Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem sa povezivanjem na wireless dva laptopa istovremeno

[es] :: Wireless :: Problem sa povezivanjem na wireless dva laptopa istovremeno

[ Pregleda: 1817 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

keba85
,

Član broj: 291977
Poruke: 1
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Problem sa povezivanjem na wireless dva laptopa istovremeno13.10.2011. u 23:52 - pre 152 meseci
U čemu je problem?! Do sada sam koristio kablovski(sbb) internet preko wireless rutera sa laptopa normalno. Od skoro sestra je uzela novi laptop sebi koji ima inače sedmicu(moji i dalje je xp). Ne možemo zajedno(istovremeno) na net. Pokazuje da je na netu ali ne da izlaz na jednom, dok drugi normalno radi. Tipa, uključim laptop, normalno mi se povežem na signal, sve radi. Onda ona upali, i ona ne može. Tako isto i obrnuto.

Šta da radim?

Raspisao sam se a ni sam ne znam da li sam pravilno postavio pitanje pošto sam i sam duduk za ove stvari.
 
Odgovor na temu

Mile-Lile
Beograd

Član broj: 269936
Poruke: 1176
212.62.52.*



+79 Profil

icon Re: Problem sa povezivanjem na wireless dva laptopa istovremeno14.10.2011. u 08:59 - pre 152 meseci
Čini mi se da je bilo reči o tome ranije u nekoj od prethodnih tema... Naime, SBB dodeljuje samo jednu javnu IP adresu. Treba uraditi NAT-ovanje, tj. prevođenje te javne adresu u privatne, u kojoj će svaki PC imati svoju privatnu adresu (tipa 192.168.x.y, ili 10.10.x.y) a na internet izlaziti sa javnom IP koju je dodelio SBB. Uključi komandnu konzolu komandom CMD u Run-u, pa kucaj komandu IPCONFIG /ALL. Tako možeš videti koje su IP adrese dodeljene PC-ovima pa okači slike da vidimo malo bolje koji je problem... Da li SBB daje modeme ili rutere, ako imaš ruter potrebno je samo da uključiš NAT, ako imaš modem moraš da kupiš ruter...
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: Problem sa povezivanjem na wireless dva laptopa istovremeno

[ Pregleda: 1817 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.