Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak

Strane: << < .. 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 2063583 | Odgovora: 5735 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mitroKV
str 'MITREX'

Član broj: 323835
Poruke: 5
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak05.11.2014. u 01:38 - pre 115 meseci
Citat:
milenko023:
Citat:
Ivan_Petrovac:
@milenko023

Pozdrav druže, drago mi je da se javio neko ko ima montažnu kuću i skoro istu kvadraturu, i takodje sličan kotao po snazi (moj je 18 kw grejanje pri vodi + 3 kw zrači u prostoriji, nažalost meni je on u kotlarnici). A tebi je velika prednost što ga imaš u kući. Mada, i pored toga ne mogu da poverujem da je toliko velika razlika u potrošnji.

Da li bi mogao da mi pošalješ tvoja podešavanja, i da mi kažeš šta je najviše uticalo da ti se smanji potrošnja?
Koliko ti je u početku trošilo dok nisi ništa promenio?
Matematika kaže da trošiš 0,83 kg/h? Je li to moguće? :o


Uzdravlje


Kod MBS-a se 14 kw predaje vodi a 4kw greje sam kotao.
Meni je tih 4kw dovoljno da greje dnevni boravak, a od ove sezone kotao mi stoji u najmanjoj sobici(zbog odžaka)
Svejedno iskljuceni su mi radijatori u toj sobi i hodniku pošto su vrata otvorena. i u susedno sobi sam smanji podosta radijator jer ulazi toplota iz hodnika.
Grejem vodom 5 radijatora panelnih i jedan susac u kupatilu. Stavio sam termo glave na radijatore.
Voda mi je uvek od 45-50C.

Korekciju parametara sam uradio posle mesec dana koriscenja.
Ne znam kakva je Alfa konstrukcijski napravljena ali sam ja na MBS-u ostavio turbolatore u cevima na izmenjivacu.
Znas da ima cevi kroz koje prolazi vruc vazduh i pri tom greje vodu u tim cevima imaju flahovi savijeni u spiralu koji zadržavaju vruc vazduh pre nego sto ga turbina izduva u odzak.
Meni je serviser bio izvadio te spirale (turbolatore) jer kako je rekao nema porebe, kuca je mala i lako ce ugrejati.
Medjutim tada je dosta energije odlazilo u odžak i trošio sam dosta više.
Posle mesec dana sam vratio te spirale i dobio mnogo bolje iskoriscenje, kada stavim ruku na solunar on je vruc ali nije nepodnosljivo vreo kao sto je bio pre toga.

Sto se tice podesavanja sada mi je na rezimu 1 - 0,9'' a bilo je ako se ne varam 1,3''
rezim 1 0,9''
rezim 2 1,4''
rezim 3 2,3''
rezim 4 2,9''
rezim 5 3,6''

interval izmedju ciscenja posude za sagorevanje 10'
Vreme ciscenja posude 40''
br.obrtaja turbine na rezimu 1 1700
br.obrtaja turbine na rezimu 2 1920
br.obrtaja turbine na rezimu 3 2100
br.obrtaja turbine na rezimu 4 2400
br.obrtaja turbine na rezimu 5 2600

Ne zaboravi da veliku ulogu igra kvalitet peleta.

Opet potsecam prosla zima kaka je bila potreseno je za 6 meseci grejanja 1850kg peleta, to me je odusevilo.

Ako mogu jos kako da pomogne tu sam...



Pozdrav milenko 23

Ja takođe imam MBS-thermo pelet 12 kw pa me interesuje kod ovih tvojih parametara na koliko si stavio N-9-1-1 Load pelet, a koliko ti je N-9-2-1 Exhaust chimney ?

Kod mene je trenutno load pelet -5 a exhaust chimney na 0 , ali su mi režimi rada povećani takođe i ventilatori turbine , hteo bih da postavim ove tvoje parametre ali me interesuje dali ima potrebe da menjam gore navedene vrednosti ili da ih stavim sve na nulu.
 
Odgovor na temu

drvlada75
Prokuplje

Član broj: 153703
Poruke: 1204
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+34 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak05.11.2014. u 04:34 - pre 115 meseci
Load pelet povecava ili smanjuje vreme ubacivanja peleta u svim programima (Coclea power 1-5) za odredjeno vreme -
(za odredjen broj delova sekunde po podeoku, ne drzite me za rec da je bas 0.1, primer: -3 = -3 * 0.1 = -0.3s u svim programima).

Ako je pelet duzi onda mu nece odgovarati minusni Load pelet, jer treba dati vremena puzu da pogura pelet,
skrcka ga i ubaci u casicu.

Zato stalno napominjem, OVO SU INDIVIDUALNI PARAMETRI, svako ih treba podesiti po svojim potrebama.
Npr.moguce je da parametri variraju i od ture peleta , neka tura je kraca, neka duza...
Danas proizvodjaci peleta uglavnom daju pelet ravnomernog kvaliteta.

Exhaust chimney povecava ili smanjuje broj obrtaja ventilatora izduvnih gasova za 50 obrtaja po podeoku za sve programe, primer Exhaust chimney je na +4 = 4 * 50 = 200, znaci u svim programima broj obrtaja ce se povecati za 200.
Ako je recimo u P1 broj obrtaja upisano 1800, ventilator ce se vrteti na 2000 obrtaja.
 
Odgovor na temu

mitroKV
str 'MITREX'

Član broj: 323835
Poruke: 5
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak05.11.2014. u 23:56 - pre 115 meseci
Hvala Dr. Vlado 75 sad mi je jasnije anulirao sam oba parametra inače postavio sam na pećki milenkove parametre i mogu vam reći da sam zadovoljan odlično diže i na zadatoj veličini drži temperaturu a sa potrošnjom ovako ''odoka'' gledano u rezervoar primetio sam da je manja propratiću je ovih dana ali mislim da je to -to !!
 
Odgovor na temu

LONG WAY
self
Serbia

LONG WAY
Član broj: 324906
Poruke: 118
*.dynamic.sbb.rs.



+3 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak06.11.2014. u 08:16 - pre 115 meseci
Interesantno , kamin na pelet




IT`S A LONG WAY TO THE TOP
 
Odgovor na temu

Drizzt Do Urden
Beograd

Član broj: 309110
Poruke: 430
*.dynamic.sbb.rs.



+17 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak06.11.2014. u 18:52 - pre 115 meseci
na slici i MBS izgleda pristojno ali onda mu sipas srpski pelet i romantika se izgubi iza crnog stakla :D
 
Odgovor na temu

zmajdin
Zoran Majdin
novinar
Beograd

zmajdin
Član broj: 290805
Poruke: 1636
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: GrnPlt.rs


+63 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak06.11.2014. u 20:33 - pre 115 meseci
Crno staklo je indikator lošeg sagorevanja i nije do peleta nego do manjka vazduha i/ili niske temperature ložišta.
Dobra vatra - mir u kući, čist vazduh - duga ljubav.
 
Odgovor na temu

eco-wood

Član broj: 326014
Poruke: 43
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak08.11.2014. u 14:13 - pre 115 meseci
Crno staklo ne mora da bude znak loseg sagorevanja, jer se ono moze javiti i ako se sekundarni vazduh ne dovede lepo u komoru i gasovi sagorevanja idu dosta na staklo.
Ako je pec konstrukcijski dobro resena (sto ovde to nije slucaj) ona nece praviti probleme prilikom rada, naravno osim u slucaju da ste pelet kupili po 100€ ili manje od nekog zanatlije
Dakle, ako su ventilator, puz, komora, gorionik, kotao, lepo upasovani i nastelovani da daju jedno prilikom sagorevanja, onda nece biti problem ni ako je pelet los.
Ovo nastelovani, vazi za elektroniku koja mora biti izuzetno dobro nastelovana parametrima, ali opet ne samo fiksnim.

Problem kod ove peci i kod skoro svih domacih je sto nemaju tzv. SMART elektronike koje omogucuju da se parametri u nekom procentu sami podesavaju, odnosno da ih elektronika sama koriguje u nekoj meri.
Mislim da svi domaci proizvodjaci koriste Micronova elektronike (ako gresim neka me neko ispravi) koje su odlicne za obicne peci sa ventilatorom do 10kW, sve sto je sa vodom nije se pokazalo tako dobro sa ovom elektronikom.

Ovom problematikom se bavim od 2007. kada je u Srbiji nastala prva pec na pelet i do dana danasnjeg se sve to usavrsuje, ali je problem nasih proizvodjaca sto ne idu u korak sa vremenom, kasne, nemaju dobro obucene servisere, naplacuju dimne cevi da bi vazila garancija (necuveno) i za sve opet krive kvalitet peleta.

Ja se trenutno grejem na grckoj peci-kotlu CARRARA 20+4kW u kojoj je instalirana italijanska elektronika Tiemme i verujte mi da osim sto stisnem dugme ujutru i donesem dzak peleta, nista drugo nemam oko nje. Kotao je Klase-5, 92% iskoriscenosti, sto je trenutni vrh u performansama. Staklo celog dana ostaje cisto, naravno ujutru ga obrisem malo, ali se plamen tokom celog dana vidi kristalno jasno.
Uvozi i distribuira firma iz Vranja, necu da reklamiram ime ali ostavicu sajt da cisto pogledate o cemu se radi.
Koristim Alfin pelet iz Pukovca sa kojim njihova pec takodje ima problema, ali kazem opet da nije sve do peleta!
Potrosim dzak peleta za 80m2 dnevno 11h do 12h rada.
 
Odgovor na temu

LONG WAY
self
Serbia

LONG WAY
Član broj: 324906
Poruke: 118
*.dynamic.sbb.rs.



+3 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak08.11.2014. u 15:42 - pre 115 meseci
Ovo mi se svidelo kod Grka . Lepo odradjen put dima i ventilator izduva u donjem delu .





IT`S A LONG WAY TO THE TOP
 
Odgovor na temu

eco-wood

Član broj: 326014
Poruke: 43
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak08.11.2014. u 16:30 - pre 115 meseci
Ne postoji ni jedan drugi iole ozbiljan nacin da se maximalno iskoriste topli gasovi.
Ja na dimnoj cevi slobodno mogu drzati ruku ceo dan, mozda je malo toplija u max rezimu kada postize zadatu temperaturu vode, posle toga su radijatori topliji od dimne cevi :)

Verujte da je zena koja je kupila slicni proizvod domaceg proizvodjaca 21kW (da ga ne imenujem), dolazila nekoliko puta kod mene da gleda kako lepo gori i ne garavi staklo.
Njoj su serviseri rekli da mora da je gasi u toku dana da je cisti, zamislite vi takvog proizvodjaca :(

nemam nameru da ikoga reklamiram, ali jednostavno prenosim sopstveno iskustvo i zelim da kazem ljudima da imaju izbora i nemojte samo reklame gledati, razmisljajte i svojom glavom!
 
Odgovor na temu

zmajdin
Zoran Majdin
novinar
Beograd

zmajdin
Član broj: 290805
Poruke: 1636
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: GrnPlt.rs


+63 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak08.11.2014. u 20:54 - pre 115 meseci
O kojoj Tiemme elektronici je reč: SY100 ili SY250? Kolko vidim, ekran je LCD100. Gešim?
Dobra vatra - mir u kući, čist vazduh - duga ljubav.
 
Odgovor na temu

Toshi
Goran Lijeskic
KD Cruise Service
Zemun polje

Toshi
Član broj: 325267
Poruke: 10
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak09.11.2014. u 17:37 - pre 115 meseci
Proslo je tacno 40 dana od prvog pustanja u rad KEPO 20KW izolovana varijanta,u tom periodu kotao nije radio konstantno nego je uglavnom ukljucivan po potrebi u toku popodneva i veceri ,samim tim o potrosnji ne bih da pricam jer nije moguce tacno odrediti koliko je kotao trosio sem u ukupnom zbiru t.j. 12 dz peleti za taj period .Kotao je jos uvek na fabrickim podesavanjima ,zadata temperatura vode je 60°C ,sobni termostat na 24°C,ponekad je dolazilo do povecanja temprerature u prostoriji iz prostog razloga sto u modulaciji sa ovim spoljnim temperaturama je to bilo za ocekivati.Ono sa cim sam posebno zadovoljan je to kako kotao radi do sada bez i jedne greske pali normalno ,bez zagusivanja peleti ,pelet koju koristim za sada se pokazala odlicno bez dodatnih sadrzaje sem finog pepela i u njoj nema ostataka nesagorele peleti.Kotao ima kontrolno malo staklo za plamen na vratima koje dugo ostaje cisto mozda ga obrisemo jednom sedmicno,a i tad nije totalno zagaravljeno.Sve u svemu za sada sam zadovoljan izborom za kasnije javljam.Pozdrav za sve
 
Odgovor na temu

kepo01
Blagojevic Zeljko
Kosjeric

Član broj: 316727
Poruke: 483
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.kepo.rs


+62 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak11.11.2014. u 11:58 - pre 115 meseci
@ eco-wood.rs

Kolega, izbacite svoju robu na trziste, a potrosaci ce suditi da li je dobra ili ne. A usput bar iz pristojnosti zaobidjite domace proizvodjace sa takvim neumesnim komantarima.
Pozdrav
 
Odgovor na temu

boree

Član broj: 315472
Poruke: 1377
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+56 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak11.11.2014. u 12:27 - pre 115 meseci
E vidim imate i 12 kW , dobra stvar ...
Objekat 145m2, kotao toby20, 4k meš.ventil sa trmrglt1.1, izolacija 5cm stiropor sa svih strana plus
10cm staklene vune u folija sendviču na ploči.
Parametri raznih korisnika Toby kotlova : https://goo.gl/Qphrli by: koyote®
 
Odgovor na temu

misholinjo
Beograd

Član broj: 213999
Poruke: 29
...148.91.adsl.dyn.beotel.net.



Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak11.11.2014. u 22:42 - pre 115 meseci
@ eco wood

uz duzno postovanje,

interesuje me posto vam je specifikacija vrlo stura sa informacijama, izuzev kolega koji poznaju eletroniku pa su je prepoznali, kako da gde god sam trazio ispade da je pec u inostranstvu snage 20kw a ovde koja se prodaje 24kw?

Na prvi pogled sto mi je zapalo je da je spremnik za pelet mali, odnosno u rangu MBS-a od 18kw, a znatno veca snaga peci a pri tome po specifikaciji imaju vrlo slicnu potrosnju?

Posto ste koliko vidim zastupnici u Beogradu gde se pec moze pogledati.

pozdrav
 
Odgovor na temu

eco-wood

Član broj: 326014
Poruke: 43
*.google.com.



+1 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak12.11.2014. u 00:08 - pre 115 meseci
Postovani Misholinjo,
Pec je nominalne snage koja je predata vodi 20kW + 4kW zracenje u prostoriji.
Poseduje dupla vrata, tako da kada su vrata zatvorena, pec ne emituje toliku zracnu moc.
Na zapadu nisu popularne sobne peci preko 20kW i otuda njeno reklamiranje na 20kW.
Sto se tice potrosnje, zaista nije velika, ali ovo je kotao klase 5 i 92% iskoriscenosti.
Ja sam vec poslao u privatnom mejlu zmajdinu manual za elektroniku i on je na osnovu toga pisao o njoj.
Nismo mi za Beograd, vec za Srbiju zastupnici i u Beogradu imamo terenskog komercijalistu ali pec nazalost trenutno nemamo tamo na lageru, ali radimo kucnu dostavu.
Inače je pec u nasem lokalu aktivna vec mesec dana po 10 do 12h dnevno bez ikakvih problema.
 
Odgovor na temu

eco-wood

Član broj: 326014
Poruke: 43
*.google.com.



+1 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak12.11.2014. u 00:10 - pre 115 meseci
Postovani Misholinjo,
Pec je nominalne snage koja je predata vodi 20kW + 4kW zracenje u prostoriji.
Poseduje dupla vrata, tako da kada su vrata zatvorena, pec ne emituje toliku zracnu moc.
Na zapadu nisu popularne sobne peci preko 20kW i otuda njeno reklamiranje na 20kW.
Sto se tice potrosnje, zaista nije velika, ali ovo je kotao klase 5 i 92% iskoriscenosti.
Ja sam vec poslao u privatnom mejlu zmajdinu manual za elektroniku i on je na osnovu toga pisao o njoj.
Nismo mi za Beograd, vec za Srbiju zastupnici i u Beogradu imamo terenskog komercijalistu ali pec nazalost trenutno nemamo tamo na lageru, ali radimo kucnu dostavu.
Inače je pec u nasem lokalu aktivna vec mesec dana po 10 do 12h dnevno bez ikakvih problema.
 
Odgovor na temu

misholinjo
Beograd

Član broj: 213999
Poruke: 29
...148.91.adsl.dyn.beotel.net.



Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak12.11.2014. u 14:24 - pre 115 meseci
Citat:
eco-wood.rs:
Postovani Misholinjo,
Pec je nominalne snage koja je predata vodi 20kW + 4kW zracenje u prostoriji.
Poseduje dupla vrata, tako da kada su vrata zatvorena, pec ne emituje toliku zracnu moc.
Na zapadu nisu popularne sobne peci preko 20kW i otuda njeno reklamiranje na 20kW.
Sto se tice potrosnje, zaista nije velika, ali ovo je kotao klase 5 i 92% iskoriscenosti.
Ja sam vec poslao u privatnom mejlu zmajdinu manual za elektroniku i on je na osnovu toga pisao o njoj.
Nismo mi za Beograd, vec za Srbiju zastupnici i u Beogradu imamo terenskog komercijalistu ali pec nazalost trenutno nemamo tamo na lageru, ali radimo kucnu dostavu.
Inače je pec u nasem lokalu aktivna vec mesec dana po 10 do 12h dnevno bez ikakvih problema.



To mi i jeste bilo cudno, ne razumem se bas u marketing koji je na zapadu ali...
Sa iskoriscenjem od 92% nominalna snaga peci je nekih 22kw dok je za MBS od 18kw iskoriscenje nekih 91% ili snage oko 16.3kw i tu mi i jeste zabuna oko potrosnje jer mi je bilo neverovatno da moze da se sa istom potrosnjom toliko razlikuje snaga a po papirima je gotovo ista iskoriscenost.

Drago mi je da ste zastupnici za Srbiju pa mislim da bi morali da otvorite neko predstavnistvo gde moze da se vide proizvodi jer sam ja prvi, ma koliko mi se svidela pec, koji do Vranja nemam vremena da dolazim a i ne kupujem bez da vidim.

pozdrav za vas i srecan rad
 
Odgovor na temu

zmajdin
Zoran Majdin
novinar
Beograd

zmajdin
Član broj: 290805
Poruke: 1636
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: GrnPlt.rs


+63 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak12.11.2014. u 15:51 - pre 115 meseci
Može kotao da izgleda isto kao neki drugi, a da ima veću snagu nego taj drugi. Sa druge strane, svaki kotao, naročito onaj koji je proizveden u EU mora da ima i setifikat u kome piše kolika je snaga, koliko je iskorišćenje, kolka je emisija CO i uopšte uzev tako to. Pretpostavljam da kolega eco-wood.rs ima te sertifikate.
Dobra vatra - mir u kući, čist vazduh - duga ljubav.
 
Odgovor na temu

misholinjo
Beograd

Član broj: 213999
Poruke: 29
...148.91.adsl.dyn.beotel.net.



Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak12.11.2014. u 16:30 - pre 115 meseci
Slazem se sto se tice velicine i izgleda da mogu biti razlike ali ne shvatam kako je potrosnja ista u tolikoj razlici u snazi. Jer koliko sam gledao po specifikacijama uglavnom su kotlovi iste snage priblizni po deklarisanoj potrosnji i ono malo verovatno zavisi od elektronike, a ako je moguce ovo ispada da vozite ferari koji trosi koliko i smart http://static.elitesecurity.org/cwm13.gif

Drugo sto mi nije jasno kako sa sistemom duplih vrata regulise grejanje prostorije u kojoj se nalazi, odnosno ako direktno isijava kroz otvorena spoljna vrata kada su ista zatvorena gde ide ta toplota.

Zato i pitah gde to ima da se vidi malo izbliza

pozdrav
 
Odgovor na temu

zmajdin
Zoran Majdin
novinar
Beograd

zmajdin
Član broj: 290805
Poruke: 1636
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: GrnPlt.rs


+63 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak12.11.2014. u 16:41 - pre 115 meseci
Ta potrošnja koja se u katalozima navodi je računska: koliko peleta se turi na sat puta 4,6, što će reći da za 20 kW konstantne snage treba 4,35 kilograma peleta po satu. Koliko piše kod ovog o kome govorimo?
Dobra vatra - mir u kući, čist vazduh - duga ljubav.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak

Strane: << < .. 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 2063583 | Odgovora: 5735 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.