Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Koje naočare za sunce?

elitemadzone.org :: MadZone :: Koje naočare za sunce?

Strane: 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 30812 | Odgovora: 82 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: Koje naočare za sunce?30.05.2012. u 21:31 - pre 144 meseci
Mislim da što se tiče standarda za te HTZ naočare, da je tu dovoljno da su optički ok na par metara, dovoljno da sebi ne otfikariš prst dok radiš sa njima, a da li ćeš imati iskrivljenje slike na 20-50 metara, cenim da ih baš i ne zanima..
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Koje naočare za sunce?30.05.2012. u 21:37 - pre 144 meseci
Tu verovatno i lezi razlog za razliku u ceni.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Nocni
Banicevic
Autocentar
[email protected]
MNE - NK

Član broj: 4631
Poruke: 3740
*.crnagora.net.



+1232 Profil

icon Re: Koje naočare za sunce?30.05.2012. u 22:35 - pre 144 meseci
Ja imam "web" naocare... bas ovakve i odlicne su.
Od kad znam za sebe naocare kupujem kod lopova koji ih donose u ogromnim kolicinama iz Italije... Kod njih su sve po 50 € a ima da se izabere strasnih modela... Ranije sam imao Ovakve "sting" naocare koje sam izgubio, kupljene naravno na isti nacin isto za 50€... bile su odlicne i veoma lake, trazio sam iste takve da kupim ponovo...
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: Koje naočare za sunce?30.05.2012. u 22:45 - pre 144 meseci
Citat:
Nocni: Ja imam "web" naocare... bas ovakve i odlicne su.
Od kad znam za sebe naocare kupujem kod lopova koji ih donose u ogromnim kolicinama iz Italije... Kod njih su sve po 50 € a ima da se izabere strasnih modela... Ranije sam imao Ovakve "sting" naocare koje sam izgubio, kupljene naravno na isti nacin isto za 50€... bile su odlicne i veoma lake, trazio sam iste takve da kupim ponovo...

Sledeći put odeš na buvljak i od kineza kupiš te iste naočare za 5 evra.

Najlakši metod da prodaš fake robu po praprenim cenama je da kupcu složiš priču kako je u pitanju 'šanirana' robe, pa je zbog toga 'jeftina'.
 
Odgovor na temu

EmmaR
Srbija

Član broj: 269847
Poruke: 466



+172 Profil

icon Re: Koje naočare za sunce?30.05.2012. u 23:12 - pre 144 meseci
Citat:
Ako ti nije problem da žešće poremetiš vid i to jako brzo, dioptrija, strabizam i sl., te HTZ naočare su pravo rešenje!


Citat:
ventura: Mislim da što se tiče standarda za te HTZ naočare, da je tu dovoljno da su optički ok na par metara, dovoljno da sebi ne otfikariš prst dok radiš sa njima, a da li ćeš imati iskrivljenje slike na 20-50 metara, cenim da ih baš i ne zanima..


Imam ih 2 kom - svetle i tamne (Lux Optical, naočari za brušenje) već par godina. Razlog: Imala sam pre sportske naočare, koje su se polomile (izdržale bi one da nisu doživele previše stresova) i onda sam imala problem da nabavim nove za pristojnu cenu (do 2-3h din). Problem je u tome što nisam mogla da pronađem naočare sa dovoljno širokim okvirom (da pokrivaju celo oko i više od toga) a ideju mi je dao poznanik (za koga sigurno nije problem da izdvoji i preko 100e za naočare ali svi su okviri bili premali) - njegove su još "luksuznije".

Sliku ne iskrivljuju definitivno (na to sam tek osetljiva i ne pašu mi svake naočari) i vidi se sasvim normalno. Ko zna na koji model si naleteo. Možda ima i onih sa nekom minimalnom dioptirijom (isto kao što su nekada fotogrej/brown stakla obavezno dolazila sa nekom minimalnom dioptrijom) čija je osnovna svrha da malo uvećaju predmet rada?

Imam sada i neke normalne, ali one su mi uglavnom "paradne". Da ne bude da reklamiram HTZ opremu. Moje mišljenje je da su HTZ naočari bolje od "uličnih" za 100 din: bar imaš račun, odgovarajuću specifikaciju i znaš ko je proizvođač, i što je najvažnije predviđene da izdrže svakakve uslove. Normalno, uvek sam za prave sportske naočari od proverenih proizvođača.


Citat:
Ponekad me cudno gledaju, al sta me briga.


Te bi mi savršeno odgovarale: kompletna zaštita od vetra i svega što nosi. Moje ipak izgledaju mnogo normalnije (prikačena je slika modela sa svetlim staklima: namerno sam izabrala da okvir bude crn; model sa tamnim staklima je nešto "luksuzniji").

Citat:
mmix: Hmm, mislis na nesto ovako? Vidim da se prodaju i ovde, a na britanskom sajtu cena im je 10e. Malo je napredovao dizajn HTZ naocara od kad sam ja zadnji put gledao kroz masku za zavarivanje :)


http://www.safety-one.co.uk/proddetail.php?prod=3U0300

•duo-spherical lens provides excellent field of vision
•lens inclination and temple length adjustment
•maximum UV protection
•highest optical quality lens – class 1
•CE approved to EN166 1F



@ventura, sto mislis da ove sjebavaju vid? Ako nema dioptrije i iskrivljenja vidnog polja?


Gde si ih video?

ER
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Nocni
Banicevic
Autocentar
[email protected]
MNE - NK

Član broj: 4631
Poruke: 3740
*.crnagora.net.



+1232 Profil

icon Re: Koje naočare za sunce?30.05.2012. u 23:22 - pre 144 meseci
Citat:
ventura: Sledeći put odeš na buvljak i od kineza kupiš te iste naočare za 5 evra.

Najlakši metod da prodaš fake robu po praprenim cenama je da kupcu složiš priču kako je u pitanju 'šanirana' robe, pa je zbog toga 'jeftina'.


Naravno, kao i mnogo puta do sad, nisi u pravu...
Znam ljude kod kojih kupujem a znam i kapetana broda koji im prebacuje robu... malo mi je bezveze da se ubjedjujem a u nekoj krajnjoj liniji nije ni vazno... naocare su original i ne prodaju oni samo naocare... vecinom imaju 50-100 komada ali ne i neogranicene kolicine... treba li da kazem da nebi smjeli da me prevare?
 
Odgovor na temu

jnk
beograd

Član broj: 29216
Poruke: 1472



+1498 Profil

icon Re: Koje naočare za sunce?30.05.2012. u 23:28 - pre 144 meseci
Sto ne bi smeli da te prevare? :)

Cinjenica je da 99% robe koja se prodaje kao 'sanirana' je u stvari kineska, ne kazem da ti nisi u tih 1%.
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: Koje naočare za sunce?30.05.2012. u 23:37 - pre 144 meseci
Citat:
Nocni: Naravno, kao i mnogo puta do sad, nisi u pravu...
Znam ljude kod kojih kupujem a znam i kapetana broda koji im prebacuje robu... malo mi je bezveze da se ubjedjujem a u nekoj krajnjoj liniji nije ni vazno... naocare su original i ne prodaju oni samo naocare... vecinom imaju 50-100 komada ali ne i neogranicene kolicine... treba li da kazem da nebi smjeli da me prevare?

Samo pokušaj da odgovoriš sam sebi na pitanje odakle im roba. (šanirana iz butika, ono sve sa kutijom, original kartonskom ambalažom, krpicom... ono, lopovi imaju vremena da provedu celo poslepodne u radnji, a i totalno ih zanima da pored robe koja stane u jedan ranac nose i par džakova kutija i ambalaže...)

Pošto si rekao da je u pitanju neki kapetan broda koji im prebacuje robu, ja bi ti dao jedan hint: nabavljaju je direktno iz kine, malo bolje kopije.

Nemoj da me shvatiš pogrešno. Tehnologija naočara nije neki bauk. Na svetu postoji svega nekoliko fabrika (Luxottica, Safilo, De Rigo, Marchon) koje proizvode 99.9% brendova, od čega prve dve sa liste proizvode 99%, a ovi ostali onih 0.9%. Isto tako ta tehnologija polikarbonatskihkarbonatskih i CR39 leća je ništa drugo do naziv za fancy plastiku (btw plastične boce kokakole se prave od polikarbonatske plastike, identične onoj od koje se prave leće). Naočare sa Luxottica brendom (in-house brand) koje platiš 20-30 evra, su po kvalitetu identične Chanel ili Dior naočarama koje platiš 500 evra. Jedino u čemu je razlika je brand.
U tom kontekstu, napraviti dobre naočare nije nikakva nauka, i postoji gomila Kineskih proizvođača koji za male pare mogu da naprave kvalitetne napčare. Ono što ja savetujem je da ako se već kupuju takve naočare, da se ne bacaju pare, već da se plate po Kineskim cenama.

Što se tiče prodaje 'šanirane' falš robe, tu su ti prodavci torbi ubedljivo na prvom mestu, a odmah iza njih su prodavci naočara i parfema.
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Koje naočare za sunce?30.05.2012. u 23:41 - pre 144 meseci
Hehe, masovno šanirana roba, mora da su celu fabriku šanirali
 
Odgovor na temu

jnk
beograd

Član broj: 29216
Poruke: 1472



+1498 Profil

icon Re: Koje naočare za sunce?30.05.2012. u 23:45 - pre 144 meseci
Slicna prica je i za skupe satove gde vecina proizvodjaca koristi ETKA mehanizam koji u skupljim verzijama samo malo doradi, a samo najskuplji brendovi imaju inhouse mehanizam. Skuplje kineske kopije idu dotle da bukvalno nabave identican mehanizam iz nekih modela i potreban je strucnjak koji ce provaliti da li je pravi ili nije.
 
Odgovor na temu

Nocni
Banicevic
Autocentar
[email protected]
MNE - NK

Član broj: 4631
Poruke: 3740
*.crnagora.net.



+1232 Profil

icon Re: Koje naočare za sunce?30.05.2012. u 23:47 - pre 144 meseci
Ventura, shvatam sta hoces da kazes ali ovi robu nabavljaju po magacinima tih velikih cuvenih firmi i lanaca butika u Italiji... Kupovao sam od njih razne druge stvari vezane za vozila koje nemaju veze sa garderobom i naocarima...
Ove "web" naocare su odlicne, nisu plasticne i nisu falsh. prije nego sto sam ih nabavio nisam nikad ni cuo za tu marku naocara... Sasvim je moguce da se one proizvode i Kini ali nisu Kineski proizvod i kostaju 350 dolara kao na onom linku a ne 5 eura kao sto ti kazes.
 
Odgovor na temu

Flo33
Slovenija

Član broj: 137113
Poruke: 738



+1554 Profil

icon Re: Koje naočare za sunce?31.05.2012. u 00:06 - pre 144 meseci
Pa za iste naocare bi radije dao 5, nego 350 eura ako bi vec mogao da biram :)) . A i 50-100 pari u magacinu nije neprimetan manjak. Problem je sa falsh robom sto je toliko napredovao copycat da i ne znas sta je pravo, sta nije. Uglavnom ako je falsh podoban originalu, zasto ne. Guchi :))

ps,

zasto su te web tako skupe? po specifikacijama, nista posebno?
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: Koje naočare za sunce?31.05.2012. u 00:11 - pre 144 meseci
Citat:
Nocni: Ventura, shvatam sta hoces da kazes ali ovi robu nabavljaju po magacinima tih velikih cuvenih firmi i lanaca butika u Italiji... Kupovao sam od njih razne druge stvari vezane za vozila koje nemaju veze sa garderobom i naocarima...

Na koju foru?

Naočarama koje u maloprodaji koštaju 280 evra (350 dolara) je dilerska cena nekih 200-230 evra. Generalni distributer ih možda dobije za 150 evra. Na koju foru oni nabave tu robu iz magacina generalnog distributera, plate onome od koga su nabavili, transpotuju, prošvercuju, ugrade svoju zaradu i na kraju tebi prodaju za 50 evra... Prosta matematika ti kaže da je to nemoguće.

Jedinog stvarnog šanera sam upoznao u Milanu, i on je radio po principu da odete zajedno u butik koji te zanima, probaš neku stvar vidiš da ti odgovara, on organizuje da se ta stvar mazne (da li on direktno ili ima neke kurire) i ti taj dan popodne dobiješ tu stvar na ruke za 50% maloprodajne cene. I sećam se tačno da nije hteo da se bavi stvarima jeftinijim od 500 evra, jer citiram "mator sam ja da trčim zbog 100 evra".

Oni pošteniji šaneri koji nisu prodavali fake robu su se snabdevali u outletima, ali i kod njih nije bilo da stvar od 300 evra platiš 50 evra, već maksimalno 30-50% popusta. Ti šaneri i njihovo snabdevanje po outletima je jedan od glavnih razloga zašto grand parada izgleda kao cirkus, jer su se svi snabdevali kod njih, a do njih je stizala samo ona roba koju niko normalan na zapadu nije hteo da kupi.
 
Odgovor na temu

Nocni
Banicevic
Autocentar
[email protected]
MNE - NK

Član broj: 4631
Poruke: 3740
*.crnagora.net.



+1232 Profil

icon Re: Koje naočare za sunce?31.05.2012. u 00:12 - pre 144 meseci
^Skupe su jer imaju jako dobra stakla koja su prijatna za oci.
Falsh naocare nisu dobra ideja jer kroz to treba gledati... moze da boli glava a moze i sudar da se napravi ako se ide u susret suncu...
Falsh ili original je ogromna razlika i to se jednostavno vidi.... kao sto znas kad pogledas staklo na falsh satu a razlike su ogromne kao pravi Iphone ili neki HTC i onaj kineski koji je 10 x jeftiniji i koji cak nije ni kopija vec samo lici dok je ugasen.

@ventura, sta znam, ovo su lopovi koji ne razmisljaju kao ti i ja... U jednoj "turi" on donese 2 torbe robe i to prodaju 20.000 eura i to je to... Taj "gospodin" koji je tebi nabavljao nesto u pola cijene i koji nece da "radi" za manje je mozda treca ili cetvrta ruka...
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: Koje naočare za sunce?31.05.2012. u 00:21 - pre 144 meseci
Kvalitetne falš naočare je maltene nemoguće razlikovati od originala... Prodavao sam firmirane naočare, prošlo mi je kroz ruke na hiljade firmiranih naočara, i mislim da ne bi mogao samo na osnovu naočara (bez kutije i propratnih stvari) da razaznam dobar fake od originala.

Replicirati polikarbonat ili CR39 plastiku je daleko lakše, jeftinije i jednostavnije nego replicirati safirno staklo na fake satovima... Za proizvodnju većine fake naočara ti treba jedna dobra mašina za livenje plastike i kvalitetan materijal (koji se kupuje na džakove).. A to je tehnologija koju su kinezi doveli do savršenstva...
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: Koje naočare za sunce?31.05.2012. u 00:25 - pre 144 meseci
Citat:
Nocni
@ventura, sta znam, ovo su lopovi koji ne razmisljaju kao ti i ja... U jednoj "turi" on donese 2 torbe robe i to prodaju 20.000 eura i to je to... Taj "gospodin" koji je tebi nabavljao nesto u pola cijene i koji nece da "radi" za manje je mozda treca ili cetvrta ruka...

Jasno je meni, donese on dve torbe, proda za 20.000 evra naivcima, i sve to stoji.. Ali odakle mu ta roba? Ko to ukrade, odakle nabavi, koliko je plati, kako on dođe do te robe?

Jel ti stvarno misliš da bi neki lopov koji upadne u neku optičarsku radnju, koji rizikuje ozbiljnu robiju zbog možda maksimalno 100-njak pari naočara (i to bez kutija, sa kutijama ne bi mogao da iznese ni 30 pari) bi taj ceo plen prodao za 1000-2000 evra preprodavcu koji će ih doneti u Crnu Goru, cimati se sa prevozom i podmazivanjem carine, zamrznuti novac i čekati dok sve ne rasproda, i tebi na kraju prodati za 50 evra po komadu odnosno sveukupno za 5000 evra... Možda, al kad bi smo se šalili...
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: Koje naočare za sunce?31.05.2012. u 00:27 - pre 144 meseci
Na kraju krajeva, šta je moj savet:

Kupiti naočare sa kućnim brendom firme poput Luxottica-e za nekih 20-30 evra, a koje su identične po kvalitetu sa RayBan, Chanel, Dior, itd. jer se sve prave u istoj firmi, na istim mašinama i sa istim materijalom.
 
Odgovor na temu

Nocni
Banicevic
Autocentar
[email protected]
MNE - NK

Član broj: 4631
Poruke: 3740
*.crnagora.net.



+1232 Profil

icon Re: Koje naočare za sunce?31.05.2012. u 00:38 - pre 144 meseci
Naravno, da i ja dam savjet, kupiti naocare koje nemaju plasticna vec prava stakla i koje su prijatne za oci... sam izgled je periferan...
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.static.isp.telekom.rs.



+6455 Profil

icon Re: Koje naočare za sunce?31.05.2012. u 07:16 - pre 144 meseci
Citat:
Nocni: Naravno, da i ja dam savjet, kupiti naocare koje nemaju plasticna vec prava stakla i koje su prijatne za oci... sam izgled je periferan...

To ćeš danas vrlo teško naći. Osim Revo-a, i to samo na nekoliko premium modela, ne znam nijednog proizvođača danas da ugrađuje staklena stakla, svi koriste ili polikarbonat ili CR39...
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Koje naočare za sunce?31.05.2012. u 08:15 - pre 144 meseci
Al sad ne razumem zasto se insistira na staklu?

Ok, polikarbonat je crap za optiku, ali CR39 nije, bar po specifikacija ima skoro identican opticki kvalitet (cak malcice bolji) a skoro duplo manju gustinu (samim tim i tezinu). Zasto je se smatra da je staklo bolje?

Staklo:
Refractive index (nd): 1.52288
Abbe value (Vd): 58.5
Density: 2.55 g/cm³
UV cutoff: 320 nm


CR-39:
Refractive index (nd): 1.498
Abbe value (Vd): 59.3
Density: 1.31 g/cm³
UV cutoff: 355 nm



Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Koje naočare za sunce?

Strane: 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 30812 | Odgovora: 82 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.