Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

jetspeed da li je on i modem i ruter vise u jednom......

[es] :: ISP :: ADSL :: jetspeed da li je on i modem i ruter vise u jednom......

[ Pregleda: 2321 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

DRAGGANS70
DRAGGANS STANKOVICI
NIŠ,SRBIJA

Član broj: 237277
Poruke: 3
94.228.229.*



Profil

icon jetspeed da li je on i modem i ruter vise u jednom......23.02.2012. u 11:26 - pre 148 meseci
ovako ,koristim exe net (na kabli) e sad sam ja taj kabli umesto u racunar ubo u prvi port JetSpeeda a onda sam racunar vezao na cetvrti potr,i ja sad na racunaru imam internet,iskreno nisam bio siguran da ce i ovo da radi ,posto modem ima 4 izlaza a ulaz samo voip.bar sam tako mislio.E sad kao da taj internet zaobilazi modem,prosto receno,Znaci wireless radi podeseno je uglavno sve kako treba a imam vezu na wireless sa racunarom ali samo u lokalu .Mozda je to sto ja hocu nemoguce sa ovim modemom........da li je resenje da stavim mreznu karticu i onda povezem modem na nju da bi pustio wireless.........
DRAGGANS70
 
Odgovor na temu

Slobodan Milivojevic
One IT
Pirot / ni.ac.rs

Član broj: 7062
Poruke: 6383
94.228.238.*

Jabber: poglavica@elitesecurity.org
Sajt: www.slobodanmilivojevic.i..


+363 Profil

icon Re: jetspeed da li je on i modem i ruter vise u jednom......23.02.2012. u 13:58 - pre 148 meseci
Ne mozes tako, ti na kompu imas pppoe vezu, i taj jet speed ti samo "premosti" do kompa. Nece to tako moci, moras uzeti ruter koji ima WAN port u koji mozes da ukljucis exe-net kabl.
Čemu ovo služi, a uz to i ne radi?!?!?!?!
www.oneit.rs :: www.koktelbar.rs ::
www.fissoft.net

Fiber on steroids:
http://www.speedtest.net/my-
result/3821970146
 
Odgovor na temu

paterson

Član broj: 280661
Poruke: 535



+47 Profil

icon Re: jetspeed da li je on i modem i ruter vise u jednom......04.03.2012. u 05:59 - pre 147 meseci
Imam problem sa Telecom JetSpeed IAD-Wp2.

Prvi put, kad sam počeo koristiti ovaj gore ruter, bez ikakvih problema tj. bez ikakve instalacije sam priključio žično na laptop računar na LAN1 ruter (a ima i bezžičnu konekciju).

U međuvremenu sam kupio polovan stoni računar sa WINDOWS XP i njega sam priključio žično na LAN4 (polovan nema bezžični uređaj) i nema internet vezu. Raniji vlasnik je koristio ADSL Neobee net ruter.

Da li može neko da objasni kako ostvariti žičnu vezu na internet preko LAN4?

Koristim i IPTV na LAN2 ruteru.

Hvala!


 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: jetspeed da li je on i modem i ruter vise u jednom......04.03.2012. u 08:42 - pre 147 meseci
Možda je prethodni vlasnik promenio adrese mrežne pa onda ruter ne može da dodeli neke svoje. Proveri da li je postavljeno na automatsku dodelu ... možda mrežna i ne radi.
 
Odgovor na temu

paterson

Član broj: 280661
Poruke: 535



+47 Profil

icon Re: jetspeed da li je on i modem i ruter vise u jednom......04.03.2012. u 13:00 - pre 147 meseci
Citat:
calexx: Možda je prethodni vlasnik promenio adrese mrežne pa onda ruter ne može da dodeli neke svoje. Proveri da li je postavljeno na automatsku dodelu ... možda mrežna i ne radi.

Možete li da budete ljubazni i objasnite laiku korak po korak?
 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: ADSL :: jetspeed da li je on i modem i ruter vise u jednom......

[ Pregleda: 2321 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.