi mogao da ides dalje.

Evo ti primer za Djokovica

ako je neko igrao LAY na Djokovica to znaci da je neko primio neciju uplatu od (kao sto si ti dao primer) 100 eura na 1.04 (keoficijent iz tvog starog primera)

to znaci da neko veruje da ce Djokovic pobediti i uplaca 100 eura (BACK) nekome ko veruje da Djokovic nece pobediti (LAY)

ako si ti neko ko prima neciju uplatu LAY na Djokovica na 1.04

postoje dve moucnosti (minimalan uslov da bi bilo kladjenja)

ako Djokovic pobedi ( po tebi NEPOVOLJNO) ti nekome treba da isplatis 100*0.04= 4 eura (nemas provizije i nemas dodatnih troskova)
ako Djokovic izgubi (po tebi POVOLJNO) ti zadrzavas 100 eura koje si primio umanjeno za 7% provizije, 100-7%=93

Kako si ti dosao do ovoga

Citat:
uvećao je svoj račun za 3.32 eura.


meni nije jasno i bilo bi dobro da mi objasnis.

Komentar; Prilikom kucanja teksta doslo je greske na sta mi je ukazao ZZZZ, tako da sam gresku ispravio. Zahvaljujem se za ukazani propust.



[Ovu poruku je menjao 2012 dana 04.06.2015. u 01:50 GMT+1]
 
0

elitemadzone.org :: MadZone :: Kako igrači zarađuju pare na kladionici?
(Zaključana tema (lock), by pajaja)
Strane: << < .. 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 247614 | Odgovora: 1047 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.