Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako igrači zarađuju pare na kladionici?

elitemadzone.org :: MadZone :: Kako igrači zarađuju pare na kladionici?
(Zaključana tema (lock), by pajaja)
Strane: << < .. 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 247583 | Odgovora: 1047 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

hotchimney

Član broj: 300237
Poruke: 462



+822 Profil

icon Re: Kako igrači zarađuju pare na kladionici?25.05.2015. u 13:28 - pre 108 meseci
Nije on studirao matematiku.
Možda je bio na FON-u ili nešto slično.


Pauza za anegtotsku primedbu:
Gledam snimak utakmice FA kupa iz 1971 Arsenal-Liverpul.
Bilo je nekoliko zanimljivih momenata:
- golmani ne nose rukavice
- na kraju utakmice sudija samo što ne padne od umora.
Arsenal pobedio sa 2:1.

 
0

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Kako igrači zarađuju pare na kladionici?25.05.2015. u 14:54 - pre 108 meseci
Citat:
miki069: Konjislave, ako imaš "statističe analize" koje pobeđuju kladionice, što se ti ne kladiš?
Uvaljuješ igračima muda za bubrege i to im masno naplaćuješ.

Mnogo si nervozan Konjislave.
Razlog je što nisi mogao da završiš fakultet?
Matematiku, pretpostavljam.
Nisi mogao da položiš predmet Verovatnoća i statistika?


E, glupi covece. Sam si izveo zakljucak da se ja ne kladim i sad sam sebi ponavljas istu pricu.
Ako si dobro pratio, a nisi, ja ne prodajem analize i usluge koje su namenjene kladjenu u klasicnoj kladionici.
Ja prodajem usluge koje se odnose na analize namenjene kladionicama ili posebnom servisu koji se zove Betting Exchange servis u kojem igrac dobija ulogu kladionice. U opisu usluga i uslovima povratka novca klijentima lepo pise da se usluga odnosi na Exchange servis. To znaci da ako ne zaradis kao neko ko je imao ulogu kladionice, ja se odricem svoje zarade. Da ti pojasnim jos jednostavnije. To bi bilo isto kao kad bi ja pravio analize koje bi prodavao kladionicama i garantovao da ce kao kladionice zaraditi od organizovnja kladjenja. Pokusaj da razumes, ako mozes, ako ne mozes nikome nista.

Zakljucak:
- ja se kladim, tacnije ja trgujem i nudim usluge kladjenja na posebnom servisu gde igraci dobijaju ulogu kladionice, tako sto postavljaju svoje kvote i pprimaju novac od ostalih igraca. Sad pokusaj da upotrebis svoje znanje iz matematike pa mi reci da li je realno da kladionica bude u plusu ili je i to nerealno.
Sve moje analize i usluge su primarno namenjene za Exchange servise.

Na slici je objasnjeno sta je moj deo usluge. Ako uspes da razumes sta ti govorim neces vise ponavljati svoju glupu mantru kako si ti "otkrio" veliku prevaru, ako ne razumes, onda ti ja ne mogu pomoci.



Slobodno mozes postaviti dodatna pitanja, nemoj da se ustrucavas.

Ovo sto sam prikazao je jedan najbanalniji primer. Na nekom drugom mecu bice ponudjene drugacije kvote i drugaciji predlog za iznose koje treba ili moze moj klijent da primi.

Prikačeni fajlovi
 
0

hotchimney

Član broj: 300237
Poruke: 462



+822 Profil

icon Re: Kako igrači zarađuju pare na kladionici?25.05.2015. u 15:38 - pre 108 meseci
Zašto bi tebi neko uplatio na kvoti 1.25
kad u lokalnoj kladionici ima kvotu 1.5?

U lokalnoj kladionici nema nikakvih troškova
novac podiže odmah po završetku utakmice
i još može da sedi u kladionici i gleda prenos besplatno.

A za kladnjenje online u inostranstvu
- mora da prekriši zakon
- mora da se registruje
- mora ko lopov da dokazuje svoj identitet
- mora da plati upload i download novca (ako uopše bude šta za download)
- mora da plati internet
- rizikuje da mu online servisi konfiskuju sav novac bez ikakvog obrazloženja
- itd
????
 
+1

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Kako igrači zarađuju pare na kladionici?25.05.2015. u 16:22 - pre 108 meseci
Citat:
hotchimney: Zašto bi tebi neko uplatio na kvoti 1.25
kad u lokalnoj kladionici ima kvotu 1.5.

U lokalnoj kladionici nema nikakvih troškova
novac podiže odmah po završetku utakmice
i još može da sedi u kladionici i gleda prenos besplatno.

A za kladnjenje online u inostranstvu
- mora da prekriši zakon
- mora da se registruje
- mora ko lopov da dokazuje svoj identitet
- mora da plati upload i download novca (ako uopše bude šta za download)
- mora da plati internet
- rizikuje da mu online servisi konfiskuju sav novac bez ikakvog obrazloženja
- itd
????


Niko meni nece uplatiti na kvotu 1.25 ako je kvota na kladionici 1.50. Ali ce meni uplatiti na 1.25 kada se dogodi promena u toku meca i promene se kvote na trzistu, tada ce doci do pomeranja kvota, tako da ce veoma lako kvota pasti na 1.25 gde ce "triger" okinuti i zatvoriti trgovanje.

Ako je recimo kvota na tim X 1.50 ja predvidjam da ce tim X pobediti i saljem svom klijentu proracun kakav je prikazan na slici. Klijent prima novac(uplate) za X i 2 (koje su vazece u momentu) i postavlja 1 na 1.25. Pocinje mec i pocinje pomeranje kvota, ako sam ja dobro predvideo docice do pada kvota na favorita i docice kvota na 1.25. Tiger okine i zavsena prica. Mozda se kasnije dogodi izjednacenje ili preokret, zavisno od krajnjeg rezultata utvrdice se ucinak.

Na slici je prikazan najbanalniji primer.

Uzmimo drugaciji primer. Primam uplatu na 1 i primam uplatu na X, ne primam uplatu na 2. Kvote su tako izbalansiranje da u slucaju 1 ima zarada X%, u slucaju X ima zarada Y%, u slucaju 2 oba iznosa ostaju meni i to je maksimalni dobitak. Probaj da to izvedes u klasicnoj kladionici, pa mi reci kako ces to izvesti i koliko ces zaraditi.

Citat:
A za kladnjenje online u inostranstvu
- mora da prekriši zakon
- mora da se registruje
- mora ko lopov da dokazuje svoj identitet
- mora da plati upload i download novca (ako uopše bude šta za download)
- mora da plati internet
- rizikuje da mu online servisi konfiskuju sav novac bez ikakvog obrazloženja
- itd


Ne mora da prekrsi zakon. Ja sam na sajtu objasnio kako se moze tehnicki izvesti da nema preksaja.

Mora da se registruje, tacno. Morao bi ici do kladionice ako zeli da uplati. Registracija se uradi jednom i to je to.

Mora da dokazuje svoj identitet i to se uradi jednom, to sluzi i za zastitiu igraca. Kada se utvrdi identitiet, onda trensfer novca mora biti samo preko registrovanih kartica (koje su verifikovane) i koje su na isto ime na koje je verifikovan racun. To znaci da nema teorije da se napravi kradja sa racuna. Ako se dogodi da neko provali racun (pasvord) i udje u racun korisnika, nema nacin da sa racuna ukrade novac jer je jedini dozvoljeni transfer na karticu vlasnika racuna.

Ne placa se nikakva nadoknada(nema troskova) za upload i dowload novca.

Nema nikakvog dodatnog placanja interneta ako se internet koristi za kladjenje. A kako vidim ti koristis internet, tako da mozes biti siguran da te kladjenje preko interneta nece dodatno kostati.

Ne postoji mogucnost da online servis konfiskuje novac bez ikakvog obrazlozenja. Za svaku uplatu, isplatu ili kladjenje postoji ispis, tako da nije moguce da online kladionica nekome uzme novac bez obrazlozenja.
 
0

hotchimney

Član broj: 300237
Poruke: 462



+822 Profil

icon Re: Kako igrači zarađuju pare na kladionici?25.05.2015. u 17:57 - pre 108 meseci
Lepe bajke ti napriča.
Ti procenjuješ da će tim X pobediti i onda
primaš uplate na nerešeno i 2
kao da je to na izvolte!
A kad zaista padnu uplate na nerešeno i 2 tada domaćin izgubi ko Grčka
a tvoj klijent magarac ostaje magarac.


Citat:
Ne postoji mogucnost da online servis konfiskuje novac bez ikakvog obrazlozenja.

Stvarno, a ko to garantuje, ti?

Ni jedan zakon ne štiti Srbijance od konfiskacije novca na onlan kladjenje u inostranstvu.
 
0

Nj_13

Član broj: 327354
*.customer.blic.net.



+26 Profil

icon Re: Kako igrači zarađuju pare na kladionici?25.05.2015. u 19:52 - pre 108 meseci
Citat:
2012:


Ja prodajem usluge koje se odnose na analize namenjene kladionicama ili posebnom servisu koji se zove Betting Exchange servis u kojem igrac dobija ulogu kladionice. U opisu usluga i uslovima povratka novca klijentima lepo pise da se usluga odnosi na Exchange servis. To znaci da ako ne zaradis kao neko ko je imao ulogu kladionice, ja se odricem svoje zarade....(.itd...)



-Koliko Betting Exchange servis uzima procenata kada podižeš novac?
-Koliko moraš ponuditi povoljniju kvotu od klasične kladionice da bi neko imao računa da se kači?(Uzevši u obzir davanja spomenutog procenta ovom servisu.)
-Objasni na primjeru dva podjednaka tenisera gdje kladionica daje kvote 1.9 za oba znaka.Neka ja uložim 1 euro na 1,a moj rođeni brat isto na 2.Sumarno smo u sigurnom gubitku od 0.10 eura.Ali ti i tvoj brat odete na Betting Exchange servis s tim da iz nekih razloga jedan nudi za spomenuti par kvotu na 1,a drugi na 2.Naravno povoljnije kvote od 1.9 da bi se neko zakačio.Ovdje je jasno da ćeš se ti kačiti za njegovu,a on za tvoju kvotu,naprimjer po 1 euro.Kad jedan od vas dobije i podigne novce koliko je to?
 
0

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Kako igrači zarađuju pare na kladionici?26.05.2015. u 04:11 - pre 108 meseci
Citat:
Lepe bajke ti napriča.
Ti procenjuješ da će tim X pobediti i onda
primaš uplate na nerešeno i 2
kao da je to na izvolte!
A kad zaista padnu uplate na nerešeno i 2 tada domaćin izgubi ko Grčka
a tvoj klijent magarac ostaje magarac.


Nije na izvolite i ne primam samo na X i 2 vec prema potrebi, nekad je to 1 X 2, nekad je X i 2 zavisno od procene i potrebe.
Kakve veze ima ako padnu kvote na X i 2, ne moze se jednovremeno dogoditi da rezultat bude X i 2, takodje proracune pravim ja sa ekipom, a ne ti, tako da je malo verovatno da mi napravimo katastofalne procene kao sto ti mozes da napravis. Vise puta ti ponavljam ne polazis od sebe. To sto ti ne mozes da napravis dobru procenu, ne znaci da niko drugi nije u mogucnosti da napravi dobru procenu. To sto ti ne znas da napravis dobru statisticku analizu, ne znaci da niko drugi nije sposoban da napravi analizu kako valja. Dosadno je vise da ti ponavljam jednu te istu stvar pedeset puta.
Kada pogledas bolje jedini koji ovde ostaje magarac si ti, istu stvar ti ponavljam pedeset puta i ti ne mozes da razumes.

Citat:
Stvarno, a ko to garantuje, ti?

Ni jedan zakon ne štiti Srbijance od konfiskacije novca na onlan kladjenje u inostranstvu.


Ovo je samo nastavak glupoce. Kakve veze ima da li je neko iz Srbije ili iz Madagaskara? Kladionica dobija dozvolu za rad od odredjenog regulatora koji izdaje dozvole za rad gde su precizirani uslovi pod kojim kladionica mora da radi. Ako kladionica ne postuje uslove rada izgubice dozvolu za rad. Ako je neko ostecen, pokrenuce postupak po predvidjenoj proceduri. Ako je u pravu, dobice svoj novac, ako nije nikome nista. Tako je u vezi bilo cega drugog, tako je i u vezi kladjenja. Svoju paranoju cuvaj za sebe.
Klijenti koji uplacuju preko naseg referala imaju potpunu podrsku u slucaju eventualnih problema i nema teorije da je neko upravu, a da mu kladionice tek tako uzme novac. Jednostavno to se ne desava, jer sama kladionica nema interesa da takvo nesto radi. druga stvar, vecina transakcije se obavi automatski tako da nema potrebe da se ramislja o nekakvom namernom uzimanju ili zadrzavanju novca.
Bice da je to sa namernim zadrzavanjem novca proizvod tvoje maste i zlonamerno palamudjenje u nedostatku argumentovanih razloga za ne koriscenje online servisa za kladjenje.

Kad su ti pale u vodu suplje price sa provizijom kod uplate i isplate, kad ti je pala u vodu jos gluplja prica sa negativnim stranama registracije, normalno moramo pomenuti argument "mora da plati internet" sto je idiotizam svoje vrste. Sad si poceo da lupetas kako ce neko nekome da konfiskuje novac bez razloga. Smesno.
 
0

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Kako igrači zarađuju pare na kladionici?26.05.2015. u 04:59 - pre 108 meseci
Citat:
Nj_13:
Citat:
2012:


Ja prodajem usluge koje se odnose na analize namenjene kladionicama ili posebnom servisu koji se zove Betting Exchange servis u kojem igrac dobija ulogu kladionice. U opisu usluga i uslovima povratka novca klijentima lepo pise da se usluga odnosi na Exchange servis. To znaci da ako ne zaradis kao neko ko je imao ulogu kladionice, ja se odricem svoje zarade....(.itd...)



-Koliko Betting Exchange servis uzima procenata kada podižeš novac?
-Koliko moraš ponuditi povoljniju kvotu od klasične kladionice da bi neko imao računa da se kači?(Uzevši u obzir davanja spomenutog procenta ovom servisu.)
-Objasni na primjeru dva podjednaka tenisera gdje kladionica daje kvote 1.9 za oba znaka.Neka ja uložim 1 euro na 1,a moj rođeni brat isto na 2.Sumarno smo u sigurnom gubitku od 0.10 eura.Ali ti i tvoj brat odete na Betting Exchange servis s tim da iz nekih razloga jedan nudi za spomenuti par kvotu na 1,a drugi na 2.Naravno povoljnije kvote od 1.9 da bi se neko zakačio.Ovdje je jasno da ćeš se ti kačiti za njegovu,a on za tvoju kvotu,naprimjer po 1 euro.Kad jedan od vas dobije i podigne novce koliko je to?


Prvo mi odgovori sta ti podrazumevas kad "podizanje novca"
- ako mislis na povlacenje novca sa tvog racuna u kladionici na tvoj racun na koji je vezana kartica ili na Skrill ili Neteller, onda kladionica ne uzima nista.

Mozda te nisam dobro razumeo, pa me ti ispravi ako gersim.

Ako uzmemo primer koji si naveo, sa teniserima na koje je kvota u klasicnoj kladionici 1.9 i taj primer prevedemo na Excange servis, dobijamo sledece:

Primer 1. Recimo da nemas volje da mnogo racunas i da dugo cekas vec zelis da odmah zavrsis posao onda postavljas svoje kvote na 1.93 na oba tenisera i primas uplate od po 1 euro na svakog od tenisera. U slucaju bilo cije pobede ti dobijas 0.07 eura, exchange servis ce uzeti recimo 3-7% (zavisi od nekoliko faktora) od tih 0.07 eura i to je sav tvoj trosak.

Primer 2.

Trenutne kvote su 1.90 ti pretpostavljas da ce teniser 1 pobediti. Postavljas sledece kvote:

na tenisera 1 postavljas kvotu na 1.70 (na primer, moze i nize) i jos jedan "triger" na 2.00

na tenisera 2 za koga pretpostavljas da ce igubiti postavljas kvotu na 1.95

sad imamo sledeci scenarijo:

ako tvom favoritu odmah krene dobro onda ce kvota na njega pasti, a na drugog tenisera skociti, kada kvota skoci okinuce triger na 1.95 i ti ces primiti uplatu (recimo 10 necega). Tvom teniseru pada kvota i okida triger na 1.70 (na 10 takodje). Tu si zatvorio trgovanje i imas opciju da pobedi tvoj favorit i tada imas zaradu od 3 necega na sta platis proviziju od 5%. Ili da se preokrene situacija i da tvoj favorit ne pobedi, onda imas 0.05-5%.

scenarijo 2:
recimo d tvom favoritu odmah krene lose, pasce kvota na drugog tenisera, a skocice kvota na tvog favorita. To ce okinuti triger na 2.00 i primices uplatu na 10 necega, ako drugom teniseru i dalje ide dobro onda pratis stanje i zatvoris kad ti je volja ili jednostavno primenis isti scenarijo kao u prvom primeru i zatvoris na 1.70 na 10 necega. Imaces zaradu od 3 necega -5%. Ako se preokrene situacija i tvoj pobedi, kako je kvota bila 2.00, a ti si primio 10 necega, ti sada dugujes 10. Sa druge strane primio si 10, to znaci da si na nuli. Ako si na nuli ili si u minusu, exchange servisu ne dugujes nista. Nemas troskova.
Placas samo ako zaradis.
 
0

hotchimney

Član broj: 300237
Poruke: 462



+822 Profil

icon Re: Kako igrači zarađuju pare na kladionici?26.05.2015. u 06:03 - pre 108 meseci
Taman sam pomislio da si došao sebi ali
tebe i dalje tresu frustracije jer si zatečen u laganju i varanju.
Usled frustracija nastavljaš da lupaš
Citat:
2012:

Kakve veze ima ako padnu kvote na X i 2

Nisam napisao da "padnu kvote na X i 2" već sam napisao
Citat:
kad zaista padnu uplate na nerešeno i 2

Da li si obnevideo od frustracija?

Citat:
2012:

ne moze se jednovremeno dogoditi da rezultat bude X i 2

Bvavooooo! Da li to znači da ti se stanje popravlja?

Citat:
2012:

proracune pravim ja sa ekipom

Aha, samo što svoje "prorasčune" objavljuješ nakon završetka utakmica.
Ubuduće "proračune" objavljuj pre početka utakmica.

Citat:
2012:

To sto ti ne mozes da napravis dobru procenu, ne znaci da niko drugi nije u mogucnosti da napravi dobru procenu.

To što je ne umem "da napravim dobru procenu" nije uzrok tvoga laganja. Ali tvoje laganje i varanje je DOKAZ da TI "nisi u mogucnosti da napraviš dobru procenu".
Tvoje laganje i varanje je DOKAZ da TI "ne znasš da napraviš dobru statisticku analizu".

Citat:
2012:

jedini koji ovde ostaje magarac si ti, istu stvar ti ponavljam pedeset puta

Samo magarci mogu da ponavljaju 50 puta.
Namoj meni prigovarati zbog toga jer te uopšte ne poznajem
i ne znam u koju školu si išao.

Citat:
2012:

Ako je neko ostecen, pokrenuce postupak po predvidjenoj proceduri. Ako je u pravu, dobice svoj novac

Ko garantuje da će "dobiti svoj novac"?
TI?

Citat:
2012:

"mora da plati internet" sto je idiotizam svoje vrste.

Ti ne plaćaš internet? Na koju foru?

Citat:
2012:

a da mu kladionice tek tako uzme novac. Jednostavno to se ne desava

A dokaz da se to ne dogadja upravo je potvrdio majstor laganja i varanja.

Kojim zakonom u Srbiji je regulisano na koji način se uplaćuje na BetFair, Bet365, itd
i kakvom zakonskom regulativom su potencijalni klijenti iz Srbije zaštićeni od prevare, konfiskacije novca, osporavanja naplate...?


Citat:
2012:

sad imamo sledeci scenarijo

Ne kaže se "scenarijo" već "scenario".

Citat:
2012:

kada kvota skoci okinuce triger na 1.95 i ti ces primiti uplatu (recimo 10 necega).

To što se "okida triger" ne znači da će biti uplate ni jednog jedinog pišljivog nečega a kamoli 10.
Jer "triger se okinuo" i kod onog drugog koji čeka da počnu da mu padaju uplate (jer koristi softver koji "okida triger").

Citat:
2012:

Ako si na nuli ili si u minusu, exchange servisu ne dugujes nista. Nemas troskova.

Znamo, trošak mu je "samo" onih 1000 nečega koje je u minusu.

 
0

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Kako igrači zarađuju pare na kladionici?26.05.2015. u 07:06 - pre 108 meseci
Ajde objasni kako ce to pasti uplate na X i 2, kad vec bulaznis o tome. Imas li predstavu kako funkcionise Exchange servis? Po glupostima koje pises rekao bih da pojma nemas.

Citat:
Ko garantuje da će "dobiti svoj novac"?


garantuje regulator koji je izdao dozvolu. Ako ides tom glupom logikom, mozes postaviti pitanje ko garantuje da ce dobiti svoj novac u bilo kojoj kladionici.

Citat:
Kojim zakonom u Srbiji je regulisano na koji način se uplaćuje na BetFair, Bet365, itd
i kakvom zakonskom regulativom su potencijalni klijenti iz Srbije zaštićeni od prevare, konfiskacije novca, osporavanja naplate...?


Zasto bi to bilo regulisano zakonom u Srbiji i kako moze biti regulisano zakonom u Srbiji, ako se kladionica ne nalazi u Srbiji. Potencijalni klijent iz Srbije je zasticen na isti nacin kao i potencijalni klijent iz bilo koje druge drzave. Ista je regulativa i za klijenta iz Srbije i za klijenta iz Engleske ili neke trece drzave.

Citat:
To što se "okida triger" ne znači da će biti uplate ni jednog jedinog pišljivog nečega a kamoli 10.
Jer "triger se okinuo" i kod onog drugog koji čeka da počnu da mu padaju uplate (jer koristi softver koji "okida triger").


Prvo procitaj kako funkcionise Exchange servis, pa se posle javi sa pametnijem pitanjem. Nemam potrebu da odgovaram na debilna pitanja nekome ko ne moze da razume kako sistem kladjenja funkcionise.

Citat:
Ti ne plaćaš internet? Na koju foru?


Ja placam internet, ali ne placam vecu cenu interneta zato sto se kladim na internet kladionicama. Ti si naveo cenu interneta kao nesto sto predstavlja negativnost kod koriscenja internet kladionica, bilo bi logicno da odgovoris kakav bi to trosak (ili dodatan trosak) za koriscenje internet kladionice imao neko ko vec koristi internet.

Citat:
Znamo, trošak mu je "samo" onih 1000 nečega koje je u minusu.


Opet haluciniras.
 
0

hotchimney

Član broj: 300237
Poruke: 462



+822 Profil

icon Re: Kako igrači zarađuju pare na kladionici?26.05.2015. u 08:35 - pre 108 meseci
Citat:
2012:

Ajde objasni kako ce to pasti uplate na X i 2

Ma to ti treba da objasniš,
Ko je to toliko zinuo da baš tebi uplati novac?

Citat:
2012:

Imas li predstavu kako funkcionise Exchange servis?

To me uopšte ne zanima.


Citat:
2012:

Po glupostima koje pises rekao bih da pojma nemas.

Nemoj se ovde žaliti što nemaš pojma
a pogotovu se nemoj žaliti što ovde pišeš gluposti.

Citat:
2012:

Ako ides tom glupom logikom, mozes postaviti pitanje ko garantuje da ce dobiti svoj novac u bilo kojoj kladionici.

U Srbiji je sve regulisano Zakonom o igrama na sreću.

Koji zakon van Srbije reguliše bilo šta za online kladjenje i da ima pravno dejstvo čije izvršavanje garantuje Srbija?

Citat:
2012:

Zasto bi to bilo regulisano zakonom u Srbiji i kako moze biti regulisano zakonom u Srbiji, ako se kladionica ne nalazi u Srbiji.

Lupetaš.
Zakonom u Srbiji jeste regulisano online kladjenje za kladionice van Srbije - ZABRANJENO JE!


Citat:
2012:

Potencijalni klijent iz Srbije je zasticen na isti nacin kao i potencijalni klijent iz bilo koje druge drzave. Ista je regulativa i za klijenta iz Srbije i za klijenta iz Engleske ili neke trece drzave.

To jest podjednako su nezaštićen jer ne postoji zakon koji to reguliše.

Citat:
2012:

kakav bi to trosak (ili dodatan trosak) za koriscenje internet kladionice imao neko ko vec koristi internet.

Internet u "domaćem saobraćaju" je jeftiniji.



 
0

djordjeno
Srbija

Član broj: 35204
Poruke: 332
*.mobitel.si.

Sajt: www.mobitel.si


+42 Profil

icon Re: Kako igrači zarađuju pare na kladionici?26.05.2015. u 09:32 - pre 108 meseci
Citat:
hotchimney:
hotchimney:
Zašto bi tebi neko uplatio na kvoti 1.25
kad u lokalnoj kladionici ima kvotu 1.5?

U lokalnoj kladionici nema nikakvih troškova
novac podiže odmah po završetku utakmice
i još može da sedi u kladionici i gleda prenos besplatno.

A za kladnjenje online u inostranstvu
- mora da prekriši zakon
- mora da se registruje
- mora ko lopov da dokazuje svoj identitet
- mora da plati upload i download novca (ako uopše bude šta za download)
- mora da plati internet
- rizikuje da mu online servisi konfiskuju sav novac bez ikakvog obrazloženja
- itd
????



Sto se mora nije tesko:)
Salu na stranu, profi igraci i oni koji zive od sportskog/klasicnog kladjenja (postoje takvi) uvek nadju resenje.
Vecina ovih stvari kao argument jednostavno pada u vodu jer ako to ti je to izvor prihoda i zivotni posao to resis. Dakle pricam o ozbiljnim igracima a ne o onima koji misle da je isto odigrati manje koseva na granicu 150.5 i na granicu 149.

Citat:
hotchimney:
hotchimney:
- mora da prekriši zakon

A ko postuje sve zakone u Srbiji?

Citat:
hotchimney:
hotchimney:
- mora da se registruje

Wow, mora da odvoji pet minuta svog vremena?


Citat:
hotchimney:
hotchimney:
- mora ko lopov da dokazuje svoj identitet


A na facebook-u ili google ne znaju tvoj identitet? Nisi morao da ostavis broj telefona? Ne znaju sta sve gledas, ne znaju tvoja interesovanja i kome pises mailove?

Citat:
hotchimney:
hotchimney:
- mora da plati upload i download novca (ako uopše bude šta za download)

Troskovi u oba smera ispod 0.7%. Banka i posta ti vise uzmu na obicne uplatnice za struju i vodu.

Citat:
hotchimney:
hotchimney:
- rizikuje da mu online servisi konfiskuju sav novac bez ikakvog obrazloženja

Tacno je da ima rizika. Postoje primeri gde je kladionica volsebno nestala sa svim novcima na racunima. Jednostavno posle nekog vremena nema vise sajta i sa te strane treba biti oprezan. Sto se tice exchange servisa on se ne kladi u klasicnom smislu nego je prakticno pijaca gde igraci razmenjuju opklade.
Tako da sto se njih tice tesko da mogu da odu u bankrot ako dodju Chelsea, Real, Barcelona i Bayern u istom kolu :) Kako ces naplatiti novac od lokalne ako ode u minus? Ti kao fin i posten gradjanin ces pokucati na vrata tipu koji na glavi ima 10 oziljaka i pokazaces mu listic sa dobitkom? Generalno sav biznis oko kladjenja u opstem smislu, je u vezi sa ljudima koji su nekaad imali ili imaju problema sa zakonom.
Tako da moze i delimicno biti plus za online kladjenje sto niko ne mora da zna da ti dobijas na pokeru ili slicno. Ne moras da ides fizicki kladionicu i podizes pare (naravno ako uopste dobijes).


Minus za betfair:
Srbiju smatraju zemljom treceg sveta, podigli su commission na 7% ako se ne varam. Sto znaci da vase statisticke analize moraju da pobede i tih 7% dodatnih sto nije malo.


Za @2012, cija je ideja da njegovi igraci dobiju ulogu kladionice u smislu da prihvataju opklade, treba imati u vidu da je lako lokalnoj kladionici da prima uplate na kvote 1.80/1.80 kad ceo svet sa skoro neogranicenim limitima na to igra po 1.92/1.92. Sto ce reci mozes da se postavis u ulogu kladionice na exchange, ali vrlo tesko da mozes da imas iste uslove kao domaci. Tj domaca kladionica isplacuje igraca gotovo uvek po manjoj kvoti nego sto ces ti isplacivati online igraca. Pod pretpostavkom da je opklada za tebe gubitna. Ako se zatvori trejd to je druga prica.

Kod nekih lokalnih kladionica sam video i prodaju tiketa (otkup tiketa sa manjom isplatom bez obzira na ishod zadnje utakmice) istoj ako kladionica to proceni da ponudi. I naravno u toj ponudi otkupa opet racunaju svoj juice. Bezobrazno, ali prolazi kod 98% igraca.
 
0

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Kako igrači zarađuju pare na kladionici?26.05.2015. u 10:01 - pre 108 meseci
Citat:

Ma to ti treba da objasniš,
Ko je to toliko zinuo da baš tebi uplati novac?


Glupoca nevidjenih razmera.



Pogledaj sliku glupane, pa reci kako neko moze znati koji deo ponudjenih iznosa je moj da bi mogao da odluci da ne uplati kod mene.
Prikačeni fajlovi
 
0

hotchimney

Član broj: 300237
Poruke: 462



+822 Profil

icon Re: Kako igrači zarađuju pare na kladionici?26.05.2015. u 10:11 - pre 108 meseci
Ne mislim da si glupan što podvaljuješ bajate "prognoze".
Samo kažem da je to laganje.

Isti manir pokazuješ i sada
podmećući nešto
o čemu nemamo nikakvih podataka.

Dakle, podvala se uvek naslanja na podvalu.
 
0

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Kako igrači zarađuju pare na kladionici?26.05.2015. u 10:15 - pre 108 meseci
Citat:
hotchimney:


Citat:
2012:

Ako ides tom glupom logikom, mozes postaviti pitanje ko garantuje da ce dobiti svoj novac u bilo kojoj kladionici.

U Srbiji je sve regulisano Zakonom o igrama na sreću.

Koji zakon van Srbije reguliše bilo šta za online kladjenje i da ima pravno dejstvo čije izvršavanje garantuje Srbija?

Citat:
2012:

Zasto bi to bilo regulisano zakonom u Srbiji i kako moze biti regulisano zakonom u Srbiji, ako se kladionica ne nalazi u Srbiji.

Lupetaš.
Zakonom u Srbiji jeste regulisano online kladjenje za kladionice van Srbije - ZABRANJENO JE!


Citat:
2012:

Potencijalni klijent iz Srbije je zasticen na isti nacin kao i potencijalni klijent iz bilo koje druge drzave. Ista je regulativa i za klijenta iz Srbije i za klijenta iz Engleske ili neke trece drzave.

To jest podjednako su nezaštićen jer ne postoji zakon koji to reguliše.



Izvrsenje da garantuje Srbija? Ti ides iz glupoce u jos vecu glupocu. Pa srbija ne moze da garantuje izvrsenje svojih zakona na svojoj teritoriji, ti postavljas pitanje izvrsenje kojih zakona moze da garantuje Srbija van svojih granica. Betfair je registrovan u Velikoj Britaniji, po zakonima koje vaz u Velikoj Britaniji i za isvrsavanje i sprovodjenje tih zakona garantuje Velika Britanija.

Kako moze klijent da ne bude zasticen kad ti ponavljm da je Betfair registrovan po zakonu i odgovara za svoje nepravilnosti u radu regulatornim telima u Velikoj Britaniji.
 
0

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Kako igrači zarađuju pare na kladionici?26.05.2015. u 10:17 - pre 108 meseci
Citat:
Internet u "domaćem saobraćaju" je jeftiniji.


Nije valjda da si toliko glup da placas razlicitu cenu interneta ?
 
0

hotchimney

Član broj: 300237
Poruke: 462



+822 Profil

icon Re: Kako igrači zarađuju pare na kladionici?26.05.2015. u 10:19 - pre 108 meseci
Jasno da Srbija ne može da garantuje ništa van svojih granica
dobro da si to konačno shvatio.

Što se tiče zakona VB
od kad zakoni VB važe u Srbiji?

Citat:
2012:

Nije valjda da si toliko glup da placas razlicitu cenu interneta ?

Baš naprotiv, nisam glup da bih plaćao više za ono što mogu da plati manje.
A glupima prepuštam da plaćaju više.
Tako, da nemoj se meni žaliti što plaćaš više.

 
0

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Kako igrači zarađuju pare na kladionici?26.05.2015. u 10:19 - pre 108 meseci
Citat:
hotchimney:

Isti manir pokazuješ i sada
podmećući nešto
o čemu nemamo nikakvih podataka.


O cemu nemas nikakvih podataka?
 
0

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Kako igrači zarađuju pare na kladionici?26.05.2015. u 10:25 - pre 108 meseci
Citat:
hotchimney:
Jasno da Srbija ne može da garantuje ništa van svojih granica
dobro da si to konačno shvatio.

Što se tiče zakona VB
od kad zakoni VB važe u Srbiji?


Ako neko uplacuje u kladionici koja je registrovana u Velikoj Britaniji, u slucaju spora ostecenom (u ovom slucaju igracu) trebaju zakoni koji vaze u UK. kakvu vaznost imaju zakoni koji vaze u Srbiji u slucaju spora sa kladionicom koja nije u Srbiji?

Ti si naveo mogucnost da igracu budu konfiskovan novac bez ikakvog razloga/opravdanja u online kladionici, ja ti kazem da ne moze jer postoje zakoni koji to regulisu, ti mi sad pricas o zakonima koji vaze u Srbiji. Kakve veze imaju zakoni u Srbiji, da bi se pozivali na iste, kad je eventualni spor nastao u UK.
 
0

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Kako igrači zarađuju pare na kladionici?26.05.2015. u 10:30 - pre 108 meseci
Citat:
Internet u "domaćem saobraćaju" je jeftiniji.


Da li si svestan sta si napisao??
 
0

elitemadzone.org :: MadZone :: Kako igrači zarađuju pare na kladionici?
(Zaključana tema (lock), by pajaja)
Strane: << < .. 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 247583 | Odgovora: 1047 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.