Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Makro sa kojim bi se jedna kolona pomerila na dole za jednu celiju

[es] :: Office :: Excel :: Makro sa kojim bi se jedna kolona pomerila na dole za jednu celiju

[ Pregleda: 2019 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ZorzNS

Član broj: 252728
Poruke: 37
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Makro sa kojim bi se jedna kolona pomerila na dole za jednu celiju19.11.2012. u 23:04 - pre 139 meseci
Treba mi kod za makro koji bi pomerio vertikalni sektor ABCDEF1 do ABCDEF300 na dole, za jedno polje, ali tako da se ne prekopiraju i formule, vec samo numerichke vrednosti. S tim da posle tog pomeranja prve celije od gore ABCDEF1 ostanu prazne. Hvala unapred :)
 
Odgovor na temu

Dexxxl
Dejan Stojanovic
Blagi uzas
Knjazevac

Član broj: 252836
Poruke: 212
178-223-144-80.dynamic.isp.telekom.rs.



+9 Profil

icon Re: Makro sa kojim bi se jedna kolona pomerila na dole za jednu celiju20.11.2012. u 12:18 - pre 139 meseci
Napravi ga sam pomoću snimača.

1/ idi na tols/macros/record new macro
2/ klikni OK
3/ izvedi operaciju koju želiš ( selektuj - desni klik/cut - desni klik/ paste special - cekiraj values - OK)
4/ pritisni dugme STOP na toolbaru koji je izašao kad si počeo da snimaš

Odličan način za učenje VB-a je da snimaš macroe i kasnije proučavaš kod koji je računar sam napravio
 
Odgovor na temu

ZorzNS

Član broj: 252728
Poruke: 37
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Makro sa kojim bi se jedna kolona pomerila na dole za jednu celiju20.11.2012. u 20:44 - pre 139 meseci
To znam i sam, vec probao, nisam mislio na tu varijantu.. Tako radi presporo, dok ga obelezi pa iskopira pa obrishe prvi red.. Mislio sam na neku jednostavniju varijantu, evo bash sad uspeh da izguglam, neshto ovako:

Range("A1:E1").Offset(1).Insert xlDown, True
Range("A1:E1").Offset(1).Value = Range("A1:E1").Value

Vidish kolko brze radi.. :)

E sad jedino mi je tu problem to shto mi i dalje ostaje prvi red upisan, a meni treba da bude obrisan - da mi se bukvalno odradi MOVE za red na dole, a ne da prekopira na dole.. I treba mi da mi posle 300tog reda ne zapisuje nishta..
 
Odgovor na temu

ZorzNS

Član broj: 252728
Poruke: 37
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Makro sa kojim bi se jedna kolona pomerila na dole za jednu celiju20.11.2012. u 21:04 - pre 139 meseci
Nishta evo uspeo sam.. Reshih ga.. Gugl je chudo :) evo kako izgleda code


Range("A1:E1").Offset(1).Insert xlDown, True
Range("A1:E1").Offset(1).Value = Range("A1:E1").Value
Range("A1:E1").ClearContents
Range("A301:E301").ClearContents


I to je to.. Radi mnogo brze nego kad bi to isto uradio sa snimanjem makroa... :)
 
Odgovor na temu

3okc
Χoᴘᴦoѡ

Moderator
Član broj: 811
Poruke: 1319

Jabber: 3okc@elitesecurity.org


+116 Profil

icon Re: Makro sa kojim bi se jedna kolona pomerila na dole za jednu celiju20.11.2012. u 21:26 - pre 139 meseci
Da li i ovo radi isti posao?
Code:

With Range("a1:e300")
    .Cut Destination:=.Offset(1)
End With

Have you found helpful examples, solutions or ideas-in-work, please consider the
following:
• Citation of *actual page* you are going to using is welcome.
• Have you saw "Value Added" examples you are going to incorporate to your
profitable blog, daily job or any money making venture: How about online donation?
↗Ana & Vlade Divac Foundation
Hvala!
 
Odgovor na temu

ZorzNS

Član broj: 252728
Poruke: 37
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Makro sa kojim bi se jedna kolona pomerila na dole za jednu celiju20.11.2012. u 22:15 - pre 139 meseci
Pa da mogu ti reći da radi isti posao! :D Pa super eto još jednostavnijeg rešenja! Hvala :)
 
Odgovor na temu

ZorzNS

Član broj: 252728
Poruke: 37
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Makro sa kojim bi se jedna kolona pomerila na dole za jednu celiju20.11.2012. u 22:34 - pre 139 meseci
Ustvari ne valja, poshto kopira i formule... :/
 
Odgovor na temu

3okc
Χoᴘᴦoѡ

Moderator
Član broj: 811
Poruke: 1319

Jabber: 3okc@elitesecurity.org


+116 Profil

icon Re: Makro sa kojim bi se jedna kolona pomerila na dole za jednu celiju21.11.2012. u 07:50 - pre 139 meseci
Naravno da kopira. Referenciranje tako i radi, u tome je suština. Formula će se uvek prilagoditi na izmene u okruženju.

Za fiksiranje reference koristi se neka od funkcija za indirektno referenciranje: ADDRESS, INDIRECT, OFFSET.

Npr, ako si u formuli uzimao vrednost iz "ćelije desno" odnosno iz prve kolone desno, umesto njene reference npr G20 (ili već, ma koje) piši INDIRECT("rc[1]";0). I sada možeš da premeštaš blok ćelija, uvek će čitati iz susedne ćelije jer je referenca unutar navodnika.

A što se umetanja tiče, za to ti ni ne treba makro, prečica sa tastature je 'CTRL+' i obično je već prva opcija pomeranje nadole tako možeš odmah da potvrdiš sa 'Enter'.
Have you found helpful examples, solutions or ideas-in-work, please consider the
following:
• Citation of *actual page* you are going to using is welcome.
• Have you saw "Value Added" examples you are going to incorporate to your
profitable blog, daily job or any money making venture: How about online donation?
↗Ana & Vlade Divac Foundation
Hvala!
 
Odgovor na temu

[es] :: Office :: Excel :: Makro sa kojim bi se jedna kolona pomerila na dole za jednu celiju

[ Pregleda: 2019 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.