Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Povezivanje excel tabela u word dokumentu (bez dodatnog xls fajla)

[es] :: Office :: Excel :: Povezivanje excel tabela u word dokumentu (bez dodatnog xls fajla)

[ Pregleda: 6090 | Odgovora: 13 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ib.kroki
Beograd

Član broj: 188338
Poruke: 805
..106.109.adsl.dyn.beotel.net.



+36 Profil

icon Povezivanje excel tabela u word dokumentu (bez dodatnog xls fajla)16.07.2012. u 09:55 - pre 143 meseci
Imam dva fajla, doc i xls. U fajlu doc linkovao sam tabele iz xls fajla i sve to savršeno funkcioniše.

Da li postoji mogućnost da u doc fajlu postavim više excel tabela, a da u jednoj od njih sabiram nekoliko polja iz različitih tabela (bez dodatnog xls fajla i njegovog linkovanja)?

Možda nisam dobro objasnio, pa postavljam primer i u njemu objašnjenje.

Unapred hvala svima na predlozima!
Zvoni, kucanje ne radi ...
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

3okc
Χoᴘᴦoѡ

Moderator
Član broj: 811
Poruke: 1319

Jabber: 3okc@elitesecurity.org


+116 Profil

icon Re: Povezivanje excel tabela u word dokumentu (bez dodatnog xls fajla)16.07.2012. u 10:38 - pre 143 meseci
Osnovne aritm. operacije se mogu obavljati *u vidu formule* i unutar Word-tabela. Ne znam kako će (i da li će) ikako ovo da radi sa 'tabelom' koja je OLE (uvezani objekat) pa mi liči na nepotrebno komplikovanje; ako si već uvezao dve tabele iz Excela šta te košta da napraviš i treću, sumarnu, pa uvezeš i nju?!

Inače, o Wordovim mogućnostima automatskog izračunavanja (putem polja) je već bilo reči na forumu, vidi Jedna formula za citavu kolonu
ili Use a formula in a Word table.

Takođe, vidi i „Partner u učenju” - elektronski časopis za nastavnike u izdanju za april 2007 imaš na 6. strani "Korišćenje tabela u MS Word-u".
Ili skini doc-fajl sa identičnim tekstom i ilustracijama koji ćeš naći zamaskiran pod "Obrada tabela" na blogu neke Jasminke
Have you found helpful examples, solutions or ideas-in-work, please consider the
following:
• Citation of *actual page* you are going to using is welcome.
• Have you saw "Value Added" examples you are going to incorporate to your
profitable blog, daily job or any money making venture: How about online donation?
↗Ana & Vlade Divac Foundation
Hvala!
 
Odgovor na temu

ib.kroki
Beograd

Član broj: 188338
Poruke: 805
..106.109.adsl.dyn.beotel.net.



+36 Profil

icon Re: Povezivanje excel tabela u word dokumentu (bez dodatnog xls fajla)16.07.2012. u 10:43 - pre 143 meseci
Citat:
3okc:
ako si već uvezao dve tabele iz Excela šta te košta da napraviš i treću, sumarnu, pa uvezeš i nju?!


Radio sam tako do sada, ali imam problema kada se dokumenti šalju mejlom pa sam mislio da "ugasim" xls fajl i da ništa ne uvozim iz xls, nego da popunjavam u doc fajlu određene tabele, a jedna da pravi sumu od popunjenih tabela.


Trenutno problem prevazilazim tako što imam dva dokumenta (doc i xls), šaljem PDF mejlom.
ŠTAP I KANAP ...
Zvoni, kucanje ne radi ...
 
Odgovor na temu

3okc
Χoᴘᴦoѡ

Moderator
Član broj: 811
Poruke: 1319

Jabber: 3okc@elitesecurity.org


+116 Profil

icon Re: Povezivanje excel tabela u word dokumentu (bez dodatnog xls fajla)16.07.2012. u 10:58 - pre 143 meseci
To i jeste način kako treba da se radi. Uvoz tabela u Word može da ima smisla samo radi pripreme za štampu (koju nije moguće odraditi iz Excela) ali onda prilikom slanja ne šalješ takav doc nego ga izvezeš u pdf. Logično.
Jedino što si ti 'težim putem' došao do ovoga. ;)
Have you found helpful examples, solutions or ideas-in-work, please consider the
following:
• Citation of *actual page* you are going to using is welcome.
• Have you saw "Value Added" examples you are going to incorporate to your
profitable blog, daily job or any money making venture: How about online donation?
↗Ana & Vlade Divac Foundation
Hvala!
 
Odgovor na temu

ib.kroki
Beograd

Član broj: 188338
Poruke: 805
..106.109.adsl.dyn.beotel.net.



+36 Profil

icon Re: Povezivanje excel tabela u word dokumentu (bez dodatnog xls fajla)17.07.2012. u 23:24 - pre 143 meseci
Citat:
3okc:
Jedino što si ti 'težim putem' došao do ovoga. ;)


Ma ne, nisi me shvatio. Nisam ja dolazio težim putem.
Ja u xls fajlu popunjavam tabele, u određenim tabelama se vrše preračuni i tabele linkujem u doc fajl. Izveštaj šaljem u pdf formatu.

Palo mi je na pamet da bih sebi mogao olakšati rad samo sa jednim doc fajlom (u primeru koji sam postavio napisao sam šta mi je želja) pa ako je izvodljivo bio bih veoma zahvalan ako neko zna da me uputi kako to da realizujem.

Zvoni, kucanje ne radi ...
 
Odgovor na temu

3okc
Χoᴘᴦoѡ

Moderator
Član broj: 811
Poruke: 1319

Jabber: 3okc@elitesecurity.org


+116 Profil

icon Re: Povezivanje excel tabela u word dokumentu (bez dodatnog xls fajla)18.07.2012. u 10:32 - pre 143 meseci
'Teži put' je učenje na sopstvenim greškama, metodom pokušaj-promašaj, na to sam mislio. Kao i fajl koji si ovde postavio za ilustraciju.. nema nikakvog smisla stavljati doc sa linkovima ka lokalu jer taj link nigde drugde ne radi. Zato kažem da je logično prvo štampati u pdf. Nije to metod štapa i kanapa; možda samo isprva stvara teškoće jer nije toliko "intuitivno". ;)

Obaška, štampanje u pdf nije jedina opcija: postoji i sasvim regularna mogućnost raskidanja veze (prečica CTRL+SHIFT+F9), koju bi obavljao pre slanja, razume se.
Have you found helpful examples, solutions or ideas-in-work, please consider the
following:
• Citation of *actual page* you are going to using is welcome.
• Have you saw "Value Added" examples you are going to incorporate to your
profitable blog, daily job or any money making venture: How about online donation?
↗Ana & Vlade Divac Foundation
Hvala!
 
Odgovor na temu

FOX028
Visoka tehnicka skola strukovnih studija
Kosovska Mitrovica

Član broj: 258986
Poruke: 850

Sajt: https://www.zile028.com


+49 Profil

icon Re: Povezivanje excel tabela u word dokumentu (bez dodatnog xls fajla)18.07.2012. u 11:44 - pre 143 meseci
Jedno pitanje, u kom formatu je potrebno da saljes izvestaj u PDF ili DOC formatu?
Ako saljes u PDF formatu i ako nema nesto mnogo teksta mozes sve to formatirati u Excel-u i iz Excela izvesti u PDF formati i tako poslati.
 
Odgovor na temu

ib.kroki
Beograd

Član broj: 188338
Poruke: 805
..106.109.adsl.dyn.beotel.net.



+36 Profil

icon Re: Povezivanje excel tabela u word dokumentu (bez dodatnog xls fajla)18.07.2012. u 12:34 - pre 143 meseci
Citat:
3okc
Obaška, štampanje u pdf nije jedina opcija: postoji i sasvim regularna mogućnost raskidanja veze (prečica CTRL+SHIFT+F9), koju bi obavljao pre slanja, razume se.


Koristim i ovo po nekad.

Citat:
FOX028: Jedno pitanje, u kom formatu je potrebno da saljes izvestaj u PDF ili DOC formatu?
Ako saljes u PDF formatu i ako nema nesto mnogo teksta mozes sve to formatirati u Excel-u i iz Excela izvesti u PDF formati i tako poslati.



Ovako, da objasnim u "sitna crvca".
:)

Radi se o elaboratima u kojim ima dosta izveštaja u tabelama, pa se određene vrednosti iz tabela sabiraju u novu tabelu, pa se iz nekih tabela rade proračuni itd.
1. Elaborat radim u doc fajlu jer ima više teksta nego tabela.
2. Tabele popunjavam u xls fajlu, njih linkujem u doc faj.
3. Kada je potrebno slati fajl šaljem ga kao pdf, a nekad i sa raskidanjem veza.

Sve ovo odlično funkcioniše, nema zamerke.

Gde leži zec?

Kada pošaljem na pregled, pa ustanove da se neke vrednosti u tabelama menjaju nastaju "muke" za mene.
- Ako sam poslao pdf oni mi odgovore u čemu je njima najlakše. Nekada dobijem odgovor koji nije precizan pa jedva nađem šta treba promeniti u mom xls fajlu.
- Ako sam poslao doc fajl u kom sam raskinuo veze, dobijem odgovor da su oni izmenili nke vrednosti (ne preciziraju koje) pa traži, juri, je** grebi da nađem šta treba da promenim kod mene u xls fajlu.

Sve se to meni smučilo i počeo sam da razmišljam o varijanti da samo radim u doc fajlu sa excel tabelama, pa kada im pošaljem ako promene jednu vrednost to bi se odrazilo na sve ostale tabele i kada mi vrate fajl ja samo nastavim sa radom.


Primer koji sam postavio, uprostio sam do maksimuma samo da bi se shvatilo šta mi treba.


Sve u svemu može se reći da ja radim teoretski dobro, ali "crno" je to dobro za mene.
:)

Zvoni, kucanje ne radi ...
 
Odgovor na temu

3okc
Χoᴘᴦoѡ

Moderator
Član broj: 811
Poruke: 1319

Jabber: 3okc@elitesecurity.org


+116 Profil

icon Re: Povezivanje excel tabela u word dokumentu (bez dodatnog xls fajla)18.07.2012. u 13:23 - pre 143 meseci
To su već neki sasvim drugi problemi, i vezani su za stvari (tj ljude) na koje ne možeš da utičeš.

Ne znam da li ti je poznato, u Wordu 2003 postoji opcija poređenja dva dokumenta i sve razlike ti lepo budu obojene u crveno: Tools > Compare and Merge Documents...
U v2007 je ovaj alat na Review kartici ali bi trebalo da radi ista prečica (ALT+T+D).

Alternativno, možeš da uključiš praćenje revizija (pre slanja) pa će ti se svaka ev. izmena - dokumentovati (opcija Track Changes).
Have you found helpful examples, solutions or ideas-in-work, please consider the
following:
• Citation of *actual page* you are going to using is welcome.
• Have you saw "Value Added" examples you are going to incorporate to your
profitable blog, daily job or any money making venture: How about online donation?
↗Ana & Vlade Divac Foundation
Hvala!
 
Odgovor na temu

ib.kroki
Beograd

Član broj: 188338
Poruke: 805
..106.109.adsl.dyn.beotel.net.



+36 Profil

icon Re: Povezivanje excel tabela u word dokumentu (bez dodatnog xls fajla)18.07.2012. u 13:51 - pre 143 meseci
Citat:
3okc:
To su već neki sasvim drugi problemi, i vezani su za stvari (tj ljude) na koje ne možeš da utičeš.

Ne znam da li ti je poznato, u Wordu 2003 postoji opcija poređenja dva dokumenta i sve razlike ti lepo budu obojene u crveno: Tools > Compare and Merge Documents...


Tačno tako, na ljude se ne može uticati pa ja tražim za sebe olakšanje.

Probao sam sa Compare and Merge. Možda ja ovo ne umem da koristim, ali meni pokaže samo promene u tekstu, ne prepoznaje promene u excel tabelama.
Zvoni, kucanje ne radi ...
 
Odgovor na temu

3okc
Χoᴘᴦoѡ

Moderator
Član broj: 811
Poruke: 1319

Jabber: 3okc@elitesecurity.org


+116 Profil

icon Re: Povezivanje excel tabela u word dokumentu (bez dodatnog xls fajla)18.07.2012. u 14:01 - pre 143 meseci
Ako misliš na tabelu kao linkovani objekat onda previše očekuješ od ovog alata. Raskini vezu pa onda probaj.
Have you found helpful examples, solutions or ideas-in-work, please consider the
following:
• Citation of *actual page* you are going to using is welcome.
• Have you saw "Value Added" examples you are going to incorporate to your
profitable blog, daily job or any money making venture: How about online donation?
↗Ana & Vlade Divac Foundation
Hvala!
 
Odgovor na temu

ib.kroki
Beograd

Član broj: 188338
Poruke: 805
..106.109.adsl.dyn.beotel.net.



+36 Profil

icon Re: Povezivanje excel tabela u word dokumentu (bez dodatnog xls fajla)18.07.2012. u 14:05 - pre 143 meseci
Citat:
3okc:
Ako misliš na tabelu kao linkovani objekat onda previše očekuješ od ovog alata. Raskini vezu pa onda probaj.


Raskidao veze, ne prepoznaje ni tako.

Svašta sam pokušavao, ali uzalud.


P.S.
Ako ne pronađem ovde rešenje, znači da ne može pa ću pisati Bilu o problemu i predložiti mu da unapredi word.
:)

Zvoni, kucanje ne radi ...
 
Odgovor na temu

djoka_l
Beograd

Član broj: 56075
Poruke: 3453

Jabber: djoka_l


+1462 Profil

icon Re: Povezivanje excel tabela u word dokumentu (bez dodatnog xls fajla)18.07.2012. u 14:17 - pre 143 meseci
Uradi protect sheet, pa onda neće moći da menjaju ćelije u Wordu.
 
Odgovor na temu

ib.kroki
Beograd

Član broj: 188338
Poruke: 805
..106.109.adsl.dyn.beotel.net.



+36 Profil

icon Re: Povezivanje excel tabela u word dokumentu (bez dodatnog xls fajla)18.07.2012. u 14:38 - pre 143 meseci
Ali potrebno je da mogu promeniti podatke za koje shvate da odstupaju.
Zvoni, kucanje ne radi ...
 
Odgovor na temu

[es] :: Office :: Excel :: Povezivanje excel tabela u word dokumentu (bez dodatnog xls fajla)

[ Pregleda: 6090 | Odgovora: 13 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.