Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Potreban Repeater uredjaj za prosirenje wireless signala

[es] :: Wireless :: Potreban Repeater uredjaj za prosirenje wireless signala

[ Pregleda: 1517 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

PapaStalin2
pripravnik
D.R.P. trade
Beograd, Srbija

Član broj: 313537
Poruke: 4
62.108.117.*



Profil

icon Potreban Repeater uredjaj za prosirenje wireless signala29.03.2013. u 08:54 - pre 135 meseci
zdravo svima, ako se neko razume u mrezne tehnologije, molio bih za savet

imam uredjaj TP-Link MR3420 na selu, koristim ga da caletu omogucim 3g internet

ali sada zelim da signal prosirim na dvoriste, pa sam hteo da uzmem dodatni uredjaj koji bi radio u repeater modu, ili kako se to vec zove. uredjaje nameravam da povezem kablom oko 20m. da li za to moram da uzmem neku specijalnu opremu? ja bih sto jeftinije da prodjem. jedini zahtev je da repeater uredjaj mora da glumi ssid glavne mreze, kako bih imao jednu seamless mrezu i u kuci i u dvoristu.

gledam, za 1900 dinara moze da se kupi TP-Link TL-WR740N koji ima neku WDS wireless bridge funkciju, za koju pise da moze da prosiri wireless mrezu.
da li bi ovo funkcionisalo? nisam siguran da li WDS funkcionise ako se uredjaji povezu kablom?


nasao sam jos jedan uredjaj TL-WR743ND koji moze da radi i kao AP i kao ruter, i bas sam video da u opcijama ima repeater mode, ali je veoma skup, preko 3.000 rsd, pa sam hteo da pitam ovde ako mogu jeftinije da prodjem.

hvala
 
Odgovor na temu

Mile-Lile
Beograd

Član broj: 269936
Poruke: 1176
*.ptt.rs.



+79 Profil

icon Re: Potreban Repeater uredjaj za prosirenje wireless signala29.03.2013. u 13:53 - pre 135 meseci
Citat:
uredjaje nameravam da povezem kablom oko 20m

Ako će ti biti povezani kablom ne treba ti repeater... dovoljan je najobičniji AP.
Repeater koristiš u slučaju da nemaš kabal, pa se uređaji povezuju bežično... ali btw bolja je tvoja varijanta sa kablom.
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: Potreban Repeater uredjaj za prosirenje wireless signala

[ Pregleda: 1517 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.