Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Podesavanje jumpera za e-SATA na Intex ITCI Via6421 SATA kartici.

[es] :: Storage :: Podesavanje jumpera za e-SATA na Intex ITCI Via6421 SATA kartici.

[ Pregleda: 2611 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Promiser
student
Novi Sad

Član broj: 294171
Poruke: 17
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Podesavanje jumpera za e-SATA na Intex ITCI Via6421 SATA kartici.24.11.2011. u 17:33 - pre 151 meseci
Posto sam dobio ovu karticu pre neki dan,zanima me da li neko zna kako treba podesiti jumper-e na ovoj kartici da bi mi radili e-SATA i jedan SATA port na kartici?
Imam eskterni hard koji mi je trenutno prikljucen na USB i hteo bih da ga prkljucim na e-SATA port da bi mi taj USB bio slobodan,ali nisam mogao nateram karticu da ga prepozna kad ga stavim na e-SATA port.
Hvala unapred i evo malo slika:



 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-a-1.sezampro.rs.



+3779 Profil

icon Re: Podesavanje jumpera za e-SATA na Intex ITCI Via6421 SATA kartici.24.11.2011. u 20:43 - pre 151 meseci
Nisi dobio neka uputstva ili prirucni disk sa tim kontrolerom? Da li imas E-SATA eksterni disk sa sopstvenim napajanjem?
 
Odgovor na temu

Promiser
student
Novi Sad

Član broj: 294171
Poruke: 17
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Podesavanje jumpera za e-SATA na Intex ITCI Via6421 SATA kartici.26.11.2011. u 03:10 - pre 151 meseci
Citat:
Binary Mind: Nisi dobio neka uputstva ili prirucni disk sa tim kontrolerom? Da li imas E-SATA eksterni disk sa sopstvenim napajanjem?


Uz nju sam dobio samo jedan papiric i mali disk sa drajverima na kojem se jos nalazi i PDF fajl na kome pise ista stvar kao i na tom malom papiru,a to su samo karakteristike kartice,koja RAID polja pozdrzava...ali nigde nema uputstvo za jumpere.
Hard je eksterni i ima naravno sopstveno napajanje,a moze da se spoji na racunar preko e-SATA i USB-a (kako ga sad koristim).
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-a-1.sezampro.rs.



+3779 Profil

icon Re: Podesavanje jumpera za e-SATA na Intex ITCI Via6421 SATA kartici.26.11.2011. u 16:28 - pre 151 meseci
Koliko vidim na samoj kartici pise: "Exterior Esata: 2 and 3" i "Interior Sata: 1 and 2" sto bi znacilo, ako sam dobro razumeo, da ne mogu da se koriste i interni SATA i eksterni SATA portovi u isto vreme. Ja sam stura uputstva na kartici ovako razumeo: Ako hoces da koristis interne SATA portove onda postavis sve jumpere na poziciju 1 i 2, a ako hoces da koristis ESATA onda sve jumpere na poziciju 2 i 3 i da nema opcije da mozes da koristis i jedne i druge u isto vreme jer da ima valjda bi pisalo na kartici. Mozda gresim. Kod Kineza se nikad ne zna. Nikad se nisam do sad susretao sa ovom SATA kontroler karticom tako da nisam imao prilike da je podesavam...
 
Odgovor na temu

Promiser
student
Novi Sad

Član broj: 294171
Poruke: 17
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Podesavanje jumpera za e-SATA na Intex ITCI Via6421 SATA kartici.26.11.2011. u 18:32 - pre 151 meseci
Ja mislim da sam probao i jednu i drugu kombinaciju i da mi uopste nije hteo raditi eSATA.Probacu ponovo pa cu javiti sta sam uradio.
 
Odgovor na temu

igor-ch
IT

Član broj: 12902
Poruke: 647
193.246.86.*



+69 Profil

icon Re: Podesavanje jumpera za e-SATA na Intex ITCI Via6421 SATA kartici.02.02.2012. u 11:48 - pre 148 meseci
@Promiser

Da li si otkrio kako se podesavaju jumperi i zasta sluze one 2 LED lampice (crvena i zelena)?
 
Odgovor na temu

Promiser
student
Novi Sad

Član broj: 294171
Poruke: 17
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Podesavanje jumpera za e-SATA na Intex ITCI Via6421 SATA kartici.10.03.2012. u 16:04 - pre 147 meseci
Citat:
igor-ch: @Promiser

Da li si otkrio kako se podesavaju jumperi i zasta sluze one 2 LED lampice (crvena i zelena)?


Juce sam se malo zanimao sa karticom i podesio sam jumpere tako da rade samo prvi i drugi SATA port na kartici.Kada se jumperi postave u polozaj 1-2 u prvoj i drugoj koloni rade oba SATA porta.Ako hocete da vam radi samo port koji se nalazi iznad jumpera,onda se jumperi u prvoj koloni ostave u 1-2 polozaju,a drugu kolonu ostavite u polozaju 2-3.Dalje,kada se prva kolona jumpera postavi u polozaj 2-3 a druga ostane u polozaju 1-2 radi samo prvi SATA port,koji se nalazi ispod IDE porta.Ja sam u obe kolone ostavio podesene jumpere u polozaj 1-2,a sa eSATA nikako nisam imao srece,cak i kada sam ih sve stavio u polozaj 2-3,a tada bi trebalo da rade (mozda ce neko imati vise srece u ovome od mene).
A sada odgovor za LED lampice.Kada se prikljuci bilo koji uredjaj na SATA port pocinje da svetli zelena lampica,ali vrlo kratko.Medjutim kada se prikljuci npr.hard disk na IDE port pocinju da svetle obe lampice (ili samo crvena) kada se nesto kopira sa harda ili na hard,pa lampice tada signaliziraju prenos podataka.
Toliko od mene i izvinjavam se sto kasnim sa odgovorom,ali ne bih ni mogao odgovoriti da mi pre neki dan nije crkao bas DVD rezac ,ali sta je tu je.
 
Odgovor na temu

[es] :: Storage :: Podesavanje jumpera za e-SATA na Intex ITCI Via6421 SATA kartici.

[ Pregleda: 2611 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.