Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

dali je moguce napraviti vufer od fane studio12b 200watts?

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: dali je moguce napraviti vufer od fane studio12b 200watts?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 5753 | Odgovora: 31 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mecava
milos mecavin
ne zaposlen
zrenjanin

Član broj: 280893
Poruke: 9
109.94.113.*



Profil

icon dali je moguce napraviti vufer od fane studio12b 200watts?29.11.2011. u 00:34 - pre 151 meseci
i kako?
 
Odgovor na temu

44250

Član broj: 265420
Poruke: 4090



+166 Profil

icon Re: dali je moguce napraviti vufer od fane studio12b 200watts?29.11.2011. u 04:46 - pre 151 meseci
http://www.thegearpage.net/board/showthread.php?t=390689
"chop your own wood and it will warm you twice..."
 
Odgovor na temu

mecava
milos mecavin
ne zaposlen
zrenjanin

Član broj: 280893
Poruke: 9
109.94.113.*



Profil

icon Re: dali je moguce napraviti vufer od fane studio12b 200watts?29.11.2011. u 18:39 - pre 151 meseci
sta mi je sve potrebno da namestim vufer i kako?
 
Odgovor na temu

aleksandara 93
Aleksandar Krstic
Nezaposlen
Svrljig

Član broj: 202097
Poruke: 1652
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.google.com


+30 Profil

icon Re: dali je moguce napraviti vufer od fane studio12b 200watts?29.11.2011. u 19:13 - pre 151 meseci
Citat:
mecava: sta mi je sve potrebno da namestim vufer i kako?


Dobrodošao na forum!

Ima dosta na netu pa potraži...

Ja ne znam baš puno o tome ali evo za početak možda ovaj snimak pomogne

Pozdrav!
Aca 93
 
Odgovor na temu

mecava
milos mecavin
ne zaposlen
zrenjanin

Član broj: 280893
Poruke: 9
109.94.113.*



Profil

icon Re: dali je moguce napraviti vufer od fane studio12b 200watts?30.11.2011. u 00:23 - pre 151 meseci
e gle ovako ja imam ovaj zvucnik http://i.ebayimg.com/t/Vintage...io-12-Speaker-2-Available-/00/$(KGrHqMOKp!E1qmMTvLlBNh6(Pmtgg~~_35.JPG i ovakvo pojacalo http://i49.tinypic.com/35irjmh.jpg bez dodatka sto je ispod,a pojacalo ima 4x150w.a ja hocu da udara samo bas bez tona,ako je moguce?
 
Odgovor na temu

44250

Član broj: 265420
Poruke: 4090



+166 Profil

icon Re: dali je moguce napraviti vufer od fane studio12b 200watts?30.11.2011. u 06:49 - pre 151 meseci
Ako hoces da pravis SUBwoofer,trebace ti zvucnik sa ogromnim hodom teske membrane,pojacalo sa snaznim ispravljacem od A do S (ili Z,kako god-isto je), koje na svom ulazu treba da ima aktivni filter koji propusta samo te niske tonove.
"chop your own wood and it will warm you twice..."
 
Odgovor na temu

zeoN_Rider
Beograd 🇷🇸 Srbija

Član broj: 167413
Poruke: 13060
*.adsl-3.sezampro.rs.

Jabber: zeoN_Rider


+459 Profil

icon Re: dali je moguce napraviti vufer od fane studio12b 200watts?30.11.2011. u 09:54 - pre 151 meseci
Taj Fejn nije za Subvufer.
Ne mogu da verujem šta je slepaca
svuda oko nas!
 
Odgovor na temu

Stefan117
Vazduhoplovni Inzinjering
Wing d.o.o.

Poruke: 796
*.mediaworksit.net.



icon Re: dali je moguce napraviti vufer od fane studio12b 200watts?30.11.2011. u 11:05 - pre 151 meseci
Citat:
zeoN_Rider: Taj Fejn nije za Subvufer.

Moze, a i ne mora bit'....


To je gitarski zvucnik ako se ne varam.., al ako ga bas momacki odreze mozda ce i da udara (kako on kaze ).., a i od kutije sve zavisi....

Pozdrav...!!
 
Odgovor na temu

44250

Član broj: 265420
Poruke: 4090



+166 Profil

icon Re: dali je moguce napraviti vufer od fane studio12b 200watts?30.11.2011. u 13:14 - pre 151 meseci
Ne razumijem se mnogo,ali vjerujem da bi se gitarski zvucnik lose snasao u ulozi subwoofer-a. Prvo prelagana membrana koja sa sobom nosi previsoku frekvenciju rezonance za taj tip zvuka kojeg on zeli iz njega da dobije. Drugo, Xmax kod gitarskih zvucnika daleko je manji od onog koju imaju bas-zvucnici,a kamoli subwoofer-a koji bi trebao da radi u gotovo pod-zvucnim frekvencijama. Mislim da je potpuno promasio komponente:pojacalo ne poznajem ali djeluje mi nemoguce da ima toliko snage,a i kad zeoN kaze da nije doraslo zadatku to treba poslusati. Zvucnik djeluje ok ali za druge svrhe. Mogao bi ga koristiti kao s-w ali na toliko maloj snazi da bi to bilo neprakticno i razocaravajuce. Ne razumijem se previse i moje rijeci nemaju tezinu,ali licno bi drugacije "gazio" taj zvucnik-u dobroj dvosistemskoj kutiji.
"chop your own wood and it will warm you twice..."
 
Odgovor na temu

Stefan117
Vazduhoplovni Inzinjering
Wing d.o.o.

Poruke: 796
*.mediaworksit.net.



icon Re: dali je moguce napraviti vufer od fane studio12b 200watts?30.11.2011. u 14:40 - pre 151 meseci
Citat:
44250: Ne razumijem se mnogo,ali vjerujem da bi se gitarski zvucnik lose snasao u ulozi subwoofer-a. Prvo prelagana membrana koja sa sobom nosi previsoku frekvenciju rezonance za taj tip zvuka kojeg on zeli iz njega da dobije. Drugo, Xmax kod gitarskih zvucnika daleko je manji od onog koju imaju bas-zvucnici,a kamoli subwoofer-a koji bi trebao da radi u gotovo pod-zvucnim frekvencijama. Mislim da je potpuno promasio komponente:pojacalo ne poznajem ali djeluje mi nemoguce da ima toliko snage,a i kad zeoN kaze da nije doraslo zadatku to treba poslusati. Zvucnik djeluje ok ali za druge svrhe. Mogao bi ga koristiti kao s-w ali na toliko maloj snazi da bi to bilo neprakticno i razocaravajuce. Ne razumijem se previse i moje rijeci nemaju tezinu,ali licno bi drugacije "gazio" taj zvucnik-u dobroj dvosistemskoj kutiji.


Naravno...!!!
Al reko kad vec hoce od toga da pravi (a verovatno nema sa kojim drugim zvucnikom da napravi to sto hoce) pa moze i to da mu posluzi.., donekle.....
Pravio sam bio pre drugu sa gitarskim zvucnicima (samo sto su bili Celestion) i jako su imali lep bass, bas se ono osetio.., tako da kazem samo, moze da proba pa sta Bog da, sto bi se reklo... Ako se razocara moze drugi da ubaci unutra....

Pozdrav...!!
 
Odgovor na temu

boro62promaja
borislav babic
nezaposlen
doboj, BiH, RS

Član broj: 284763
Poruke: 2249
*.teol.net.



+52 Profil

icon Re: dali je moguce napraviti vufer od fane studio12b 200watts?30.11.2011. u 15:49 - pre 151 meseci
Prvo nabavi jako pojacalo da moze da gura tesku membranu zvucnika sa velikim Xmax-om (koji ces takodje nabaviti).
Ukratko to sto imas nije dovoljno da napravis ono sto ti hoces. Lijepo ti rece Acika, dobra dvosistemka i puna saka brade.
 
Odgovor na temu

mecava
milos mecavin
ne zaposlen
zrenjanin

Član broj: 280893
Poruke: 9
109.94.113.*



Profil

icon Re: dali je moguce napraviti vufer od fane studio12b 200watts?30.11.2011. u 16:17 - pre 151 meseci
ok probacu od ovih nesto da napravim http://www.myxwave.com/products_files/c3x6904_big01.jpg .dali moze od njih nesto da se namesti???
 
Odgovor na temu

mecava
milos mecavin
ne zaposlen
zrenjanin

Član broj: 280893
Poruke: 9
109.94.113.*



Profil

icon Re: dali je moguce napraviti vufer od fane studio12b 200watts?30.11.2011. u 16:18 - pre 151 meseci
imaju 300w
 
Odgovor na temu

Stefan117
Vazduhoplovni Inzinjering
Wing d.o.o.

Poruke: 796
*.mediaworksit.net.



icon Re: dali je moguce napraviti vufer od fane studio12b 200watts?30.11.2011. u 17:13 - pre 151 meseci
Citat:
mecava: ok probacu od ovih nesto da napravim http://www.myxwave.com/products_files/c3x6904_big01.jpg .dali moze od njih nesto da se namesti???


To su elipse za auto... Mozes da ih metnes al samo u kolima na onu nazad dasku kod gepeka....

Bolje ce ti se pokazati taj Fejn nego te elipse, u tome sto ti zamisljas...!!
 
Odgovor na temu

44250

Član broj: 265420
Poruke: 4090



+166 Profil

icon Re: dali je moguce napraviti vufer od fane studio12b 200watts?30.11.2011. u 17:40 - pre 151 meseci
Snaga,velicina i omski otpor zvucnika ne igraju kljucnu ulogu u tome sto tebi treba. Kljucnu ulogu igra namjena zvucnika,a ni jedan od tih koje si naveo nije namjenjen da bude subwoofer. Ukucaj na youtube-u "subwoofer" pa ces ih vidjeti na djelu. Masivni zvucnici,magneti velicine membrane,zestoko hladjenje kalema,siroko i duboko vjesanje,ogroman hod membrane... sve ono sto tvoji navedeni zvucnici nemaju. Treba malo prouciti zvucnike da bi im donekle shvatio namjenu,a dooobro zagrijati stolicu i vijuge da bi znali koliko par ljudi ovde na forumu,a opet siguran sam da ce svaki od njih reci kako uvijek ima mjesta za jos nauka. I sam sam mislio "veliki zvucnik-BAS,zvucnik srednje velicine- SREDNJOTONAC,mali zvucnik-VISOKOTONAC" ali stvari su daleko od te crno-bijele slike.
"chop your own wood and it will warm you twice..."
 
Odgovor na temu

Euronymous
Aleksandar Nikolic
Zamenik rukovodioca tehnickog odeljenja
Kopernikus RTV Sid, APEL SS
Šid

Član broj: 45484
Poruke: 980
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+32 Profil

icon Re: dali je moguce napraviti vufer od fane studio12b 200watts?30.11.2011. u 21:54 - pre 151 meseci
Manje-vise, kolege drugovi su vec sve rekli

To mu vise dodje kao univerzalni zvucnik. pretezno gitarski, ali je FANE kao preporuku, 12L/B/G seriju studio 12ice, naveo da lepo radi u malom monitoru,sto je razumljivo jer nema bassa za koji si ti naumio,a za takve aplikacije i ne treba.. Koristi se i u 4x12 cabovima za gitar ili bass gitaru,ali to je sasvim druga prica.Bas gitara nije TUC TUC bass, iako se zove bass



I reject your reality and substitute my own.
 
Odgovor na temu

mecava
milos mecavin
ne zaposlen
zrenjanin

Član broj: 280893
Poruke: 9
109.94.113.*



Profil

icon Re: dali je moguce napraviti vufer od fane studio12b 200watts?30.11.2011. u 23:40 - pre 151 meseci
e ljudi necu ja da napravim SUBwoofer,nego hocu samo da mi se cuje bass bez tona.ako je moguce.rekao mi ortak da stavim kondenzator od 1mikro farada.al i dalje se cuje ton.
 
Odgovor na temu

newtesla
Aleksander Segedi
CEO / owner
Tim011 Digital doo
N 44.69344 - E 20.38175

Član broj: 147164
Poruke: 1532
cable-178-148-244-170.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.knjigovodja.in.rs


+404 Profil

icon Re: dali je moguce napraviti vufer od fane studio12b 200watts?01.12.2011. u 08:27 - pre 151 meseci
Na šta bre da staviš taj kondenzator???????? ...pozdravi ortaka, i reci mu da kondenzator i dalje nije zavojnica. Niti će ikada biti.
--------------------

Postoje dva načina da se propuste samo određeni tonovi do zvučnika (mislim, u svakom slučaju se propuštaju i ostali tonovi, samo manje ili više smanjeni) - 1) smanjivanje neželjenih tonova se vrši pre naponsko-strujnog pojačanja (dakle, pre pojačavača snage), i 2) smanjivanje neželjenih tonova se vrši posle strujnog pojačanja - tojest, posle pojačavača snage.

Prva verzija se sreće zaista retko, jer su potrebni odvojeni pojačala za svaki zvučnik ponaosob. Što će reći da subwoofer ima svoje, midbas svoje i visokotonac svoje pojačalo.

Druga verzija se redovno sreće: zavojnica na bas, kondenzator na visoki, i cepaj.
--------------------------------

Ako samo želiš da napraviš nešto što će da zvuči kao šuplja kanta dok je klepaš gumenom čizmom: turi ta dva jajasta u drvenu kutiju od barem 30 litara zapremine; odseci jedan vod koji vodi ka onim malenim zvučnicima u sredini svakog jajeta, da prestane da pišti; nađi dve plastične cevke dugačke bar 40-tak santimetara svaka, i oko 4-5-6-7 cm u prečniku; na kutiji sa prednje strane izbuši rupu u koju ćeš tesno moći da naguraš tu cev; uzmi jedno 4-5 metara bakarne lakirane žice, preseka barem milimetar (u nedostatku ovoga može bilo koja žica sa tankom izolacijom); uzmi neku deblju hemijsku, ili nešto santimetar debljine a okruglo, i namotaj tu žicu što uže na tu hemijsku, da napraviš zavojnicu; izvuci hemijsku kad namotaš sve, i proturi dovoljno dugačak i dovoljno debeo šraf sa maticom, i dve poveće podloške, stegneš prstima veoma malo; spojiš oba zvučnika paralelno , pazeći na plus i minus, spojiš zavojnicu u seriju sa zvučnicima i sve to u pojačalo; u kutiju nabiješ trećinu zapremine neke stare krpe, onako razbacane, sunđer je perfektan, a i stari džemper nije loš; kreneš da meriš sa onim cevkama koji zvuk ti paše: turiš, slušaš, pa skratiš za 3cm, pa opet tako, cev može da viri slobodno, ne sme da se nabije do kraja da se ne zapuši sa zadnje strane; kad nađeš koji ti je zvuk bio najbolji, onu suviše skraćenu cevku rokneš u kantu, a od ove druge skratiš na onu najbolju dužinu, nabiješ u kutiju, i zalepiš je silikonom da ne izleti.
---------------------------------

Ako želiš da muzika krene da zvuči dobro, baciš to u kantu i poslušaš malo ljude ovde na forumu: gitarski bas ne mere za subwoofer, a ti jajasti imaju 300 wati samo ako su hlađeni tečnim azotom; a i neko je pravilo da što više vati trpi, to mu je osetljivost niža; tebi za subwoofer treba jedan bar 10 inča, a bolje veći, bas zvučnik kome membrana ide veoma lako napred-nazad, i može mnogo da izađe napolje i unutra bez velike sile. Onda aktivna skretnica, nešto tipa 12dB/okt, rezna frekvencija oko 15Hz, kompresiona kutija i pojačavač - slobodno može B klasa, a može i T klasa, ne greje se ;) - barem 200W; užasno niska rezna frekvencija da bi krivina skretnice poništila krivinu opsega kompresione kutije. I sve to u 40-tak litara kompresionu kutiju, punjenu onim veštačkim s*anjem za jorgane, i da vidiš šta je zemljotres :)
---------------------------------

Ili dobiješ na lotou, i srokaš sve to u kantu, i kupiš Magnepan. Al' onda mora i drugo pojačalo ;)
Kad, tokom pravljenja Nes kafe, umesto da uzmeš mleko iz friza tamo ustvari staviš Nes konzervu - shvatiš koliko je multitasking za*ebana i pipava rabota :)
 
Odgovor na temu

zeoN_Rider
Beograd 🇷🇸 Srbija

Član broj: 167413
Poruke: 13060
*.adsl-3.sezampro.rs.

Jabber: zeoN_Rider


+459 Profil

icon Re: dali je moguce napraviti vufer od fane studio12b 200watts?01.12.2011. u 09:10 - pre 151 meseci
Citat:
newtesla

Ako samo želiš da napraviš nešto što će da zvuči kao šuplja kanta dok je klepaš gumenom čizmom: turi ta dva jajasta u drvenu kutiju od barem 30 litara zapremine; odseci jedan vod koji vodi ka onim malenim zvučnicima u sredini svakog jajeta, da prestane da pišti; nađi dve plastične cevke dugačke bar 40-tak santimetara svaka, i oko 4-5-6-7 cm u prečniku; na kutiji sa prednje strane izbuši rupu u koju ćeš tesno moći da naguraš tu cev; uzmi jedno 4-5 metara bakarne lakirane žice, preseka barem milimetar (u nedostatku ovoga može bilo koja žica sa tankom izolacijom); uzmi neku deblju hemijsku, ili nešto santimetar debljine a okruglo, i namotaj tu žicu što uže na tu hemijsku, da napraviš zavojnicu; izvuci hemijsku kad namotaš sve, i proturi dovoljno dugačak i dovoljno debeo šraf sa maticom, i dve poveće podloške, stegneš prstima veoma malo; spojiš oba zvučnika paralelno , pazeći na plus i minus, spojiš zavojnicu u seriju sa zvučnicima i sve to u pojačalo; u kutiju nabiješ trećinu zapremine neke stare krpe, onako razbacane, sunđer je perfektan, a i stari džemper nije loš; kreneš da meriš sa onim cevkama koji zvuk ti paše: turiš, slušaš, pa skratiš za 3cm, pa opet tako, cev može da viri slobodno, ne sme da se nabije do kraja da se ne zapuši sa zadnje strane; kad nađeš koji ti je zvuk bio najbolji, onu suviše skraćenu cevku rokneš u kantu, a od ove druge skratiš na onu najbolju dužinu, nabiješ u kutiju, i zalepiš je silikonom da ne izleti.
---------------------------------

Ako želiš da muzika krene da zvuči dobro, baciš to u kantu i poslušaš malo ljude ovde na forumu: gitarski bas ne mere za subwoofer, a ti jajasti imaju 300 wati samo ako su hlađeni tečnim azotom; a i neko je pravilo da što više vati trpi, to mu je osetljivost niža; tebi za subwoofer treba jedan bar 10 inča, a bolje veći, bas zvučnik kome membrana ide veoma lako napred-nazad, i može mnogo da izađe napolje i unutra bez velike sile. Onda aktivna skretnica, nešto tipa 12dB/okt, rezna frekvencija oko 15Hz, kompresiona kutija i pojačavač - slobodno može B klasa, a može i T klasa, ne greje se - barem 200W; užasno niska rezna frekvencija da bi krivina skretnice poništila krivinu opsega kompresione kutije. I sve to u 40-tak litara kompresionu kutiju, punjenu onim veštačkim s*anjem za jorgane, i da vidiš šta je zemljotres
---------------------------------

Ili dobiješ na lotou, i srokaš sve to u kantu, i kupiš Magnepan. Al' onda mora i drugo pojačalo


E neka si mu rek'o.
Ne mogu da verujem šta je slepaca
svuda oko nas!
 
Odgovor na temu

Euronymous
Aleksandar Nikolic
Zamenik rukovodioca tehnickog odeljenja
Kopernikus RTV Sid, APEL SS
Šid

Član broj: 45484
Poruke: 980
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+32 Profil

icon Re: dali je moguce napraviti vufer od fane studio12b 200watts?01.12.2011. u 10:44 - pre 151 meseci
Citat:
newtesla: Ako samo želiš da napraviš nešto što će da zvuči kao šuplja kanta dok je klepaš gumenom čizmom:


Ovo mi se jako svidja Gde nadje gumenu cizmu hehehe... vec mogu da cujem zvuk koji si pokusao da opises
I reject your reality and substitute my own.
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: dali je moguce napraviti vufer od fane studio12b 200watts?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 5753 | Odgovora: 31 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.