Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Samsung LE32D550 za 40.000 din nov?

[es] :: Elektronika :: TV uređaji :: Samsung LE32D550 za 40.000 din nov?

[ Pregleda: 11879 | Odgovora: 19 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

grozda

Član broj: 738
Poruke: 510
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Samsung LE32D550 za 40.000 din nov?05.10.2011. u 21:21 - pre 152 meseci
Ima li sta bolje u ovom cenovnom rangu od ovog modela ?

http://www.samsung.com/rs/cons...d_detail&tab=specification



Code:
Samsung televizor LCD LE-32D550
Dijagonala ekrana: 32"/81cm
Format ekrana: 16:9
Rezolucija: 1920 x 1080
Dinamic(ki kontrast: High Contrast
50 Hz
Picture Engine: HyperReal Engine
Wide Color Enhancer
Audio:
Dolby: Dolby Digital Plus / Dolby Pulse
SRS: SRS TheaterSound
dts 2.0 + Digital Out
Izlazna snaga (RMS): 10W x 2
Karakteristike:
Allshare (Powered by DLNA)
Smart Phone Remote support
Wireless LAN Adapter Support
One Foot Connection
ConnectShare™ (USB2.0): film
Anynet+ (HDMI-CEC)
Automatsko pretraživanje kanala
EPG
Teletext (TTX)
OSD Meni
Auto Volume Leveler
Automatsko iskljuc(ivanje
Sat & On/Off Timer
Sleep Timer
Game Mode
Picture-In-Picture: 1 tuner PIP
Sistem:
DTV Tuner ugra?en
DTV Reception (DVB-T/T2/C/S2): DVB-T/C
Prikljuc(ci:
HDMI: 4
USB: 2
Komponentni ulaz (Y/Pb/Pr): 1
Kompozitni ulaz (AV): 1 (Common Use for Component Y)
Digitalni Audio izlaz (Optic(ki): 1
PC ulaz (D-sub): 1
CI Slot: 1
Scart: 1
RF ulaz (Terrestrial/Cable Input): 1
slušalice: 1
PC Audio ulaz (Mini Jack): 1
DVI Audio ulaz (Mini Jack): 1 (Common Use for PC Audio in)
Ethernet (LAN): 1
Boja: crna
Garancija: 2 godine



(~ ~)( o o )(~ o)
-(_)---(_)---(_)-

 
Odgovor na temu

grozda

Član broj: 738
Poruke: 510
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Samsung LE32D550 za 40.000 din nov?12.10.2011. u 21:12 - pre 152 meseci
Kupio sam ovaj LCD TV pa da napisem par reci o njemu.

Vizualni izgled solidan, ostre, ravne linije.
Predhodna serija sa oznakom C cini mi se da je malo lepsa. Touch tipke na samom TV-u.
U odnosu na 32C530 (C oznaka je za godinu 2010, D za 2011 ...) ovaj TV ima LAN prikljucak, jedan USB port vise i AllShare tehnologiju.

Sto se tice ulaz na samom TV-u ima ih i vise nego sto treba: 4 HDMI, 2 USB, Ethernet (LAN), PC Audio In (Mini Jack), PC In (D-sub), Digital Audio Out (Optical) ... Kod paljenja/gasenja TVa, nema nikakvog zvuka sve funkcionise tiho i bez ometanja.

Daljinski je malo veci. Dobro lezi u ruci i ima veliki broj opcija, sto olaksava koriscenje TV-a.

Slika je odlicna, matrica panela odlicna tako da se pixeli uopste ne mogu videti cak i kad se pridje blizu TV-a.

Po ukljucivanju TV-a nudi vam osnovna podesavanja. Podzan je i srpski jezik. Inace meni je izuzetno lepo odradjen, jednostavan, tako da uopste nisam koristio nikakvo uputsvo. Sam softver je odlican. Pun je postavki kroz koje se vrlo brzo krecete. Ima i deo gdje je "help" i tu se nalazi e-manual sa slikama o svim postavkama za podesavanje TVa. Izvrsno.

Podesavanje kanala: Za par minuta pronadje sve kanale koji su vam dostupni preko kablovske. Kasnije mozete kanalima dodavati imena (5 slova za analogne i 10 slova za digitalne) kao i menjati raspored kanala po zelji. Ovaj deo je prilicno lose odradjen – bar se meni ne dopada. Za jednu operaciju morate ulaziti u meni vise puta, nemate pregled trenutnog kanala u uglu da bi znali sta gde treba prebaciti vec samo pise program i frekvencija kanala, tako da morate zapisati negde sta i gde prebacujete. Cim prebacite jedan kanal ostali pomere redosled :) Samo prebacivanje, ne moze se izvesti selektovanjem i pomeranjem strelica, vec svaki put treba ici na Tools, pa strelicom izabirati prebaci .... kad pomerimo jedan, vracatmo se u predhodni meni u kome se redosled promenio ... pa svaki put treba ulaziti i izlaziti iz menija a to traja i traje ... za jednu prostu operaciju treba: izabrati kanal, kliknuti Tools, strelicom 3x da bi se pomerili na polje promena, klik na OK ... Slicno je i sa dodavanjem imena programima. Preporucljivo je da prvo dodelite imena pa kasnije izvrsite razmestanje po zelji. Lepa opcija je export podesenih programa na flasku. Visesatno podesavanje kanala, njihovih naziva i redosleda moze se izgubiti u sekundi ukoliko ukljucite plug & play opciju i on pocne da trazi ispocetka ... zato sve predhodno mozete vratiti opcijom IMPORT (ukliko se predhodno zapamtili sa Export). Najlepsa stvar je sto ono sto ste Exportovali na flesku, mozete prebaciti na racunar, otvoriti u programu Samsung Channel List Editor i u njemu veoma lako i brzo podesiti sve kanale koje je TV automatski pronasao. Dodeliti ime, promeniti redosled, kreirati grupe favorita ... na kraju sve to vratite opcijom Import na TV. Ovim je ispravljeno komplikovano podesavanje preko samog TV-a i virtualne tastature koja vam sluzi za dodeljivanje imena kanalima.

Lepa opcija je kreiranje 5 grupa omiljenih programa (Favorites). Kada kasnije izaberete glupu, klikom na P+ i P-, krecete se samo kroz tu grupu pa ne gubite vreme. Veoma lepa opcija za kreiranje grupe sportskih kanala i kasnije gledanje samo te grupe ili muzickih ...

USB prkljucak: USB media player je vrlo dobar, iznenadilo me kako glatko vrti HD mkv materijal. Tilovi rade, nasa slova takoder, mogucnost namjestanja 3 velicine titlova i jos neke sitnice. Takodjer uredno pusta mp3, slike, divx... Jednostavno odlicno odradjeno i ne treba vam PC uz ovakvu mogucnost USBa. Osim USB stickova, prima i USB HDD-ove. Video materijalima se moze upravljati preko daljinskog upravljaca na kojem ima deo bas za to. Tu su tipke za play, stop, pause i ostalo.

Filmovi pusteni sa USB-a su odlicni. Mislim da vrsi skaliranje i povecava rezoluciju na FULL HD tako da ono sto je na PC-ju dobro ovde je jos bolje. Ima dosta opcija za biranje nacina prikaza slike. Konekciju sa PC-jem mozete uraditi DVI/HDMI adaptera ili preko VGA konektora. Preporuka je DVI jer je slika bolja. Kada prikljucite PC, aktivna je opcija PIP kojom u uglu TV-a gledate neki od ozabranih programa. Moguce je birati poziciju i velicinu prozora. Dve velicine i 4 pozicije prozora (gore lijevo, gore desno, dole levo, dole desno). Cak i za igrice ovaj TV je odlican jer ima bolji odziv nego LED varijante. Sam media plejer je odlicno odradjen i sve se pusta lako. Bira se Video, Slike ili Muzika i nadalje on sam nalazi. Lepa opcija je sto mozete iskljuciti panel ukoliko slusate muziku da se ne bi trosio energiju a i cuvate ekran.

LAN prikljucak: Kada prikljucite TV preko mreznog kabla na ruter, sam dodeli IP i ostale postavke. Mozete izvrsiti nadogradnju softvera direktno sa interneta ili preko USB-a. Preko interneta je daleko brze i odradice to za minut-dva. LAN prikljucak ne moze sluziti za gledanje internet sadrzaja jer na TV-u ove klase nema instaliranih aplikacija kao sto je Facebook, Youtube ... LAN sluzi za nadogradnju firmware-a i AllShare.

AllShare tehnologija: http://www.youtube.com/watch?v=m5vie0bFRao podrzana na ovom TV-u funkcionise veoma dobro. Povezao sam PC pomocu Samsung allshare aplikacije koja se instalira. Odaberu se direktorijumi i datoteke koje ce se deliti i to je sve. Na ovaj nacin mozete povezati i Android mobilni, notebook ... Zgodna stvar, sa mobitlnog gledate i pustate razne materijale direktno na TV. Jedina stvar je kod izbora foldera za deljenje, ukoliko imate mnogo filmova ili slika) zna da potraje. kao da vrsi neko indeksiranje. Kada ste odabrali ono sto delite, direktno sa TV-a ulazite u meni AllShare i birate sta zelite da gledate. Plejer podrzava veliki broj formata pa i popularni .mkv koji je u danasnje vreme neizbezan. Inace ovaj TV podrzava i WiFi adaptere pa konekciju mozte odraditi i bezicnim putem.
Opcije: neke od korisnih opcija su i Shedule Manager, kojim mozete podesiti da se TV prebaci na odredjeni program u zelejno vreme, kako ne biste propustili omiljenu seriju, film ili bilo sta ... Podrzano je rucno, dnevno, nedeljno, radnim danima, vikend ... ponavljanje.
Bilo koji od uredjaja koji prikljucite na TV, automatski se pojavljuje u listi Source kojom birate ono sto zelite da gledate. Teleteks se prikazuje u nekoliko modova: preko celog ekrana, na polovini ekrana (druga polovina je program koji gledate) ili preko programa koji je u pozadini.

Sve u svemu, za 40.000 din (400e) koliko kosta trenutno odlican izbor. Visenamenski TV i preporuka svima kojima tako nesto treba

Ovaj TV se proizvodi u Ceskoj ili Madjarskoj i ide se sa nekoliko tipova panela: Samsung S-PVA (S-LCD), AU Optronics (AUO) A-MVA i Chi Mei Optoelectronics (CMO). Koji ce vam se zalomiti je lutrija. Kazu da je najbolji Samsung, AUO za njim a najslabiji CMO.

Kako prepoznati koji je pamel u pitanju? Malo teze ... Varijanta jedan je da se ukljci TV i udje u Samsung Service Menu koji je skriven i dolazi se do njega sledecom kombinacijom tastera.
TV je ugasen (Standby), onda se pritisne sledeca kombinacija tastera na daljinskom:

{INFO} {MENU} {MUTE} {POWER}

Na ekranu se pojavljuje meni sa mnogim detaljima medju kojima je vazno procitati red u kome je ispisan tip:

Type: 32A6AF0C (trece slovo je oznaka proizvodjaca panela -> A = Samsung; D = CMO; L = AUO; I = CPT)

Primer za ovaj panel (32A6AF0C):

Code:
32 — inches, the screen size
A — panel manufacturer ([red]A = Samsung[/red]; D = CMO; L = AUO; I = CPT)
6 — frequency (6 = 50/60 Hz; 1 = 100/120 Hz; 2 = 200/240 Hz)
A — panel (A = AntiGlare; T = TN; U = Ultra Clear)
F — resolution (F = Full HD; H = HD; U = UD)
0 — 1st, 2nd panel and so on (1st = 0; 2nd = 1 ...)
C — backlight unit (C = CCFL; L = LED; E = Edge LED)

Znaci, ovaj tv je 32” sa Samsung panelom, frekvencje 50/60HZ, bez refleksije (Anti glare), Dull HD rezolucije, prvi ekran sa pozadinskm CCFL osvetljenjem.

Alternativno i malo teze (ako ne mozete uci u ovaj Service Menu) je da kroz rupice na maski sa zadnje strane procitate oznake panela pa da potrazite na netu o kom panelu se radi. Potrebno je procitati prvi red u kome je oznaka panela kao i treci red ... nesto ovako: LTF320HN01 i BN07-00979A pa da po tim oznakama potrazite na internetu koji je panel u pitanju.





[Ovu poruku je menjao grozda dana 12.10.2011. u 22:23 GMT+1]
(~ ~)( o o )(~ o)
-(_)---(_)---(_)-

 
Odgovor na temu

grozda

Član broj: 738
Poruke: 510
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Samsung LE32D550 za 40.000 din nov?19.10.2011. u 21:23 - pre 152 meseci
Mezzmo
http://www.conceiva.com/products/mezzmo/default.asp

Citat:
Mezzmo. The ultimate DLNA home entertainment software.

Mezzmo is the most feature-packed DLNA media server available today. No other Windows-based DLNA media server provides as many digital media sharing features and is as easy-to-use as Mezzmo. Install Mezzmo onto your PC today and start streaming music, movies and photos to DLNA-enabled devices in your home.

Mezzmo's DLNA media server allows you to stream all your music, movies and photos from your computer to your TV, home theater, games consoles and digital media players.

Try Mezzmo today and take your home entertainment to the next level!
Mezzmo. The ultimate DLNA home entertainment software.

Version: 2.4.5.0

Price: $29.95

Buy Now

Download Now

Follow Mezzmo Follow Mezzmo on Twitter Follow Mezzmo on Facebook


Mezzmo Main Window
[Click on image to view screenshot]
Key Features




Fully DLNA 1.5 and UPnP AV compliant media server: Mezzmo's DLNA media server lets you stream music, TV shows, movies, photos and subtitles from your PC to your TV, home theater, games console, and other computers in your home.




Works with DLNA-enabled devices:Mezzmo ships with device support for popular DLNA-enabled devices from Sony, Panasonic, Samsung, Toshiba, LG, Sharp, D-Link, WD, Netgear, Seagate, Microsoft, Logitech, Pinnacle, Apple and many more. If you have a DLNA-enabled TV, Blu-ray player, games console, home theater system, mobile phone, tablet or media player, then you should be up and running with Mezzmo in minutes.




Powerful format support and transcoding: All popular video, audio and image file formats are supported. No special codec packs are necessary. No extra downloads are necessary. On-the-fly transcoding means your media files will be converted to video, audio or image formats that your DLNA-enabled devices can play.



Mezzmo In Action
[Click on image to view Mezzmo in action]



Multiple device support: Unlike other DLNA servers, when you purchase your copy of Mezzmo, you can stream to as many devices as you have in your home. No extra charges are necessary. Device profiles for all popular DLNA devices are included so no configuration is required. Stream different videos to different devices simultaneously in your home!




Extensive library support: Mezzmo automatically finds all your music, movies and photos on your computer and organizes them into an iTunes-like library. All details are stored including album artwork, song lyrics, title, genre, artist, ratings and more. Supports large collections (500,000 or more files).




Parental control: Setup your Mezzmo library so that your children are restricted from watching certain videos, music or photos. Set access rights to devices, playlists, folders and media files.




Works with the latest gadgets and mobile devices: Stream to iPad, iPhone or Android devices. Import music, video and photos from your iPad, iPhone, iPod, iTunes, Windows Media Player and WinAmp.




Organize with freedom: Create your own playlists and folders in Mezzmo to organize all your music, movies and photos the way you want to.




Network Media Single Source (NMSS): Exclusive to Mezzmo! Link all your DLNA media servers in your home to Mezzmo for an easy-to-use, one server solution.




Rip your Audio CDs: Rip your Audio CDs as MP3 files and stream them to DLNA-enabled devices in your home.




Burn your favorite discs: Burn Audio CDs, MP3 CDs, Data CDs and Data DVDs.




Fast and easy-to-use: Optimized for modern Dual Core, Quad Core or higher computers using multi-threaded technology. Mezzmo is fast with a slick user interface. You will be streaming music, movies and photos in your home within minutes of installing!




Prompt customer support: Got a problem? Let us teach you how to best use Mezzmo, or fix a problem that you may have found. Email us directly or visit our user forum for help from other Mezzmo users.


Supported Devices and Formats

Mezzmo is a fully DLNA 1.5 and UPnP AV compliant media server. It has been tested with a wide range of DLNA-enabled devices, including TVs, games consoles, Blu-ray players, digital media players, network receivers, media receivers, tablets, NAS drives and software programs. We continually test Mezzmo with the latest DLNA-enabled devices. If your device is DLNA certified, then it should work with Mezzmo.
Mezzmo is fully DLNA 1.5 and UPnP AV compliant

For the list of devices tested, go to our Device Support page.

For the list of media formats supported, go to our Format Support page.

If you have recently purchased a DLNA-enabled device and wish to know if Mezzmo works with it, we recommend you simply install the 15-day trial version onto your computer and start streaming media from Mezzmo to your device. If you have any problems, let us know and we will help get you up and running.
System Requirements


Windows 7 (32-bit and 64-bit), Windows Vista (32-bit and 64-bit), Windows XP (32-bit and 64-bit), Windows Server 2008, Windows Server 2008 R2, Windows Server 2003, Windows Home Server (WHS)

Minimum of 512MB RAM

Minimum of 50MB free hard disk space

Minimum of 1024x600, 24 bit resolution display

Home network connection: Wired Ethernet (LAN) cable, Wireless, Homeplug Powerline or MOCA. For streaming HD Video, either 1GB Ethernet (LAN) cable, 100MB Ethernet (LAN) cable or Wireless N (with full signal strength) is recommended

Internet connection (recommended)

Transcoding: Minimum 2.4GHz CPU and 1GB RAM is required. For 720p or higher resolution video transcoding, a Quad Core CPU with 2GB RAM or higher is recommended

Languages: English, Spanish, French, German, Italian, Greek, Japanese, Korean, Russian, Polish, Brazilian Portuguese, Vietnamese, Arabic

(~ ~)( o o )(~ o)
-(_)---(_)---(_)-

 
Odgovor na temu

mikoni
Dinko Mikoni
Beograd

Član broj: 85369
Poruke: 328
*.dynamic.sbb.rs.



+4 Profil

icon Re: Samsung LE32D550 za 40.000 din nov?16.11.2011. u 12:28 - pre 151 meseci
Da se ja nadovežem na prvi Grozdin post u kome se baš potrudio da nam približi i objasni osnovne stvari važne za bolje razumevanje mogućnosti koje ima ovaj model Samsung LCD TV.
Kako sam, zadovoljan onim što je bilo napisano na site-ovima prodavaca, prvo kupio pa se zainteresovao za navedene stvari otvorile su se i neke ne baš jednostavne dileme:
1. Tip panela i ocena da je CMO najslabiji izbor od moguća tri. Malo guglao i naišao na interesantnu tabelu iz koje sam pročitao ( doduše ako, uopšte, i znam da čitam ) da je CHIMEI Optoelectronics ( CMO ) jedna od vodećih prouzvođaća TFT-LCD panela, posebno za velike fortmate. I posle ovoga trebalo bi da budem zadovoljan ‘pogrešnim’ rangiranjem kvaliteta planela, da u nastavku nije data pomenuta tabela iz koje dajem samo podatke za 32’’ tv:
Size PartNumber Interface Brigthness(nits) Resolution Type Contrast Technology
32 V320B1 LVDS 550 1366x768 800 SUPER MVA
( za ostale link: http://www.omnidisplays.com/chimei-optoelectronics.html )
Iz ove tabele ja zaključujem da ja nemam Full HD tv, već neku izvedenu formu. Da li je ovo tumačenje tačno i da samo svi mi koji smo kupili Samsung LE 32D550 prevareni?!?!?!?

2. Još jedan ‘šok’. Milion priključnih mesta: 2 USB, 4 HDMI, digitalni audio izlaz, izlaz za slušačice ( njegovim koriščenjem isključuju se ugrađeni zvučnici, ostali korisnici tv-a nemaju ton ). Ovaj tv nema ili ga ja nisam mogao da nađem analogni audio izlaz ( meni veoma važan jer imam problema sa sluhom koji rešavam slušalicama Sony RF810RK RF, preko Toshibe stare 21 godinu to je odlično funkcionisalo ).
Pomozite mi da bolje shvatim ove stvari.
Pozdrav,
Mikoni
 
Odgovor na temu

mikoni
Dinko Mikoni
Beograd

Član broj: 85369
Poruke: 328
*.dynamic.sbb.rs.



+4 Profil

icon Re: Samsung LE32D550 za 40.000 din nov?06.12.2011. u 18:27 - pre 150 meseci
Problem vezan za analogni audio izlaz sam rešio neočekivano lako. Posle niza pokušaja da o tome nešto nađem na netu, ispalo je da rešenje sa neizvesnim ishodom zahteva dodatno ulaganje od 60-70€, što mi baš i nije odgovaralo. Iz niza pokušaja i kombinacija, palo mi je na pamet da probam sa scart priključkom preko koga mi je do tada bio povezan DVD player, stavio sam scart adapter sa s-video i analognim audio izlazom ( crveni i beli činč ) i preklopnikom in/out. Preklopnik sam postavio na out, priključio Sony slušalice – sve je proradilo, dobio sam ton sa tv-a na slušalice.
Za amatera veliki uspeh, a možda će još nekome biti od koristi.
Pozdrav,
Mikoni

 
Odgovor na temu

zoltv

Član broj: 61354
Poruke: 18
*.ADSL.neobee.net.



Profil

icon Re: Samsung LE32D550 za 40.000 din nov?06.12.2011. u 21:43 - pre 150 meseci
evo malo da se umešam u temu, sa željom da se pokretač teme ne naljuti. Mene interesuje ima li kakve bitne razlike između ovog modela le32d550 i modela koji se može naći po oglasima le32d551. A pošto u obzir dolazi i veličina od 37" interesuje me da li je prihvatljivo da se ova dijagonala gleda sa 2-2,5 m razdaljine
 
Odgovor na temu

samax
Industrial Light and Magic

Član broj: 295130
Poruke: 1
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Samsung LE32D550 za 40.000 din nov?10.12.2011. u 19:57 - pre 150 meseci
Pozdrav svima,

upravo sam kupio ovaj tv, veoma sam zadovoljan, samo imam jedno pitanje. U uputstvu pise da se ne preporucuje gledanje tv-a u formatima koji ne prekrivaju ceo ekran (npr 4:3) zbog mogucnosti screen-burnout, tj, pojavljivanja "duhova" (u slucaju gledanja u 4:3 formatu, linija duz granica 4:3 slike). Znam da su stariji modeli stvarno imali problem sa tim, npr zbog logo-a televizija. Interesuje me koliko je ovaj problem i dalje aktuelan, koliko ozbiljno ovo da shvatim, da li stvarno da izbegavam formate koji ne prekrivaju ceo ekran? Zbog velicini sobe i rasporeda tv gledam sa 2.5 metra i zbog slabijeg kvaliteta i analognog signala vecina domacih kanala ne izgleda bas sjajno, pa ih radije gledam u 4:3 formatu...
 
Odgovor na temu

mare81
Novi Sad

Član broj: 31377
Poruke: 75
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Samsung LE32D550 za 40.000 din nov?11.12.2011. u 16:46 - pre 150 meseci
Kupio sam i ja ovaj tv ... i veoma sam zadovoljan, ali imam neka pitanja!
Da li je moguce da kod ovog TV-a ne koristim DLNA ... nego da ga direktno prikljucim na wireless uredjaj ... dal je to USB wireless ili router?
I jos jedno pitanje...
Imam 5.1 sistem .... ali ima analogne ulaze, pa me interesuje kako ih mogu privezati? Moze li sa optickog na analogni ... ???

Hvala pozdrav....

I jos nesto ... sada sam se setio ... Pustao sam neke divx filmove, sve je ok ali prevoda nigde! Sta se desava?
 
Odgovor na temu

gligoric.

Član broj: 296950
Poruke: 1
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Samsung LE32D550 za 40.000 din nov?09.01.2012. u 23:12 - pre 149 meseci
Ljudi da li ste ikada culi za ovaj slucaj?!neverovatno. Imam ovaj tv vec jedno 10 dana i tek sada sam primetio. Televizor je ugasen preko daljinca,i nije paljen uopste posle toga. Ali nakon jedno pola sata primetio sam konture slika kako se menjaju na ekranu. to je toliko bilo jasno da je bilo moguce i titlove procitati. Eto kao da se gleda tv bez i jedne boje ali na crnoj podlozi. I samo je nestalo odjednom. Opet pominjem da je tv bio ugasen.Da li neko zna o cemu se radi,bas sam se smorio.
 
Odgovor na temu

freeworld
Srbija

Član broj: 250794
Poruke: 1333
*.cpe.vektor.net.



+115 Profil

icon Re: Samsung LE32D550 za 40.000 din nov?04.06.2012. u 14:36 - pre 144 meseci
Kako da pustim prevod za film sa usb?probao sam kao sto kaze u uputstvu sa tv-a da nazivi filma i prevoda budu isti,preebacio prevod u srt ali nista.Nece ni da ga prikaze,kao da ga nema.Pomoc?
 
Odgovor na temu

rudy_kv
Dejan Rudnjanin
Nastavnik grupe geodetskih predmeta
MTŠ "14. oktobar"
Kraljevo

Član broj: 245118
Poruke: 93
95.180.105.*



+5 Profil

icon Re: Samsung LE32D550 za 40.000 din nov?04.06.2012. u 20:06 - pre 144 meseci
^Ako nece na dugme "AD/SUBT", onda kada pustis film stisni dugme TOOLS pa ces imati opciju "Subtitles options" ili tako nesto ne znam napamet. Tu bi trebalo da ukljucis titlove, da im menjas velicinu i korigujes vremensko kasnjenje. Meni odlicno radi, jedino mi malo smeta sto ne mogu da im promenim boju, beli titlovi su nekad slabo uocljivi.

Inace, da se pohvalim da sam i ja kupio ovaj model pre 2 dana, u Metrou je neka akcija i cena mu je nesto malo ispod 39000 dinara. TV je fenomenalan, preporuka od mene.
VICTORIA CONCORDIA CRESCIT
 
Odgovor na temu

freeworld
Srbija

Član broj: 250794
Poruke: 1333
*.cpe.vektor.net.



+115 Profil

icon Re: Samsung LE32D550 za 40.000 din nov?04.06.2012. u 21:45 - pre 144 meseci
Kada ukljucim add\subt ili ttx\mix pise ''nije dostupno'' a u tools ima potrazi naslov opcija,kada je pritisnem,restartuje film,opcija potrazi vreme prebacuje film na tacno vreme,zatim rezim ponavljanja,velicina slike,rezim slike,rezim zvuka i opcija informacije koja prikazuje kada je fajl,rezolucija i sl,nigde nema za subtitle?
 
Odgovor na temu

rudy_kv
Dejan Rudnjanin
Nastavnik grupe geodetskih predmeta
MTŠ "14. oktobar"
Kraljevo

Član broj: 245118
Poruke: 93
95.180.105.*



+5 Profil

icon Re: Samsung LE32D550 za 40.000 din nov?05.06.2012. u 11:40 - pre 144 meseci
Jedino mi pada na pamet da pogledas kada si u TV-modu menu->system->subtitle->on, nisam siguran da li to ima efekta i na medija plejer ili samo na digitalni TV proram, ali probaj. Ili proveri jos jednom na racunaru da li se naziv filma i naziv titla totalno poklapaju (da se negde nije potkrao neki razmak viska ili neki drugi simbol). Kod mene se nijednom nije pojavio problem oko titlova, tako da mi nista drugo ne pada na pamet.
VICTORIA CONCORDIA CRESCIT
 
Odgovor na temu

freeworld
Srbija

Član broj: 250794
Poruke: 1333
*.cpe.vektor.net.



+115 Profil

icon Re: Samsung LE32D550 za 40.000 din nov?05.06.2012. u 16:09 - pre 144 meseci
Jos juce sam nasao to u tv modu i ukljucio,al efekat je isti.Prevod i naziv filma su totalno isti.
 
Odgovor na temu

despot77
despot77
Republika Srpska

Član broj: 147658
Poruke: 441



+14 Profil

icon Re: Samsung LE32D550 za 40.000 din nov?06.06.2012. u 07:42 - pre 144 meseci
Probaj preimenovati i film i titl, daj im naziv recimo samo sa jednim slovom, i neka ti titl bude .srt .... meni se dešava na kućnom kinu da nekad neće da učita titl iako je naziv i filma i titla isti, promjenim im naziv i onda je OK...gremlini
 
Odgovor na temu

Abrakadabra88

Član broj: 304219
Poruke: 1
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Samsung LE32D550 za 40.000 din nov?16.06.2012. u 15:46 - pre 144 meseci
Da li moze neko da okaci podesavanja slike koje koristi?

Nasao sam na netu nekoliko mogucih kalibracija, ali su uglavnom to modeli za americko trziste. Nadam se da ce neki od vlasnika ovog TV postaviti neka dobra podesavanja (ja konkretno imam LE40D550 K1W, samo je razlika u nekoliko inca).

[Ovu poruku je menjao Abrakadabra88 dana 16.06.2012. u 17:47 GMT+1]
 
Odgovor na temu

perica_100
Petar Mikic

Član broj: 301121
Poruke: 12
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Samsung LE32D550 za 40.000 din nov?25.08.2012. u 19:38 - pre 141 meseci
Kupio ovaj Tv negde na prolece,i prezadovljan.Platio nesto vise od 40.000 din.Koristim IPTV Hd paket i slika je zaista fenomenalna.Preorucujem svakom ko ima uslove da uzme bar obican IPTv paket,slika je po meni bolja i od kablovskih digital paketa,znam jer sestra ima SBB D3 paket.Inace titlove cita,treba podesiti u Tools ako nije podeseno i naravno da ime video fajla bude potpuno identicno sa imenom titla,najbolje prekopirati jedno ili drugo svejedno.Inace danas sam zahvaljjuci kolegi forumasu prvi put uspeo da osposobim AllShare opciju i prezadovoljan sam.Cak nemoran da kazim vise USB memoriju vec pustam bilo koji film sa laptopa pa cak i one mnogo vece zapremine 15 ili 20 Gb,dakle pravi bluray.Ako neko ima neko pitanje za ovaj Tv tu sma da pomognem koliko mogu.

P.S. Inace da dodma da ako prikacim laptop na Tv preko HDMI kabla,kvalitet slike na tv nije isti kao kada film pustim preko usb flasha ili putem Allshare,dakle bolji je putem USB ili allshare verovatno jer Tv tada koristi svoj player,dok se preko HDMI-a ponasa kao externi monitor.
 
Odgovor na temu

jugs777

Član broj: 307239
Poruke: 1
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Samsung LE32D550 za 40.000 din nov?27.09.2012. u 14:09 - pre 140 meseci
Moze li na ovaj TV da se gleda rts HD,znaci bez resivera,ima li on u njemu ???
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Samsung LE32D550 za 40.000 din nov?28.09.2012. u 14:54 - pre 140 meseci
Neko je pomenuo Samsung Channel List Editor pa samo da dodam da je strasno koristan programcic. Ima ga na ovoj adresi i free je tako da nema problema sa skidanjem.

Da dodam sve pohvale za TV, ja sam ga pazario nesto pre N.G. i u poredjenju sa drugim brendovima ovaj TV ima izuzetno kvalitetnu sliku. Jedina mana, ako se to moze tako reci, je velicina ekrana. 32" se ispostavilo da je meni malo za dnevnu sobu u kojoj se sada nalazi. Ali i to je resivo. :)


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

rastkokres
Cacak

Član broj: 277377
Poruke: 4
*.static.sbb.rs.



Profil

icon Re: Samsung LE32D550 za 40.000 din nov?14.11.2012. u 18:31 - pre 139 meseci
Molim Vas, može li mi reći gde da kupim panel za ovaj tv. Unapred zahvalan
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: TV uređaji :: Samsung LE32D550 za 40.000 din nov?

[ Pregleda: 11879 | Odgovora: 19 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.