Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Trafo 1:1 za radni sto za popravku sitne elektronike, sta mislite?

[es] :: Elektronika :: Trafo 1:1 za radni sto za popravku sitne elektronike, sta mislite?

[ Pregleda: 2954 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

achris
Ponekad zemlja

Član broj: 59037
Poruke: 158
*.dynamic.stcable.net.



+10 Profil

icon Trafo 1:1 za radni sto za popravku sitne elektronike, sta mislite?10.01.2012. u 18:40 - pre 149 meseci
Zanima me sta Vi mislite o sledecem:
hocu da napravim izdvojeni radni sto za popravku LCD TV uredjaja i da u sto integrisem trafo 220v na 220v kako bi se zastitio od eventualnog strujnog udara.

Da li neko vec ima iskustvo sa ovim?
Koje su mane ovoga?
Neki predlog mozda?
Koja snaga trafoa koristiti i gde se moze kupiti? mozda neka orijentaciona cena?

Do sada sam radio neku drugu vrstu elektronike pa mi nije trebala zastita od 220v ali sada bi ipak nesto preduzeo povodom toga.

Hvala.

Nije bitno ko kaze vec sta kaze...
 
Odgovor na temu

Darko_zed
Aleksinac

Član broj: 137277
Poruke: 2312
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.proelektro018.com


+98 Profil

icon Re: Trafo 1:1 za radni sto za popravku sitne elektronike, sta mislite?10.01.2012. u 19:24 - pre 149 meseci
Ja imam jedan rastavni trafo oko 1.2Kw koji mi bas za to sluzi i na njemu mogu izvuci napone do 400V .Napravio sam ga tako sto sam mu primar namotao za priklljucni napon od 250V ,a sekundar ima izvode na nekih 24V , 45V , 110V , 220V , 400V(mada plus izmedju svih ovih izvoda imam jos razlicitih napona ) i primar takodje regulisem pomocu regulacionog autotrafoa (iste snage kao rastavni trafo) tako da mogu dobiti bukvalno sve napone tacno u volt od 0-400V.
Ja za sada mane nisam nasao i plus je bezbednije , a na njemu testiram i kacem sve sto napravim ,naravno ako je u okviru te snage koje je on.Ovih dana cu mu konacno zavrsiti kutiju i sve pratece elemente jednog profi uredjaja (voltmetar, ampermetar , osiguraci , prekidaci za odabir svega i svacega cega se setim itd itd) , tada cu ga slikati i pokazati.Pozdrav
 
Odgovor na temu

achris
Ponekad zemlja

Član broj: 59037
Poruke: 158
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10 Profil

icon Re: Trafo 1:1 za radni sto za popravku sitne elektronike, sta mislite?10.01.2012. u 22:50 - pre 149 meseci
Nesto tako sam ja imao davno u skolu na stolu na kom smo radili...

Interesantno kako si napravio, dobra ideja skroz.

Jedva cekam da vidim fotke.

Koliko kosta taj trafo od 1.2Kw?
Nije bitno ko kaze vec sta kaze...
 
Odgovor na temu

Darko_zed
Aleksinac

Član broj: 137277
Poruke: 2312
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.proelektro018.com


+98 Profil

icon Re: Trafo 1:1 za radni sto za popravku sitne elektronike, sta mislite?11.01.2012. u 11:53 - pre 149 meseci
Ne znam koliko kosta , ja sam ga sam radio jer inace se time bavim ( to jest jedna od delatnosti kojom se bavim) pa tako da ih retko kad kupim , kupujem samo ove male sitne do 50W snage jer nemam vremena da se zamaram njima lakse mi je da ih kupim kad zafale. Zalepicu sliike cim bude gotov mada ne znam kada ce , sve je spremno al ajde sad treba mi malo slobodnog vremena ,a i kada ga imam odmaram iskreno da ti kazem .Pozdrav
 
Odgovor na temu

goran_68

Član broj: 89012
Poruke: 932
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+81 Profil

icon Re: Trafo 1:1 za radni sto za popravku sitne elektronike, sta mislite?11.01.2012. u 20:39 - pre 149 meseci
Darko, da li bi pristao da za odgovarajuću svotu zelenih novčanica uradiš par komada trafoa (pretpostavljam da ovde ima još zainteresovanih)? Meni lično treba manja snaga ali može i ono što većina izglasa.
gorankg
 
Odgovor na temu

Darko_zed
Aleksinac

Član broj: 137277
Poruke: 2312
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.proelektro018.com


+98 Profil

icon Re: Trafo 1:1 za radni sto za popravku sitne elektronike, sta mislite?12.01.2012. u 08:13 - pre 149 meseci
ahahahahah pazi ja se inace time bavim , to jest moja radionica i to je jedna od delatnosti tako da postoji dogovor , mogu odraditi naravno ali da nisu ispod 50W kao sto sam rekao jer nekako sam alergican na te sitne stvari , salim se trenutno nemam materijala za njih .Ostatak dogovora na P.P
Pozdrav

 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Trafo 1:1 za radni sto za popravku sitne elektronike, sta mislite?

[ Pregleda: 2954 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.