Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Zatvaranje forme na dugme Close i prilikom novog otvaranja da se forma popuni istim podacima

[es] :: Access :: Zatvaranje forme na dugme Close i prilikom novog otvaranja da se forma popuni istim podacima

[ Pregleda: 1871 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

SLOJ.1973

Član broj: 130198
Poruke: 871
*.adsl.eunet.rs.



+41 Profil

icon Zatvaranje forme na dugme Close i prilikom novog otvaranja da se forma popuni istim podacima13.01.2012. u 18:18 - pre 149 meseci
Pitanje je sledeće:Imam na formi dugme koje sam nazvao cmdIzlaz(baš originalno) i cmdPamti.cmdPamti mi služi da kad se klikne na njega ,korisnik dobije poruku da li je siguran da želi da zapamti unete podatke,pa ako je odgovor Da,pamti podatke i i ide na sledeći novi upis,a ako je odgovor Ne ne radi ništa.Da li postoji mogućnost da se uneti podaci na formi (nije pritisnuto dugme cmdPamti) privremeno zapamte,pa da se sledećim pokretanjem forme,forma popuni tim unetim podacima od prošlog puta.Znači niti da se zapamte u tabeli ti podaci,niti da se obrišu na dugme cmdIzlaz.Nadam se da sam jasan.Ovo sam video u jednoj aplikaciji,koja je rađena u VB6-ci,a vrlo korisna stvar,jer recimo korisnik slučajno izađe sa forme(ili iz aplikacije) ili nestane struje itd.,podaci su tu.Da li u Accessu postoji takva mogućnost?
Jednog dana...
 
Odgovor na temu

Getsbi

Moderator
Član broj: 124608
Poruke: 2831



+45 Profil

icon Re: Zatvaranje forme na dugme Close i prilikom novog otvaranja da se forma popuni istim podacima13.01.2012. u 19:02 - pre 149 meseci
Ajde da pokušam da ti objasnim kako radi to što si video. Prvo sa nestankom struje se prazni RAM (osnovna memorija). Tu nema dileme. Ostaje jedino sledeća opcija. Forma se zasniva na tabeli, ali ne na onoj u kojoj čuvaš podatke već na replici strukture te u kojoj ih čuvaš. Takva replika je u stvari privremena tabela. Koristi se samo jedan zapis.
Događaj 1: Formu puniš do pola nestane struje. Dođe struja, tvoja forma pri otvaranju ide na prvi zapis privremene tabele i taj zapis ima do pola popunjene podatke.
Dogdoađaj 2: Formu puniš do kraja, zadovoljan si, pritiskaš tvoje dugme cmdPamti i VBA kod ispod tog dugmeta puni tabelu za skladištenje i prazni privremenu tabelu.
 
Odgovor na temu

FOX028
Visoka tehnicka skola strukovnih studija
Kosovska Mitrovica

Član broj: 258986
Poruke: 850

Sajt: https://www.zile028.com


+49 Profil

icon Re: Zatvaranje forme na dugme Close i prilikom novog otvaranja da se forma popuni istim podacima13.01.2012. u 19:05 - pre 149 meseci
ne znam, ali meni jedino sto pada na pamet je da napravis jos jednu pomocnu tabelu u kojoj ce privremeno biti smesteni ti podaci koje unosis, a prilikom klika na dugme pamti ili otvaranja forme ubace u osnovnu tabelu a obrisu iz pomocne.
 
Odgovor na temu

SLOJ.1973

Član broj: 130198
Poruke: 871
*.adsl.eunet.rs.



+41 Profil

icon Re: Zatvaranje forme na dugme Close i prilikom novog otvaranja da se forma popuni istim podacima13.01.2012. u 19:18 - pre 149 meseci
Pretpostavio sam da se radi o nekoj privremenoj tabeli,ali nisam bio siguran.Znači,za formu pravim privremenu tabelu u kojoj se smešta jedan (trenutni) zapis.Tu je sve dok ne okinem dugme cmdPamti.Kad okinem to dugme,on puni glavnu tabelu i prazni privremenu.Znači-forma za record source ima tu privremenu tabelu,a ne ovu koju trenutno koristim.Probam,pa javim.Hvala obojici na brzom odgovoru.
Jednog dana...
 
Odgovor na temu

FOX028
Visoka tehnicka skola strukovnih studija
Kosovska Mitrovica

Član broj: 258986
Poruke: 850

Sajt: https://www.zile028.com


+49 Profil

icon Re: Zatvaranje forme na dugme Close i prilikom novog otvaranja da se forma popuni istim podacima13.01.2012. u 19:31 - pre 149 meseci
Pa tako bi trebalo, ali posle ne bi mogao da se preko forme kreces kroz glavnu tabelu kao sto bi mogao da ti je ona record source, u formi bi imao samo taj jedan podatak iz privremene tabele.
 
Odgovor na temu

[es] :: Access :: Zatvaranje forme na dugme Close i prilikom novog otvaranja da se forma popuni istim podacima

[ Pregleda: 1871 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.