Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak

Strane: << < .. 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 2063263 | Odgovora: 5735 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Stojke14
Ivan Stojic
Masinista
Pro tent
Srbija Beograd

Član broj: 330844
Poruke: 82
109.122.67.*



+2 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak27.02.2016. u 20:05 - pre 99 meseci
Da li neko zna kako se pojacava duzina izduva ventilatora?
 
Odgovor na temu

FelipE Pirot

FelipE Pirot
Član broj: 331264
Poruke: 908



+48 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak28.02.2016. u 15:29 - pre 99 meseci
Da li mislis kod gasenja peci ili kada pec radi periodicno ciscenje u toku rada ?
 
Odgovor na temu

Stojke14
Ivan Stojic
Masinista
Pro tent
Srbija Beograd

Član broj: 330844
Poruke: 82
109.122.67.*



+2 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak28.02.2016. u 21:00 - pre 99 meseci
Kod gasenja
 
Odgovor na temu

zoran.mika
Zoran Nikolic
Zemun Srbija

Član broj: 326151
Poruke: 1810
*.dynamic.sbb.rs.



+140 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak28.02.2016. u 21:38 - pre 99 meseci
@Stojke14

Kod mene je ovako namesteno i ventilator kod gasenja radi 10.minuta

N-9-04-02 Minimalno vreme rada ventilatora za odvod dimnih gasova kod isključivanja peći, ako je temperatura izduvnih gasova manja od zadate u Pr28, peć se gasi ranije 10'
N-9-06-28 Kada temperatura izduvnih gasova padne ispod ove temperature peć prestaje sa izduvavanjem koje se vrši prilikom isključivanja peći 75 C

 
Odgovor na temu

FelipE Pirot

FelipE Pirot
Član broj: 331264
Poruke: 908



+48 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak29.02.2016. u 10:51 - pre 99 meseci
@stojke
Meni 8-4-2 , po defolt-u je 10 min. Ali ventilator radi i duže sve dok ne spusti temp. dimnih gasova koju mozes takodje da menjas u meniju 8-6-28 a fabricki je na 47 stepena
 
Odgovor na temu

FelipE Pirot

FelipE Pirot
Član broj: 331264
Poruke: 908



+48 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak29.02.2016. u 10:53 - pre 99 meseci
@stojke
Meni 8-4-2 , po defolt-u je 10 min. Ali ventilator radi i duže sve dok ne spusti temp. dimnih gasova koju mozes takodje da menjas u meniju 8-6-28 a fabricki je na 47 stepena
 
Odgovor na temu

Chella-Commo15
Dejan Stošić
Smederevo,Srbija

Član broj: 331026
Poruke: 1
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak03.03.2016. u 23:01 - pre 99 meseci
Pozdrav svima da li neko može da mi pošalje fabrička podešavanja za peć "commo 15"

Hvala unapred!
 
Odgovor na temu

Saviobgd
profesor
skola

Član broj: 332734
Poruke: 5
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak07.03.2016. u 09:12 - pre 99 meseci
Pozdrav svima,

kupio sam nov stan koji ima 70 kvadrata + kosine tako da ne prelazi 100 kv. sigurno...
Dole imam 54 kv i gore galerija. Inace imam kotao na struju sa izvucenom instalacijom po celom stanu. Imam 7 radijatora i jedan susac u kupatilu. planiram da predjem na pelet i kupio bih kotao - kamin povezao na postojecu instalaciju.
Posto sam na poslednjem spratu imam odzak koji premda zazidan ( nema rupe na njemu ) ali postoji i bolje bi mi bilo da postavim kotao na galeriji.
da li je to problem?
Da se sve poveze i izbusi rupa na odzaku?
Da li mi treba profi majstor za odzak ili mogu sam?
Za instalaciju znam da ne mogu bez majstora i nasao sam vec jednog koji bi mi to povezao sa kotlom za 50 eur..., jel to ok?

Vidim da svi ovde imaju par godina iskustva za razliku od mene, tako da vazno pitanje je koji kamin mi preporucujete da kupim?
hvala.
 
Odgovor na temu

zoran.mika
Zoran Nikolic
Zemun Srbija

Član broj: 326151
Poruke: 1810
*.dynamic.sbb.rs.



+140 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak07.03.2016. u 10:54 - pre 99 meseci
@Saviobgd

Sto se tice peci moja preporuka je mbs 12kw,ona je jedna od najslabijih sto se tice jacine na nasem trzistu
http://www.mbs.rs/thermo-pellet_12kw_sr.html
a ima i thermofluxs od 8,5kw
http://thermoflux.ba/bs/kamini-na-pelet/minitherm-aqua
a sto se tice postavljanja peci na galeriju po meni nije to dobro resenje bolje pec da se nalazi na donoj etazi zato sto topao vazduh ide gore a samim tim da se pec nalazi na galeriji gore bi bilo mnogo toplo a sto se tice dimljaka i tu bi bilo najboje da to neko strucno lice odradi i da se proveri da na tom dimljaku nema nekih potrosaca sa pecima na prinudnu promaju ili neki aspiratori za kuvanje
 
Odgovor na temu

FelipE Pirot

FelipE Pirot
Član broj: 331264
Poruke: 908



+48 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak08.03.2016. u 00:27 - pre 99 meseci
Citat:
Saviobgd:
Pozdrav svima,

kupio sam nov stan koji ima 70 kvadrata + kosine tako da ne prelazi 100 kv. sigurno...
Dole imam 54 kv i gore galerija. Inace imam kotao na struju sa izvucenom instalacijom po celom stanu. Imam 7 radijatora i jedan susac u kupatilu. planiram da predjem na pelet i kupio bih kotao - kamin povezao na postojecu instalaciju.
Posto sam na poslednjem spratu imam odzak koji premda zazidan ( nema rupe na njemu ) ali postoji i bolje bi mi bilo da postavim kotao na galeriji.
da li je to problem?
Da se sve poveze i izbusi rupa na odzaku?
Da li mi treba profi majstor za odzak ili mogu sam?
Za instalaciju znam da ne mogu bez majstora i nasao sam vec jednog koji bi mi to povezao sa kotlom za 50 eur..., jel to ok?

Vidim da svi ovde imaju par godina iskustva za razliku od mene, tako da vazno pitanje je koji kamin mi preporucujete da kupim?
hvala.


Ne treba ti nikakav majstor za busenjenje rupe u odzaku pod uslovom da imas odgovarajući alat/a za ovaj posao bi to bio hilti . A predpostavljam da ga nemas
Moj ti je savet sledeci:
Onaj ko ti bude povezivao pec na instaciju je obicno covek koji se time i bavi Pa shodno tome ima i potreban alat , zar ne ?! Dogovori se s njim i ubaci i busenje rupe u istu cenu za povezivanje kotla , pristace garant !! Jer nije neki poso da se to odradi.
Pec nikako na galeriji , a imas dobar izbor peci na zvanicnom sajtu Alfa plam pa biraj spram tvojoj potrebi i kvadraturi . Mislim da su mnogo bolji od mbs-a zbog sto-sta ali necemo sad o tome. Srećno
PS kupuj domaće !!!!
 
Odgovor na temu

Saviobgd
profesor
skola

Član broj: 332734
Poruke: 5
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak08.03.2016. u 09:03 - pre 99 meseci
Hvala na brzom i korisnom odgovoru i Filipeu i Zoranu...

Prostora oko dimljaka na donjoj etazi nemam i to je problem, zato se i odlucujem za gornju i prihvatam vase kritike naravno...
A na galeriji imam potpuno dovoljno prostora a i odzak mi je dostupan jer je nadzidan i otvoren sa svih strana pristupacan.

Sledeca pitanje je jacina kamina?

Imam dobru izolaciju, pvc prozore novogradanja i posto je zgrada sa jedne strane je drugi stan i ispod imam takodje stan.
kvadratura je da racunama 90 kv max.

I kada je po vasem iskusnom misljenju najbolje kupiti kotao i pelet.

hvala drugari...
 
Odgovor na temu

Drizzt Do Urden
Beograd

Član broj: 309110
Poruke: 430
*.etf.rs.



+17 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak08.03.2016. u 10:17 - pre 99 meseci
Citat:
Saviobgd: Hvala na brzom i korisnom odgovoru i Filipeu i Zoranu...

Prostora oko dimljaka na donjoj etazi nemam i to je problem, zato se i odlucujem za gornju i prihvatam vase kritike naravno...
A na galeriji imam potpuno dovoljno prostora a i odzak mi je dostupan jer je nadzidan i otvoren sa svih strana pristupacan.

Sledeca pitanje je jacina kamina?

Imam dobru izolaciju, pvc prozore novogradanja i posto je zgrada sa jedne strane je drugi stan i ispod imam takodje stan.
kvadratura je da racunama 90 kv max.

I kada je po vasem iskusnom misljenju najbolje kupiti kotao i pelet.

hvala drugari...


kada je MBS etazna pec na pelet u pitanju, snaga je nebitna u smislu da je gvozdjurija ista i kod 18kw i kod 12kw, snaga se definise podesavajuci parametre tako da ako razlika u ceni nije OGROMNA, uzmi 18kw pa ces parametrima podesiti vec kako tebi bude odgovaralo.

po komentarima ljudi, KEPO etazna pec deluje kao najkvalitetnija ali tu pec nema mnogo njih pa ne mozemo tvrditi sa sigurnoscu. MBS je najzastupljenija na ovoj temi. iam dosta stvari koje su mogle da budu bolje resene, u novojim serijama su neki otklonjeni ali ih i dalje ima medjutim imaju solidna odnos cena/kvalitet.

ako zelis da ustedis, pelet kupuj leti jer je tada najjeftiniji. imas temu u vezi sa cenom i kvalitetom peleta medjutim, uzmi je sa rezervom jer isti proizvidjac zna da ima razlicit kvalitet peleta u razlicitim turama. http://www.elitemadzone.org/t460539-35

ono sto je BITNO da ti napomenem da etazne peci na pelet NIKAKO nemoj stavljati u spavace i dnevne sobe jer znaju da isprljaju prilikom 'ciscenja pojedinih komora, turbulatora itd...'. ako je ikako moguce, stavi je u hodnik blizu dnevne sobe ili tako nesto. ona i sama zraci toplotu tako da je to jedan od razloga sto ti savetujemo da razmislis da li je ikako moguce napraviti rapsored da je stavis na donji nivo.

dobro razmisli da li mozes da se iskombinujes da pec stavis na donji nivo - pa makar i dimovodne cevi sproveo do gornjeg dela odzaka na galeriji. ipak ces znacajno ustedeti (a i manje ces se cimati dovlacenjem dzakova do galerije :)).

nadam se da ti svak iradijator ima svoj dovod tj. da nisu na red vezani vec paralelno.

jos jedan savet, dok su ti radijatori prazni, da ne bi rizikovao ako se pec pokvari u sred cice zime, ako ti nije finansijski preveliki problem, kupi cini grejace i ubaci ih u radijatore pa ako te pec izda, mozes njih da koristis kao alternativu.


 
Odgovor na temu

Saviobgd
profesor
skola

Član broj: 332734
Poruke: 5
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak09.03.2016. u 09:23 - pre 98 meseci
Hvala na brzom i korisnom odgovoru - Drizzt Do Urden.
Cena izmedju MBS 12 kw i 18 kw nije velika cak pada i na 10.000 din. A primetio sam da imaju iste karakteristike u smislu velicine kazana a elektronika je najverovatnije na svim ista kao i ostale komponente. Interesuje me samo da li je bolje prigusiti jacu ili koristiti slabiju pec na normalnom ili maksimalnom modu. Ovo pitam naravno zbog potrosnje peleta. Jer jace pretpostavljam imaju svoj minimum portosnje koji moze biti veliki...
I da li su MBS i Alfa P. iste po kvalitetu?

Sto se tice radijatora moji su redni, povezani onim crevima koja idu ispod plocica i parketa. Da li je to problem?
Do sada su radili ok na el. kotlu?
Sto se tice stavljanja peci na donji nivo pogledacu jos jednom gde bi moglo to stati. Imam problem sa prostorom... A na galeriji imam dosta mogucnosti pa cak i prasinu, da izolujem pec dok je cistim nekim vratima, a da opet koristim toplotu...

hvala puno!
 
Odgovor na temu

Drizzt Do Urden
Beograd

Član broj: 309110
Poruke: 430
*.etf.rs.



+17 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak09.03.2016. u 09:40 - pre 98 meseci
Citat:
Saviobgd: Hvala na brzom i korisnom odgovoru - Drizzt Do Urden.
Cena izmedju MBS 12 kw i 18 kw nije velika cak pada i na 10.000 din. A primetio sam da imaju iste karakteristike u smislu velicine kazana a elektronika je najverovatnije na svim ista kao i ostale komponente. Interesuje me samo da li je bolje prigusiti jacu ili koristiti slabiju pec na normalnom ili maksimalnom modu. Ovo pitam naravno zbog potrosnje peleta. Jer jace pretpostavljam imaju svoj minimum portosnje koji moze biti veliki...


vidi, obzirom da je gvozdje isto, jedina pretpostavka da je softverski izvrseno limitiranje nekog opsega u parametrima peci.
to bi svakako bilo najbolje da pitas direktno MBSovce.
minimum potrosnje jeste ono sto bi trebalo da te interesuje jer, bar MBS, najveci deo rada sljaka u work modulate rezimu - odrzavanje postignute temperature (vode/prostorije), to je najslabiji rezim rada koji najmanje i trosi, ali posto pec u njemu obicno navise provede vremena, jako je bitno da taj minimum bude sto manji, a da se vatra ne ugasi i da ziasta moze da odrzava.
dakle, u vezi sa ovim je iskren savet da pitas servisere (i to bas one u MBSu a ne nekog Pericu koji ima dil sa MBSom da servisira njihove peci).


I da li su MBS i Alfa P. iste po kvalitetu?


ovo je triki pitanje na koje ne bih mogao da ti odgovorim jer nisam imao prilike da vidim kako sljakaju alfa plam peci.

Citat:
Saviobgd
Sto se tice radijatora moji su redni, povezani onim crevima koja idu ispod plocica i parketa. Da li je to problem?
Do sada su radili ok na el. kotlu?


kapiram da to zavisi od snage pumpe. svakako proveri kojom snagom je radila pumpa na kotlu i proveri snagu pumpe na peci o kojima razmisljas pa ako su iste, ne bi trebalo da bude problema.
kod mene svaki radijator ima svoj dovod i odvod, ali sam primetio da mi najudaljeniji radijator nije vruc kao ostali (ok, kod mene je malo specificna situacija pa nije bas za poredjenje).
svakako proveri i ovaj detalj da bi izbegao mlake poslednje radijatore.

Citat:
Saviobgd:
Sto se tice stavljanja peci na donji nivo pogledacu jos jednom gde bi moglo to stati. Imam problem sa prostorom... A na galeriji imam dosta mogucnosti pa cak i prasinu, da izolujem pec dok je cistim nekim vratima, a da opet koristim toplotu...

hvala puno!


pre bilo kakvih odluka, pozeljno bi bilo da odes da licno vidis gabarite tih peci. nisu bas male plus koji decimetar za cevi za vodu, pa za odstojanje za dimovodne cevi, cisto zbog osecaja za zapreminu koju bi zauzele...
i ja sam se prvo grejao na (vailantov) kotao na struju (mali, elegantan, lagan za koriscenje :)) pa sam ga prodao kada me je pre par godina drmnuo racun od 40000 rsd za jedan mesec :)
 
Odgovor na temu

Strejsi Huc
Užice srbija

Član broj: 319199
Poruke: 74
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak10.03.2016. u 11:35 - pre 98 meseci
Pozdrav svima,
da li ima komanda u meniju kod MBS 18,da posle gasenje peci ukljucim jos koji minut ventilator,kao ona komanda da puz radi zasebno koji minut ...?Posto nemam dimnjak neko samo cev horizontalnu,nekad se desi da se pec zbuni i kaze da nema plamena iako ga ima.Tad ostane peleta i plamena iako sam ponistio alarm i onda mi se zadrzava dim u kuci,posto nema promaje. E sad kad bi imala ta komanda ne bih mora da casicu iznosim napolje . Hvala!
 
Odgovor na temu

FelipE Pirot

FelipE Pirot
Član broj: 331264
Poruke: 908



+48 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak10.03.2016. u 12:08 - pre 98 meseci
@strejsi huc
Kolko sam te razumeo , probaj sa parametrom N-8-4-02 a u prevodu na nas jezik znaci "vreme rada aspiratora prilikom gašenja" i fabricki je namesten na 10 minuta pod uslovom da je ispunjen i uslov da je temperatura dimnih gasova pala ispod recimo 47 stepena celzijusova , ako se dimni gasovi nisu prohladili za to vreme (10min) onda aspirator radi i duze od 10min sve dok se ne stekne i taj uslov. Verovatno te to muci , probaj da povecas to vreme , pozdrav
 
Odgovor na temu

Strejsi Huc
Užice srbija

Član broj: 319199
Poruke: 74
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak10.03.2016. u 12:38 - pre 98 meseci
Probacu,hvala!
 
Odgovor na temu

zoran.mika
Zoran Nikolic
Zemun Srbija

Član broj: 326151
Poruke: 1810
*.dynamic.sbb.rs.



+140 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak10.03.2016. u 14:28 - pre 98 meseci
@Strejsi Huc


Koliko ti je nastelovan ovaj parametar
N-9-04-04 Vreme za detekciju prvog plamena
 
Odgovor na temu

Saviobgd
profesor
skola

Član broj: 332734
Poruke: 5
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak11.03.2016. u 08:04 - pre 98 meseci
Citat:
Drizzt Do Urden: pre bilo kakvih odluka, pozeljno bi bilo da odes da licno vidis gabarite tih peci. nisu bas male plus koji decimetar za cevi za vodu, pa za odstojanje za dimovodne cevi, cisto zbog osecaja za zapreminu koju bi zauzele...
i ja sam se prvo grejao na (vailantov) kotao na struju (mali, elegantan, lagan za koriscenje :)) pa sam ga prodao kada me je pre par godina drmnuo racun od 40000 rsd za jedan mesec :)
Citat:
Drizzt Do Urden: pre bilo kakvih odluka, pozeljno bi bilo da odes da licno vidis gabarite tih peci. nisu bas male plus koji decimetar za cevi za vodu, pa za odstojanje za dimovodne cevi, cisto zbog osecaja za zapreminu koju bi zauzele...
i ja sam se prvo grejao na (vailantov) kotao na struju (mali, elegantan, lagan za koriscenje :)) pa sam ga prodao kada me je pre par godina drmnuo racun od 40000 rsd za jedan mesec :)



Hvala na odgovoru.
da li si ti potpuno zadovoljan MBS i kakva je tvoja potrosnja i situacija?
 
Odgovor na temu

Strejsi Huc
Užice srbija

Član broj: 319199
Poruke: 74
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak11.03.2016. u 16:14 - pre 98 meseci
@zoran.mika
N9404 piše 120"
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak

Strane: << < .. 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 2063263 | Odgovora: 5735 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.