Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako povezati pojacalo za auto na struju za koriscenje u kuci ?

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: Kako povezati pojacalo za auto na struju za koriscenje u kuci ?

[ Pregleda: 6935 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

skomirendalica
Misko Miskovic
student

Član broj: 304817
Poruke: 2
*.crnagora.net.



Profil

icon Kako povezati pojacalo za auto na struju za koriscenje u kuci ?05.07.2012. u 23:15 - pre 144 meseci
Ovako , prvo pozdrav svima , ovo je moj prvi post na forumu .. Htio sam da odradim nesto , pa sam zakljuchio da je najbolje da pitam struchne ljude na forumu .

Znachi ne razumijem se puno u elektriku , skoro nista , ali prilichno u povezivanje , zvuchnika generalno o pojachalima itd . E sad ovo sto meni treba nije dakle za redovnu upotrebu , imam svoj sistem kucno pojachalo pioneer , sistem zvuchnika sve ok .

Nasao sam u stanu jedno ispravno doduse staro Pioneer pojachalo za kola , i kako cesto idem sa drustvo na neka okupljanja itd bilo bi mi zgodno ako bi nekako uspio uz vasu pomoc da namjestim da ovo pojachalo moze da se ukljuchi u struju i da radi kao kucno . Postavicu slike i nadam se i molim da ce neko imati strpljenja da mi kaze kako to da uradim :)) ... Dakle josh jednom ponavljam , to nije za redovnu upotrebu vec samo jednom , 2 puta mjesechno i kvalitet zvuka je nebitan , bitno je samo ta jachina koliko je ima ... Evo slike i unaprijed hvala na odgovoru , iskreno se nadam pomoci :))







Dakle, 2 inputa cinc , ovamo kod kablova output za zvuchnike A , output za zvucnike B , to znam .
Samo me zanima kako ova preostala 3 kabla (crni , crveni i plavi ) da prespojim da moze da se ukljuchi u struju ?
Kakav transformator treba da kupim , sta treba da se poveze itd ? Hvala :)
 
Odgovor na temu

aleksandara 93
Aleksandar Krstic
Nezaposlen
Svrljig

Član broj: 202097
Poruke: 1652
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.google.com


+30 Profil

icon Re: Kako povezati pojacalo za auto na struju za koriscenje u kuci ?06.07.2012. u 01:31 - pre 144 meseci
Prvo dobro došao na forum!

Ukucaj na google taj model i možda ima service manual u kome ima oko povezivanja...

Crna je verovatno minus crvena plus a plava zica moguće da je pobuda tj. za prekidac ali to treba proveriti...

Ako je 35X4=140W treba trafo min 250W 12-14V sa prigladnim grecom i 10-15000uf elektrolita, e sad bitno je na kojoj snazi ce se slusati ako ce biti na vecoj ili priblizno max snazi onda nije na odmet da se uzme i malo jači trafo ali ako slusate do pola snage onda ce i trafo od 150W biti dovoljan.

Pozdrav!
Aca 93
 
Odgovor na temu

skomirendalica
Misko Miskovic
student

Član broj: 304817
Poruke: 2
*.crnagora.net.



Profil

icon Re: Kako povezati pojacalo za auto na struju za koriscenje u kuci ?06.07.2012. u 01:52 - pre 144 meseci
Hvala na odgovoru !! :))

Zapisao sam tvoj post i sjutra idem u ovu prodavnicu , nadam se da ce imati oni to i da ce mi pomoci oko toga ...

Posto ce se slushati vjerovatno na maximumu stalno ili priblizno jako znachi da uzmem transformator 240w ili vise ?
To nece moci da bude PREVISE ? i reci mi , sto je UZEMLJENJE , jel moguce da je to plava zica ?

I ovo sa prednje strane ne znam sta je ... podesavanje jachine mozda ?

oprosti ako su glupa pitanja ali ne razumijem se stvarno , a nije sramota pitati :) !! hvala josh jednom :)
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2611 Profil

icon Re: Kako povezati pojacalo za auto na struju za koriscenje u kuci ?06.07.2012. u 06:19 - pre 144 meseci
Eve gi uputstvo, sigurno ces se snaci.

Pozdrav!
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

Pioneer cdj 200
Rovinj

Član broj: 150380
Poruke: 1279
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.crotehnika.com


+18 Profil

icon Re: Kako povezati pojacalo za auto na struju za koriscenje u kuci ?06.07.2012. u 10:35 - pre 144 meseci
Preporučio bi ATX napajanje od kompjutera, ako imaš koji viška kod kuće, no ukoliko mislite odvrtat možda bi bio malo slabašan.
...njemu i kućno zvonce zvoni u A klasi... hh
 
Odgovor na temu

boro62promaja
borislav babic
nezaposlen
doboj, BiH, RS

Član broj: 284763
Poruke: 2253
*.teol.net.



+52 Profil

icon Re: Kako povezati pojacalo za auto na struju za koriscenje u kuci ?06.07.2012. u 11:17 - pre 144 meseci
Bio bi slabasan to je sigurno. Za punu snagu treba mu napajanje koje moze da obezbijedi 11.5A struje na 12V.
Drugim rijecima sekundar trafoa bi trebao biti namotan zicom promjera 2.4mm. Eh, tu bi mogao da uskoci trafo za napajanje halogenih sijalica koje rade na 12V, iza njega DOBAR grec i filtracija barem 15000 uF.
 
Odgovor na temu

Pioneer cdj 200
Rovinj

Član broj: 150380
Poruke: 1279
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.crotehnika.com


+18 Profil

icon Re: Kako povezati pojacalo za auto na struju za koriscenje u kuci ?06.07.2012. u 11:30 - pre 144 meseci
Citat:
boro62promaja: Bio bi slabasan to je sigurno. Za punu snagu treba mu napajanje koje moze da obezbijedi 11.5A struje na 12V.
Drugim rijecima sekundar trafoa bi trebao biti namotan zicom promjera 2.4mm. Eh, tu bi mogao da uskoci trafo za napajanje halogenih sijalica koje rade na 12V, iza njega DOBAR grec i filtracija barem 15000 uF.


Pravo PC napajanje (da nije neki kineski šrot) mislim da bez problema da preko 15 A na 12 V. Jedino što sam čuo da su previše troma pa nisu najbolje riješene za muziku.

Samo sam htio reći, u slučaju da ima doma koji primjerak viška da proba. Drug u sobi ganja sa 200W PC napajanjem Alpine autoradio i neko bjesno pojačalo sa subwooferom i kaže da nema problema. S time da ipak slušanje u sobi i na tulumu nije baš isto.
...njemu i kućno zvonce zvoni u A klasi... hh
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: Kako povezati pojacalo za auto na struju za koriscenje u kuci ?

[ Pregleda: 6935 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.